Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Plasma is dead :(

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Video oprema
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
twom



Pridružen/-a: Sob Feb 2009 21:47
Prispevkov: 221
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 01, 2013 08:34    Naslov sporočila: Plasma is dead :( Odgovori s citatom

http://panasonic.co.jp/corp/news/official.data/data.dir/2013/10/en131031-8/en131031-8.pdf

Upam, da se bojo oledi pocenili in razvili, čim hitreje ...

Lp,
Peter
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
aljamir



Pridružen/-a: Ned Apr 2012 19:24
Prispevkov: 19
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 04, 2013 14:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tole sem zasledil na internetu v zvezi z koncem plasma TV, škoda ker LCD v nekaterih segmentih ne bo nikoli dosegal plasme:

The Verge - Dolgoletna bitka med proizvajalci LCD in plazemskih televizorskih zaslonov je očitno končana.
Plazemske televizije so nekoč bile zlati standard velikih ploskih zaslonov z visoko ločljivostjo, zelo visokim kontrastnim razmerjem, hitrimi dostopnimi časi in dobrimi vidnimi koti. Čeprav je po mnenju marsikoga kvaliteta slike še vedno nekoliko boljša, je v zadnjih letih prišlo do poplave cenovno ugodnih LCD zaslonov, ki jim plazme niso mogle konkurirati; proizvajalci plazem so se morali preživljati zgolj s prodajo v višjih cenovnih razredih.
Da so plazmi šteta leta je bilo sicer jasno že leta 2006, ko je iz tega trga izstopil Sony, leta 2010 pa mu je sledil še Pioneer, ki si je s trg vrhunskih plazem delil s Panasonicom. Slednji je prevzel še nekaj Pioneerjevih patentov in tako ostal praktično edini omembe vreden proizvajalec plazemskih televizorjev.
Čeprav se je o izstopu Panasonica šušljalo že nekaj tednov, je Panasonic govorice v četrtkovi izjavi za javnost tudi potrdil. Kljub superiornosti slike, ki jo prikazujejo plazemski zasloni, so vsled vedno večje konkurence z LCD in težke finančne situacije od leta 2008 in posledično manjšega povpraševanja, bili primorani sprejeti težko odločitev za zaustavitev proizvodnje, pravijo. Sedaj deluje le še ena od šestih tovarn, kjer so takšne zaslone proizvajali, tudi ta pa bo svoja vrata zaprla že čez mesec dni. Prodaja plazemskih televizij bo potekala do konca marca 2014.
Nekaj proizvajalcev, kot sta na primer Samsung in LG, ima v svoji ponudbi sicer še nekaj plazem, vendar je tudi zanje pričakovati, da novih modelov ne bodo več razvijali, saj so v tem segmentu vztrajali bolj kot ne izključno zaradi konkurence Panasonicu.

_________________
aljamir
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
longplay



Pridružen/-a: Sob Sep 2011 7:53
Prispevkov: 851
Kraj: Ptuj

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 05, 2013 02:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kot pravi Laurent Abadie predsednik Panasonica Europe.
Nekatere od tehnologij bomo morali na žalost odstraniti iz naše ponudbe.
Med njimi je plazma (PDP) katera je prišla do svojega eksplotacijskega konca ravno z pojavom 4K ultra HD zaslonov, kjer se z njo ne more doseči zadostna gostota točk da bi se lahko takšna vsebina prikazala.
Ta tehnologija je bila obenem prva ki je omogočila nastanek komercialnih zaslonov z ravnim ekranom. Z pojavom OLED tehnologije je prišel čas da se naredi korak naprej k še vernejši reprodukciji slike.
V prvem tromesečju leta bodo ponudili prve komercialno dostopne zaslone na svetovnem tržišču. Nato bo sledila popolna imigracija z PDP na OLED zaslone.
Tu bodo pa spet na polno zaorali. Predstavili so že prvi zaslon z 2.0 HDMI vhodom, ki lahko prikaže 4K 50/60p vsebino. Kot prvi nosi tudi certifikat THX 4K. Po statistikah bo pa v evropi do leta 2020 od vseh prodanih zaslonov nad 50" 12% tistih ki bodo 4K.
Naj živi novi kralj.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Špilferderber



Pridružen/-a: Čet Dec 2009 1:24
Prispevkov: 775

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 05, 2013 20:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Panasonicu je uspelo že marsikaj dobrega ferdirbat.. T
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Simon Limon



Pridružen/-a: Sre Apr 2013 16:08
Prispevkov: 58
Kraj: Vrhnika

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 05, 2013 22:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ah, sami si sigurno niso v skledo pljunili. Bolj je krvi debilen LCD marketing proti plasmam. Folk očitno raje števce za elektriko gleda kot kvalitetno sliko.
Plazma ful pokur.press
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 06, 2013 00:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Simon Limon je napisal/a:
Ah, sami si sigurno niso v skledo pljunili. Bolj je krvi debilen LCD marketing proti plasmam. Folk očitno raje števce za elektriko gleda kot kvalitetno sliko.
Plazma ful pokur.press


Stvari stojijo tako kot povsod. TV aparati niso nobena izjema. V Hi-Fi-ju je ista zgodba. Imidž, cena, bleščeča a površna reprodukcija - bolj količinsko naravnana (veliko visokih, veliko basa - četudi z ringingom na visokih in momljajočim nedefiniranim basom).

Skratka impresionirati cca 15 minut, potem itak koncentracija popusti - to je rdeča nit naše potrošniške družbe. Na srečo se v industriji dogaja napredek, ker nihče zdrav po pameti ne odstopi od vlaganja v razvoj boljših tehnologij. Isto velja za Panasonic. Vedo in so lepo povedali, da se s plazmo ne da iti na 4K tehnologijo. Ekrani bodo vse večji in plazma je pretežka in tudi pokuri preveč, pa še 4k bo obvezen za take dimenzije. In ne nazadnje obstaja kakovostnejša tehnologija od plazme (npr oled in laser LPD - laser phosphor display).Torej so samo racionalni.

Lahko pa objokujemo lepe čase: ko je Sharon Stone imela 40 let, so jo novinarji vprašali če kaj obžaluje - pa je rekla da samo to, da se ji je zadnjica povesila, hahaha

ps: imam plazmo in ta hip ne bi pod nobenim pogojem menjal za LCD. Ko bo ali LCD ali kaj drugega ponudilo boljšo sliko - bom takoj mehak..
_________________
Carpe Diem


Nazadnje urejal/a ambasador Sre Nov 06, 2013 10:14; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Tadej



Pridružen/-a: Pet Jan 2009 21:02
Prispevkov: 52

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 06, 2013 09:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Do cenovno dostopnih OLED zaslonov bomo zgleda morali še malo počakati. Do takrat naj se pa vsak posameznik znajde kakor želi. Cool

http://www.whathifi.com/news/oled-tv-reviews-news-and-everything-you-need-to-know
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kraljmatjaz



Pridružen/-a: Čet Maj 2008 21:27
Prispevkov: 1026
Kraj: Gorica

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 15, 2013 21:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Škoda, res škoda, da Panasonic opušča plasmo.....morda pa le ni tako hudo.
Ne vem, če je res, kot pravijo, da ni bilo več možnosti za nadaljni razvoj ali je vse skupaj sad marketinga, vendar kocka je padla in ni poti nazaj.
Zakaj pravim, da le ni vse tako hudo? Danes sem bil v Mediaworldu in na ogled so bili vsi trenutni 4K TVji, Sony, LG, Samsung in zadnji po vrsti Panasonic.
In prav slednji - model 65WT600 je en nov fenomenalen Panasonic, predvajanje nativnega 4K materiala je naravnost fantastično, barve, detajli, in vse ostale karakteristike, ki zaznamujejo referenčo sliko.
Zdi se, kot da se WT600 začne tam, kjer so se ustavile zadnje referenčne plasme.
Seveda se vse to nanaša na 4K demo material, kaj bo v prihodnosti prinesla realnost ne vem, že prvi poskusi v novi tehnologiji pa so prava paša za oči, ne samo Panasonicovi, tudi drugi niso daleč stran.
Kaj bo prinesel 4K in OLED....pravi vizualni HighEnd šele prihaja. Ko vidiš 65" Panasonica WT600 zgleda, kot, da smo zadnjih 50 let gledali "mp3" posnetke.
Izreden TV, 100Eur za inč Sad

Lp,
Miran
_________________
Chi suona, stona. Chi non suona, critica! (R.Muti)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
pinus



Pridružen/-a: Pet Feb 2012 1:16
Prispevkov: 940
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 15, 2013 22:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vrhunska plasma (panasonic) = vision
Vrhunski lampaš = sound
Vse ostalo so približki oz nadomestki...lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 030-353370
Edvard



Pridružen/-a: Pet Apr 2011 15:50
Prispevkov: 317
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 15, 2013 22:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kaj mi bo 4K, če sem vsako leto bolj čorav, kaj mi bo hi-end, če sem vsako leto bolj slišno omejen. Sad
_________________
“The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge.” ― Stephen Hawking
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kraljmatjaz



Pridružen/-a: Čet Maj 2008 21:27
Prispevkov: 1026
Kraj: Gorica

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 16, 2013 15:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

pinus je napisal/a:
Vrhunska plasma (panasonic) = vision
Vrhunski lampaš = sound
Vse ostalo so približki oz nadomestki...lp


Absolutno ne.

Lp,
Miran
_________________
Chi suona, stona. Chi non suona, critica! (R.Muti)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
pinus



Pridružen/-a: Pet Feb 2012 1:16
Prispevkov: 940
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 16, 2013 15:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Torej - to je moje osebno mnenje, glede na to, kar sem do sedaj videl in slišal...
Da velja tvoj "absolutno ne", potem odgovarjam na to še jaz - absolutno ne, ker nisi podal konkretnega nadomestila... lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 030-353370
kraljmatjaz



Pridružen/-a: Čet Maj 2008 21:27
Prispevkov: 1026
Kraj: Gorica

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 16, 2013 17:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

pinus je napisal/a:
Torej - to je moje osebno mnenje, glede na to, kar sem do sedaj videl in slišal...
Da velja tvoj "absolutno ne", potem odgovarjam na to še jaz - absolutno ne, ker nisi podal konkretnega nadomestila... lp


Ti si podal tvoje mnenje, jaz sem podal svoje. Niti ti nisi podal kakih konkretnih nadomestil.
Plasma je referenca? Do sedaj je, tudi sam imam doma 50" VT20 in ga ne bom zamenjal še dolgo. Moje mnenje pa je, da je WT600 še boljši od plasme, tudi zadnje VT60.
O transistorjih vs. lampe pa nima smisla, še posebno pa je tukaj popoln off-topic.

Lp,
Miran
_________________
Chi suona, stona. Chi non suona, critica! (R.Muti)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
ljnkl



Pridružen/-a: Sre Okt 2013 23:15
Prispevkov: 20
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 16, 2013 17:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

nasvidenje

Nazadnje urejal/a ljnkl Pon Nov 18, 2013 14:09; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pinus



Pridružen/-a: Pet Feb 2012 1:16
Prispevkov: 940
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 17, 2013 13:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ok - kar sem videl do sedaj (sem v zamudi... 4K oz WT600, ne še), glede lampašev (res off topic), pa ostajam pri svojem.. lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 030-353370
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Video oprema Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe