Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Jamo ali kaj podobnega
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 9, 10, 11
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Domači kino
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 20, 2012 18:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Malo izven konteksta, ampak bom vseeno malo izrazil svoje razocaranje nad samo konstrukcijo novodobnih A/V receiverjev. Vceraj sem v enem bruseljskem Hi-Fi, multimedija centru malo ogledoval najnovejse receiverju od Marantza, Onkya, Yamahe, Denona, da malo poslatam fizicno kakovost izdelave. Vsi modeli so bili od 400 pa tudi preko 2000EUR. Vse sam en velik plastik fantastik, da sem se kar zbal, da mi ne bo slucajno kak regler glasnosti v rokah ostal, ko sem ga zasukal.

Sam imam Marantz reciever iz leta 2008, pred tem sem imel tudi en model iz leta 2004 in je bil le ta veliko bolje skonstruiran. Lahko povem, da je Marantz kar se kakovosti izdelave tice, zacel popuscati prav z zacetkom krize. Stroske vsi proizvajalci zbijajo na minimum. Horror.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Škofja Loka

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 20, 2012 22:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mene pa to ne moti.. tako zelo.
Če za enak denar dobim zmogljivejšo napravo zaradi nekaj plastičnih gumbov, pa naj bo tako. Ali pa cenejšo.

Načeloma sem alergičen pri izdelavi, mobitelov, prenosnikov, avtomobilov.. skratka pri stvareh ki se premikajo okoli. Če pa ima reciever plastično stranico ali ne, pa itak ni pomembno.. uporablja se itak skorajda samo daljinski upravljalnik, naprava pa je po nekaj let na istem mestu.
_________________
Music was my refuge. I could crawl into the space between the notes and curl my back to loneliness.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MitjaF



Pridružen/-a: Sob Okt 2009 16:56
Prispevkov: 414
Kraj: KRANJ

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 20, 2012 23:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Če bi "šparal" samo pri zunanjosti, morda ne bi bil tak problem.
Kot sem opazoval jaz, napr. pri Yamahi se je po letu 2008 prav tako začelo varčevanje, tako na zunanjosti, kot notri.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 000000000
drago67



Pridružen/-a: Čet Okt 2008 19:24
Prispevkov: 1088
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 20, 2012 23:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

MitjaF je napisal/a:
Če bi "šparal" samo pri zunanjosti, morda ne bi bil tak problem.
Kot sem opazoval jaz, napr. pri Yamahi se je po letu 2008 prav tako začelo varčevanje, tako na zunanjosti, kot notri.


bravo mitja....ti si izgleda vsaj odprl kak novejši plastik fantastik receiver ali ojačevalec...(ne mislim ravno yamahe).kaj zdaj nekateri prodajajo na veliko tisto kao gainclone čipovje(upam da sem prav napisal,sicer pa večina ve za kak šit gre) in njegove izpeljanke.poceni dobijo iz kitajske in mastno prodajajo v sloveniji... Rolling Eyes
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Škofja Loka

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 21, 2012 00:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Podjetja ponujajo kar si ljudje želijo. In to je poceni in moderno.
Če pa kdo hoče nekaj boljšega pa je pač treba doplačat. Ne vem zakaj je treba od cenejših naprav pričakovati nekaj nenaravnega.

Vintage recieverji, ki jih nekateri pogosto omenjate kot nekaj kvalitetnega so tudi stali malo več kot polovico plače ali pa morda celo. Saj zdaj ni nič drugače: )
_________________
Music was my refuge. I could crawl into the space between the notes and curl my back to loneliness.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MitjaF



Pridružen/-a: Sob Okt 2009 16:56
Prispevkov: 414
Kraj: KRANJ

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 21, 2012 18:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Imaš prav Pestilence.
Včasih je bil HiFi dosti dražji.Moj "vitage" primerek NAD M200 je leta 1978 koštal 1500DEM, to bi bilo danes nekje 5-6k eur. če računaš na ceno nafte pa 10k eur.
Za ta denar danes dobiš boljši amp. kot je M200.

Bi bilo že res žalostno, če v 30+ letih ne bi nič napredoval.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 000000000
Original-One



Pridružen/-a: Pet Nov 2010 10:23
Prispevkov: 70
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 24, 2012 11:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kakor komu paše..

Zame zadeva igra vredu..

Receiver je namenjen za filme in zato ga tudi uporabljam.. In na tem področju sem zadovoljen..

Zame je to en problem odkljukan v dnevni sobi, to je pa to, ne vidim v tem nekega višjega obstoja.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Ales87



Pridružen/-a: Pet Jan 2009 19:34
Prispevkov: 11
Kraj: Ptuj

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 09, 2016 15:14    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljeni,

Da ne odpiram nove teme.
Trenutni komplet, ki se nahaja v dnevni sobi (22m^2) je:
Onkyo tx 605
Jamo E700
Jamo C60 cen
Jamo X5sub
Jamo E500.
Ker bom sedaj E700 postavil nazaj bi potreboval prednje zvočnike.
Katere prednje samostoječe zvočnike priporočate na mojo trenutno sestavo?
Gledal sem Jamo C605 ali C607 in C95 ali C97.
Mogoče kakšne druge alternative?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 031-789-511
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 09, 2016 16:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Glede na to da imas Jamo vse bi sam ostal kar pri Jamo in bi me pritegnili se najbolj C97. Vendar ne bi izkljucil tudi ostalih, ce bi jih lahko kje slisal in videl. Pomoje bi to moral pri nas met od A do Ž. Odvisno je pa tudi koliko velik prostor imas in kako jih zelis imeti postavljene. Zvocniki imajo bass reflex zadaj in bi bilo treba mal poskusit. Pa tudi najmanjsi ravno niso.

lp, d.
_________________
If it sound good and it feel good, then it's musical - James Brown
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
trancedeejay
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Mar 2008 9:01
Prispevkov: 1372
Kraj: Zgornja Besnica

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 14, 2016 02:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Glede na vaše ostale komponente je vsekakor primerna stara E8 serija in novejša C6 serije - 95 ali 97 nisem poslušal, predvidevam pa da je podoben rang. Običajno gredo ti zvočniki super z Onkyo receiverji, ker niso agresivni in ne preveč detajlirani , tako da je zvok poslušljiv in nenaporen.

Have a nice Day

Matt
_________________
MUSIC IS THE KEY
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Ales87



Pridružen/-a: Pet Jan 2009 19:34
Prispevkov: 11
Kraj: Ptuj

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 17, 2016 08:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

delfinus hvala, da si me opozoril glede bass reflexa.
Tukaj pa je problem, ker Jamo predpisuje postavitev zvočnikov 50cm pred steno in na levi in desni strani mora biti 1m prostora......
Pri meni pa je prostora za zvočnike ob TV regalu na vsaki strani 35cm.

Bi bilo bol smiselno iskati zvočnike, ki imajo spredaj bass reflex in katere? (npr. Dali) Kako se sploh Onkyo in Dali ujameta?
Najbolje pa bi bilo, če bi mi prodajalci omogočili test zvočnikov pri meni doma.

Hvala za predlagane rešitve.

Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 031-789-511
Original-One



Pridružen/-a: Pet Nov 2010 10:23
Prispevkov: 70
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 13, 2017 21:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ponovno pozdravljeni,

hvala, ker ste mi že enkrat pomagali, po večih letih sem še vedno zadovoljen z mojim rx6 in marantz sistemom, edino daljinec je popolnoma odpovedal Smile

Sedaj pa imam nov problem. Rad bi opremil dnevno sobo na vikendu.

Ogledan imam Marantz SR6011 receiver. V mislih imam zvočnike MA Silver 8, ter Silver Center. Ali Focal Aria 926 z Aria CC900 Noyer. Za surround zadnja zvočnika bi uporabil KEF Q300, ker jih pač imam doma Smile

Kaj menite o primerjavi med Silver 8 in Aria 926? In ali je ta receiver ok za navedene zvočnike ali bo potrebno vzeti "kaj hujšega"?

Hvala

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Domači kino Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 9, 10, 11
Stran 11 od 11

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe