Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

GRAMOFON - ROČKA - ODJEMNA DOZA - PHONO OJAČEVALEC
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, ... 90, 91, 92  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HIGH-END AUDIO
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Škofja Loka

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 09, 2011 15:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Menim da se LP pač oddolži z drugimi lastnostmi.

Sam sem recimo šel iz LP na digitalne medije in CDje, zaradi večje ponudbe in načeloma nižjih cen.
_________________
Music was my refuge. I could crawl into the space between the notes and curl my back to loneliness.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JAZZZ



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 12:32
Prispevkov: 2770
Kraj: POSAVEC

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 09, 2011 17:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ma_coule je napisal/a:
Hvala predhodnikom za zanimivo in prijetno debato!

Sam imam oba medija, plus DVD Video (nekaj malega tudi bluray). V primerjavi z ostalimi mediji pri LP pogrešam dinamiko in "izpad slike" (live koncerti).
Kaj menite?

ZZ & FF!

Imam kar nekaj dobrih glasbenih DVDjev, pa več kot dvakrat nisem pogledal nobenega. Mogoče zaradi tega, ker v žanru, ki ga poslušam kakšnih video presežkov ala Pink Floyd ni. Pa tudi Floyde, Yese, ELPje ... mi ni uspelo gledati večkrat.
P.S.: Včeraj sem nabavil nekaj vinilov pri Davorju(videli ga boste konec naslednjega tedna v Creinativi, kjer bo spet sejem). Recimo dva vinila od Anite O'Day(eden je originalni Verve, drugi pa Jugotonov presing še iz obdobja, ko so to znali delati). Takoj sta se oba zvrtela in se bosta še v naslednji dnevih. Njen dvojni CD, ki ga imam že nekaj časa pa je dobil mesto samo v avtomobilu. Za zraven... Crying or Very sad
_________________
"There are two kinds of fools. One says-this is old and therefore good. The other says-this is new and therefore better." Bob Katz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
before



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 19:23
Prispevkov: 2796
Kraj: Ruše

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 09, 2011 17:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ma_coule je napisal/a:
Sam imam oba medija, plus DVD Video (nekaj malega tudi bluray). V primerjavi z ostalimi mediji pri LP pogrešam dinamiko in "izpad slike" (live koncerti).
Kaj menite?

ZZ & FF!


Shocked Men je pa pr' moj'mu mobilniku full bed, da nima odpirača za flaše pa faracajga! Laughing

FF!
_________________
Cenite to kar imate in stremite k boljšemu! To je moj recept za zadovoljstvo.

Audiohedonist
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ma_coule



Pridružen/-a: Tor Apr 2010 23:27
Prispevkov: 370
Kraj: south of the border

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 09, 2011 17:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

JAZZZ je napisal/a:

Imam kar nekaj dobrih glasbenih DVDjev, pa več kot dvakrat nisem pogledal nobenega. Mogoče zaradi tega, ker v žanru, ki ga poslušam kakšnih video presežkov ala Pink Floyd ni. Pa tudi Floyde, Yese, ELPje ... mi ni uspelo gledati večkrat.

Ha, zanimivo, vse našteto imam tudi sam arhivirano in, enako kot ti, redko zaužijem - a zmeraj za priboljšek. Very Happy

Čemu pogrešam "izpad slike" na CD in LP?
Izhajam iz mnenja, ki je bilo že večkrat zapisano tudi na forumu, da je domače poslušanje glasbe dejansko fikcija - bolj ali manj posrečen približek dogajanju v živo (v studiju, na koncertu). V konkretnem primeru, torej pri live koncertu, posnetem na CD ali LP, manjka pomemben del fikcije... Mar ne? Wink

ZZ & FF!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ma_coule



Pridružen/-a: Tor Apr 2010 23:27
Prispevkov: 370
Kraj: south of the border

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 09, 2011 18:14    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

before je napisal/a:
Shocked Men je pa pr' moj'mu mobilniku full bed, da nima odpirača za flaše pa faracajga! Laughing
FF!

Twisted Evil Alkohol in cigarete škodujejo zdravju! (Mobilnik tudi seva!) Twisted Evil
Laughing
ZZ !
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vintagesonic



Pridružen/-a: Sre Mar 2010 17:24
Prispevkov: 1426
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 09, 2011 18:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ma_coule je napisal/a:
......................, manjka pomemben del fikcije... Mar ne? Wink

ZZ & FF!



Ali nismo o tej fikciji enkrat že nekje drugje .........................amm, Wink
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
giroskop



Pridružen/-a: Čet Dec 2010 16:48
Prispevkov: 163
Kraj: Idrija

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 09, 2011 22:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdrav !

Za pokušino dvojni LP z naslovom Sakralni koncert za orkester in soliste, iz leta 1987. Koncert je iz Frančiškanske cerkve v Ljubljani, ki ga je izdal Sokoj z oznako LD-1569. Dirigent je Mercer Ellington sin slavnega Duka Ellingtona in dirigira BIG BANDU RTV Ljubljana z domačimi in tujimi solisti.
Jabolko je sočno!

Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
giroskop



Pridružen/-a: Čet Dec 2010 16:48
Prispevkov: 163
Kraj: Idrija

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 09, 2011 22:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdrav !
Menim, da smo se precej oddaljili od prvotno zastavljene teme in smo zapluli v druge vode. Povdarek je bil na gramofonski glavi, gramofonu, phono predojačevalcu oziroma RIAA stopnji ter končni stopnji in še kaj.

Čeprav se dnevno vrti tranzistorska tehnologija podprta tudi z gramofonom je moja dosedaj najboljša izbira: MC glava, Technics gramofon iz 70 let MC predojačevalna stopnja na lampe-DIY, RIAA na lampe-DIY in končna AudioL na lampe, oziroma ojačevalec za slušalke tudi-DIY prav tako na lampe.
Predojačevalec in RIAA čakata še primerne embalaže.

Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ma_coule



Pridružen/-a: Tor Apr 2010 23:27
Prispevkov: 370
Kraj: south of the border

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 09, 2011 22:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hoj giroskop,

Kateri Technics, katera ročica?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
giroskop



Pridružen/-a: Čet Dec 2010 16:48
Prispevkov: 163
Kraj: Idrija

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 09, 2011 23:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdrav !

Original traktor SL-1100 seveda med ostalimi.

Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ma_coule



Pridružen/-a: Tor Apr 2010 23:27
Prispevkov: 370
Kraj: south of the border

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 09, 2011 23:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

giroskop je napisal/a:
Pozdrav !

Original traktor SL-1100 seveda med ostalimi.

Lp

Juhu, "brothers in arms"!
(pri meni ročica Mayware F IV)

ZZ & FF !
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
giroskop



Pridružen/-a: Čet Dec 2010 16:48
Prispevkov: 163
Kraj: Idrija

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 09, 2011 23:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdrav !

Pravijo, da je odlična unipivot formula . Kakšno kolo pa jo poganja ??

Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ma_coule



Pridružen/-a: Tor Apr 2010 23:27
Prispevkov: 370
Kraj: south of the border

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 09, 2011 23:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

giroskop je napisal/a:
Pozdrav !

Pravijo, da je odlična unipivot formula . Kakšno kolo pa jo poganja ??

Lp


Čim si rekel unipivot je vse jasno... Bravo! Wink
Trenutno (sram me je povedati kako dolgo že Embarassed ) ni v pogonu.
Ročka namreč čaka na novo ožičenje.
Žica je, klipsne so, nova doza je, material za novi RIAA tudi je... Rolling Eyes Embarassed

Pa pri tebi?

ZZ & FF !
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
giroskop



Pridružen/-a: Čet Dec 2010 16:48
Prispevkov: 163
Kraj: Idrija

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 09, 2011 23:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdrav !

OK ! Prej sem vprašal za gramofon na katerem je ta ročka?? Kakšna je odjemna doza, ker je od te odvisen predojačevalec. Kje si nabavil žico za ožičenje ročke? Jaz žice v ročki še nisem menjal, ostalo ožičenje v gramofonu je obnovljeno, zato sprašujem, ker me to še čaka.
Drugače se pa pri meni kar vrti.

Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ma_coule



Pridružen/-a: Tor Apr 2010 23:27
Prispevkov: 370
Kraj: south of the border

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 09, 2011 23:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

giroskop je napisal/a:
Pozdrav !

OK ! Prej sem vprašal za gramofon na katerem je ta ročka?? Kakšna je odjemna doza, ker je od te odvisen predojačevalec. Kje si nabavil žico za ožičenje ročke? Jaz žice v ročki še nisem menjal, ostalo ožičenje v gramofonu je obnovljeno, zato sprašujem, ker me to še čaka.
Drugače se pa pri meni kar vrti.

Lp

Odgovor glede gramofona si dobil ("brothers in arms") Wink
Doza je MM Stanton 681 EEE Mk III. Nekaj časa sem imel Ortofon, mislim da MC 10 ali 20, a mi je zvenela nekoliko "presuho" in sem šel nazaj na Stantona.

Ja, z žicami je pri audiu križ... Wink
Najprej sem jo hotel kupiti v ZDA, pa tudi doma, nazadnje pa sem jo za mali denar dobil pri Conradu. Je tanjša od originalne, in vsaj 2-3 krat gibkejša, seveda pa ni hi-end... Če želiš eksperimentirati, ti rade volje od vsake barve odstopim ca 0,5m.

ZZ & FF !
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HIGH-END AUDIO Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, ... 90, 91, 92  Naslednja
Stran 2 od 92

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe