Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

zvok

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> DomaĆØi kino
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
iki1



Pridružen/-a: Ned Feb 2011 9:08
Prispevkov: 39
Kraj: kranj

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 19, 2011 21:46    Naslov sporočila: zvok Odgovori s citatom



Nazadnje urejal/a iki1 Tor Jun 14, 2011 15:19; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
berni



Pridružen/-a: Pon Jan 2010 11:49
Prispevkov: 1407
Kraj: maribor

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 19, 2011 21:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Dts je samo ena razliĆØica kodiranja 5.1 zvoka.
_________________
Lp
Bernard
--------------
Live and let live.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: LaŔko

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 19, 2011 22:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Razlika je med Dolby Digital in DTS.

DTS ima visji bitrate, ki je ponavadi 754 ali 1509 kbit/s
Dolby Digital pa ima bitrate ponavadi med 192 do 448 kbit/s.

Slednji podatki veljajo za DVDje.

lp, d.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
iki1



Pridružen/-a: Ned Feb 2011 9:08
Prispevkov: 39
Kraj: kranj

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 21, 2011 14:52    Naslov sporočila: zvok Odgovori s citatom

ĆØe prav razumem se bolj splaĆØa pogledat film,ĆØe ima seveda posnet DTS zvok?ali se pri efektih v filmu ne opazi oz.ne sliÅ”i kaj dosti?...hvala PS.je pa zvok odvisen tudi na kvaliteti zvoĆØnikov.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: LaŔko

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 21, 2011 15:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Naceloma bitrate pomeni vecjo resolucijo posnetka in s tem boljso reprodukcijo. Vendar je reprodukcija odvisna od celotne verige v sistemu. DACa v A/V reciverju, ojacevalca samega, zvocnikov, postavitve zvocnikov in same kvalitete posnetka na DVDju. Razlike bodo na budget robi minimalne ali komaj kaj opazne.

lp, d.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
veso



Pridružen/-a: Čet Apr 2010 19:18
Prispevkov: 24
Kraj: Trbovlje

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 05, 2011 23:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

No da izkoristim kar to temo, da neodpiram nove.
Ali se komu sanja zakaj je naveden naslednji podatek:

Audio: English / DTS-HD Master Audio / 5.1 / 48 kHz / 3998 kbps / 24-bit (DTS Core: 5.1 / 48 kHz / 1509 kbps / 24-bit)

Ok, ok da sem bolje natanĆØen. Zastopim prvi del podatka, pa tudi ta del ki je v oklepaju, ampak ne zastopim zakaj je ta del naveden ki je v oklepaju - ĆØemu služi ta podatek(DTS Core: 5.1 / 48 kHz / 1509 kbps / 24-bit).
Se pravi: zakaj ta podatek v oklepaju ĆØe je že podan prvi del?
Ker na receiwerju mi pokaže podatek ki je v oklepaju zakaj mi ne pokaže tega prvega? Pa to je podano pri veĆØini filmov.
No upam da nisem preveĆØ zakompliciral Smile

Hvala za odgovor
Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gerchy



Pridružen/-a: Pon Sep 2008 10:43
Prispevkov: 670
Kraj: 03

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 05, 2011 23:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

V jedru brezizgubnega DTS zapisa (DTS-HD Master Audio) se nahaja tudi starejŔi, kompresiran 5.1 DTS zapis. Uporabno za tiste procesorje (receiverje), ki ne zmorejo dekodirati DTS-HD zapisa.

ƈe tvoj receiver ima DTS-HD dekoder, potem je trik najbrž v nastavitvah ali povezavi - za HD moraÅ” imeti HDMI, koaksialne in optiĆØne povezave zmorejo prenaÅ”ati le kompresirane signale v najveĆØ 6 kanalih (5.1).

VeĆØ tukaj:
http://www.audio-kontakt.com/forum/viewtopic.php?t=886
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
veso



Pridružen/-a: Čet Apr 2010 19:18
Prispevkov: 24
Kraj: Trbovlje

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 06, 2011 19:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hmmm,... torej bi mi moral predvajati polni signal
Audio: English / DTS-HD Master Audio / 5.1 / 48 kHz / 3998 kbps / 24-bit, ne pa - (DTS Core: 5.1 / 48 kHz / 1509 kbps / 24-bit)

Yamaha RX-V765 - Ta receiver imam, ki pa seveda ima DTS HD MASTER dekoder. Imam pa povezano z HTPC-ja na Yamaho, pol pa na LCD Philips 42'' preko HDMI kabla. Sem tudi inŔtaliral pack programov in kodekov ki mi joh je poslal Delfinus (tukaj z foruma).

Jaj pa Ŕe to. Ko pogledam na receiver mi izpiŔe DTS HD MASTER ampak mi ne pokaže 3998kbps, ampak imam podatek DTS HD MASTER 1509 kbps.

A nebi moralo pistai DTS HD MASTER 3998 kbps, ĆØe je že ta bit rate podan?

Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> DomaĆØi kino Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe