Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Mahler na Kongresnem trgu
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> CD, Vinil, DVD, Blu-ray
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
kraljmatjaz



Pridružen/-a: Čet Maj 2008 21:27
Prispevkov: 1026
Kraj: Gorica

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 04, 2011 18:19    Naslov sporočila: Mahler na Kongresnem trgu Odgovori s citatom

Zdravo,

sinoči sem z užitkom gledal in poslušal Mahlerjevo osmo sinfonijo po TV Slovenija. Super koncert, ki ga ne doživiš vsak dan.
A morda kdo ve, ce bo iz tega nastala kaka plošča?

LP
Miran
_________________
Chi suona, stona. Chi non suona, critica! (R.Muti)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
pasuljaris



Pridružen/-a: Pet Apr 2009 22:13
Prispevkov: 1526
Kraj: maribor

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 04, 2011 23:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Morda kdo ve, zakaj so vse teme na tem forumu, ki so povezane z glasbo praktično mrtve?

Koliko strani ima tema o kablih? Crying or Very sad
_________________
Usoda se igra s človekom, človek pa igra na trobento.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 05, 2011 00:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LP

Baje je bilo prodano 6000 vstopnic, vsi "pomembnejši" naj bi bili tam ??!!

Jaz sem poslušal koncert na ARS kanalu pa je bilo razočaranje. Veličastnost Mahlerja ne duha ne sluha. Vse zapacano, zasičeno brez dinamike Crying or Very sad .
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
vintagesonic



Pridružen/-a: Sre Mar 2010 17:24
Prispevkov: 1426
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 05, 2011 00:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

pasuljaris je napisal/a:
Morda kdo ve, zakaj so vse teme na tem forumu, ki so povezane z glasbo praktično mrtve?


Zelo lucidno postavljeno vprašanje Wink

pasuljaris je napisal/a:
Koliko strani ima tema o kablih? Crying or Very sad


Ammmm, .......ja no ja, nekaj jih je res Wink To niti ne bi bil tak problem. Zanimivo bi bilo vedeti, če je kdo od nas prišel do nekih novih racionalnih zaključkov ali spoznanj, ali še vedno vsi branimo svoje okope lastnih prepričanj.

Jaz priznam, da sem šel malce v stroške in nabavil nekaj metrov Nordost kablovja, samo nisem prepričan, da je bila to moja najboljša življenska investicija. Resnici na ljubo, ni to tisti najdražji Nordost. Wink

Glede Furutecha so me pa v Terni že gledali malce postrani Wink.

Če ne bi bilo tistih sumljivih pogledov, bi si zagotovo stanjšal denarnico, tako je zaenkrat zadeva ostala še na policah Crying or Very sad.

That's all folks.

LP

Vintagesonic
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vintagesonic



Pridružen/-a: Sre Mar 2010 17:24
Prispevkov: 1426
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 05, 2011 00:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ajka je napisal/a:
LP

Baje je bilo prodano 6000 vstopnic................


V začetni fazi je bilo predvideno, da bo v prodaji cca. 6000 vstopnic. Na dan koncerta so dodali še več kot 3000 dodatnih sedežev levo od odra v smeri "sidra" in naredili prostor ( skoraj celotna trava je bila prekrita z zaščitnimi ploščami) za cca. 6000 stojišč.

V soboto so bila razprodana tudi vsa dodatna sedišča.

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
CAPRI



Pridružen/-a: Pet Jun 2011 23:14
Prispevkov: 26
Kraj: Koper

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 05, 2011 00:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Lp

Ma je logično. Večina ljudi posluša glasbo površno, koncerti so slabo obiskani, razen tisti prestižni, kjer moraš biti tam, da te vidijo. V HI-FIju se zgodba ponovi, površno poslušanje, ozko avdio obzorje, kabli Nordost zaradi prestiža, kvaliteta in glasba v drugem planu.
_________________
in vino veritas
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
fjaka



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 17:04
Prispevkov: 1747
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 05, 2011 01:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

danes...v bistvu včeraj ste imeli še eno priložnost...Zagreb...Arena...21.00...prenos na HTV 2
_________________
šoo mazgoon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JAZZZ



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 12:32
Prispevkov: 2770
Kraj: POSAVEC

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 05, 2011 10:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

CAPRI je napisal/a:
Ma je logično. Večina ljudi posluša glasbo površno, koncerti so slabo obiskani, razen tisti prestižni, kjer moraš biti tam, da te vidijo. .

Ja Exclamation
_________________
"There are two kinds of fools. One says-this is old and therefore good. The other says-this is new and therefore better." Bob Katz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
JAZZZ



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 12:32
Prispevkov: 2770
Kraj: POSAVEC

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 05, 2011 10:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

vintagesonic je napisal/a:

Jaz priznam, da sem šel malce v stroške in nabavil nekaj metrov Nordost kablovja, samo nisem prepričan, da je bila to moja najboljša življenska investicija. Resnici na ljubo, ni to tisti najdražji Nordost. Wink

V zadnjih treh letih nisem menjal nobene komponente-razen nap.kablov ,digitalni kabel, stensko vticnico,razdelilno letev in manjših tvikov(podlage, nogice,...)
Ko sem dal gor Nobukazu Takemura:Scope, ki jo s Tino zelo dobro poznava(ni pa bila poslušana kaki dve leti), sva se samo spogledala in spraševala, če je to še vedno ista plata Idea
_________________
"There are two kinds of fools. One says-this is old and therefore good. The other says-this is new and therefore better." Bob Katz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
pasuljaris



Pridružen/-a: Pet Apr 2009 22:13
Prispevkov: 1526
Kraj: maribor

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 05, 2011 15:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Če se vrnem k Mahlerju.

Tudi v mojem Mariboru smo odprli še večji in lepši trg (ali kot bi dejal naš ljubi župan "terg"), kot v Ljubljani. Imenuje se, kot je na otvoritvi dejal naš ljubi župan "Terg OLIMPIKA Leona Štukla".

Tudi kulturni (ali kot bi dejal naš ljubi župan "kolturni") program je povsem povozil ljubljanskega. Sodelovali so: Show band Klobuk, 2/3 reporterja Milana in naturtalent pevec Dejan Bračič.

Smo le kulurna prestolnica Evrope.
_________________
Usoda se igra s človekom, človek pa igra na trobento.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Slinch



Pridružen/-a: Ned Jul 2009 16:17
Prispevkov: 467
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 05, 2011 16:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

S "kolturnega" vidika vrhunski dogodek! Rolling Eyes
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 05, 2011 19:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

pasuljaris je napisal/a:
Morda kdo ve, zakaj so vse teme na tem forumu, ki so povezane z glasbo praktično mrtve?

Koliko strani ima tema o kablih? Crying or Very sad


Nima smisla se palit...

Sam v mnogih postih narahlo 'ošvrknem' s to temo, da nekateri vsaj malo pridejo k sebi. To bolj zaradi sebe, ker itak ne pomaga.
Mnoge v naših vrstah glasba preprosto ne zanima - ampak samo zvočni efekti. Eksplozije v filmih, grmenje vesoljskih raket (v Holi-vudu uspe tudi ta fizikalni čudež)...
V najboljšem primeru se posluša glasba stila: ...cinnnn...pauza....bummm...pauza....cinnn...pauza...bummm...

Kaj č'mo, s tem je tudi potrebno živeti.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kraljmatjaz



Pridružen/-a: Čet Maj 2008 21:27
Prispevkov: 1026
Kraj: Gorica

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 05, 2011 20:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Skoda, da ni bilo nobenega clana na koncertu, namesto tega pac pisemo o drugih stvareh.

Lp,
Miran
_________________
Chi suona, stona. Chi non suona, critica! (R.Muti)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 05, 2011 20:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@Castor me je vabil, a nisem šel..

Ne maram sedet 100 in več metrov stran od dogajanja, ker popenim od okolice: kašljajo, se davijo, odvijajo bonbone, lupijo kikirikije, telefonirajo.

(hm, koliko od obiskovalcev ima karkoli od Mahlerja doma?)
Po mojem so obiskovalci bolj kot izkaz Mahlerju prišli proslavit 20 letnico samostojne države.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 05, 2011 20:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambasador je napisal/a:
@Castor me je vabil, a nisem šel..

Ne maram sedet 100 in več metrov stran od dogajanja, ker popenim od okolice: kašljajo, se davijo, odvijajo bonbone, lupijo kikirikije, telefonirajo.

(hm, koliko od obiskovalcev ima karkoli od Mahlerja doma?)
Po mojem so obiskovalci bolj kot izkaz Mahlerju prišli proslavit 20 letnico samostojne države.


LP

Točno to ...
Jaz sem raje prejšnji dan bil na Jazzu v Križankah , za 30 € praktično trije vrhunski koncerti, vrhunsko doživetje od 20h - 1:30h Exclamation
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> CD, Vinil, DVD, Blu-ray Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4  Naslednja
Stran 1 od 4

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe