Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Obtelevizijski sistem

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> DomaĆØi kino
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
George Luni



Pridružen/-a: Sob Avg 2008 13:49
Prispevkov: 117
Kraj: Druga vrata levo

PrispevekObjavljeno: Sob Avg 30, 2008 13:55    Naslov sporočila: Obtelevizijski sistem Odgovori s citatom

Pozdravljeni,

upam da ste na tem forumu prijazni do novincev, posebej takih ki postavljajo najverjetneje že tisoĆØkrat odgovorjena vpraÅ”anja. A saj veste, vsakomur se zdi njegova situacija unikatna...

Moja je sledeĆØa: pravkar sem kupil nov TV (50-inĆØna plazma Philips 50PFP5532) in bi sedaj raj skompletiral dnevnosobni multimedijski sistem. Center njega bo gotovo TV in vse kar se predvaja na njem (DVDji, blu-rayi preko PS3, igre s PS3, enkrat v prihodnosti tudi želim streamat z osrednjega raĆØunalnika). Priznati moram, da mi glasba sploh ni pomembna in nikoli nisem bil kaj prida audiofil (ja saj vem, na grmado itd!), rad bi predvsem spodobne uĆØinke pri gledanju filmov.

Zato se oziram po nekem vstopnem sistemu, po možnosti z zvoĆØniki 2.1 ker mi napeljevanje kablov po sobi za surround sistem sploh ne diÅ”i. Kaj predlagat v tem oziru? Jasno mi je, da bom potreboval receiver za povezavo TVja, DVDja, PS3 in morda raĆØunalnika, toda kako naprej?

Vesel bom vsakovrstnih komentarjev in nasvetov, najbolj pa seveda konkretnih predlogov za komponente. UpoÅ”tevajte le, da je TV precej izsuÅ”il denarnico in iÅ”ĆØem ĆØim cenejÅ”o reÅ”itev.

Hvala in lp.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Indic



Pridružen/-a: Ned Avg 2008 23:20
Prispevkov: 29
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Sob Avg 30, 2008 16:08    Naslov sporočila: Re: Obtelevizijski sistem Odgovori s citatom

George Luni je napisal/a:
Pozdravljeni,

upam da ste na tem forumu prijazni do novincev, posebej takih ki postavljajo najverjetneje že tisoĆØkrat odgovorjena vpraÅ”anja. A saj veste, vsakomur se zdi njegova situacija unikatna...

Moja je sledeĆØa: pravkar sem kupil nov TV (50-inĆØna plazma Philips 50PFP5532) in bi sedaj raj skompletiral dnevnosobni multimedijski sistem. Center njega bo gotovo TV in vse kar se predvaja na njem (DVDji, blu-rayi preko PS3, igre s PS3, enkrat v prihodnosti tudi želim streamat z osrednjega raĆØunalnika). Priznati moram, da mi glasba sploh ni pomembna in nikoli nisem bil kaj prida audiofil (ja saj vem, na grmado itd!), rad bi predvsem spodobne uĆØinke pri gledanju filmov.

Zato se oziram po nekem vstopnem sistemu, po možnosti z zvoĆØniki 2.1 ker mi napeljevanje kablov po sobi za surround sistem sploh ne diÅ”i. Kaj predlagat v tem oziru? Jasno mi je, da bom potreboval receiver za povezavo TVja, DVDja, PS3 in morda raĆØunalnika, toda kako naprej?

Vesel bom vsakovrstnih komentarjev in nasvetov, najbolj pa seveda konkretnih predlogov za komponente. UpoÅ”tevajte le, da je TV precej izsuÅ”il denarnico in iÅ”ĆØem ĆØim cenejÅ”o reÅ”itev.

Hvala in lp.


Najprej lep pozdrav. Na tvojem mestu bi si ogledal kaksno rabljeno stvar (Yamaha, Onkyo, mogoce Marantz), ki so zelo dobre za svoj denar. Yamaha je znana po trdosti in surovosti, Marantz pa po mehkobi in tudi mnogim je vsec. TUKAJ imas veliko rabljene ponudbe, cene se gibljejo (npr. za Yamaho) od 150 do 280 evrov, ampak bodi pozoren, ker nekateri prodajalci pac prevec nabijejejo ceno in stvar realno ni toliko vredna. Jaz sem kupil pred mesecem na bolhi Yamaho rx-v 559 s za okroglih 200 evrov in sem izjemno zadovoljen, ker jo imam predvsem za gledanje filmom in uzivanje v efektih. Mislim, da je Yamaha spodobna za gledanje filmov, malo manj pa za poslusanje glasbe in pravzato ti priporocam Yamaho. Potem ti manjka se dvd. Cene se gibljejo okoli 100 evrov in z nakupom v tem rangu ne mores zgresiti. Kar se tice pa zvocnikov je pa najbolje (ce imas namen uzivati ob gledanju filmov in efektih), da najprej kupis prednja, kasneje pa se ostale ali pa najprej kupi komplet (ki je relativno poceni in manj kvaliteten, kot ce kupujes posamezno) in bos lahko kmalu ze uzival ob filmih, ampak, ce bos kupil ''poceni j***a'' ne bos nicesar pridobil, le nezadovoljen bos in stremel k novemu, boljsemu. Zato raje, kot sem rekel, najprej kupi prednja dva, odloci se glede na prostor, ali bodo samostojeci ali sateliti potem, bi na tvojem mestu dokupil center, ki je za mnoge najvaznejsi zvocnik v sistemu, nato se dober subwoofer (cena solidnega suba je okrog 350 do 400 evrov), na koncu pa kupi se dva mala satelita za zadaj. Za koliko evrov pa nameravas kupiti sistem? Na razpolago imas veliko zvocnikov, osebo ti priporocam Bowers&Wilkinse, ki so me prepricali in ki so moj naslednji cilj. Odloci se pa sam. Malo se povprasaj Mateja, on ti bo znal dobro svetovati. Lp
_________________
Malo denarja, malo muske
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
trancedeejay
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Mar 2008 9:01
Prispevkov: 1372
Kraj: Zgornja Besnica

PrispevekObjavljeno: Sob Avg 30, 2008 21:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Glede na to, da si že zmetal nekaj denarja za TV, ti nebi priporoĆØal, da kupiÅ” neko cheap varianto. Recimo za zaĆØetek kupiÅ” par zvoĆØnikov, receiver in DVD, ĆØe ti pa proraĆØun znese pa dodaÅ” Å”e sub, kasneje dodaÅ” Å”e center in dva surrounda. Zdej ne vem glede kablovja kako imaÅ” porihtano, imaÅ” novo bajto/stanovanje, da nebi potegnil kablova za zadnje zvoĆØnike? Ponavadi nekdo svetuje nekaj podobnega, kar ima doma in ve kako zadeva deluje. Edino problem je ĆØe se ne ve kako drugi sistemi delujejo, ker nima ĆØlovek niĆØ drugega za primerjat.
Kolikor vem ne vemo niti velikosti sobe, bi ti pa kar pritrdil, da bi verjetno par zvoĆØnikov in sub odgovarjal za zaĆØetek, samo glede na ceno tv-ja, ki si ga kupil, vse skupaj nebi priÅ”lo res obĆØutno poceni proti TV-ju. Mislim, da nebi bilo slabo ĆØe bi si ogledal kakÅ”ne Audio Pro zvoĆØnike in njihove subwooferje. Cenik si lahko ogledaÅ” TUKAJ
Vabljen pa si, da potrpiÅ” Å”e mesec dni in prideÅ” na najveĆØjo audio video prireditev, kjer bomo tudi mi (Multimedia HI-FI Show), tam boÅ” videl in sliÅ”al veliko sistemov, pa Å”e mi bomo kakÅ”no rekli na to temo. Brezveze hitet, ker naj bi imel zadevo kar nekaj ĆØasa.

Evo npr. en sistemĆØek z Audio Pro subom. Je pa nekam majhen center zvoĆØnik za tak sistem, center mora bit v surroundu zelo dober, kot tudi vse ostalo.

Have a nice Day

Matt
_________________
MUSIC IS THE KEY
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
George Luni



Pridružen/-a: Sob Avg 2008 13:49
Prispevkov: 117
Kraj: Druga vrata levo

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 02, 2008 21:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hja tako... danes sem opravil nakup in konĆØal s povsem drugo robo, kot sem sprva nameraval. Saj ponavadi je tako, ane? Torej denarnica se je zvila, zastokala in potem invalidno odÅ”epala v kot, ampak pri meni se je znaÅ”lo:

- Marantz SR4002 receiver
- Dali Concept 6 samostojeĆØa kot glavna stereo zvoĆØnika
- Dali Concept 1 za surround
- Dali Concept Center kot... um center Smile
- Van Den Hul The Clearwater kabel za stereo

Zaenkrat mi je uspelo povezati in malce preizkusiti samo PS3 + receiver + Concept 6, za surround in center pa moram malce premeriti zadeve in potem Å”e kupiti ustrezno dolžino kabla. In kaj naj reĆØem, kot da so se mi odprla nova obzorja. Zaenkrat sem samo zaigral par iger in na brzino vrgel gor peÅ”ĆØico CDjev (ja v PS3, na grmado drugiĆØ!) in moram reĆØi da sem fenomenalno zadovoljen. Sicer je res da nimam neke osnove za primerjavo, ker sem pred tem posluÅ”al predvsem preko raĆØunalnika na sluÅ”alke ali 2.1 sistem Logitech Z-2000. Ampak ĆØe niĆØ drugega prej nikoli nisem opazil razlike v kvaliteti zvoka na CDjih.

Recimo zvok na Iron Maiden, Edward the Great: The Greatest Hits je obĆØutno polnejÅ”i kot z Deep Purple, Live in Japan.

Toliko zaenkrat, kako naprej pa bomo Ŕe videli. Prva zadeva vsekakor ureditev surrounda tako kot je treba, potem nakup ene hi-fi mizice za vso kramo, nato pa se mi že nasmiha Dali Concept subwoofer. Aj aj, uboga denarnica Laughing .
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
George Luni



Pridružen/-a: Sob Avg 2008 13:49
Prispevkov: 117
Kraj: Druga vrata levo

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 04, 2008 17:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Eno hitro vpraÅ”anje glede povezave zadnjih (surround) zvoĆØnikov, in sicer kakÅ”ne kable uporabiti? Mislim da bo priÅ”lo okoli 7-10 metrov kabla ker nameravam napeljati v kanalih po kotih sten. KakÅ”no debelino rabim za takÅ”no razdaljo in ali bi priÅ”li v poÅ”tev home-made kabli iz UTP kabla?

Hvala.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
George Luni



Pridružen/-a: Sob Avg 2008 13:49
Prispevkov: 117
Kraj: Druga vrata levo

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 07, 2008 14:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sem vpraŔal kaj neumnega in samoumevnega?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Å kofja Loka

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 07, 2008 17:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Za surround kable vsaj pri cenejÅ”ih sistemih ni treba zapraviti toliko kot za sprednje. ƈeprav, clearwater ni ravno drag kabel in bi ga lahko uporabil tudi za zadnje.

Lahko pa kupiÅ” nek vivanco ali bandridge kabel, 2*1,5mm^2 bo dovolj. Cena pa se giblje malo pod 2ā‚¬ za meter.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
George Luni



Pridružen/-a: Sob Avg 2008 13:49
Prispevkov: 117
Kraj: Druga vrata levo

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 07, 2008 18:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Predvsem me skrbi da bi pri takÅ”nih razdaljah potreboval že debelejÅ”i kabel, ker bodo izgube drugaĆØe prevelike. Popravite me, ĆØe streljam bedarije.

Ta Vivanco varijanta... ali je kabel pleten ali solid-core, ĆØe morda veÅ”. Vsekakor pa hvala za idejo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Å kofja Loka

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 07, 2008 18:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pleten kabel je. Med temi cenejŔimi kabli sem omenil tidve podjetji, ker nekih ogromnih razlik med najcenejŔimi kabli ni, vsaj v takem sistemu se ne poznajo.

ƈe te skrbi razdalja pa lahko greÅ” na 2*2,5mm^2, razlika v ceni je minimalna. Pa saj.. clearwater je tudi 2*1,5mm^2 mislim da.

http://ideo.si/?k=art&kat=490&art=7240

Pomoje bi moralo biti OK.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Gorazd



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 14:44
Prispevkov: 316
Kraj: Sl. Bistrica

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 07, 2008 20:31    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

http://www.vandenhul.com/p_C04.aspx

Premer kabla je 2x1,97mm2.
_________________
"I am the master of my fate
I am the captain of my soul"

DanishAudiophileLoudspeakerIndustries
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
trancedeejay
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Mar 2008 9:01
Prispevkov: 1372
Kraj: Zgornja Besnica

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 07, 2008 20:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz imam za surround zvoĆØnike 2,5mm Profigold flat kabel (ĆØeprav bi bilo 1,5mm ĆØez glavo), kjer je v sredini solid core, okoli pa licna, zadeva dela kot se spodobi, kar se kvalitete vs Vivanco tiĆØe sigurno bolje, imam pa na vseh kanalih banance in oznake za posamezen kanal.
Have a nice Day

Matt
_________________
MUSIC IS THE KEY
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> DomaĆØi kino Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe