Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Hi-Fi in partnerji
Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Ostalo
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Edvard



Pridružen/-a: Pet Apr 2011 15:50
Prispevkov: 317
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 28, 2011 01:09    Naslov sporočila: Hi-Fi in partnerji Odgovori s citatom

Kot sem nekje že napisal, se po desetih letih vraĆØam v audiofilske vode. Vmes je vse skupaj bilo bolj ali manj zapakirano in varno shranjeno pri starÅ”ih. Z ženo sva živela v malem stanovanju. PriÅ”la sta otroka, pogojev za posluÅ”anje seveda ni bilo. Iz malega stanovanja smo se preselili v Å”e manjÅ”ega, vmes smo gradili hiÅ”o. In priÅ”el je dan, ko imamo prostora kot smetja in maÅ”inerija je spet doma. No, spet ni Å”lo vse enostavno. Iz dnevne sobe sem se moral preseliti v eno otroÅ”ko, in ker otrok potrebuje svojo sobo, sem sedaj pristal v kabinetu. Nabavim nove zvoĆØnike in vĆØeraj iz kleti privleĆØem Å”katlo z cd-ji. Ob veselju nad zbirko, sem seveda moral vse skupaj zagnati in se ob glasbi prebiti skozi zbirko. Po eni uri, pride žena in reĆØe: "Otroka gresta spat, lahko utiÅ”aÅ” to nabijanje."
Do tu bi bilo Å”e vse ok, ĆØe ne bi na koncu dodala: "Mi smo to dali skozi pred leti!" Hladen tuÅ”, mi je dal razmiÅ”ljati in obudil spomin na dan, ko sem prodal eno komponento. Ko sem kupcu pozvonil na vrata, me je, ne da bi se obul, hitro vrnil v avto, in zapeljala sva se za vogal v sosednjo ulico, kjer sva, daleĆØ od oĆØi njegove žene, opravila primopredajo.
Ker partnerice oĆØitno tudi v tem segmentu imajo svojo vlogo, ĆØe ne direktno, pa ko obremenimo družinski proraĆØun, me silno zanima, s koliko razumevanja s strani partnerk, ste deležni ostali soforumaÅ”i. Vas v vaÅ”em hobiju podpirajo, razumejo ali samo tiho prenaÅ”ajo?

V spominu mi je ostal simpatiĆØen post od Sence, ki je napisal:
Senca je napisal/a:

...
No, morda (zame) najpomembnejÅ”o potrditev pa je izrekla boljÅ”a polovica, da je zvok kot da bi bil izvajalec v sobi in jo je celo zanimalo kaj se je spremenilo oz. kaj sem naredil. Shocked Dosedaj sem namreĆØ bil le "velik otrok" ob eksperimentiranju in neskonĆØnem iskanju svetega grala.... Embarassed

Edo


Nazadnje urejal/a Edvard Pon Nov 28, 2011 08:28; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gorko1



Pridružen/-a: Pet Maj 2008 21:44
Prispevkov: 656
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 28, 2011 07:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

http://www.audio-kontakt.com/forum/viewtopic.php?t=75

LP,
Goran
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Edvard



Pridružen/-a: Pet Apr 2011 15:50
Prispevkov: 317
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 28, 2011 08:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala Goran, sem spregledal. Sicer pa se na to temo da vedno kaj napisati... Very Happy
Dajmo fantje!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Å pilferderber



Pridružen/-a: Čet Dec 2009 1:24
Prispevkov: 775

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 28, 2011 08:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

lahko pa nas množiĆØno povabiÅ” na audio veĆØer, na muziko, narezke in vino.. boÅ” videl, kako bo sreĆØna, ko boÅ” sam nabijal, brez svojih "prijateljev".. Laughing
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gorko1



Pridružen/-a: Pet Maj 2008 21:44
Prispevkov: 656
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 28, 2011 17:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Edo,

Ena od variant je, da si posluÅ”anje glasbe paĆØ privoÅ”ĆØiÅ”, ko gredo vsi za kakÅ”no urco ali dve od doma. Druga varianta pa je, da kupiÅ” ene solidne sluÅ”alke in uživaÅ” paĆØ tako. Ni sicer enako kot preko zvoĆØnikov, pa vendar...
Pa Å”e tretja je, da paĆØ posluÅ”aÅ” zveĆØer bolj po tiho.

Lp,
Goran
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
pasuljaris



Pridružen/-a: Pet Apr 2009 22:13
Prispevkov: 1526
Kraj: maribor

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 28, 2011 18:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mujo iz vicev bi naÅ”el Å”e kakÅ”no enostavno in uĆØinkovito varianto.

ƈe Fatima nasprotuje veĆØernemu nabijanju muzike, jo nabijeÅ” s pestjo v nos in imaÅ” zadevo reÅ”eno.
_________________
Usoda se igra s ĆØlovekom, ĆØlovek pa igra na trobento.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
NjegoÅ”



Pridružen/-a: Pet Feb 2010 16:31
Prispevkov: 331
Kraj: LUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 28, 2011 18:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mea suljpa.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Edvard



Pridružen/-a: Pet Apr 2011 15:50
Prispevkov: 317
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 28, 2011 19:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ha, ha, vemo kdo je ponavadi najbolj glasen. Mene bolj zanimajo tisti ta tihi. Dajte no, žene gledajo Umore na podeželju. Dajte si duŔka.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
peterpan



Pridružen/-a: Pon Feb 2011 15:20
Prispevkov: 335
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 28, 2011 19:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Priznam, ko sem nabavil trenutni sistem, sem na vpraŔanje, koliko je vse skupaj koŔtalo, navedel samo ceno ene komponente Embarassed

PS: Ta cenejŔe...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mestn pu



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 22:21
Prispevkov: 2635
Kraj: domžale

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 29, 2011 13:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moj naĆØin je, ker živim v hiÅ”i in imam muzikaliĆØno punco, da sem ji naredil sistem po njeni želji v viÅ”jem nadstropju, hkrati pa ji pustim nabijat tudi na svojega.

Dejansko pa, ko gredo vnuki spat, je konec decibelskega veselja.
Takrat je odliĆØen ĆØas za krepitev odnosov in parĆØkanje, debate ali za uživanje v dvoje, hecanje, ĆØvek, cartanje in pihanje na žensko duÅ”o....

Kvaliteten odnos rabi po raziskavah okoli 30ur tedensko kvalitetno preživetega ĆØasa skupaj, kar je veĆØ, je najlepÅ”a investicija kar jih je.

Sistem je konec koncev samo kup elektronike, ki lahko poĆØaka.
_________________
Great people talk about ideas, average people talk about things, small people talk about other people.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mitko



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 23:20
Prispevkov: 344

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 29, 2011 13:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ni posluha za mojo igraĆØarijo. Žena pravi, da ji ipod povsem v redu igra in ne razume, zakaj potrebujem tiste velike kiÅ”te in žarnice Laughing Saj vse isto igra.
V najboljÅ”em primeru je strpnost, a Å”e ta v smislu: "dokler si v svoji sobi, od koder se te ne sliÅ”i..." VeĆØkrat sem bil že deložiran, sedaj imam vsaj svoj prostor, ĆØeprav neprimeren. Imam pa svoj mir Very Happy
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Edvard



Pridružen/-a: Pet Apr 2011 15:50
Prispevkov: 317
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 29, 2011 15:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

mestn pu je napisal/a:

Kvaliteten odnos rabi po raziskavah okoli 30ur tedensko kvalitetno preživetega ĆØasa skupaj, kar je veĆØ, je najlepÅ”a investicija kar jih je.


Mestn, ti pa maÅ” porihtano. Jaz zveĆØer pogledam na ženin organizator, da vidim kaj me ĆØaka jutri in to je to. Embarassed
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
janzi



Pridružen/-a: Čet Maj 2008 8:45
Prispevkov: 1021
Kraj: GROSUPLJE / LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 29, 2011 15:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

mitko je napisal/a:
Ni posluha za mojo igraĆØarijo. Žena pravi, da ji ipod povsem v redu igra in ne razume, zakaj potrebujem tiste velike kiÅ”te in žarnice Laughing Saj vse isto igra.
V najboljÅ”em primeru je strpnost, a Å”e ta v smislu: "dokler si v svoji sobi, od koder se te ne sliÅ”i..." VeĆØkrat sem bil že deložiran, sedaj imam vsaj svoj prostor, ĆØeprav neprimeren. Imam pa svoj mir Very Happy


Skoraj do pike isto !!! Wink

Moj prostor je zdaj Ŕe kar ! Very Happy
_________________
''You can hear a lot by listening !!''
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jernejc



Pridružen/-a: Ned Avg 2008 9:24
Prispevkov: 1044
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 29, 2011 18:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Benti, kaj mam jaz sreĆØo Cool
_________________
Ohm sweet ohm.

Just saw a gold plated optical fibre. Apparently the gold made it sound marvelous according to the salesman.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
luka79



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 15:36
Prispevkov: 1005
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 29, 2011 18:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ƈe je obema vÅ”eĆØ vsaj približno ista muzika in da nimata ravno graÅ”ĆØine, v kateri bi se lahko naÅ”el primeren kotiĆØek za muzikaliĆØne užitke (torej je vse bolj ali manj dnevna soba) je eden od trikov namesto ogledovanja filmov predvajanje dvd koncertov Confused

Vsekakor je treba poskrbet za 'mir pr bajt'.
_________________
My leader told me to jump in the river. .The river was deep and the weather was winter. .After a sailer very kindly saved me, my leader told me, you'd better take it easy. .I took it so easy my leader called me lazy!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Ostalo Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
Stran 1 od 3

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe