Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

V kakšnem stanju prejemate naročene CD-je?
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> CD, Vinil, DVD, Blu-ray
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Stefi



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 17:58
Prispevkov: 116
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 08, 2011 17:42    Naslov sporočila: V kakšnem stanju prejemate naročene CD-je? Odgovori s citatom

Zadnje leto naročam CD-je pri Grooves-inc iz Švice. Ponudba je obširna cene ugodne, manjše naročilo je brez stroškov poštnine. Dobava včasih malo zamuja, pa nič hudega, je potem užitek še večji. Problem je naslednji: če dobim po en sam ali dva CD-ja v kuverti (sicer kakovostna kuverta z mehurčki), so praviloma zdrobljeni zobci, ki držijo CD v škatlici, včasih pa je tudi počena sprednja ali zadnja stran škatlice.

Takrat pomislim, da morda naši preljubi cariniki ali poštarji, nezadovoljni s svojimi plačami, namerno stisnejo sredino kuverte, da malo "preizkusijo" vsebino pošiljke.

Pa paranojo in sarkazem na stran - kakšne so vaše izkušnje glede stanja dostave prejetih CD-jev. Je v takšnih primerih sploh možna reklamacija?

Lp, Stefi
_________________
Lp, Stefi
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jazstsem



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 19:47
Prispevkov: 31
Kraj: Moravče

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 08, 2011 18:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljeni

Cd - je naročam večinoma iz Anglije, včasih tudi iz Nemčije. Res je, če gre za posamezne Cd - je ali dva, so ti zobci večinoma polomljeni. Po mojem je to zaradi bodisi frankiranja ali pa avtomatskega razporejanja na poštah, kjer se zadeva preko valjčkov pač "malo stisne". "Težave" rešujem s praznimi novimi škatlicami, čeprav to ni tisto pravo, ali pa jih naročim vsaj pet; pa še to se včasih zgodi, da je kakšen vogal zdrobljen.

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Stefi



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 17:58
Prispevkov: 116
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 08, 2011 19:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

No, se vsaj lahko tolažim, da nisem edini Wink .

Problem je predvsem s tistimi povsem prozornimi škatlicami, navadnih imam dovolj za zamenjavo.

Lp, Stefi
_________________
Lp, Stefi
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Dr.Strangelove



Pridružen/-a: Sob Apr 2010 15:18
Prispevkov: 10
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 08, 2011 20:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Naročil sem par par plošč in dva cd-ja na HMV.com in ni bilo nobenih problemov, no ja je trajal kar nekaj časa, ampak poškodb pa ni bilo.
Res pa je, da je bilo pakirano v kartonu.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 040884032
tomzzi



Pridružen/-a: Sre Feb 2009 22:32
Prispevkov: 205

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 08, 2011 21:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Naročam predvsem iz Anglije (Amazon, eBay) pa tudi pri Grooves-inc sem že. Če je sreča potem ostane vse celo... Se je pa že parkrat zgodilo, da sem dobil kaj polomljenega. K sreči so cd-ji ostali nepoškodovani.

Tako, da se je kar nekajkrat zgodilo, da sem dobil poškodovano škatlico.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jernejc



Pridružen/-a: Ned Avg 2008 9:24
Prispevkov: 1044
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 08, 2011 22:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tudi jaz večinoma naročam pri Grooves, občasno kaj iz ebaya. zobci na sredini so bili do sedaj polomljeni le enkrat, več primerov je počenih prednih stranic škatlic.
Poškodb je cca četrtina in se niti ne zmenim zanje. Občasno kupim paket praznih škatlic in zamenjam močneje poškodovane in tiste bolj zdrsane.
LP Jernej
_________________
Ohm sweet ohm.

Just saw a gold plated optical fibre. Apparently the gold made it sound marvelous according to the salesman.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Stefi



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 17:58
Prispevkov: 116
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 08, 2011 22:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

CD-ji do sedaj res da niso bili poškodovani, to moram priznati, vseeno pa ostaja malce grenak priokus, ko dobiš poškodovano embalažo, kljub temu da plačaš normalno ceno.

Resnično me zanima, kje najpogosteje prihaja do opisanih poškodb. Ali na poštah z vsemi pošiljkami ravnajo enako?
_________________
Lp, Stefi
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Viktor



Pridružen/-a: Čet Maj 2008 13:18
Prispevkov: 108
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Jul 09, 2011 15:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kopujem pretežno preko eBaya in občasno tudi Amazona.
Če premislim za vnazaj se ne spomnim da sem sploh dobil nepoškodovanih CD-jev (ponavadi 2 -3) preko Amazona (zlomljeni zobci, poškodovane škatle na robovih itn).
eBay prodajalne zelo dobro pakirajo svoje CDje in jih skoraj nikoli nisem dobil poškodovanih, kapo dol tem prodajalnam.
_________________
If everything seems to be OK, you have obviously overlooked something!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiourbis



Pridružen/-a: Ned Avg 2008 20:34
Prispevkov: 122
Kraj: OBALA

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 27, 2011 16:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

kupil parkrat prek amazon.de ali uradna stran glazbenika kateri se mi je tudi podpisal na cd Very Happy ... nikoli nic poskodovano..
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambro



Pridružen/-a: Pet Maj 2009 20:03
Prispevkov: 412
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 07, 2011 21:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Dobil prve tri CD-je naročene preko spleta (Grooves). Kmalu sem ugotovil, da drži kar ste napisali. CD-ji so bili lepo posamezno zapakirani v kuvertah z mehurčki. Vendar je kljub temu nekomu uspelo poškodovati dva od treh. Zanimivo bi bilo vedeti kaj med transportom počnejo z njimi saj je za tako poškodbo potrebna kar velika sila, škatlica od Rogersa ima namreč prav zdrobljeno stranico.??? Evil or Very Mad





Ni ravno lepo dobit take CD-je vendar, sem kljub temu zadovoljen, saj je kljub menjavi škatlic še vedno ugoden nakup.

Že čakam novo pošiljko Very Happy
_________________
lp, Branko
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Bwaze



Pridružen/-a: Tor Okt 2011 20:59
Prispevkov: 408
Kraj: Kamnik

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 07, 2011 22:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kolega je v pred-Evropa časih, ko so na carini pregledovali vse pošiljke, iz Nemčije dobil počeno vinilko. In zalepljeno skupaj s sekundnim lepilom. Isto lepilo je bilo tudi po celi kuverti in selotejpu "Pregledano na carinski upravi". Seveda na pošti niso hoteli nič slišati o poškodbi paketa, carinska služba pa sploh ni imela "knjige pritožb", tako da si je ploščo lahko kar na steno obesil.

Bilo je pa tole, Mortiis - Keiser av en Dimension Ukjent

Se živo spomnim, ker sem bil zraven, ko je odvijal paket in potem forenzično ugotavljal, kdo je tu kriv. Shocked
_________________
Pezzer Ritter Wenne Knecht!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sound



Pridružen/-a: Ned Maj 2008 17:21
Prispevkov: 238
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 09, 2011 14:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Če dobim pošiljko CD jev preko navadne pošte oz. da je posrednik naša pošta je ponavadi vedno kaj počeno ali celo polomljeno. Zadnjič sem dobil dobesedno zdrobljeno škatlo kot bi jo povozil tank.
Zanimivo, pošiljke preko DHL-a pa so vedno OK.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 09, 2011 15:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LP

Pošiljke kot so "pisma" niso dolžni čuvat-pazit ...
Pa to ne velja samo za našo pošto, velja nasplošno ... Torej ne pošiljajte, oziroma je neodgovorno od tistih ki se ukvarjajo s prodajo , da pošiljajo CDje in LPje po "pisemski" verziji... Tisti mehurčki ne pomagajo kaj dosti... Pošiljka mora bito poslana kot paket označena s "pazljivim ravnanjem" v primerni kartonski embalaži. Predmet mora biti v nej stabilno in čvrsto fiksiran . Če je tako poslana se lahko tudi "pritožimo" na poškodbe drugače ne ...
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
ambro



Pridružen/-a: Pet Maj 2009 20:03
Prispevkov: 412
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 09, 2011 17:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kdo pri nas dostavlja pakete od hmv in ali so tudi tu problemi s poškodbami vsebine? Približno koliko dni rabijo pošiljke od hmv v Slovenijo?
_________________
lp, Branko
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ck



Pridružen/-a: Pon Feb 2009 19:27
Prispevkov: 1604
Kraj: kamnik

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 21, 2012 20:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Na tem naslovu https://arkivmusic.eu/ kupujem klasiko.

CDjke pošiljajo zelo solidno pakirane v kuvertah iz tršega kartona - pakirane po en kos v vsaki kuverti.

Tokrat sem prejel CDjko s počenim spodnjim delom plastične škatle, kuverta pa je bila brez vidnih poškodb.
_________________
LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> CD, Vinil, DVD, Blu-ray Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe