Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

ƈorba
Pojdi na stran 1, 2, 3 ... 137, 138, 139  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Ostalo
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5406
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 15, 2008 13:41    Naslov sporočila: ƈorba Odgovori s citatom

Ojla druŔtvo!

Odpiram temo, namenjeno vsemu živemu zanimivemu.

ƈe imate 5 minut ĆØasa viÅ”ka nam povejte kaj interesantnega poĆØnete, ste poĆØeli ali se pripravljate da boste poĆØeli. Ste morebiti sredi kakÅ”nega zanimivega projekta? Ste v zadnjem ĆØasu testirali kakÅ”no luÅ”tno stvar v svetu hifija ali izven njega? ƈe ste, podelite z nami rezultate in vaÅ”a spoznanja. Ali pa imate morebiti samo kakÅ”na vpraÅ”anja in rabite odgovore & nasvete. Vse to dajmo podeliti v tej temi - ĆØorbi vsega po malem za vse.

Da prebijem led... po radiu že od jutra opozarjajo, da bo danes sodni dan. Naj bi se bližalo veliko neurje, ki se bo po malem priĆØelo že to popoldne, ter se v celoti razvilo danes zveĆØer. Glede na to, da mi je prejÅ”nje neurje s strehe zmetalo veĆØ opek - eno celo par centimetrov stran od avtomobila, jemljem opozorila resno in okoli bajte pospravljam oziroma spravljam na varno vse živo, kar bi lahko poletelo in se pri tem poÅ”kodovalo, ali napravilo Å”kodo na ĆØem drugem. Mater, Å”ele tako ĆØlovek vidi, koliko kloževne se mu s ĆØasom nabere okoli bajte. Confused

Nato pa se bom malo poÅ”pilal z novim fotiĆØem, katerega mi je moja predraga kupila par dni nazaj ob obletnici poroke. PrejÅ”nji je bil 5 let star in je že odslužil svoje. Evo, pa imam kot velik ljubitelj novotarij spet nekaj za Å”tudirati. Very Happy

Se ĆØujemo kasneje (ĆØe preživimo sodni dan). Very Happy
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5406
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Sob Avg 16, 2008 18:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Okej, preživeli neurje. V naÅ”em okraju hvalabogu niĆØ pretresljivega. Sem pa z žalostjo spremljal odzive iz drugih delov naÅ”e lepe, ki pa so utrpeli Å”kodo. Crying or Very sad

Se bomo morali navaditi da bo to postalo del vsakdana. Narava nam samo vraĆØa udarec, glede na to da jo uniĆØujemo z veliko žlico. Se mi že vnaprej smilijo naÅ”i vnuki in njihovi potomci. Sad


Okej, razlog zakaj piÅ”em... pri pospravljanju sem uletel na napajalni kabel, ki sem ga nekoĆØ izdelal sam. Gre za samogradnjo z oklopljenim LAPP olflex 110 CY 3x2.5 mm kablom in sicer po tej shemi:

http://www.tnt-audio.com/clinica/merlino.html

Kabel izgleda takole (le da ima manj vodnikov veĆØjega preseka):



ƈe kdo želi, lahko to vzame na probo da vidi kako dela. In ĆØe mu bo vÅ”eĆØ, si na isti naĆØin sam naredi napajalno kablovje za svoj sistem, saj je dotiĆØni LAPP olflex kabel božanski kabel za svoj denar. Z njim se da za malo denarja priti do opazno boljÅ”e performanse sistema, glede na obiĆØajno kablovje ki pride v kompletu z napravami.

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
before



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 19:23
Prispevkov: 2796
Kraj: RuŔe

PrispevekObjavljeno: Ned Avg 17, 2008 18:50    Naslov sporočila: Re: ƈorba Odgovori s citatom

audiofill je napisal/a:

Da prebijem led... po radiu že od jutra opozarjajo, da bo danes sodni dan. Naj bi se bližalo veliko neurje, ki se bo po malem priĆØelo že to popoldne, ter se v celoti razvilo danes zveĆØer. Glede na to, da mi je prejÅ”nje neurje s strehe zmetalo veĆØ opek - eno celo par centimetrov stran od avtomobila, jemljem opozorila resno in okoli bajte pospravljam oziroma spravljam na varno vse živo, kar bi lahko poletelo in se pri tem poÅ”kodovalo, ali napravilo Å”kodo na ĆØem drugem. D


Hotel sem sledeĆØe zapisati v temi Kam na dopust, pa se mi zdi da je tu primernejÅ”e mesto.

Torej, kljub ĆØrnogledi vremenski napovedi, sem se ĆØez podaljÅ”ani vikend odpravil na "prizoriÅ”ĆØe zloĆØina" prejÅ”njega vikenda: na Slovensko obalo, natanĆØneje avtokamp Belvedere nad Izolo. Tam so Å”e vedno vidne posledice divjanja Tramontane (ali sem pravilno zapisal??): kupi razrezanega drevja ki je padlo tisto noĆØ in en bel clio, ki ima poÅ”teno znižano streho. Malo sem bil v dvomih ali se naj sploh odpravimo na tja kampirat, a me je veĆØina preglasovala. Bilo je natanĆØno tako, kot so vremenoslovci napovedali: v petek zveĆØer nevihte, v soboto lepo sonĆØno vreme, v nedeljo pa oblaĆØno. Ko smo se ob 11:00 odpravili domov je že kapljal dež. Toliko o tem.

Bolj zanimivo je to, da imam na "testiranju" eno zanimivo zadevco - "audiofill" že ve kaj, za ostale pa naj povem, da je to NUFORCE integrirani ojaĆØevalnik. O izsledkih bom poroĆØal kasneje in morda v kateri drugi primernejÅ”i temi na forumu.

Zaenkrat pa lep pozdrav vsem!
_________________
Cenite to kar imate in stremite k boljŔemu! To je moj recept za zadovoljstvo.

Audiohedonist
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5406
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Ned Avg 17, 2008 21:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz pa se psihiĆØno pripravljam na jutriÅ”nji prvi Å”iht po tri tedenskem dopustu. Dobim kar drisko ko se spomnim spet na tisti džumbus in stres. Eh, pa saj bo bolje... tam ĆØez ene 40 let, ko (ĆØe) doĆØakam penzijon, glede na to, da biseri tam zgoraj kar naprej podaljÅ”ujejo delovno dobo hehe.

Sicer pa je bilo danes zanimivo. NajmanjÅ”o smo nauĆØili voziti kolo s pomožnimi kolesi. Od zaĆØetka je bilo dosti zatikanja dokler ni dobila filinga za gonjenje pedal, sedaj pa že Å”iba kot vingerle. Da bi me samo videli osla s Å”pago v rokah vleĆØi njen bicikel. Genau za video smeÅ”nice hehe.

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5406
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Sob Avg 23, 2008 23:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Prijatelj iz Splita pravi, da se je pri njih dodobra razÅ”irila nova vrsta komarja in sicer azijski tigrasti komar. Gre za zelo prilagodljivo in zdravju Å”kodljivo vrsto komarjev, kateri je priobalni pas idealno mesto za razmnoževanje in nato osvajanje novih ozemelj naprej v notranjost. Pravi, da dosedaj tam ni imel nobenih problemov s pikanjem komarjev, doĆØim sedaj z naselitvijo te nove vrste pa je stanje postalo nevzdržno, saj sekajo kot hudiĆØ.

HrvaŔke zdravstvene ustanove ki spremljajo dogajanje so zaskrbljene, saj so komarja evidentirali tudi že v Zagrebu. Od tam do nas pa je itak pljunek.

Pripravite se, saj ĆØe bo Å”lo tako naprej, nas bo ta golazen že naslednje leto sekala da bo veselje...

VeĆØ tukaj.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Gorazd



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 14:44
Prispevkov: 316
Kraj: Sl. Bistrica

PrispevekObjavljeno: Ned Avg 24, 2008 10:18    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

audiofill je napisal/a:
Prijatelj iz Splita pravi, da se je pri njih dodobra razÅ”irila nova vrsta komarja in sicer azijski tigrasti komar. Gre za zelo prilagodljivo in zdravju Å”kodljivo vrsto komarjev, kateri je priobalni pas idealno mesto za razmnoževanje in nato osvajanje novih ozemelj naprej v notranjost. Pravi, da dosedaj tam ni imel nobenih problemov s pikanjem komarjev, doĆØim sedaj z naselitvijo te nove vrste pa je stanje postalo nevzdržno, saj sekajo kot hudiĆØ.

HrvaŔke zdravstvene ustanove ki spremljajo dogajanje so zaskrbljene, saj so komarja evidentirali tudi že v Zagrebu. Od tam do nas pa je itak pljunek.

Pripravite se, saj ĆØe bo Å”lo tako naprej, nas bo ta golazen že naslednje leto sekala da bo veselje...

VeĆØ tukaj.


Brez skrbi, tudi pri nas je že tale tigrasti mosquito naŔel svoj dom. So ga že lani opazili v naŔih priobalnih mestih. Baje vseka ko osa, ne pomaga nobena maža proti naŔim komarjem, pa vseka lahko tudi preko obleke.

Ni veĆØ daleĆØ ĆØas, ko bomo hodili po svetu v skafandrih (zaradi sonca in zaradi te nadležne golazni).

Živel naŔ dobri svet.

PS: Ste imeli kaj problemov vĆØeraj z toĆØo? Huh, je lilo kot iz Å”kafa, zraven pa kot leÅ”nih velika toĆØa. Tudi to ni veĆØ normalno. Kaj smo naredili z klimo...

Lp, G
_________________
"I am the master of my fate
I am the captain of my soul"

DanishAudiophileLoudspeakerIndustries
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5406
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 25, 2008 00:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tako ti je to. ƈisto smo ferdirbali planet, narava pa nam vraĆØa udarce v obliki neurij, poplav, insektov, Å”kodljive svetlobe skozi ozonske luknje,...

Pri tem sem uletel na zanimivo teorijo, da naj bi bile velike onesnaževalke okolja krave in to celo v veĆØji meri kot avtomobili. Te imajo poĆØasno prebavo, pri kateri se ustvarjajo velike koliĆØine toplogrednega plina metana, ki gre seveda v zrak.

VĆØerajÅ”nje neurje je naÅ” kraj na sreĆØo obÅ”lo. Bilo je sicer nekaj malega toĆØe, ki me je dobila ravno med vožnjo, vendar ta ni bila huda ter ni povzroĆØila Å”kode. Spremljam pa z žalostjo novice iz preostalih delov naÅ”e lepe, kjer so jo ubogi ljudje spet skupili. Crying or Very sad

Upam, da bo na pomoĆØ priskoĆØila vlada. Pa ne po sili zaradi nabiranja politiĆØnih toĆØk pred volitvami, temveĆØ zaradi ĆØuta do soljudi.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5406
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 27, 2008 16:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ufffff, tole mi je pa sedajle kot velikemu ljubitelju novotarij vzdignilo pritisk za 200%. Kot da bi pred mano plesala Pamela Anderson v svojih najboljÅ”ih letih. Seksi ko satan hehe. Evo o ĆØem govorim:

http://gizmodo.com/5042268/draganfly-x6-uav-ufo-thingy-packed-with-carbon-fiber-hdnight-cameras-and-gps

Evo video kako to funkcionira v praksi:

http://www.draganfly.com/uav-helicopter/draganflyer-x6/gallery/videos/

Sicer tega ne rabim, bi se samo Å”pilĆØkal kakÅ”en teden kot malo dete, polj pa bi navduÅ”enje minilo. Isto kot bi pri Pameli hehe.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
before



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 19:23
Prispevkov: 2796
Kraj: RuŔe

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 28, 2008 06:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tista konfiguracija z fotoaparatom bo prav priŔla paparacom. Laughing
_________________
Cenite to kar imate in stremite k boljŔemu! To je moj recept za zadovoljstvo.

Audiohedonist
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5406
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 28, 2008 08:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sem parkrat pogledal vse video clipe na zgoraj navedeni tazadnji web strani in sem res fasciniran.

Da so dosegli takÅ”no odliĆØno stabilnost letenja, nesliÅ”nost delovanja, avtonomijo, daljinsko monitoriranje in upravljanje vsakega sklopa helikopterja posebej, implementirali gps navigacijo, antivibracijski podstavek za fotoaparat/kamero, spremljanje slike živo na daljinskem upravljalcu, ter Å”e in Å”e in Å”e raznih dobrot, vse skupaj pa spokano v potovalko in je v primeru potrebe v dobrih 20 sekundah sestavljeno skupaj in že vzleti... to je impresivno. ƈisti vojaÅ”ki hi-tech.

Kot vidim je ta seksi divajs v prosti prodaji, treba je le imeti dovolj dinerosov. To pa zna biti po drugi strani zelo nevarno. Zamislite si, da se do te tehnologije dokoplje kakÅ”na teroristiĆØna organizacija, ki ji denar ni problem in namesto fotoaparatov priĆØne gor montirati po pol kile eksploziva. Raje si ne predstavljam katastrofalnih posledic.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
before



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 19:23
Prispevkov: 2796
Kraj: RuŔe

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 28, 2008 08:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Je že tako, da razni izumi in znanstveni dosežki (naprimer kloniranje) niso niĆØ slabega, problem nastane ko te zadeve pridejo v roke ljudem, ki to zlorabijo za svoje cilje. Torej, grožnja ĆØloveÅ”tvu je le ĆØlovek.
_________________
Cenite to kar imate in stremite k boljŔemu! To je moj recept za zadovoljstvo.

Audiohedonist
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
hi_musica



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 7:17
Prispevkov: 912

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 29, 2008 15:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ZadnjiĆØ sva z mojo malce kramljala o užitkih, ki nas spremljajo v življenju. Pa ne samo o sexu, paĆØ pa tudi o tem, koliko ljudi se nas ukvarja s hobijem, ki nas resniĆØno navduÅ”uje. Pa ne samo to. Govorim o neĆØem, kar nas postavi v tako psihofiziĆØno stanje, da od užitkov ĆØutimo mravljince po hrbtu, da se nam dvignejo kocine, da nam zastane dih!?

Sam sem veliko hriobolazil. Užitek je, ko priplezaÅ” na vrh, ko se razgledaÅ” okoli, ko morda v tekmovalnosti do samega sebe dosežeÅ” dober ĆØas. Enako doživljam pri bicikliranju, surfanju, smuĆØanju na vodi ... ampak to ni niĆØ v primerjavi z užitkom, ki mi ga da muzika. Takrat ko telo preplavi ekstaza in se ĆØutiÅ” dvignjenega od tal, mar ni to nekaj posebnega.

Ko enkrat doživljaÅ” take reĆØi, potem se ne spraÅ”ujeÅ” veĆØ koliko neka aparatura stane, koliko denarja imaÅ” "vloženega" v sistem, ampak se preprosto vživiÅ” v dejstvo, da vendarle vlagaÅ” VASE, za tvoje zadovljstvo. In ugotoviÅ”, da je to bolj pomembno od vožnje z dragim avtom, bolj pomembno od luksuznega pohiÅ”tva, ali pa zapijanja v vaÅ”ki oÅ”tariji ...

... mi audiofili imamo nekaj, kar ostali nimajo !!! In tega se moramo zavedati Very Happy !!!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
before



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 19:23
Prispevkov: 2796
Kraj: RuŔe

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 29, 2008 22:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

hi_musica je napisal/a:

... Ko enkrat doživljaÅ” take reĆØi, potem se ne spraÅ”ujeÅ” veĆØ koliko neka aparatura stane, koliko denarja imaÅ” "vloženega" v sistem, ampak se preprosto vživiÅ” v dejstvo, da vendarle vlagaÅ” VASE, za tvoje zadovljstvo. In ugotoviÅ”, da je to bolj pomembno od vožnje z dragim avtom, bolj pomembno od luksuznega pohiÅ”tva, ali pa zapijanja v vaÅ”ki oÅ”tariji ...


kot bi prebiral svoje misli...
_________________
Cenite to kar imate in stremite k boljŔemu! To je moj recept za zadovoljstvo.

Audiohedonist
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frodo



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 0:29
Prispevkov: 206
Kraj: Miklavž na dr. polju

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 29, 2008 23:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Dobro povedano.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5406
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 10, 2008 02:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Po kakÅ”ne pol leta sem na netu spet uletel na spodaj navedeno lopovÅ”ĆØino, tokrat na Slimdevices forumu. Gre za napajalni kabel, obdan s cevjo za zalivanje vrta (da kao pridobi na masivnem izgledu) in skonektiran s poceni konektorji. Material skupaj po pisanju avtorja znese cca 15$, skompletirano zadevo pa prodajajo za 300$...

Evo kako izgleda ta zmazek v praksi, da ne bi kdo po nepotrebnem vrgel 300$ v smeti... :

http://www.audiojunkies.com/blog/1197/virtual-dynamics-power-3-2000-profit-margin

Rolling Eyes
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Ostalo Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3 ... 137, 138, 139  Naslednja
Stran 1 od 139

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe