Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

NeuspeŔno na carini !!!
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
galop



Pridružen/-a: Sob Feb 2009 15:05
Prispevkov: 536
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 30, 2009 08:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

banka nakaže prejemniku toĆØno tisti znesek ki si mu ga nakazal,provizijo pa obraĆØuna posebej,nisem pa prepriĆØanali prejemnikova banka tudi obraĆØuna stroÅ”ke ,ĆØeprav se mi zdi da ne..Najbolje da greÅ” na banko in se pozanimaÅ” koliko denarja je prejel prejemnik.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
PrimozS



Pridružen/-a: Pon Jan 2009 10:00
Prispevkov: 90
Kraj: VG

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 30, 2009 08:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zdravo,

ja se bom ustavil danes na banki. Jaz sem že plaĆØal konkrento provizijo (za Å vico je prek 6 EUR, znotraj EU pa okrog 1,8 EUR) in nekako ne kupim zgodbe, da so mu v Å vici udarili Å”e dodatnih 10Eur provizije ...

PoĆØasi me bo razkuril do te mere, da ga bom moral prijaviti Ebayu - ker si vse bolj oĆØitno izmiÅ”ljuje nove in nove razloge s katerimi poskuÅ”a izvleĆØi Å”e nekaj dodatnih Eur ... A sem mu jaz kriv, ĆØe si ni dal pridržane ene in je iztržil za artikel 3x manj, kot je imel Å”e pred nekaj tedni "buy now" ceno ...
_________________
OK

LP

Primož
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
trancedeejay
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Mar 2008 9:01
Prispevkov: 1372
Kraj: Zgornja Besnica

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 30, 2009 11:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

HI
Ko jaz nakažem na Dansko, tam v roke dobi vedno nekaj manj, ker vzame banka provizijo. Torej, ĆØe bi želel dobiti v roke kolikor je dogovorjeno, potem je treba nakazat malenkost veĆØ. Jaz obiĆØajno s tem nimam problemov. Nakažem kot sem dogovorjen in tudi on dobi izpisano koliko je bilo nakazano in koliko od tega je banka pobrala.
Have a nice Day

Matt
_________________
MUSIC IS THE KEY
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
zvocnik



Pridružen/-a: Čet Okt 2008 22:12
Prispevkov: 786
Kraj: Piran

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 30, 2009 12:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ce nakazujes denar preko banke na domu, te obrazec lepo 'vprasa' kdo placa provizijo.

lp
_________________
Information is not knowledge
Knowledge is not wisdom
Wisdom is not truth
Truth is not beauty
Beauty is not love
Love is not music
Music is the best !

FZ
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 041 737 410
PrimozS



Pridružen/-a: Pon Jan 2009 10:00
Prispevkov: 90
Kraj: VG

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 30, 2009 12:14    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja sem sliŔal. Žal sem nakazoval v poslovalnici.

VĆØas so te to vpraÅ”ali, zdaj pa oĆØitno ne veĆØ ...

Kakorkoli že - s prodajalcem sva se zdilala za neko srednjo pot, upam, da bo od zdaj dalje vse steklo "kot po maslu" in da se tudi poŔta potrudi in dotavi zadevo v BP kondiciji ...

hvala vsem za trud in ĆØas
_________________
OK

LP

Primož
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5406
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 06, 2009 11:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Da ne odpiram nove teme bom vpraŔal kar tukaj.

SliÅ”al sem, da se zdaj na mejnem prehodu ob uvozu tehniĆØne robe iz države izven EU in sicer do vrednosti 300 EUR na potnika v vozilu, ne plaĆØujejo veĆØ carinski stroÅ”ki.

Da ne grem težiti carini in potem en teden ĆØakati na njihov odgovor, bi vpraÅ”al, ali se ta oprostitev plaĆØila nanaÅ”a na naÅ” DDV, na carinske dajatve, ali kar oboje skupaj? Da ne bi bilo potrebno plaĆØati niĆØesar bi se mi zdelo že malo ĆØudno, glede na to, da nas država ožema kjer le more, tu bi se pa odrekla...

Hvala lepa in lep pozdrav!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
PrimozS



Pridružen/-a: Pon Jan 2009 10:00
Prispevkov: 90
Kraj: VG

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 06, 2009 11:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

AljoÅ”a - pa pokliĆØi na carinsko poÅ”to v LJ - meni do podali zelo izĆØrpen odgovor v 5min telefonskem pogovoru. Nisem rabil niĆØ ĆØakat 1 teden.

Pa Ŕe zelo prijazen je bil gospod na oni strani žice, ko je sliŔal, da bi rad naŔo državico obogatil za legendaren vintage kos audio zgodovine. Smile
_________________
OK

LP

Primož
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5406
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 06, 2009 15:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sem poklical na carinsko poÅ”to v Ljubljano in me je možakar opalil zakaj kliĆØem tja, saj carinska poÅ”ta nima nobene zveze s potniÅ”kim prometom in me usmeril na vodjo izmene kakÅ”nega izmed naÅ”ih mejnih prehodov.

Nato sem po kakÅ”ne pol ure telefonijade in prevezovanja sem ter tja konĆØno doĆØakal pravega sogovornika (ja to je tisto o ĆØemer govorim zgoraj - ko imaÅ” carino kaj strokovnega za vpraÅ”ati, boÅ” pognal korenine zraven preden boÅ” izvedel).

V glavnem takole... ob prihodu na mejni prehod se uvožena tehniĆØna roba do vrednosti 300 EUR na potnika v vozilu samo prijavi, plaĆØila carinskih dajatev in DDV-ja pa smo opraviĆØeni.

Zanimalo pa me je, ker imam namen poĆØasi nabaviti eno hifi zadevÅ”no, da spravim svoj sistem korak naprej in iÅ”ĆØem ugodno varianto. NaÅ” zastopnik ne razmiÅ”lja da bi to ponudil za manj kot 350 EUR, v Zagrebu pa se dobi za 285 EUR. Za teh 65 EUR razlike raje peljem familijo na lep celodnevni izlet v Zagreb, obiÅ”ĆØemo tamkajÅ”nji živalski vrt, vse skupaj poĆØastim s pizzami in sladoledom, pa Å”e za bencin bo ostalo. Bomo vsi imeli veĆØ od tega kakor pa da bi jih pustil naÅ”emu požreÅ”nemu zastopniku...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
PrimozS



Pridružen/-a: Pon Jan 2009 10:00
Prispevkov: 90
Kraj: VG

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 06, 2009 18:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

audiofill je napisal/a:

V glavnem takole... ob prihodu na mejni prehod se uvožena tehniĆØna roba do vrednosti 300 EUR na potnika v vozilu samo prijavi, plaĆØila carinskih dajatev in DDV-ja pa smo opraviĆØeni.


ƈakaj zdaj - Hrvati ti itak vrnejo Å”e PDV al kako? Se potem Å”teje vsota brez PDV za to mejo 300EUR?
_________________
OK

LP

Primož
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
SCHalko



Pridružen/-a: Tor Sep 2008 16:49
Prispevkov: 166
Kraj: Velenje

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 06, 2009 18:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

audiofill je napisal/a:
Sem poklical na carinsko poÅ”to v Ljubljano in me je možakar opalil zakaj kliĆØem tja, saj carinska poÅ”ta nima nobene zveze s potniÅ”kim prometom in me usmeril na vodjo izmene kakÅ”nega izmed naÅ”ih mejnih prehodov.

Nato sem po kakÅ”ne pol ure telefonijade in prevezovanja sem ter tja konĆØno doĆØakal pravega sogovornika (ja to je tisto o ĆØemer govorim zgoraj - ko imaÅ” carino kaj strokovnega za vpraÅ”ati, boÅ” pognal korenine zraven preden boÅ” izvedel).

V glavnem takole... ob prihodu na mejni prehod se uvožena tehniĆØna roba do vrednosti 300 EUR na potnika v vozilu samo prijavi, plaĆØila carinskih dajatev in DDV-ja pa smo opraviĆØeni.

Zanimalo pa me je, ker imam namen poĆØasi nabaviti eno hifi zadevÅ”no, da spravim svoj sistem korak naprej in iÅ”ĆØem ugodno varianto. NaÅ” zastopnik ne razmiÅ”lja da bi to ponudil za manj kot 350 EUR, v Zagrebu pa se dobi za 285 EUR. Za teh 65 EUR razlike raje peljem familijo na lep celodnevni izlet v Zagreb, obiÅ”ĆØemo tamkajÅ”nji živalski vrt, vse skupaj poĆØastim s pizzami in sladoledom, pa Å”e za bencin bo ostalo. Bomo vsi imeli veĆØ od tega kakor pa da bi jih pustil naÅ”emu požreÅ”nemu zastopniku...

Tole mi diŔi na DacMagic Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5406
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 07, 2009 08:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

PrimozS je napisal/a:


ƈakaj zdaj - Hrvati ti itak vrnejo Å”e PDV al kako? Se potem Å”teje vsota brez PDV za to mejo 300EUR?


Zdaj si me pa dobil, nimam pojma. Mi takrat tupi glavi ni priÅ”lo na misel da bi vpraÅ”al. ƈe imaÅ” možnost vpraÅ”ati pri tistem prijaznem gospodu ki ga poznaÅ”, bi bil vesel. Jaz ne grem Å”e enkrat klicariti naokoli, nimam živcev...

So pa te spremembe za nas potroÅ”nike zdaj to dobra stvar za uvoz tako nove kot rabljene robe, v kolikor so cene ĆØez mejo ugodnejÅ”e, kar pa po mojih izkuÅ”njah (govorim o novih stvareh) tudi nemalokrat so. Z malo iznajdljivosti lahko prideÅ” fajn skozi. Recimo da v kakÅ”ni akciji naletiÅ” na kakÅ”ne ugodne nove zvoĆØnike za 600 eur ki so pri nas drugaĆØe jurja. Se zmeniÅ” s prodajalcem da ti namesto enega raĆØuna napiÅ”e dva raĆØuna (za vsak zvoĆØnik posebej) in pripeljeÅ” Å”e z nekom (dva potnika v vozilu) ĆØez mejo brez dajatev. ƈe se gre za kakÅ”en ugoden surround komplet zvoĆØnikov pa Å”e toliko bolje, saj se lahko razdeli na 5 raĆØunov. Ali v primeru nakupa rabljene robe. Tu se znotraj teh 300 EUR spravi ĆØuda. Kaj pa carinik na mejnem prehodu ve koliko je vredna neka rabljena naprava. Prodajalec ti kot fiziĆØna oseba na list papirja napiÅ”e, da ti je prodal svojo staro napravo za 280 EUR in zdrava marija...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3
Stran 3 od 3

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe