Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Izdelovalec kvalitetnih transformatorjev po naroèilu?
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 31, 2011 21:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

aleluja..

A proposito - kakšen je uèinek Dolinškovega trafota (232€) napram napajalnim kablom ($$$), ki si jih probal ?
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
CASTOR



Pridružen/-a: Pet Okt 2008 16:18
Prispevkov: 1087
Kraj: KOZINA

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 31, 2011 22:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

He, he he, sem Ĺľe napisal, da je cena trafa prava malenkost!

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 041722387
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 01, 2011 17:36    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

.... in kako velik problem ti je rešilo ! ...
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gorko1



Pridružen/-a: Pet Maj 2008 21:44
Prispevkov: 656
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 02, 2012 11:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Torej, kdo je zdaj tatamata za toroide? Penko veè ne dela, Dolinšek dela vrhunske EI, Tovornik,Hit,FTS so zaniè..... Kaj bo treba res v tujino? Je kdo kaj naroèeval v SLO v zadnjem èasu...?

Lp,
Goran
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
ProJet



Pridružen/-a: Sre Feb 2009 17:54
Prispevkov: 1241
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 02, 2012 12:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom


Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mravlcax



Pridružen/-a: Pet Okt 2008 17:06
Prispevkov: 84
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 02, 2012 13:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ProJet je napisal/a:



+1
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gorko1



Pridružen/-a: Pet Maj 2008 21:44
Prispevkov: 656
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 02, 2012 13:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala Very Happy

Lp,
Goran
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
orc.perc



Pridružen/-a: Sre Nov 2009 22:05
Prispevkov: 527
Kraj: Posr.Park

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 03, 2012 10:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mogoèe malo mimo teme, kako je pa kaj z usmerniki, mislim, menjal bi eno kitajsko jajco, trije izhodi v predojaèevalec. Brezkompromisno, original raèun..
_________________
-1/3oct.REar
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
submat50



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 18:05
Prispevkov: 613
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 08, 2012 21:36    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ali je lahko napajalni transformator zanic, ce ne brni, se ne greje in ti da napetost, ki si jo pricakoval. Ali morda se cesa ne vem ?

Matjaz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
giroskop



Pridružen/-a: Čet Dec 2010 16:48
Prispevkov: 163
Kraj: Idrija

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 09, 2012 16:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdrav !

Na trafo priklopi ustrezen porabnik vsaj pol za ure pa ti bo vse jasno.

Lep dan.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
submat50



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 18:05
Prispevkov: 613
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 09, 2012 17:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Na dva predojacevalca in na stiri koncne stopnje (vsaka 300 va) imam z Hit elektronika transformatorji. Ne brni, se ne greje ???? Bom opravil se detaljne meritve, potem me pa res zanima kaj je tisto kar je zanic ?

Matjaz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
samob



Pridružen/-a: Čet Jun 2008 18:06
Prispevkov: 148
Kraj: Krško

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 19, 2012 21:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

CASTOR je napisal/a:
Torej,Gospod Dolinšek je gospod z veliko zaèetnico.Ne samo,da je strokovno zelo podkovan,ampak tudi kot osebnost si zasluži vse spoštovanje.Danes sem priklopil na hitro njegov loèilni trafo 2.2KW in prvi vtis je izjemno pozitiven,ne samo,da niè veè ne brni,tudi zvok se je bistveno izboljšal.O zvoènih vtisih bom pisal kdaj kasneje,ko bom malo bolj temeljito stestiral razlike med prej in po tem,sem pa že sedaj preprièan,da se je nakup izjemno izplaèal.
Glede samega trafa pa lahko povem,da je popolnoma RF zašèiten že sam,tako,da ne rabi posebnega ohišja,kar je g.Dolinšek sam predvidel,ko sem mu omenil,da ga rabim za audio.Izdelava sama,pa je na vrhunskem nivoju in kar je najlepše je to,da lahko kadar koli naroèim še enega identnièega za v paralelo,èe bi rabil veèjo moè,kar je pomembno,ker morata v tem primeru biti trafota res identièna.
Z ESE lab in drugimi trafoti podobne nazivne moèi okoli 600W do 1KW,je verjetno res prihajalo do problemov z dinamiko in manjšanjem stereo slike,vsaj pri meni je,vendar je temu razlog bolj pomanjkanje rezerve moèi kot pa kvaliteta samega trafa.Kvaliteta trafota vpliva na resolucijo,transparentnost,mikrodetalje ipd.in to so kvalitete,ki sem jih takoj na prvo uho zaznal,bom pa,kot že reèeno o tem obširneje pisal kdaj kasneje,da se mi kaj preveè ne zareèe.
Mimogrede cena je bila 232€,BAGATTELLA.


Napiši kaj veè, kako se loèilni trafo obnaša v sistemu in še posebej me zanima, èe kaj brni ? Kakšna slikca, èe je možno.

lp Samo
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
CASTOR



Pridružen/-a: Pet Okt 2008 16:18
Prispevkov: 1087
Kraj: KOZINA

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 20, 2012 06:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Štorija z loèilnimi trafoti je malo zapletena in bi bila verjetno pri vsakemU drugaèna.V osnovi ti dolinškovi trafoti so neslišni,za razliko od tistega v PS AUDIO,ki je zavijal ko februarski maèek,štirje trafoti v tiger ampih so brneli komaj kaj,sedanji toroid v MC2 T 1000,pa malenkost brni,kljub temu da gre preko Dolinška.Po mojih izkušnjah so toroidi bolj obèutljivi na kvaliteto toka in prej zabrnijo,kar pa nujno ne pomeni tudi slabšega zvoka,bi rekel,da brnenje trafota ni v sorazmerju s kvaliteto zvoka.Drugaèe pa,je s tem treba biti pazljiv,ker kolikor sem jaz opazil,je zvok,kadar dobiš v hišo dovolj èisto elektriko boljši brez loèilnega trafa kot pa z njim.Te vtise sem dobil še ko sem imel PS AUDIO in jih kasneje nisem veè ponavljal in bi se verjetno ponovili z bilo kakšnim mrežnim filtrom.Pri meni se kvaliteta toka stalno iz ure v uro spreminja in me je spravljala ob živce,tako da imam sedaj vse speljano prek dveh trafotov,to pa zato,ker je edeN (2,2KW) bil premalo za dva tiger ampa(2x2x50w 8ohm in napetost na vezju,èe se prav spomnim okoli 32V),je pa eden dovolj za MC2 T1000 2xcca250W 8ohm in mislim da okoli 120V na vezju.
Ta jeba okoli toka me je toliko intrigirala,da sem v momentu obupa pred èasom iz garaže privlekel MC INTOSH avto ojaèevalec (4x50 in 2x100W) in ga priklopil na ET.Beh,veselje je trajalo samo dokler nisem vklopil polnilca.
Sicer pa sem v zadnjem èasu opravil kar nekaj nakupov in sicer JASMINE phono pre,ESE LAB ANU pre in MC2 T1000,ter nekaj mehanskih popravkov na ET lft8b,to pa me je konèno pripeljalo v HI END nebesa.
O zadnjem se bom razpisal èez kak dan ali teden.

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 041722387
ck



Pridružen/-a: Pon Feb 2009 19:27
Prispevkov: 1605
Kraj: kamnik

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 20, 2012 15:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ali je kdo že poskusil stabilizirati napetost z magnetnim stabilizatorjem, npr. takim, kot je na tejle spletni strani (èisto spodaj):


http://www.herman-sp.si/transformatorji.htm
_________________
LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
samob



Pridružen/-a: Čet Jun 2008 18:06
Prispevkov: 148
Kraj: Krško

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 20, 2012 21:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@CASTOR

Zanima me še, kolikšna je teža Dolinškovega trafota in približne dimenzije?

Tudi jaz imam podobne probleme s štromom. Imam Naim nap 155xs in ta zna vèasih brnet, kot da so v škatli trije jezni èmrlji. Trafo mislim naroèit pri gospodu Dolinšku, samo ne vem, kakšna bi bila primerna jakost. Vsak nasvet bo dobrodošel.

lp Samo
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
Stran 4 od 5

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe