Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Audio analogni vs audio-video coaxialni s filtrom

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Leon



Pridružen/-a: Sre Maj 2011 21:43
Prispevkov: 21
Kraj: Slovenske Konjice

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 21, 2011 01:02    Naslov sporočila: Audio analogni vs audio-video coaxialni s filtrom Odgovori s citatom

Pozdravljeni,

zanima me primerjava ustreznosti kablov za povezavo CD-ja in ojaèevaleca : analogni RCA ter audio-video coaxialni -75 ohm-ski s filtrom
Cenovni rang obeh kablov je 100 EUR.

Hvala
_________________
Leon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 041-327-532
mestn pu



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 22:21
Prispevkov: 2635
Kraj: domĹľale

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 21, 2011 08:59    Naslov sporočila: Re: Audio analogni vs audio-video coaxialni s filtrom Odgovori s citatom

Leon je napisal/a:
Pozdravljeni,

zanima me primerjava ustreznosti kablov za povezavo CD-ja in ojaèevaleca : analogni RCA ter audio-video coaxialni -75 ohm-ski s filtrom
Cenovni rang obeh kablov je 100 EUR.

Hvala
BNC konektorji ali RCA na 75 Ohm vhodu komponent?
_________________
Great people talk about ideas, average people talk about things, small people talk about other people.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Leon



Pridružen/-a: Sre Maj 2011 21:43
Prispevkov: 21
Kraj: Slovenske Konjice

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 21, 2011 19:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljen.

RCA konektor. Lahko se jih privije tako da stisne v dober stik.
Verjetno pa me želis vprašati za problem RCA 100 ohm in coax.75 ohm.
Ne vem, sliši pa se ne slabo.
l.p.
Leon
_________________
Leon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 041-327-532
mestn pu



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 22:21
Prispevkov: 2635
Kraj: domĹľale

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 21, 2011 21:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Leon je napisal/a:
Pozdravljen.

RCA konektor. Lahko se jih privije tako da stisne v dober stik.
Verjetno pa me želis vprašati za problem RCA 100 ohm in coax.75 ohm.
Ne vem, sliši pa se ne slabo.
l.p.
Leon
Po mojih izkušnjah je najboljša opcija, takoj za BNC, RCA Eichmann Copper Bullet plug. Dobi se jih pri Pear audio v LJ.
Kar sem stestiral ostalih RCA v vlogi 75OHM pluga, ne dosegajo rezultatov z Copper Bulleti.
Za digitalni kabel.
V poštev pridejo antenski kabli- Belden 1505A, 4m, ali Tasker, 3m ali Canare, dolg vsaj 3m, morda raje kakega pol metra daljši kot 3m.
Prava dolžina da pravo razmerje med basi in visokimi toni. Ti trije kabli so zvoèno malce razlièni(nisem še stestiral razlik med njimi do te mere, da bi jih lahko opisal), vendar pa sem stestiral vse tri do te mere, da vem, da z njimi ne moreš faliti.
Belden 1505A je že star "borec" DIY scene in že leta pometa na raznih testih tudi z digitalnimi kabli ranga 500-1000EU, èeprav edini od navedenih malce odstopa od 75OHM standarda.
Pravilne dolžine vseh treh je stestiral in zmeril naš mojster pravilne digitalne obdelave signala, Stormsonic in ravno danes sem naredil slišni test dolžine digitalnih kablov in lahko mu samo pritrdim, da je tako.
Stestiral sem tudi razne fake RCA-75OHM že terminirane kable s polic trgovin in za prvo silo bi bil od preizkušenih edini primeren Profigold(èe se ga še dobi).
Zelo organsko zveneèi srednji, visoki, prijeten, easy listening, lepi, globoki basi, lepo uravnotežen zvok.
Seveda pa navedeni trije antenski kabli z Copper Bulleti nudijo bistveno veè.
_________________
Great people talk about ideas, average people talk about things, small people talk about other people.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mestn pu



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 22:21
Prispevkov: 2635
Kraj: domĹľale

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 22, 2011 09:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tole je dva v enem. BNC in RCA po potrebi.

http://www.ack-industries.com/accessories.html

Mnenja, sicer je govora o video verziji.

http://www.head-fi.org/forum/thread/140495/blue-jeans-belden-1694a-digital-coaxial-cable-vs-stereovox-hdvx
_________________
Great people talk about ideas, average people talk about things, small people talk about other people.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Leon



Pridružen/-a: Sre Maj 2011 21:43
Prispevkov: 21
Kraj: Slovenske Konjice

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 27, 2011 22:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala za odgovore.

Odloèil sem se en par prodati, drugega pa bom obdržal. Meni zvokovno ustreza, ko pa bom slišal kaj boljšega bom zamenjal.
Je Ĺľe na oglasih.
l.p. Leon
_________________
Leon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 041-327-532
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe