Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Tungsram ECC85

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HIGH-END AUDIO
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
mestn pu



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 22:21
Prispevkov: 2635
Kraj: domžale

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 29, 2011 19:15    Naslov sporočila: Tungsram ECC85 Odgovori s citatom

Žal nimamo lampaške rubrike in sem se odločil za tole, v kateri je največ govora o lampah..
Danes sem dobil v roke omenjene lampe iz Moldavije za nek drobiž in lahko samo rečem, da se mi široko smeji.
ECC85 je namreč očitno dejanski ekvivalent kitajskim 6N1 na katere laufa moj lampaš, to so dokazale ravno omenjene lampe in RFT ECC85, ki sem jih dobil skupaj z Tungsrami in sem jih preizkusil samo na kratko.

Madžarke so sonično izjemno nenavadne, do te mere, da se zaljubiš vanje.
Gornjega basa nimajo na pretek, kot bi bile malo bas shy, ampak basi se dobesedno plazijo po tleh, da predeš, ko vse v sobi vibrira in rožlja, če malo watte spustiš iz ketne in absolutno ne fercirajo. Jummy.
Poleg tega so izjemno, izjemno, muzikalične, do te mere, da bi včasih kar zaploskal muzikašem in pevcem, klavir je poln, pihala so pihala, kot da bi hotele bit že kar naravne. Laughing
Najbolj pa navduši njihov slam.
Tranzijente dobesedno neutrudno pljuvajo in zlivajo v obraz,lahkotno, brez kake ultraviolence..
Tokrat so igrale v kombinaciji z pri meni nepogrešljivimi ruskimi 6N1P-EV in samo upam, da jim bojo kombinacije z mojimi ostalimi lampami tudi tako pasale.
Ta lampa je must have.

Če ima kdo kake zanimive ECC85 za menjavo za razne skoraj nelaufane Tesla E88CC, Philips 6922 in še kakšne, se priporočam.
_________________
Great people talk about ideas, average people talk about things, small people talk about other people.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mestn pu



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 22:21
Prispevkov: 2635
Kraj: domžale

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 30, 2011 21:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Danes so na vrsto prišle RFT ECC85.
Pravcata lampa velikih presežnikov in velikih malusov. Laughing

Super stereo separacija(nakateri to zelo čislajo), tranzijenti, resolucija, tišina med instrumenti, energičnost, močan bas, a žal dvignjen proti srednjetonskemu območju.

Minusi. Popolnoma dvodimenzionalen zvok, brez vsake globine, borno izzvenevanje instrumentov, sterilna, da ne rečem-frigidna.

Štiri Tungsram ECC85. Nič posebnega.
Tungsram ECC85, 6N1P, "non EV" Vostok. Enako.
Tungsram ECC85 in JJ E88CC.

Zelo energična in razkošna kombinacija, ki bo ostala na preizkušnji, vendar povsem drugačna magija od kombinacije Tungsram ECC85, Vostok 6N1P-EV.
JJ E88CC je lampa, ki redko razočara. Svetel, močan, zbalansiran in odprt zvok, a nikoli rezek in res ogromna količina zvočne informacije, tako da je oder vedno poln po obeh straneh in po sredini in globini, kar je pravilno, popolno nasprotje super stereo separaciji RFT ECC85.

JJ je odlična tudi za razgrajaško rokerske posnetke. Da jim j***a in dušo, , čeprav tudi jazz igra odlično. Predvsem instrumente z strunami izrazito"obvlada", če ji najdete primeren par ali dva drugačnih lamp.
Te so:
Nevz 6N6P(ECC99) sedemdeseta leta in 6N6P-EV, konec osemdesetih. Te zadnje so tečne v visokih, kar tube damperji lepo pošlihtajo. 6N6P-EV so, žal, novejših datumov in so elektrode očitno manj masivne in rigidne od starejših in materijali slabši, ker je vojsko CCCP takrat, ko so jih naredili, baje že pošteno črvičilo pomanjkanje resursov.
Tungsram ECC85
Vostok 6N1P-EV, sedemdeseta leta.
Mogoče ste opazili, da so "izbranke" različnih standardov?
ECC99, ECC85, ECC88, 6N1P-EV? V bistvu tokovno niso tako različne, da bi to ogrožalo ojačevalec, niti se ne pregrevajo, važno je, da se sonično medsebojno bolje ujemajo, kot se z lampami istih vrednosti. Dokaz, da ni mogoče predvidet, katere lampe bodo "pasale" ojačevalcu.
Pinout imajo seveda enak.

Ostale lampe iz domače zbirke še čakajo na "parjenje" z Tungsrami.
Zdaj, ko vem, da so ECC85 kompatibilne mojemu ampu, bom nabavil še kake "proslule" Telefunken ECC85.
_________________
Great people talk about ideas, average people talk about things, small people talk about other people.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kalimero



Pridružen/-a: Pon Sep 2008 21:25
Prispevkov: 283
Kraj: Šmartno pri Litiji

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 03, 2011 17:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaro,

Ko boš probal 6N23P se ti bo odprl popolnoma nov svet. Samo moraš imet tisto pravo - letnik med 68 in 72, ter proizvodnja REFLECTOR.
6N1P lahko uporabiš (pogojno) namesto ECC88 ali 6N23P in obratno.
Različni tipi lamp imajo različne delovne točke (v delovni točki naj bi bila lampa čimbolj linerna). Z zamenjavo lampe za drugo vrsto - lahko to delovno točko popolnoma zgrešiš ali pa morda celo zadeneš boljšo. Skoraj nujno bi moral z zamenjavo lamp zamenjati tudi katodne in morda celo anodne upore. Najbližja ruska lampa ECC85 je 6N3P, ki pa ima - če me spomin ne vara drugačen pinout.
Imam pa RTF ECC85 - bi mogoče menjal - daj mi ponudbo na ZS.
_________________
www.marsaudio.eu - zastopnik za Jantzen Audio in Fountek
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 040758875
gorko1



Pridružen/-a: Pet Maj 2008 21:44
Prispevkov: 656
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 09, 2011 16:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

kalimero je napisal/a:
Jaro,

Ko boš probal 6N23P se ti bo odprl popolnoma nov svet. Samo moraš imet tisto pravo - letnik med 68 in 72, ter proizvodnja REFLECTOR.


Imaš mogoče točno te letnike za prodajo?

LP,
Goran
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
mestn pu



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 22:21
Prispevkov: 2635
Kraj: domžale

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 10, 2011 12:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

kalimero je napisal/a:
Jaro,

Ko boš probal 6N23P se ti bo odprl popolnoma nov svet. Samo moraš imet tisto pravo - letnik med 68 in 72, ter proizvodnja REFLECTOR.
6N1P lahko uporabiš (pogojno) namesto ECC88 ali 6N23P in obratno.
Različni tipi lamp imajo različne delovne točke (v delovni točki naj bi bila lampa čimbolj linerna). Z zamenjavo lampe za drugo vrsto - lahko to delovno točko popolnoma zgrešiš ali pa morda celo zadeneš boljšo. Skoraj nujno bi moral z zamenjavo lamp zamenjati tudi katodne in morda celo anodne upore. Najbližja ruska lampa ECC85 je 6N3P, ki pa ima - če me spomin ne vara drugačen pinout.
Imam pa RTF ECC85 - bi mogoče menjal - daj mi ponudbo na ZS.
Pri mojem ampu so fantje namerili višjo voltažo in gain od deklarirane tovarniške, torej je delovna točka pomaknjena višje in dobra ECC85 mu zelo ustreza. Naročene imam tudi PCC189, ki imajo gain še višji, elektroliti bojo frčali ven in not gredo najnovejši RIFA za lampaše in Golden tune.
Na EBayu se valja trojček zelo redkih ruskih PCC189, jaz sem naročil zah, nemške.
Z kombinacijo različno debelih tube damperjev in delno subšasijo, ki bo v končni izvedbi imela še dodatne hladilne reže, je amp dobil dobesedno noro dinamiko, hitrost, noro muzikaličnost in že kar absolutno resolucijo. Nujno moram zamenjat napajalni elektrolit, ker je tovarniški na ohišju-vgreznjen, tako hitro se suši.
Koliko je vrednost tega elektrolita?
6N23P imam že dolgo v planu, če boš za kak austauš za kako zahodno lampo ali če jih lahko par posodiš, jaz pa ti posodim parček rabljenih ECC85 Tungsramov? Letniki so pri "rusinjah"zelo važni, sploh pa Vostok ni delal EV verzije, samo v Saratovu so jih.

KT77 Genalex so naravnost idealne za ta amp, dejansko dodajo vse kar zmorejo EL34, ne da bi okrnile 6L6 zvok. Za ta denar so poceni, čeprav jih pod 160 EU ne najdeš.
Dobri kombinaciji signalnih za amp imam zdaj kar dve(po zaslugi KT77), sonično izjemno različni, a obe prijetni.
_________________
Great people talk about ideas, average people talk about things, small people talk about other people.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jernejc



Pridružen/-a: Ned Avg 2008 9:24
Prispevkov: 1044
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 10, 2011 14:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mestn, za pcc zna bit neustrezno gretje. To je druga lampa in nima ekvivalenta v ecc.
Saj bo špilalo, me pa zanima čemu tako velik kompromis.
_________________
Ohm sweet ohm.

Just saw a gold plated optical fibre. Apparently the gold made it sound marvelous according to the salesman.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mestn pu



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 22:21
Prispevkov: 2635
Kraj: domžale

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 10, 2011 15:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

jernejc je napisal/a:
Mestn, za pcc zna bit neustrezno gretje. To je druga lampa in nima ekvivalenta v ecc.
Saj bo špilalo, me pa zanima čemu tako velik kompromis.

Ker ima 5881 dejansko višji gain(skoraj 40) in voltažo na podnožju kot navaja fabrika(mislim, da okoli 7,3), bi mu morda gain para PCC189(50 ojačevalni faktor), ki je nekje med ECC88 in ECC83, celo ustrezal.
Dejansko na ampu ravno mešanici E88CC-ECC85 in 6N1P-EV-ECC85 parata gate, kar meritve fantov z Diyaudio potrjuje.
Baje tudi E88CC Bugle Boy pašejo vanj ko ata na mamo.
Sovtek 6922, ki sem ti jih dal, pa so, edine, nevzdržno brenčale, dočim so Philips 6922 delale normalno, kar kaže, da bi za ECC88 moral spustit voltažo in gain, kar pa odpade ob množici dobrih ECC85, ki so nekajkrat cenejše od istih ECC88.


Drug pomemben faktor je, da mi jih je ratalo dobit na EBayu, zah. nemške, NOS, uparjene, boxed, za zelo smešen denar, skupaj z GE Sylvania ECC88 in če mi ne bodo ustrezale, jih bom na EBayu brez švica prodal z dobičkom, še posebej, če se izkaže, da "nemke" slučajno na dnu flaške krasi Diamond logo.
_________________
Great people talk about ideas, average people talk about things, small people talk about other people.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kalimero



Pridružen/-a: Pon Sep 2008 21:25
Prispevkov: 283
Kraj: Šmartno pri Litiji

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 11, 2011 17:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

gorko1 je napisal/a:
kalimero je napisal/a:
Jaro,

Ko boš probal 6N23P se ti bo odprl popolnoma nov svet. Samo moraš imet tisto pravo - letnik med 68 in 72, ter proizvodnja REFLECTOR.


Imaš mogoče točno te letnike za prodajo?

LP,
Goran


seveda, kontaktiraj me na tel: 040 758875
_________________
www.marsaudio.eu - zastopnik za Jantzen Audio in Fountek
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 040758875
kalimero



Pridružen/-a: Pon Sep 2008 21:25
Prispevkov: 283
Kraj: Šmartno pri Litiji

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 11, 2011 17:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

mestn pu je napisal/a:
kalimero je napisal/a:
Jaro,

Ko boš probal 6N23P se ti bo odprl popolnoma nov svet. Samo moraš imet tisto pravo - letnik med 68 in 72, ter proizvodnja REFLECTOR.
6N1P lahko uporabiš (pogojno) namesto ECC88 ali 6N23P in obratno.
Različni tipi lamp imajo različne delovne točke (v delovni točki naj bi bila lampa čimbolj linerna). Z zamenjavo lampe za drugo vrsto - lahko to delovno točko popolnoma zgrešiš ali pa morda celo zadeneš boljšo. Skoraj nujno bi moral z zamenjavo lamp zamenjati tudi katodne in morda celo anodne upore. Najbližja ruska lampa ECC85 je 6N3P, ki pa ima - če me spomin ne vara drugačen pinout.
Imam pa RTF ECC85 - bi mogoče menjal - daj mi ponudbo na ZS.
Pri mojem ampu so fantje namerili višjo voltažo in gain od deklarirane tovarniške, torej je delovna točka pomaknjena višje in dobra ECC85 mu zelo ustreza. Naročene imam tudi PCC189, ki imajo gain še višji, elektroliti bojo frčali ven in not gredo najnovejši RIFA za lampaše in Golden tune.
Na EBayu se valja trojček zelo redkih ruskih PCC189, jaz sem naročil zah, nemške.
Z kombinacijo različno debelih tube damperjev in delno subšasijo, ki bo v končni izvedbi imela še dodatne hladilne reže, je amp dobil dobesedno noro dinamiko, hitrost, noro muzikaličnost in že kar absolutno resolucijo. Nujno moram zamenjat napajalni elektrolit, ker je tovarniški na ohišju-vgreznjen, tako hitro se suši.
Koliko je vrednost tega elektrolita?
6N23P imam že dolgo v planu, če boš za kak austauš za kako zahodno lampo ali če jih lahko par posodiš, jaz pa ti posodim parček rabljenih ECC85 Tungsramov? Letniki so pri "rusinjah"zelo važni, sploh pa Vostok ni delal EV verzije, samo v Saratovu so jih.

KT77 Genalex so naravnost idealne za ta amp, dejansko dodajo vse kar zmorejo EL34, ne da bi okrnile 6L6 zvok. Za ta denar so poceni, čeprav jih pod 160 EU ne najdeš.
Dobri kombinaciji signalnih za amp imam zdaj kar dve(po zaslugi KT77), sonično izjemno različni, a obe prijetni.


Jaro,
nisi me razumel kaj bi jaz imel. V prvem postu si omenjal Tesla E88CC, Philips 6922. Za te bi jaz mejal. Ne rabim rabljenih ECC85. Imam novih povsem dovolj.
_________________
www.marsaudio.eu - zastopnik za Jantzen Audio in Fountek
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 040758875
mestn pu



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 22:21
Prispevkov: 2635
Kraj: domžale

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 12, 2011 08:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

kalimero je napisal/a:
mestn pu je napisal/a:
kalimero je napisal/a:
Jaro,

Ko boš probal 6N23P se ti bo odprl popolnoma nov svet. Samo moraš imet tisto pravo - letnik med 68 in 72, ter proizvodnja REFLECTOR.
6N1P lahko uporabiš (pogojno) namesto ECC88 ali 6N23P in obratno.
Različni tipi lamp imajo različne delovne točke (v delovni točki naj bi bila lampa čimbolj linerna). Z zamenjavo lampe za drugo vrsto - lahko to delovno točko popolnoma zgrešiš ali pa morda celo zadeneš boljšo. Skoraj nujno bi moral z zamenjavo lamp zamenjati tudi katodne in morda celo anodne upore. Najbližja ruska lampa ECC85 je 6N3P, ki pa ima - če me spomin ne vara drugačen pinout.
Imam pa RTF ECC85 - bi mogoče menjal - daj mi ponudbo na ZS.
Pri mojem ampu so fantje namerili višjo voltažo in gain od deklarirane tovarniške, torej je delovna točka pomaknjena višje in dobra ECC85 mu zelo ustreza. Naročene imam tudi PCC189, ki imajo gain še višji, elektroliti bojo frčali ven in not gredo najnovejši RIFA za lampaše in Golden tune.
Na EBayu se valja trojček zelo redkih ruskih PCC189, jaz sem naročil zah, nemške.
Z kombinacijo različno debelih tube damperjev in delno subšasijo, ki bo v končni izvedbi imela še dodatne hladilne reže, je amp dobil dobesedno noro dinamiko, hitrost, noro muzikaličnost in že kar absolutno resolucijo. Nujno moram zamenjat napajalni elektrolit, ker je tovarniški na ohišju-vgreznjen, tako hitro se suši.
Koliko je vrednost tega elektrolita?
6N23P imam že dolgo v planu, če boš za kak austauš za kako zahodno lampo ali če jih lahko par posodiš, jaz pa ti posodim parček rabljenih ECC85 Tungsramov? Letniki so pri "rusinjah"zelo važni, sploh pa Vostok ni delal EV verzije, samo v Saratovu so jih.

KT77 Genalex so naravnost idealne za ta amp, dejansko dodajo vse kar zmorejo EL34, ne da bi okrnile 6L6 zvok. Za ta denar so poceni, čeprav jih pod 160 EU ne najdeš.
Dobri kombinaciji signalnih za amp imam zdaj kar dve(po zaslugi KT77), sonično izjemno različni, a obe prijetni.


Jaro,
nisi me razumel kaj bi jaz imel. V prvem postu si omenjal Tesla E88CC, Philips 6922. Za te bi jaz mejal. Ne rabim rabljenih ECC85. Imam novih povsem dovolj.
Ni blema. Menjajva.
Imam en malo rabljen(manj kot 100ur) in en nerabljen parček Tesla E88CC serije 32, baje 60ta, vsekakor pa imajo Rožnov elektrode in jih je prodajal kot svoje tudi Siemens, ko je nehal delat lampe, ker naj bi bile kopije Siemensa iz 50-60ih(37 serija je, če se ne motim, nastala potem, ko so Tesline stroje že prodali JJ in so v devedesetih poskušali pri Tesli ponovno zagnat proizvodnjo, kar se jim na dolgi rok ni izšlo in te zagotovo nimajo Rožnov elektrode),Philipsove 6922 pa tudi niso "oddelale" več kot dobrih 100ur, ker je v mojem ampu delovni konj ves čas in še vedno, par 6N1P-EV..
_________________
Great people talk about ideas, average people talk about things, small people talk about other people.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HIGH-END AUDIO Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe