Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Surround sistem - kje kupiti B&W 685

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Domači kino
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
X-S!D3



Pridružen/-a: Ned Dec 2008 21:40
Prispevkov: 5
Kraj: Lj

PrispevekObjavljeno: Ned Avg 07, 2011 14:14    Naslov sporočila: Surround sistem - kje kupiti B&W 685 Odgovori s citatom

Pozdravljeni,

v sobi, ki ima približno 20 kvadratov (malo manj), si urejam hišni kino (soba ne bo namenja zgolj temu). Trenutno montiram projektor in projekcijsko platno, zvočnike pa sem začasno mislil obrdžati kar Logitech Z-5500(le prestaviti bi jih moral), dokler se ne nabere dovolj denarja za nekaj konkretnega, a me zafrkava kontrolna enota in bom vrjetno začel tudi s postavitvijo novega surround sistema (5.1).

V mislih imam sprva nakup A/V receiverja, najvrjetneje Yamaha RX-V667, (gledam tudi Onkyo TX-SR608) in prednjega para zvočnikov, najraje B&W 685. Vidim, da se sedaj tudi B&W prodajajo na internetu, vendar me zanima, v katerih trgovinah v Slo (po možnosti Lj) jih prodajajo, kje se jih da poslušati, predvsem pa kje mislite, da bi se jih dalo dobiti najceneje (če bo kakšna opcija bi vzel tudi razstavni model ali malo rabljene).

Zaenkrat bo vrjetno to to, preostale zvočnike bi priklopil kar od Z-5500 (center in surround direktno, aktivni sub pa preko enote, če se ne bo prehitro vdala), tako da bi imel 5.1 sistem, takoj ko bo možno, pa bi dokupil še B&W center (HTM62), sub (se še odločam) in zadnje zvočnike (stvar kasnejše odločitve, idelano bi bilo vrjento B&W 686, vendar bo montaža zadaj skor nemogoča, zato bi raje imel satelite - mogoče B&W M-1).

Hvala za pomoč in lep pozdrav.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Škofja Loka

PrispevekObjavljeno: Ned Avg 07, 2011 17:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Canyon Audio, Ljubljana: )

Fajn izbira BTW. Sem imel enake zvočnike.
_________________
Music was my refuge. I could crawl into the space between the notes and curl my back to loneliness.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
X-S!D3



Pridružen/-a: Ned Dec 2008 21:40
Prispevkov: 5
Kraj: Lj

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 11, 2011 15:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Za lokacijo Canynon audia bi potreboval malo pomoči. Na internetni strani piše, da imajo salon na Kotnikovi 30 v Ljubljani, vendar sem zadnjič krožil okoli stavbe na Kotnikovi 30, pa nisem našel salona.

Drugače pa je Yamaha RX-V667 že doma.

Malo sem gledal še druge zvočnike in bi morda dobil ugodno ponudbo za prejšnji model zvočnikov Canton Chrono (509 DC spredaj, 505 center, 501 zadaj in Sub8 sub) ali GLE serijo. Na hitro sem poslušal Chronote in me je zvok bolj prepričal kot pri poslušanju B&W 684 (je pa res, da sem 684ke slišal v Harveyu, kjer imajo odprt prostor in nekaj šundra v ozadju iz trgovine). Kar se tiče same izbire, si bom čez kakšen teden, ko se vrnem z dopusta, vzel malo več časa in poizkušal stestirati čimveč zvočnikov v tem rangu.

Zanima pa me, če bo tale Yamaha zadostovala za 685ke, Chronote ali GLE, predvsem pa me zanima kako je z impedanco. Cantoni imajo navedeno nominalno impedanco 4...8 ohms. Če si prav predstavljam, je impedance odvisna tudi od frekvence, vendar nevem kako je potem z receiverjem, saj v navodilih od RX-V667 piše, da lahko priklopim gor 8 ali 6 ohmske zvočnike, sprednji pa naj bi bili lahko tudi 4 ohm. Sicer berem po tujih forumih, da imajo nekateri priklopljene tudi komplet 4 ohm zvočnike, vendar se potem vse skupaj bolj greje, kar najbrž ni OK. Bo vredu, če na RX-V667 priklopim npr. Canton Chrono, ki ima nominal impedance 4...8 ohms?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
trancedeejay
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Mar 2008 9:01
Prispevkov: 1372
Kraj: Zgornja Besnica

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 11, 2011 21:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

B&W ima Technotop. Kakšno dobro ponudbo se lahko dobi preko Audio Kontakt-a.
LP

Admin
_________________
MUSIC IS THE KEY
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
krokar



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 21:45
Prispevkov: 1454
Kraj: Štajerska

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 11, 2011 22:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Evo, sem pa vesel, da si nazaj! Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Domači kino Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe