Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Master format download
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4 ... 29, 30, 31  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> CD, Vinil, DVD, Blu-ray
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
JAZZZ



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 12:32
Prispevkov: 2770
Kraj: POSAVEC

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 15, 2008 11:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

audiofill je napisal/a:


Iz tvojega odgovora sklepam, da si iz laptopa vlekel SPDIF izhod v Burmesterjev cd player. Takšnemu načinu povezave, kjer se znotraj računalnika vrši konverzija v SPDIF, se jaz osebno izmikam kot hudič križu, saj gre po mojih izkušnjah bolj za izhod v sili kakor za kaj resnega, pa naj gre še za tako hudo konfiguracijo laptopa. Takšnega primerjalnega testa (če je bil takšen) ne vzamem za fer, saj to po mojih izkušnjah nikakor ni maksimum, kar hard disk bazirajoči sistem zmore kot izvor zvoka.

V mislih imam ethernet izhod računalnika, skozi katerega se vodijo bit per bit perfect podatki v Transporter, ter šele v njemu (kjer je to izvedeno odlično) vršiti konverzijo v SPDIF in nič prej. Nato iz njega SPDIF izhod v dober zunanji dac, na katerega je za primerjavo priklopljen tudi cd player ali cd transport. Takšno integracijo hard diska (ali kvečjemu kakšno boljšo) tretiram za fer primerjavo kaj hard disk zmore napram dobremu cd playerju / cd transportu, tisto varianto za silo z direkt SPDIF izhodom iz računalnika (če je bilo tako) pa ne morem.

Kaj pa pripomore k boljši konverziji v SPDIF ? Kartica v računalniku? Si mogoče poleg PCja testiral tudi na MACu, ki naj bi bil veliko boljši za multimedijo ?
_________________
"There are two kinds of fools. One says-this is old and therefore good. The other says-this is new and therefore better." Bob Katz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
matejS



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 13:07
Prispevkov: 115
Kraj: Tabor

PrispevekObjavljeno: Sob Avg 16, 2008 18:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

audiofill je napisal/a:

V mislih imam ethernet izhod računalnika, skozi katerega se vodijo bit per bit perfect podatki v Transporter, ter šele v njemu (kjer je to izvedeno odlično) vršiti konverzijo v SPDIF in nič prej.

[/quote]

V Transporetrju to ni nic bolje izvedeno... ce pa je, govorimo o malenkostih. Pravzaprav, kadarkoli bos kaj preko SPDIF posiljal naprej, bos potem mogel narediti jitter rejection logiko na sprejemni strani (v kolikor se gres high-end).

@Aljosa Jaz osebno ne vidim nobenega plusa pri Transporterju glede na Squeezebox, ce se ta uporablja kot SPDIF out in imas na sprejemnik (DAC) pravilno resen (aka Anagram). Moje mnenje je, da je skoda denarja. V kolikor pa ga uporabljas kot analog out, pa je druga pesem, samo ta verjetno kot DAC ne bo zadovoljil tvojih audiofilskih apetitov.

LP,
Matej
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5406
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Sob Avg 16, 2008 23:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

JAZZZ je napisal/a:

Kaj pa pripomore k boljši konverziji v SPDIF ? Kartica v računalniku? Si mogoče poleg PCja testiral tudi na MACu, ki naj bi bil veliko boljši za multimedijo ?


V notranjosti računalnikov je vse preveč negativnih vplivov, da bi se v njih lahko izvajala konverzija v SPDIF po hi-end standardih. Tukaj gre za umazano napetost, ogromno motenj s strani vgrajenih komponent, potem so tu vibracije, itd. Kartice, na katerih se izvaja konverzija so zasnovane enostavno in poceni, uporabljen je šrot material, v kombinaciji z zgoraj navedenimi nikakršnimi pogoji znotraj kište pa vse to pa nima nič skupnega s hi-endom. Pričakovati od tega visoko vernost je utopija. Na to pa seveda tudi Mac ni imun. Niti ne more biti.

Po moje je iz računalnika danes najbolje iti preko ethernet porta z bit per bit perfect data podatki in to potem pretvarjat šele v neki zunanji napravi. Recimo Transporter je odlična naprava za to, pa še zelo funkcionalna. Ko enkrat probaš kako to funkcionira, potem poti nazaj več ni kar tako.

Šele tako človek vidi kako zaprt, limitiran in nefunkcionalen je pristop predvajanja glasbe z nekim softwarom na samem računalniku, ko mora za vsako pesem ekstra vstajati iz sweetspota, jo ročno dodati na seznam predvajanja in nato nazaj v sweetspot. Takšen "stone age" pristop v dobi ko nam moderna tehnika ponuja svašta, mene osebno ne zadovoljuje.

ps. .. oproščam se na offtopic teženju, vendar kadar se govori o meni ljubih novotarijah, kot so recimo hard disk bazirajoči sistemi, ne morem iz svoje kože in me v žaru dostikrat "odnese". Kot džankija ko se zadane hehe.

Iztok, lep pozdrav iz Celja!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5406
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Sob Avg 16, 2008 23:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

matejS je napisal/a:

V Transporetrju to ni nic bolje izvedeno... ce pa je, govorimo o malenkostih. Pravzaprav, kadarkoli bos kaj preko SPDIF posiljal naprej, bos potem mogel narediti jitter rejection logiko na sprejemni strani (v kolikor se gres high-end).

@Aljosa Jaz osebno ne vidim nobenega plusa pri Transporterju glede na Squeezebox, ce se ta uporablja kot SPDIF out in imas na sprejemnik (DAC) pravilno resen (aka Anagram). Moje mnenje je, da je skoda denarja. V kolikor pa ga uporabljas kot analog out, pa je druga pesem, samo ta verjetno kot DAC ne bo zadovoljil tvojih audiofilskih apetitov.

LP,
Matej


Matej, ravno malenkosti so tiste, ki ločujejo hi-end od budget naprav. Tu ni razlik kot noč in dan, seveda ne. Te so majhne, pa vendar za "luzerje" kot sem jaz ogromnega pomena. Vsaka izboljšava v audio verigi, magari še tako majčkena, je zlata vredna in rezultira v nepopisnem veselju. In pri tem kvalitetnejši SPDIF izhod ni nobena izjema. Res, daci imajo izveden jitter rejection, vendar je v vsakem primeru bolje prej preprečiti kot nato zdraviti. Teorija uči, da naj dober dac ne bi bil občutljiv na jitter izvora oziroma naj bi z vsakim izvorom zvoka in z vsakim digitalnim interkonektom zvenel identično. Pa je v praksi res tako? Po mojih izkušnjah ne, saj iz dreka se ne da dobiti zlata. Lahko pa se smrad fejst omili z razpršilcem hehe.

V zvezi Transporter vs. Squeezebox... mali skvizec nažalost ne zna predvajati 24 bit/96KHz glasbenega materiala, kar je velika škoda. No, za denar kolikor stane se tega niti ne more pričakovati. Vendar ko človek enkrat sliši ta hi-resolution format potem brez tega ne more več kar tako živeti. Recimo primerjali smo med seboj isti album, zdownloadan z LINN Records spletne strani in sicer enkrat v 16 bitni cd kvaliteti in drugič v 24 bitni hi-resolution kvaliteti in to ni bilo primerjave. Ta drugi je na Anagram dacu zvenel popolnoma analogno. Tako polno, z veliko dozo prezensa in življenja. Uffff, kot da bi poslušal neko dobro gramofonsko kombinacijo, vendar z dosti več detajli. Še zdaj se budim v sanjah hehe.

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
JAZZZ



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 12:32
Prispevkov: 2770
Kraj: POSAVEC

PrispevekObjavljeno: Ned Avg 17, 2008 19:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

audiofill je napisal/a:
Recimo primerjali smo med seboj isti album, zdownloadan z LINN Records spletne strani in sicer enkrat v 16 bitni cd kvaliteti in drugič v 24 bitni hi-resolution kvaliteti in to ni bilo primerjave. Ta drugi je na Anagram dacu zvenel popolnoma analogno. Tako polno, z veliko dozo prezensa in življenja. Uffff, kot da bi poslušal neko dobro gramofonsko kombinacijo, vendar z dosti več detajli. Še zdaj se budim v sanjah hehe.


Pa si mogoče za test pretvoril iz 24/96 v 16/44.1 in delal primerjavo med CD formatoma ? Kolega, ki je studijski tehnik opozarja, da so velike razlike med programi za pretvorbo! Jaz bi vsekakor poizkusil pretvoriti s kakšnim referenčnim programom in nato testiral. Lahko mi daš link na download, pa bomo pretvorili gorenjci !

Enkrat se oglasi pri meni, pa bova(bomo) naredili teste!

lp Iztok
_________________
"There are two kinds of fools. One says-this is old and therefore good. The other says-this is new and therefore better." Bob Katz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
JAZZZ



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 12:32
Prispevkov: 2770
Kraj: POSAVEC

PrispevekObjavljeno: Ned Avg 17, 2008 20:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Aljoša

so mogoče s strani WWW.JAZZZ.SI vzel in poslušal kak komad?
Preveri Čarangi, Sabir Mateen-Kranj, Sabir Mateen(Tunce), M.Hatlak,A.Balanescu ...
Res so samo MP3 128Kb, pa vseeno. To so (razen Balanescuja) RAW posnetki-posnetki brez "računalniškega vmešavanja". Tega na uradnih ploščah ne boš doživel, pa naj bo to 16/44,1 ali 24/96 format !

lp Iztok
_________________
"There are two kinds of fools. One says-this is old and therefore good. The other says-this is new and therefore better." Bob Katz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5406
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Ned Avg 17, 2008 20:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

JAZZZ je napisal/a:

Pa si mogoče za test pretvoril iz 24/96 v 16/44.1 in delal primerjavo med CD formatoma ? Kolega, ki je studijski tehnik opozarja, da so velike razlike med programi za pretvorbo! Jaz bi vsekakor poizkusil pretvoriti s kakšnim referenčnim programom in nato testiral. Lahko mi daš link na download, pa bomo pretvorili gorenjci !

Enkrat se oglasi pri meni, pa bova(bomo) naredili teste!

lp Iztok


Nažalost nimam nobenih izkušenj s pretvarjanjem 24 bitnega formata v 16 bitni format, saj tega še nisem počel. Me pa kot open minded človeka, ki z velikim užitkom absorbira vse novo, to seveda zelo zanima. Mi smo delali primerjave brez bilokakršnih naših vpletanj v formate (da je bilo fer). Recimo en praktični primer:

http://www.linnrecords.com/recording-too-darn-hot-lp--vinyl.aspx

Zloudal se je 24/96 album v FLAC formatu kot je recimo tale zgoraj (ki zasede 1.2 GB) in ista zadeva v 16/44 formatu (ki zasede 347 MB), ter so se nato med seboj primerjali posnetki. Na Transporterju se to da fino, saj se pesmi iz obeh albumov lepo vrže skupaj v isti direktorij in nato z daljincem enostavno skače med njimi.

Sicer pa tvoja pisanja spremljam že dalj časa. Bil si prvi ljubitelj dobrega zvoka & glasbe pri nas, ki si javno nesebično obelodanjal svoje izkušnje in spoznanja s snemanjem ter predvajanjem hi-resolution 24 bitnih formatov že v časih, ko jaz malinovec še niti nisem vedel kaj je to kulturen cd player, kaj šele da bi poznal prednosti 24 bitnega formata. Na tem mestu bi se ti rad zahvalil za trud in energijo, saj so bila tvoja pisanja eden od povodov, da me je pričela zanimati stopnička višje v digitalni reprodukciji zvoka.

Z veseljem se bom oglasil k tebi na poslušanje. Glede na to da slišim, da imaš impresivno zbirko svojih lastnih hi-resolution posnetkov, te že vnaprej opozarjam, da se mi bodo cedile sline kot rotvajlerju in da se me tisti dan ne boš zlepa znebil hehe.

Lep pozdrav na Gorenjsko!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
xray80



Pridružen/-a: Sob Maj 2008 19:01
Prispevkov: 291
Kraj: Koper

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 18, 2008 09:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Audiofill ma si siguren da ne zna squeezebox predvajati 24 bitne formate. Zdej je že tretja verzija squeezeboxa in na njihovi strani piše:
Analog RCA outputs
High fidelity Burr-Brown™ 24-bit DAC
Digital S/PDIF outputs
Audio format: linear PCM, 16 or 24 bits per sample
Kot zanimivost jaz imam logitechove zvočnike z-5500 in na njih piše 24/96. Res da gre za njihov najmočnejši model, vendar vseeno se mi zdi čudno, da ga tej zvočniki podpirajo, squeezebox pa ne. Še posebej če gledamo da so z-5500 že vsaj 3 leta zunaj. Mogoče pa je to njihova poteza, da bolj zahtevni uporabniki posežejo po transporterju. Kaj bi bila razlika v končnem zvoku če bi imel dva sistema z istim dacom npr. Anagramov D/A modul sonic2, zvočniki, kabli, ojačevalci, razlika bi bila le v tem, da bi prvi sistem imel transporterja drugi pa squeezeboxa. Skoraj neverjetno se mi zdi, da zasede album v master format v flacu 24/96 1,2 Gb prostora ampak očitno je tako. Še dobra da cena hard diskov kar hitro pada Wink
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5406
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 18, 2008 11:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

xray80 je napisal/a:
Audiofill ma si siguren da ne zna squeezebox predvajati 24 bitne formate. Zdej je že tretja verzija squeezeboxa in na njihovi strani piše:
Analog RCA outputs
High fidelity Burr-Brown™ 24-bit DAC
Digital S/PDIF outputs
Audio format: linear PCM, 16 or 24 bits per sample
Kot zanimivost jaz imam logitechove zvočnike z-5500 in na njih piše 24/96. Res da gre za njihov najmočnejši model, vendar vseeno se mi zdi čudno, da ga tej zvočniki podpirajo, squeezebox pa ne. Še posebej če gledamo da so z-5500 že vsaj 3 leta zunaj. Mogoče pa je to njihova poteza, da bolj zahtevni uporabniki posežejo po transporterju. Kaj bi bila razlika v končnem zvoku če bi imel dva sistema z istim dacom npr. Anagramov D/A modul sonic2, zvočniki, kabli, ojačevalci, razlika bi bila le v tem, da bi prvi sistem imel transporterja drugi pa squeezeboxa. Skoraj neverjetno se mi zdi, da zasede album v master format v flacu 24/96 1,2 Gb prostora ampak očitno je tako. Še dobra da cena hard diskov kar hitro pada Wink


Transporterjev SPDIF izhod je boljši kot Squeezeboxov, kar na Anagramovi Sonic 2 + time lock kombinaciji rezultira v boljšem zvoku.

V 24 bitnem 96 KHz formatu se nahaja neprimerno več glasbenih informacij kakor v cd quality 16 bitnem 44.1 KHz formatu, kar je jasno že ob sami primerjavi velikosti fajlov in na rezolutnem sistemu se to lepo sliši. Seveda ob predpostavki, da gre za dober posnetek. Če gre za slab posnetek bo to isti šmorn.

1.2 GB za album pravzaprav ni veliko. FLAC je stisnjen fajl na cca 50% velikosti izvornega WAV fajla. Ta je šele velik hehe. Če bi bila resolucija še večja, recimo 192 KHz, pa bi ta isti album zasedel še dosti več GB.

V zvezi Squeezeboxa, jaz nikjer ne pravim, da ne predvaja 24 bitnega formata. Predvaja ga in to kamot. Vendar samo do 48 KHz. Kar je več od tega pa uradno ne predvaja, dočim v praksi predvaja vendar vmes trokira. Wink

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
JAZZZ



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 12:32
Prispevkov: 2770
Kraj: POSAVEC

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 19, 2008 09:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

audiofil je napisal/a:
Recimo en praktični primer:

http://www.linnrecords.com/recording-too-darn-hot-lp--vinyl.aspx

Zloudal se je 24/96 album v FLAC formatu kot je recimo tale zgoraj (ki zasede 1.2 GB) in ista zadeva v 16/44 formatu (ki zasede 347 MB), ter so se nato med seboj primerjali posnetki.

Aljoša, tole je potrebno plačati (in to celih 27Evrov)? Ali mi lahko zapečeš oba formata in pošlješ?

lp Iztok
_________________
"There are two kinds of fools. One says-this is old and therefore good. The other says-this is new and therefore better." Bob Katz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5406
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 19, 2008 14:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

JAZZZ je napisal/a:
Aljoša

so mogoče s strani WWW.JAZZZ.SI vzel in poslušal kak komad?
Preveri Čarangi, Sabir Mateen-Kranj, Sabir Mateen(Tunce), M.Hatlak,A.Balanescu ...
Res so samo MP3 128Kb, pa vseeno. To so (razen Balanescuja) RAW posnetki-posnetki brez "računalniškega vmešavanja". Tega na uradnih ploščah ne boš doživel, pa naj bo to 16/44,1 ali 24/96 format !

lp Iztok


Na tvoji strani sem poslušal kar nekaj mp3-jev in se mi dopadejo. Dajo slutiti, da morajo biti originalni posnetki strupeni. Cool
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
JAZZZ



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 12:32
Prispevkov: 2770
Kraj: POSAVEC

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 19, 2008 20:36    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

audiofil je napisal/a:

Na tvoji strani sem poslušal kar nekaj mp3-jev in se mi dopadejo. Dajo slutiti, da morajo biti originalni posnetki strupeni. )

Ali si poslušal na svojem sistemu ali samo na računalniku?
_________________
"There are two kinds of fools. One says-this is old and therefore good. The other says-this is new and therefore better." Bob Katz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5406
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 19, 2008 21:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

JAZZZ je napisal/a:
Ali si poslušal na svojem sistemu ali samo na računalniku?


Na računalniku in slušalkah.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
JAZZZ



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 12:32
Prispevkov: 2770
Kraj: POSAVEC

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 21, 2008 11:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

audiofill je napisal/a:
JAZZZ je napisal/a:
Ali si poslušal na svojem sistemu ali samo na računalniku?


Na računalniku in slušalkah.

Aljoša, daj posnetkom pravo "šanso"- tudi, če so samo MP3 ! Primerjaj jih s kupljenimi 24/96 master posnetki.
_________________
"There are two kinds of fools. One says-this is old and therefore good. The other says-this is new and therefore better." Bob Katz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
hi_musica



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 7:17
Prispevkov: 912

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 21, 2008 14:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

JAZZZ je napisal/a:
audiofill je napisal/a:
JAZZZ je napisal/a:
Ali si poslušal na svojem sistemu ali samo na računalniku?


Na računalniku in slušalkah.

Aljoša, daj posnetkom pravo "šanso"- tudi, če so samo MP3 ! Primerjaj jih s kupljenimi 24/96 master posnetki.


... zakaj pa ne objaviš čistokrvnih FLAC na JAZZZ.SI?

Moje osebno mnenje je podobno tej primerjavi: če bi KIA naredila super krasen "ohinsploh" avto, bi bila še vedno KIA. Tako je z MP3. Tudi tisti, ki zvenijo "ohinsploh" so še vedno MP3, ki jim manjka določen segment muzike in jim vedno bo.

ps1: *** iztok, si že rodil? ***

ps2: da ne bo nesporazuma: KIA je čist uredu avto!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> CD, Vinil, DVD, Blu-ray Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4 ... 29, 30, 31  Naslednja
Stran 3 od 31

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe