Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Receiver Onkyo TX-NR906 ali Yamaha RX-V3900 + zvoĆØniki?
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
klasicni



Pridružen/-a: Tor Sep 2008 2:49
Prispevkov: 59
Kraj: Slovenske Konjice

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 09, 2008 13:14    Naslov sporočila: Receiver Onkyo TX-NR906 ali Yamaha RX-V3900 + zvoĆØniki? Odgovori s citatom

Pozdravljeni!

Najprej vse pohvale forumu Wink
Zadnja dva meseca berem ocene receiverjev, zvoĆØnikov, ker bi si rad nabavil dober Hi-Fi sistem. Zaenkrat kupujem samo receiver in 5.1 zvoĆØnike.
Hi-Fi bo v pravokotni dnevni sobi 19 m2, s tem da je ta prostor odprt, tako da se v eno smer nadaljuje (z delno oviro majhne stene) v kuhinjo 11 m2 in na drugi strani v manjŔi kabinet 4 m2.

Pri receiverju se odloĆØam med dvema novima modeloma, pri katerih je Yamaha Å”ele v prihodu. Glede na to da imam na raĆØunalniku veliko glasbe sem se odloĆØil za takega z network povezavo.
http://www.onkyousa.com/model.cfm?m=TX-NR906&class=Receiver&p=i
http://www.yamaha.com/yec/products/productdetail.html?CNTID=5016803&CTID=5000300

Glede na to da bi rad užival v dobrem hiŔnem kinu, mi je pa tudi zelo pomemben lep zvok pri posluŔanju glasbe, tak da te ne utruja, vas prosim za vaŔ nasvet pri receiverju...

Pri zvoĆØnikih sem se pa zaenkrat odloĆØil le za cenovni okvir od 1.500 do 2.000 EUR. Malo sem posluÅ”al Dailjev IKON in Concept 5.1 komplet, ampak nikoli s pravimi ojaĆØevalci... Vglavnem najveĆØje vpraÅ”anje so mi zvoĆØniki, a mi priporoĆØate kako posebej firmo predvsem za posluÅ”anje instrumentalne glasbe, soft jazza, a cappella, raznih koncertov. SliÅ”al sem tudi za KEF iQ serijo, kakÅ”ni so kaj ti? To da se bodo vsi ti dobro obnesli pri hiÅ”nem kinu tako ne dvomim Smile

Hvala in LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frodo



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 0:29
Prispevkov: 206
Kraj: Miklavž na dr. polju

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 10, 2008 21:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Yamaha in Onkyo sta seveda oba super. Sam imam Yamaho 3800, prej sem imel Onkyo 875, vendar sem ga prodal, ker je imel malenkost prehladen zvok za moj okus, pa tudi upravljanje (slab daljinc, poĆØasno preklapljanje med izvori mi je Å”lo na živce). Z Yamaho sem veliko bolj zadovoljen, pa tudi mrežna povezava je odliĆØna stvar, saj imam tudi sam na tisoĆØe komadov v PC-ju.
DrugaĆØe pa vidim, da so naredili nov daljinc v 906-ki....

V glavnem, moj nasvet je, ĆØe boÅ” imel sluĆØajno imel možnost, da prej posluÅ”aÅ” oba in da izbereÅ” mehkejÅ”e zvoĆØnike (Jamo, Dali Concept 8, ipd..)
ƈe želiÅ” sliÅ”ati Concepte na dobrem receiverju jih lahko v mariborskem Europarku, prav tako imajo tam prikljuĆØeno KEF IQ serijo (mislim da na Yamahi Z11) in Ikone.

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
krokar



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 21:45
Prispevkov: 1454
Kraj: Å tajerska

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 11, 2008 22:18    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tu se vidi, da so paĆØ okusi razliĆØni(in dobro, da je tako!)! Smile
Onkyjev daljinec ni atraktiven, a mi je za upravljanje bolj vÅ”eĆØ od vseh dosedanjih za AV receiverje(Harman Kardon, Yamaha, Pioneer, Denon) s katerimi sem imel redno opravka!
Sicer mislim, da z nobenim od obeh receiverjev ne boŔ brcnil v temo, oba sta tudi približno eneko ocenjevana in to res dobro!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Å kofja Loka

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 12, 2008 16:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Oba recieverja bi znala razturat. Mislim da noben nakup ni zgreÅ”en, samo na razliĆØne zvoĆØnike paÅ”eta.

Samo Ŕe nasvet.. Yamaha zna biti kar trda na visokih, Ikon serija pa ima kar transparenten in hud visokotonec, pa to ne gre ravno skupaj.

Na sploÅ”no mi visokotnski del Ikon serije ne odgovarja... Je zelo natanĆØen in vse..ampak tako brez življenja. Pa Å”e slabÅ”i posnetki na teh zvoĆØnikih.. odpadejo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frodo



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 0:29
Prispevkov: 206
Kraj: Miklavž na dr. polju

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 12, 2008 22:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja, visokotonec na Ikon-ih je zelo analitiĆØen in detajlen, vendar tudi zelo hladen, ĆØe ga ne poganjaÅ” z pravim ojaĆØevalcem in dobrimi posnetki. Onkyo in Yamaha pa ne slovita ravno po toplem zvoku, zato moraÅ” zvoĆØnike obvezno pred izbiro posluÅ”ati.
So pa se mi Ikoni zelo dopadli (sicer sem posluÅ”al 5.1 koncert) z Harman Kardonom AVR 355, ki sicer ni tako ĆØist kot Onkyo in Yamaha, vendar zveni precej toplo, Å”e bolj kot Marantz.
Sicer pa so lani na HiFi show-u v nemĆØiji Dalije poganjali z Denon-om, dva znanca pa imata Ikon-e prikljuĆØene na NAD-e in sta zelo zadovoljna.

Verjetno bi in Yamaha in Onkyo znala dobro zveneti z kakÅ”nimi Jamo ali Tannoy Mercury , ipd. zvoĆØniki.

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
klasicni



Pridružen/-a: Tor Sep 2008 2:49
Prispevkov: 59
Kraj: Slovenske Konjice

PrispevekObjavljeno: Sob Sep 13, 2008 17:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala za nasvete in ideje!

Glede na to da bi res rad kupil receiver, ki ima mrežno povezavo me zanima a obstaja kak drug tak receiver (mrežni priklop) v vsaj tem cenovnem razredu da bi pasal k Dali Ikon 6 seriji?

Ali pa mi lahko priporoĆØate kak drug 5.1 komplet zvoĆØnikov, ki bi dobro Å”el predvsem k Yamahi 3900 za ceno do 2.000 EUR?

V MB sem posluÅ”al Ikone 5.1 z Harman Kardonom AVR (vendar ne vem modela receiverja), pa se mi je zdelo da nekaj manjka... tako kot da ni dovolj moĆØi. Sicer zelo ĆØist zvok, malo manjka basa predvsem pri akusutiki. Pri filmih nimam kaj reĆØt, Å”pila super. Ne vem a je to možno da receiver ni dovolj dober?
Ali bi moral enostavno vzeli namesto sprednjih Ikon 6 kako viŔjo serijo?

frodo Katere zvoĆØnike pa imaÅ” ti na Yamahi 3800?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
SleepWalker



Pridružen/-a: Sob Sep 2008 20:32
Prispevkov: 15
Kraj: Dreamland

PrispevekObjavljeno: Sob Sep 13, 2008 21:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz bi na tvojem mestu vzel Yamaho 3900 (ali pa 3800 glede na ceno/zmogljivost) ter B&W zvoĆØnike serije 600. OdliĆØna kombinacija za posluÅ”anje razliĆØne zvrsti glasbe.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
klasicni



Pridružen/-a: Tor Sep 2008 2:49
Prispevkov: 59
Kraj: Slovenske Konjice

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 24, 2008 00:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

SleepWalker Si mogoĆØe že sprobal B&W serijo 600 z Yamahinim receiverjem viÅ”jega razreda? In ĆØe si, a je zvok preoster? Ali je dovolj mehak za daljÅ”e posluÅ”anje?

B&W bom Å”el verjetno posluÅ”at v naslednjem tedu ĆØe mi bo ratalo... prebiral sem malo o njih pa jih dosti hvalijo. Rad bi pa tudi imel novo Yamaho, ker vsebuje vse kar iÅ”ĆØem v receiverju.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
SleepWalker



Pridružen/-a: Sob Sep 2008 20:32
Prispevkov: 15
Kraj: Dreamland

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 24, 2008 17:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pri nakupu receiverja viÅ”jega ranga (recimo pri Yamahi od modela 1800 naprej) lahko sigurno priĆØakujeÅ” detajlirano zvoĆØno sliko ter "stress-free" zvok. Enako seveda velja tudi za zvoĆØnike. PosluÅ”al sem razliĆØne kombinacije, kot na primer Yamaho 1800/3800/Z11 z B&W serijo 600, in se mi zvok nikoli ni zdel utrujajoĆØ. ƈeprav tudi z Dali Ikon serijo ne moreÅ” zgreÅ”iti. NajboljÅ”e je seveda posluÅ”ati hi-fi sisteme na lastna uÅ”esa, ker vsak posameznik ima svoj okus.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dixi3



Pridružen/-a: Čet Sep 2008 22:39
Prispevkov: 2
Kraj: maribor

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 24, 2008 20:14    Naslov sporočila: yamaharx-v663 + mordaunt shortAvant 908i Odgovori s citatom

Poslusajte tole

Enkratno....!!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
klasicni



Pridružen/-a: Tor Sep 2008 2:49
Prispevkov: 59
Kraj: Slovenske Konjice

PrispevekObjavljeno: Sob Sep 27, 2008 21:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

V primeru da bi kupil B&W HT serija 600, sedaj razmiÅ”ljam o zadnjih dveh zvoĆØnikih. Glede na to da imam sedežno do stene (in jo ne morem postaviti bolj v sredino prostora) razmiÅ”ljam da bi namesto da bi zadaj vzel 685ke (ali 686) vzel DS3.

http://www.bowers-wilkins.co.uk/display.aspx?sc=ht&infid=2376

Se vam zdi da bi bili za moj prostor tej premoĆØni? Kaj pomeni ā€˜dipoleā€™ mode?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
krokar



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 21:45
Prispevkov: 1454
Kraj: Å tajerska

PrispevekObjavljeno: Sob Sep 27, 2008 22:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Dipole pomeni, da (v konkretnem primeru) se del zvoka projecira tudi v stran(v nekaterih primerih lahko tudi nazaj).Lahko pride na tak naĆØin do Å”iritve zvoĆØne slike, a lahko tudi do njene konfuznosti.
Glede moĆØi pa je tako, da jo itak lahko uravnavaÅ” na receiverju.Zadnji zvoĆØniki so sicer daleĆØ najmanj kritiĆØen element v verigi!Nikakor pa ne podcenjevati centra!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
klasicni



Pridružen/-a: Tor Sep 2008 2:49
Prispevkov: 59
Kraj: Slovenske Konjice

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 13, 2008 14:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

A mogoĆØe kdo ve kje bi lahko sliÅ”al tele zvoĆØnike v SLO:

1.TANNOY Revolution Signature DC4T, DC4, DC4 LCR
http://www.tannoy-speakers.com/s.php?section=Residential&sub=1

2. MONITOR AUDIO RS6 AV
http://www.monitoraudio.co.uk/product.php?range=2&product=89
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frodo



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 0:29
Prispevkov: 206
Kraj: Miklavž na dr. polju

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 13, 2008 15:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tannoy Revolution Signature imajo v BB v Europarku Maribor
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
klasicni



Pridružen/-a: Tor Sep 2008 2:49
Prispevkov: 59
Kraj: Slovenske Konjice

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 13, 2008 18:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala za odgovor frodo. Upam da imajo cel komplet Very Happy

A ve kdo kaj za Monitor Audio, kje bi se dalo to sliÅ”at? Prodajalec na netu mi ni niĆØ odgovoril, da bi bilo možno to kje sliÅ”at...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe