Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

GRAMOFON - ROČKA - ODJEMNA DOZA - PHONO OJAČEVALEC
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... , 90, 91, 92  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HIGH-END AUDIO
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
sullly



Pridružen/-a: Pon Avg 2021 17:26
Prispevkov: 387
Kraj: Globes

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 03, 2022 09:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Bwaze je napisal/a:
Je bila inspiracija 4Point Franca Kuzme, ali je tudi on črpal navdih od kakšnih poskusov ustvarjanja podobnih minimalnih ležajev pred njim?


V principu se pri snovanju ročice odločiš ali boš naredil de-coupling (vmes prekinjeno togost) ali coupling (togo) ročico. Pač kolikor se da.
Približno podobno kot je glavna razlika med MM in MC - mm ima decoupling igle (nataknjena ali vtaknjena), mc pa iglo preko zakrimpane žice prišraufano na ohišje da gredo totalno vse vibracije skozi njo naprej na ročico.

Kuzma je s 4-Point uležajenjem s 4 konicami naredil ultra coupling (togo povezavo) in s tem odlično odvajanje vibracij kruto trdih MC doz. Bistveno bolje kot če bi uporabil kroglične ležaje, ker morajo za povrh imeti zračnost da se vrtijo, s tem pa nujno slabši stik od prislonjene konice. Pa še rožljajo kuglice ki niso v stiku. To, če gledamo samo uležajenje. So še drugi elementi kot so vmesni spoji sestavljenke - kot nasprotje čimveč iz enega kosa izdelano.
Včasih sem testiral moje hifi mizice tako, da sem gramofon brez vzmetenja in elastičnih elementov (nogic) na mizici zalaufal s ploščo in iglo gor -/- na tleh, parketu, pa prislonil uho in poslušal glasbo iz plošče. Kriterij je bil koliko stran od mizice se to še sliši.
Toliko o 'nedolžnosti' teh vibracij.

Na drugi strani je nasproten pristop, ko se vibracije igle takoj po vpetju zatira, da se ne širijo naokoli - z ločevanjem (vmesni spoji) in dušenjem. Tak koncept ima večjo verjetnost da se lepo sliši, račun pa plača na strani dinamike in detajlov. Dostikrat v kompletu z mm glavico dobiš tudi dodatne dekuplerje (Stanton je imel plastike ki se nataknejo na pritrdilni ušesi, tako da niti pritrdilna vijakca nista prišla v stik z ohišjem glavice).
Kako se oba pristopa slišita dosti dobro ponazori poslušanje razlik med mm in mc. Izjeme ki to potrjujejo so Decca, ki ima iglo zvezano z žico na ohišje (pa še cantilever) in s tem zvok bolj MC od MC-ja, čeprav je MM.
In obratno tudi - naprimer stara MC Glanz (gmc 10ex), ki je bila MC z izmenljivo iglo, ki se je nataknila na ohišje. Bolj MM zvok je imela, samo zaradi nizke impedance večjo zračnost.
---
Še ta izkušnja:
ko sem dobil EMT rabljeno ročico, je nisem mogel takoj uporabiti, ker je imela (namenoma) obrnjen štift, da si lahko standardni shell pritrdil kontra - da je glavica gledala gor.
Ker sem pa hotel takoj in zdaj, sem vzel cenen shell in ga podrl/razkovičil od priključka. Tako sem ga lahko pravilno obrnjenega pritrdil, a podrti spoj je držala samo matica s svojim trenjem, ko pes ježa.
Zvok? uau krasno. Dinamike pa nikjer.
_________________
Great minds discuss ideas; average minds discuss events; small minds discuss people.
(Eleanor Roosevelt)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sullly



Pridružen/-a: Pon Avg 2021 17:26
Prispevkov: 387
Kraj: Globes

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 03, 2022 13:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hehe, vem da se bo večina vprašala kaj kam spada.
Veliko modelov je mešanica vsega, ker se posveti samo določenim aspektom, vse ostalo pa povzame po kriteriju ki je znan samo projektantu. Tudi zaradi ekonomskih kompromisov.
Kuzma je pri 4P car, dosleden do zadnjega vijakca.
_________________
Great minds discuss ideas; average minds discuss events; small minds discuss people.
(Eleanor Roosevelt)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Bwaze



Pridružen/-a: Tor Okt 2011 20:59
Prispevkov: 408
Kraj: Kamnik

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 03, 2022 14:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

V recenzijah Kuzminega 4Point so vedno opevali to rešitev vpetja, pa si je nikoli nisem mogel prav predstavljati, niso ravno podali kakšne sheme. Še najbolj sem potem poštekal, kako deluje po tem članku o posodobitvi iz jeklenih čašic v rubinaste ležaje:

Positive Feedback: 4Point Bejeweled – A Guided Tour of an Improved Kuzma Tonearm


Pa mi še vedno ni čisto jasno horizontalno uležajenje - je spodnja čašica / konica v resnici v centru osi ročice? Ampak po videnem mi zgleda zelo podobno shemi GoldProfa?
_________________
Pezzer Ritter Wenne Knecht!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
GoldProf



Pridružen/-a: Pet Nov 2008 15:15
Prispevkov: 527

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 03, 2022 17:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Da, vrag je vedno v podrobnostih in natačnosti, za kar je Franc absolutni mojster. Samo še nekaj elegance manjka in njegovi izdelki bi bili popolni.
Ne vem kje, v neki tuji reviji sem prebral(oprosti Franc) ne spomnim se imena revije, se je novinarju ali kaj je že bil zapisalo za 4Point takole nekak: božanski zvok, žal izgleda kot T34(ruski tank iz druge vojne), tako je tudi izdelana.
Hja, sami presodite o tej pohvali in nesramnosti.
Nihče ne bo odkril obliko in lokacijo ležaja št.4. Na point4 je skrit in ga ni videti, na tistem linku je samo shematsko prikazano, ker je to skrivnost. Na moji shemi tudi ni natačne risbe ali opisa, zato sem tudi dal ime ročki "enigma", ker je 4. ležaj uganka. V prilogi so oblike ležajev. @Ambasador, stvar je zelo preprosta, risba je simbolična, da se pa marsikaj razbrati. Sredinsko vreteno, s konico na koncu, nosi celoten ansambel. Notranja skodelica, ki visi na vretenu, je enostavni uni-pivot. Na tej skodelici sta dva ležaja, ki nosita zunanjo skodelico z cevjo in balastom.Potem je še četrti ležaj, ki skrbi za celoten ansambel, da ročka ne niha in ne spreminja naklona.
S temi 4 ležaji in pivoti je ročka postala absolutno toga, česar je nemogoče zagotoviti s krogličnimi ležaji, hkrati pa gibljiva. Enojni pivot je super, a je nemogoče zagotoviti togost, rešitev je dual pivot. Super, a tukaj se prenašajo tresljaji iz celotnega sistema. Do sedaj sem reševal uležajenje z magnetom, nitjo in pivotom. Žal, dobro, a ne tudi odlično. Šele ta opcija uležajenja se je res pokazala kot najboljša rešitev - za zdaj.
Vsekakor, nepreciznost, hitenje, neznanje... se vedno izkaže na izdelku. Jaz sem spremenil velikost jermeničke biasa, ne pa tudi težo obtežila in se hiter izkazalo da je nekaj narobe (jasno, dolžina in teža navorne ročice se je spremenila).

Slika prikazuje obliko jewel "vee" ležajčkov. Če se niste srečali s temi zadevami, naj povem, da so ti ležajčki miniaturni, velikosti 1.5mmx1.5mm, vstavljeni v nestandardni navoj M3x6. Desni na sliki je po naročilu.
Hvala za komplimente in čas za komentarje. Vidim, da je nekaj zanimanja za te reči, a vedno rečem:na koncu le poslušam glasbo.
Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sullly



Pridružen/-a: Pon Avg 2021 17:26
Prispevkov: 387
Kraj: Globes

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 04, 2022 09:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Bwaze je napisal/a:

...
Pa mi še vedno ni čisto jasno horizontalno uležajenje - je spodnja čašica / konica v resnici v centru osi ročice?
...

Po moje ja. Če ne bi v centru, bi gravitacija ročico vlekla v en položaj, kjer bi obvisela. Zato so tudi konice za vertikalno gibanje (kimanje) izza centra vrtenja. Tako teža zagotavlja konici odzadaj potreben pritisk; ne izgubi stika.
Ker vrtišča ne sovpadajo ima nujno različno efektivno maso vertikalna/horizontalna - pomeni različni resonanci odjemne doze. Tudi Vertere ima tako, sicer z lamelnimi ležaji.


Nekaj drugega mi ni jasno - zakaj ni uporabil vzmeti za nastavljanje obtežitve igle. Kot je 4P narejen, ima idealne pogoje za to, za razliko od unipivota. Vzmet reagira ultra hitreje kot gravitacija; to v splošnem izboljša zvok na basu.
_________________
Great minds discuss ideas; average minds discuss events; small minds discuss people.
(Eleanor Roosevelt)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 04, 2022 13:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

sullly je napisal/a:
Bwaze je napisal/a:

...
Pa mi še vedno ni čisto jasno horizontalno uležajenje - je spodnja čašica / konica v resnici v centru osi ročice?
...

Po moje ja. Če ne bi v centru, bi gravitacija ročico vlekla v en položaj, kjer bi obvisela. Zato so tudi konice za vertikalno gibanje (kimanje) izza centra vrtenja. Tako teža zagotavlja konici odzadaj potreben pritisk; ne izgubi stika.
Ker vrtišča ne sovpadajo ima nujno različno efektivno maso vertikalna/horizontalna - pomeni različni resonanci odjemne doze. Tudi Vertere ima tako, sicer z lamelnimi ležaji.


Nekaj drugega mi ni jasno - zakaj ni uporabil vzmeti za nastavljanje obtežitve igle. Kot je 4P narejen, ima idealne pogoje za to, za razliko od unipivota. Vzmet reagira ultra hitreje kot gravitacija; to v splošnem izboljša zvok na basu.


LP

Magnetno levitacijo v ročki in vzmeti se nekateri proizvajalci "izogibajo", ker po njihovih ugotovitvah negativno vplivajo na zvok Rolling Eyes Wink
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
Bwaze



Pridružen/-a: Tor Okt 2011 20:59
Prispevkov: 408
Kraj: Kamnik

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 04, 2022 13:18    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

sullly je napisal/a:


Nekaj drugega mi ni jasno - zakaj ni uporabil vzmeti za nastavljanje obtežitve igle. Kot je 4P narejen, ima idealne pogoje za to, za razliko od unipivota. Vzmet reagira ultra hitreje kot gravitacija; to v splošnem izboljša zvok na basu.


Pa res za vertikalno silo potrebujemo hitre reakcije? Ta naj bi bila namreč bolj ali manj konstantna, če se le da tudi ob rahlo valovitih LPjkah - ekskurzije igle zaradi modulacije v navpični smeri so pa itak harmonične in bi morale biti dušene z nizko lastno frekvenco nihanja ročice? No, nečemu verjetno služi dodatno dušenje z viskoznimi tekočinami, čeprav sem tudi pri uporabnikih 4Point zasledil precej deljena mnenja o koristnosti tega.
_________________
Pezzer Ritter Wenne Knecht!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sullly



Pridružen/-a: Pon Avg 2021 17:26
Prispevkov: 387
Kraj: Globes

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 05, 2022 09:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Bwaze je napisal/a:
sullly je napisal/a:


Nekaj drugega mi ni jasno - zakaj ni uporabil vzmeti za nastavljanje obtežitve igle. Kot je 4P narejen, ima idealne pogoje za to, za razliko od unipivota. Vzmet reagira ultra hitreje kot gravitacija; to v splošnem izboljša zvok na basu.


Pa res za vertikalno silo potrebujemo hitre reakcije? Ta naj bi bila namreč bolj ali manj konstantna, če se le da tudi ob rahlo valovitih LPjkah - ekskurzije igle zaradi modulacije v navpični smeri so pa itak harmonične in bi morale biti dušene z nizko lastno frekvenco nihanja ročice? No, nečemu verjetno služi dodatno dušenje z viskoznimi tekočinami, čeprav sem tudi pri uporabnikih 4Point zasledil precej deljena mnenja o koristnosti tega.


Odgovori si sam: od vintage Thorensa, preko Rega ročice do SME 4 in 5, ne vem kaj imaš - probaj enkrat nastaviti VTF z vzmetjo in enkrat samo s protiutežjo; pa poslušaj razliko. Kontrabas naprimer. Če ti je isto - menjaj hifi verigo (za slišat) Laughing
----
Dodatno dušenje je potrebno če prihaja do nedušenih resonanc glavice. Lahko ga uporabiš tudi če ni resonanc zato da po svoje prikrojiš zvok / ga adaptiraš na karakteristike svoje hifi verige.
En tak pojav je scrubbing, ki zaniha glavico z warpom, včasih pa tudi brez nekega vidnega vzroka. Še več, z nekaterimi glavicami se to pojavi, z drugimi na istem mestu LPja pa ne.
http://korfaudio.com/blog69
Sliši se pa kot jodlanje.
Jasno da je v top reprodukciji jodlanje nedopustno in ga 'zdraviš' z dušenjem. Kot vsako zdravilo, je tudi naknadno(ali bolje rečeno na nepravem mestu) dušenje škodljivo - ti menjaš ležajne kovinske šalčke za rubinaste da je za eno žličko ali dve manj trenja, potem pa apliciraš za eno lopato trenja z dušenjem. Kapito?
Enkrat sem že navedel link do dokumenta, kjer je bilo podano kako se izračuna flutter glede na frekvenco nihanja in dolžino cantileverja, vsled scrubbinga. Žal tega linka ni več, je pa ta video z razlago scrubbinga na osnovni resonanci spodaj:
https://www.youtube.com/watch?v=hwBUjKavQMM

Scrubbing omogoča kombinacija geometrije ročice in glavice - sproži ga pa flutter gramofona v kombinaciji s frekvencami na plošči ali pa preprosto impulz kot je oster warp ali nenadna močna modulacija plošče - igla dobesedno počepne in to sproži reakcijo.
Pojavu se da izogniti a ne z običajnimi geometrijami ampak takimi, ki v kali preprečujejo počepanje igle. To je pa 'moja' enigma, hahaha. No, zadevo so že drugi sprevideli in reševali, samo da zaradi estetskih razlogov ni prakticirano na pivot ročicah.
Je pa v tej materiji naprimer Clearaudio s tangencialnimi ročicami na varnem.

Roy Gandy (Rega) ima svoj point z izjavo: čim je potrebno dodatno dušenje, je znak, da je nekaj narobe. V tem primeru kombinacija glavica/ročka.
_________________
Great minds discuss ideas; average minds discuss events; small minds discuss people.
(Eleanor Roosevelt)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sullly



Pridružen/-a: Pon Avg 2021 17:26
Prispevkov: 387
Kraj: Globes

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 05, 2022 12:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Scrubbing se opiše kot premikanje konice igle naprej-nazaj vsled vertikalne resonance glavice.
Ker je cantilever pod kotom recimo 20 stopinj - medtem ko glavica niha gor-dol - avtomatsko konica igle gre naprej-nazaj. To naredi flutter in to zelo slišen.

Ker je flutter gramofona v bistvu hitro osciliranje hitrosti - pomeni da momentalno pospešuje in zavira se na mikro nivoju dogaja točno to kot na makro :::
poskusite pri mirujoči plošči in igli v brazdi premakniti ploščo nazaj --- cantilever se vzpne, ročko dvigne. Ko premakneš ploščo naprej - pa počepne.
Če to počneš hitro, je to definicija scrubbinga in posledično flutterja ročice (ne gramofona, ta je drugi par rokavic).

Zato vsaka sprememba modulacije plošče dregne točno tu. Vsak warp (val plošče, posebej kratek) isto. Flutter krožnika isto.
----------
To resoniranje glavice ne nujno sovpada z osnovno resonanco mass-spring, kot bi pričakovali in kot Korfov blog lepo prikaže.
_________________
Great minds discuss ideas; average minds discuss events; small minds discuss people.
(Eleanor Roosevelt)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sullly



Pridružen/-a: Pon Avg 2021 17:26
Prispevkov: 387
Kraj: Globes

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 15, 2022 16:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sem si pogledal test nove Kuzma Safir9.
Scrubbing je v veliki meri zaobšel s 60g efektivne mase /s trdimi MC nanese ca 5Hz vertikalne resonance. Kar je dovolj da je varen pred warpi plošč in resonanco zaradi ekscentričnosti LP. V teoriji nižja je resonanca, bolje je; hudič je samo v tem, da se nikakor ne sme vzbujati, pa se je zaradi varnosti nekoč odločilo za stereotipnih 10Hz (kao sredina med slišnih 16Hz in warpi 3-4Hz, pa tudi vzmetenjem gramofonov).
Ne gre pa pozabiti, da veliko efektivno maso ne smeš kombinirati z ležaji, ki se težko 'odlepijo' iz mrtve točke. Ker potem to zabija iglo.
Uporabil je fino 4P uležajenje z nič lepljenja - tokrat sta si z našim @GoldProf-om na oko bližje po kompaktnosti izvedbe, čeprav Kuzma ima poševne konice za 'kimanje' ročice, naš prof pa vertikalne. Mislim da gre za v konceptu identični rešitvi, izvedba pa različna.
Znebil se je kontroverznih banjic z dušenjem. in pa safir zelo pomaga pri problemu statične elektrike/razelektritvah brez pokljanja.

Pa dizajnerske ruske tanke tudi obdrži na distanci Laughing
Čeprav se niti od daleeč ne strinjam s tistim neumestnim komentarjem, ker - če dizajn spontano izhaja iz funkcije, je lep. Vsekakor pa za lase privlečeni spolirani dizajni v primerjavi izpadejo - kič, neresni, neprofesionalni.
_________________
Great minds discuss ideas; average minds discuss events; small minds discuss people.
(Eleanor Roosevelt)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
GoldProf



Pridružen/-a: Pet Nov 2008 15:15
Prispevkov: 527

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 17, 2024 13:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pa še druga ročka, da malo popestrim strani.















Simbolična shema, prerez.
Seveda, konice so "napačno narisane", zato "simbolična shema".


Druga ročka je podobne zasnove kot prva, pivot: glavno vreteno,notranja + zunanja skodelica, jewel "ve" ležaji, konice. Cev je iz bambusa, odjemna doza modificirana Denon Dl 103 v panzerholz ohišju, ožičenje Cardas. Ef. dolžine 342/330 mm, ef. teže okoli 25gram.(lahko se prilagodi, odvisno od odjemne doze). Je pa neka razlika v uležajenju, ni 4P ampak 5P. Kaj je to za sistem, poskušajte uganit. Malo bom nakazal: v dveh točkah horizontalno se notranja skodelica naslanja na vertikalno vreteno. Stik je velikosti 07 mm iz CFK. Torej, popolno ravnotežje levo-desno, brez "miganja in nihanja".
Denon 103 in Kuzma CAR 30 ste podobni dozi po vhodnih parametrih. Minimum 100 Ohm, 69dB gain(pri meni), tako, da phono ostaja v istem režimu nastavitve. Zagotovo bo koga zanimalo kaj je to za eno ploščo s toliko posnetki. Evo: Duane Eddy, 21 Greatest Guitar Hits, originalna verzija, prvi ponatis.


Nazadnje urejal/a GoldProf Ned Feb 04, 2024 11:09; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Kosmaj



Pridružen/-a: Tor Okt 2023 22:11
Prispevkov: 25
Kraj: Logatec

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 17, 2024 19:31    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vse spoštovanje - občudujem tole raziskovanje in pa mehaniko na slikah.

Imam pa vprašanje, (ker je stvar dodelana v detajle) če se pozna oziroma koliko se pozna na kvaliteti predvajanja, če zamenjate clamp. Če je drug materijal ali pa če je drugačne teže.
_________________
Nikoli ne odrastemo, le igrače postanejo dražje!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
GoldProf



Pridružen/-a: Pet Nov 2008 15:15
Prispevkov: 527

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 17, 2024 22:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kosmaj je napisal/a:
Vse spoštovanje - občudujem tole raziskovanje in pa mehaniko na slikah.

Imam pa vprašanje, (ker je stvar dodelana v detajle) če se pozna oziroma koliko se pozna na kvaliteti predvajanja, če zamenjate clamp. Če je drug materijal ali pa če je drugačne teže.

Adekvatno izbran klamp v precejšnji meri pripomore, da iz vinila izvlečemo to kar je posneto. Vsekakor pri izbiri klampa veliko vlogo igra material, oblika, teža...
Vinilne plošče niso povsem ravne(vsaj nekatere), so ukrivljene v obliki krožnika, oz. ena stran je konkavna druga konveksna ali pa propeleraste, ali osmica pogovorno. S pomočjo klampa se konveksna plošča izravna, seveda če je dovolj težek. Za izravnavo konkavne oblike pa še mora biti obodni ring.(slika,ni v merilu).Igla pritiska na ploščo recimo 1.5-2.5g.To je statična teža, ki se nekoliko zmanjša zaradi hitrosti vrtenja. Je pa še ena sila, ki deluje na vrtenje, to je dinamični upor zaradi neravnine posnetega kanala na plošči. In če je plošča neravna, obstoja možnost, da plošča drsi, tj. se ustavlja. Če jo obtežiš s klampom, se ta možnost zmanjša. O dobrem prileganju plošče na krožnik sploh ni potrebno govoriti, kar je najbolj pomeben faktor za dobro reprodukcijo.
Seveda so omejitve, tako, da je pri izbiri potrebno upoštevati te omejitve, kot so: teža krožnika, vrsta ležaja, navor motorčka, vrsta pogona itd.
Npr. motorček, ki komaj obrne 2 kg težek krožnik, bo težko vrtel krožnik če na njega daš težek klamp 400g. ali težjega. Moj primer: magnetni ležaj, krožnik 10.5kg, klamp 800 in 1200g.,motorček startni navor 106 mN.m. Uporabljam klamp 800g in klamp 1200 g, odvisno od ukrivljenosti plošče in teže: 120g, 180g. ali 200g.
O klampih in drugih pripomočkih ogromno teksta najdeš na spletu, ki so podprti z raziskavami in testiranji seveda tudi z nasveti.
Uživaj v glasbi z klampom ali brez!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Kosmaj



Pridružen/-a: Tor Okt 2023 22:11
Prispevkov: 25
Kraj: Logatec

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 19, 2024 20:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

GoldProf - Hvala za poučen odgovor.
_________________
Nikoli ne odrastemo, le igrače postanejo dražje!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
GoldProf



Pridružen/-a: Pet Nov 2008 15:15
Prispevkov: 527

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 05, 2024 11:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Primer kako deluje:
Ko dobiš pobezavo, klik za štart na zeleni kvadratek.
Klikni za ogled

Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HIGH-END AUDIO Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... , 90, 91, 92  Naslednja
Stran 91 od 92

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe