Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

OTL Prototip v2

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
kalimero



Pridružen/-a: Pon Sep 2008 21:25
Prispevkov: 283
Kraj: Šmartno pri Litiji

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 14, 2011 19:37    Naslov sporočila: OTL Prototip v2 Odgovori s citatom

Tudi sam delam sedaj na tem projektu. Pripravlja se verzija 2. Prototip ohišja je narejen. Čaka me pokrov iz aluminija in pa tiskano vezje.

Slikce:




_________________
www.marsaudio.eu - zastopnik za Jantzen Audio in Fountek
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 040758875
mestn pu



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 22:21
Prispevkov: 2635
Kraj: domžale

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 15, 2011 10:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

A si res moral skopirat avioniko MIGa25. Shocked
(ojačevalne in 6N6P-radarske so od tam).
_________________
Great people talk about ideas, average people talk about things, small people talk about other people.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kalimero



Pridružen/-a: Pon Sep 2008 21:25
Prispevkov: 283
Kraj: Šmartno pri Litiji

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 15, 2011 12:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

mestn pu je napisal/a:
A si res moral skopirat avioniko MIGa25. Shocked
(ojačevalne in 6N6P-radarske so od tam).


Za driverke je možno uporabit (zaradi topologije) praktično karkoli. Stestirano imamo ECC88, ECC82, 6N1P, 6N6P. Potrebna je samo menjava parih uporov. Tole kar delam je prototip. Trenutno je testna kišta lesena, v finalni verziji bo Aluminij (8mm). Škatla je dokaj velika - premer 40cm. To pa je potrebno, ker bodo noter 3 napajalniki. Posebej za 6C33C, posebej za gretje in posebej za vhodne in driverke. Vhod bo tako balansiran kot nebalasiran.
Lampe izbiram po načelu dobavljivost/cena/kvaliteta. 6N6P se kaže kot zelo zelo zanimiva. Kot vhodne so se najboljše pokazale 6N23P. Trenutno čakam SVETLANINO izvedbi 6C33C, da vidmo ali so res kaj boljše kot ostale.
_________________
www.marsaudio.eu - zastopnik za Jantzen Audio in Fountek
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 040758875
Senca



Pridružen/-a: Čet Maj 2008 7:25
Prispevkov: 888
Kraj: Logatec

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 16, 2011 09:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Koncept je zelo zanimiv in tudi lep za pogledat. Kar mi je všeč je tudi to, da so trafoti skriti v ohišju in je očem vidno le "najnujnejše". Wink

Pazi le da ne bo preveč polnih lun do zaključka izdelave! Laughing
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
galop



Pridružen/-a: Sob Feb 2009 15:05
Prispevkov: 536
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 16, 2011 13:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kako je z DC na izhodu? Ali bo imel zaščito za zvočnike in kakšni so zvočni vtisi? pohvale za trud. l.p
_________________
vintage , Diy
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kalimero



Pridružen/-a: Pon Sep 2008 21:25
Prispevkov: 283
Kraj: Šmartno pri Litiji

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 16, 2011 22:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaro,

menjava za lampe me ne zanima. Odkar sem slišal 6N23P in pa 6N1P-VI poslušam le te. Odkar pa so Feničani izumili denar, lahko menjava moje lampe za tvoj denar.

Galop:
topologija je takšna, da zaščita na izhodu ni potrebna - smo simulirali.

Se pa trenutno ukvarjam s pokrovom ohišja. Rišem načrt v ACADu. Moram reč, da je verzija 2010 v primerjavi s 2007 (vsaj za mene laika) popolnoma neuporabna. V 2010 nisem znal narisat kroga. 2007 pa je milina. Rabim še kakšen dan ali tri da bom gotov, potem pa gremo rezat na laser.

Pa še vprašanje: Tole barvo v spreju sem kupil v merkurju. Tam se mi je zdela temno rdeča metalna, v resnici pa vleče na vijolčno. Kje imajo največjo izbiro barv v spreju? Iščem temno rdeče bordo metal.
_________________
www.marsaudio.eu - zastopnik za Jantzen Audio in Fountek
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 040758875
kalimero



Pridružen/-a: Pon Sep 2008 21:25
Prispevkov: 283
Kraj: Šmartno pri Litiji

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 16, 2011 22:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mestn pu je napisal:

Različen ojačevalni faktor lamp je dejansko najbolj simpl pošlihtat z upori.


Jaro - kako pa se to še da drugače naredit? In pa: zakaj bi štimal ojačanje?

Ojačevalni faktor lampe je številka (mu ali znak za mikro), ki ga proizvajalci napišejo za določen tip lampe. Ojačanje lampe pa je odvisno od topologije in pa še marsičesa drugega. Načeloma sta to dve različni stvari - vsaj jaz to tako razumem na svoj diferencialni način.

Jaz sem mnenja, da je potrebno vsako lampo postavit v njeno optimalno delovno točko - Va/Ik.
_________________
www.marsaudio.eu - zastopnik za Jantzen Audio in Fountek
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 040758875
gwb



Pridružen/-a: Sob Mar 2009 9:15
Prispevkov: 506
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 16, 2011 22:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

kalimero, pa ravno Acad2010(+) je (pomoje) bolj prijazen začetniku. Vsaj ko pokapiraš sistem delovanja (ala novi Offici). Sicer se pa še vedno da preklopiti v t.i. classic način (ki je tudi meni ljubši - čeprav ikon ne praktično koristim).

Imajo pa novi Acadi ene par luštnih funkcij (katere pa sicer "povprečen" uporabnik ne potrebuje...).

Če je sicer kakršnokoli vprašanje / nejasnost okoli Acada - "feel free to ask".
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kalimero



Pridružen/-a: Pon Sep 2008 21:25
Prispevkov: 283
Kraj: Šmartno pri Litiji

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 29, 2011 21:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ekole, prototip za pokrov iz aluminija je skoraj gotov. Manjkajo še luknje za trimerje (za nastavitev biasa) in luknje za merjenje biasa. Sem se naučil ACADa - sem našel, kako se prklopi v Classic način.


_________________
www.marsaudio.eu - zastopnik za Jantzen Audio in Fountek
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 040758875
gsb



Pridružen/-a: Pon Maj 2010 22:36
Prispevkov: 3
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 01, 2012 19:34    Naslov sporočila: OTL Odgovori s citatom

Halo !
Imam nekaj teh 6C33 doma v osnovi mišljene za SE ,vendar me bolj zanima OTL topologija.Pred leti sem nabavil knjigo od Bruce Rozenbild o OTL ,ki je ponujala zanimiv pristop k OTL problematiki. Zanima me katero topologijo si izbral -Futtermann,Circlotron ...kako si si zamislil driver ...
Hvala za odgovor. gsb
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe