Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

DIY Bass trap
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
kraljmatjaz



Pridružen/-a: Čet Maj 2008 21:27
Prispevkov: 1026
Kraj: Gorica

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 20, 2011 17:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Art Noxon (oče TubeTrapov) o TubeTrapih:

http://www.dagogo.com/View-Article.asp?hArticle=919

LP
Miran
_________________
Chi suona, stona. Chi non suona, critica! (R.Muti)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
ambro



Pridružen/-a: Pet Maj 2009 20:03
Prispevkov: 412
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 10, 2020 09:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljeni sedaj, ko sem doma na čakanju zaradi korone se je našel čas tudi za hobi. Na podoben način kot Berni sem tudi jaz izdelal 2 ovalna bas trapa, ki sta premera 430 mm, debeline stene 80 mm ter višine 1200 mm.











_________________
lp, Branko
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambro



Pridružen/-a: Pet Maj 2009 20:03
Prispevkov: 412
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 10, 2020 09:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Izdelal sem pa tudi dva kotna bas trapa. Nimam pa slik izdelave ogrodja, ker se nisem spomnil slikat.









Še ena slikca trapov na delovni poziciji Very Happy




Tako za nekaj časa bo.
_________________
lp, Branko
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
NCC2000



Pridružen/-a: Čet Sep 2012 12:28
Prispevkov: 591
Kraj: Slovenia

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 10, 2020 13:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Bravo, full lepo, glede na uporabo materialov sem ziher, da se tudi pozna..
Imam pa vprašanje, ker si že izdelal sebi custom trapa, ju s kakšnim posebnim namenom nisi potegnil čisto do stropa da bi zapru še tisti ek zgoraj?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambro



Pridružen/-a: Pet Maj 2009 20:03
Prispevkov: 412
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 11, 2020 14:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

NCC2000 je napisal/a:
Bravo, full lepo, glede na uporabo materialov sem ziher, da se tudi pozna..
Imam pa vprašanje, ker si že izdelal sebi custom trapa, ju s kakšnim posebnim namenom nisi potegnil čisto do stropa da bi zapru še tisti ek zgoraj?
Hvala. Nisem hotel štukati plošč da ne bi nastal kak rob ma čelni strani pod blagom.
_________________
lp, Branko
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 11, 2020 14:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kako pa učinek?
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ck



Pridružen/-a: Pon Feb 2009 19:27
Prispevkov: 1604
Kraj: kamnik

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 11, 2020 17:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Napiši kakšne dimenzije bas trapa si naredil in kakšno kameno volno si uporabil.

Na splošno pa prelagam, da se zaradi večje absorbcije nizkih tonov take kotne bas trape izdeluje debelejše - vsaj 25 cm če je možno na notranji strani (proti hifiju). Na zunanji strani pa gremo lahko na 40-45 cm (lahko izdelamo tudi debelejše). Na na zutranji in ne na notranji strani ni nujno da delamo pravokotne lesene stranice ker imamo tako manj dela,
Tako dobimo trapezasto obliko absorberja, ki pa še vedno delujo vizuelno OK.
Minimalno debelino 25 cm predlagam zaradi večje učinkovitosti pri nizkih tonih.
Absorber brez lesenih stranic bo absorbiral bistveno več srednjih in višjih tonov.
Opustimo lahko tudi zgornjo ploščo, ampak potem je več dela z zaključnim dekorativnim blagom.

Takle absorber kot ga ima ambro lahko naredimo tudi tako, da v kot v celoti zapremo s kameno volno brez posebne lesene škatle in sicer tako, da samo na desni in levi steni privijemo na stene letve in nanje pripnemo zajlučno blago, lahko pa tak bas trap naredimo samo iz kamena volne, ga "oblečemo" in postavimo v kot.

Vse je odvisno od tega kakšen izgled si želimo in koliko smo pripravljeni delati.
Pri večjih debelinah absorberja moramo tudi izbrati najustreznejšo vrsto kamene volne zaradi doseganja najboljšega učinka.

Če imamo probleme z prenizkim RT 60, lahko vgradimo na sprednji strani ustrezno zaporo, lahko pa tudi preforirane plošče ali pa lesene letve oz kaj podobnega.
_________________
LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambro



Pridružen/-a: Pet Maj 2009 20:03
Prispevkov: 412
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 11, 2020 20:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@ambasador zvok je za moj okus dober uravnotežen in precizen tako na nizkih kot visokih. Sicer pa sem imel že prej v vogalih toliko kamene volne. Sedan sem dal to v okvir in oblekel, da boljše izgleda.

@ck debelina znaša 27 cm in je 64 x 112 cm velik. Z okvirjem sem ga naredil, ker imam tudi druge panele narejene tako. Oznake kamene volne ne vem je pa tista trda za tlake.
_________________
lp, Branko
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
before



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 19:23
Prispevkov: 2796
Kraj: Ruše

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 12, 2020 12:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambro je napisal/a:





Oooo...lep glasbeni kotiček si si ustvaril. Čestitam!
_________________
Cenite to kar imate in stremite k boljšemu! To je moj recept za zadovoljstvo.

Audiohedonist
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambro



Pridružen/-a: Pet Maj 2009 20:03
Prispevkov: 412
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 12, 2020 16:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala Danijel Wink
_________________
lp, Branko
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 12, 2020 16:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pridružujem se čestitkam.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambro



Pridružen/-a: Pet Maj 2009 20:03
Prispevkov: 412
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 12, 2020 18:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

benma je napisal/a:
Pridružujem se čestitkam.


Hvala.
_________________
lp, Branko
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 14, 2020 12:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Holografija te očitno ne zanima.
3D risanje instrumentov (če posnetek to omogoča in so vse naprave v verigi koherentne po spektru in nivojih) se kreira tako, da vsak zvočnik ustvari polovico zvočnega polja, to pa v prostoru med njima kreira fantomsko sliko posameznega instrumenta.
Če je prostor med zvočniki zaseden s predmeti (ovire), potem se to ne more zgoditi.
Ampak nič hudega, za poslušanje studijsko manipuliranih posnetkov je glih vseeno.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 14, 2020 13:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambasador je napisal/a:
Holografija te očitno ne zanima.
3D risanje instrumentov (če posnetek to omogoča in so vse naprave v verigi koherentne po spektru in nivojih) se kreira tako, da vsak zvočnik ustvari polovico zvočnega polja, to pa v prostoru med njima kreira fantomsko sliko posameznega instrumenta.
Če je prostor med zvočniki zaseden s predmeti (ovire), potem se to ne more zgoditi.
Ampak nič hudega, za poslušanje studijsko manipuliranih posnetkov je glih vseeno.


Po mojem mnenju je @ambro s sanacijo škodljivih odbojev zvoka od sten naredil več kot če bi komponente odstranil iz prostora med zvočniki.

Doslej sem razumel, da 3d fantomska zvočna slika nastane v naših možganih in ne "v prostoru med zvočnikoma". Manj kot je škodljivih odbojev zvoka iz prostora, bolj čista 3d zvočna slika se lahko ustvari v možganih. V dobrih sistemih oba zvočnika sploh "izgineta". Kje bi se potemtakem lahko ustvarila fantomska slika?

Če se motim, me, prosim, poučite.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 14, 2020 13:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

benma je napisal/a:
ambasador je napisal/a:
Holografija te očitno ne zanima.
3D risanje instrumentov (če posnetek to omogoča in so vse naprave v verigi koherentne po spektru in nivojih) se kreira tako, da vsak zvočnik ustvari polovico zvočnega polja, to pa v prostoru med njima kreira fantomsko sliko posameznega instrumenta.
Če je prostor med zvočniki zaseden s predmeti (ovire), potem se to ne more zgoditi.
Ampak nič hudega, za poslušanje studijsko manipuliranih posnetkov je glih vseeno.


Po mojem mnenju je @ambro s sanacijo škodljivih odbojev zvoka od sten naredil več kot če bi komponente odstranil iz prostora med zvočniki.

Doslej sem razumel, da 3d fantomska zvočna slika nastane v naših možganih in ne "v prostoru med zvočnikoma". Manj kot je škodljivih odbojev zvoka iz prostora, bolj čista 3d zvočna slika se lahko ustvari v možganih. V dobrih sistemih oba zvočnika sploh "izgineta". Kje bi se potemtakem lahko ustvarila fantomska slika?

Če se motim, me, prosim, poučite.

Hm, odboji od omarice takoj zraven med zvočniki niso škodljivi? Škodijo samo odboji od zidov?

Res pa je holografija visoka šola stereofonije, do tam je potrebno priti.
-------------------------------------------------------------------------------------
Drugače pa obstaja verbalni hifi, po takem 'evangeliju' lahko tudi rečemo:
- če hočeš da zvočniki izginejo, jih skriješ v omaro. Potem si sam v glavi naslikaš 3D Laughing Laughing
Malo heca.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja
Stran 3 od 4

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe