Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

MODIFIKACIJA TUNERJA

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
HANAIVO



Pridružen/-a: Pet Nov 2008 12:36
Prispevkov: 7
Kraj: BREŽICE

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 15, 2011 12:55    Naslov sporočila: MODIFIKACIJA TUNERJA Odgovori s citatom

Nameravam zamenjati analogno sekcijo tunerja Marantz ST6000 za lampaško, pa me zanimajo izkušnje tistih ki so podobno že počeli.
Hvala
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vintagesonic



Pridružen/-a: Sre Mar 2010 17:24
Prispevkov: 1426
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 15, 2011 14:19    Naslov sporočila: Re: MODIFIKACIJA TUNERJA Odgovori s citatom

HANAIVO je napisal/a:
Nameravam zamenjati analogno sekcijo tunerja Marantz ST6000 za lampaško, pa me zanimajo izkušnje tistih ki so podobno že počeli.
Hvala


Čisto mimogrede. Kaj boš s tem pridobil na področju trenutne FM in kabelske distribucije signala v Sloveniji? Trenutna kvaliteta "On AIR " signala, dokler ne bo prišel DAB je tako mizerna ( vključno z kompresiranjem signala ), da je vsaka večja investicija v nakup ali modifikacijo tuner-ja za mene osebno metanje denarja čez okno. Ampak kot sem rekel, to je moje subjektivno mnenje.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofrik



Pridružen/-a: Pet Dec 2008 17:19
Prispevkov: 1491
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 15, 2011 14:31    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

tudi ta tuner sam po sebi po mojem mnenju ne opravičuje kakšnega koli posega ker ni nekaj posbej kvalitetnega in kot pravi Vintagesonic tudi žal pi nas signal ki bi bil malo kvalitetnejši z izjemo morda 3 program rtvslo in občasno val 202
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
HANAIVO



Pridružen/-a: Pet Nov 2008 12:36
Prispevkov: 7
Kraj: BREŽICE

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 15, 2011 14:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kaj se tiče kakovosti signala po SLO, zgoraj omenjene trditve držijo. Vendar, v mojem primeru je oddajnik Sljeme (CRO) v vidnem polju in je kvaliteta signala optimalna. Da o programih ne govorim. Dobro vem da tuner ni Sequerra, ampak po mojih izkušnjah je FM sekcija čist OK. Osnovna ideja modifikacije je da signal iz MPX-a direktno vežem na svoj lampaški preamp, ker je analogna sekcija tunerja čisto povprečje (OP amp MC4558S).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe