Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

GRAMOFON - ROƈKA - ODJEMNA DOZA - PHONO OJAƈEVALEC
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 88, 89, 90, 91, 92  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HIGH-END AUDIO
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 08, 2020 14:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ReĆØimo raje mnenje. Dokler obstaja toliko razliĆØnih pristopov - in praktiĆØno vsak je bil demantiran/povožen s ĆØasom - je težko biti pameten.
S ĆØasom je ostalo nekaj posreĆØenih modelov kot cost effective, drugaĆØe pa noben stari model ni danes top. NajboljÅ”e roĆØice so plod danaÅ”njih tehnologij in najnovejÅ”ih verzij ĆØe gre za star koncept.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Okoli strukturnih vibracij - poglejte korfov blog in njegovo Å”tudijo headshell-ov. Na koncu niso neke besne razlike med njimi. Ok, so ene malo bolj druge malo manj a ĆØe se ne picajzlaÅ”, je veĆØ ali manj vse tam tam. Pa tolike razlike v materialih, oblikah, strukturah...

Korf je izdelal shell iz keramike. Ne bodi len - naÅ” Rudi (KoroÅ”ec) ga je naroĆØil. Ne prepozna veĆØ svojih roĆØic. DramatiĆØno izboljÅ”anje sem sliÅ”al tudi jaz, kot bi menjal roĆØico. Izgine en kup tistega 'Å”odra' in živĆØnosti po viÅ”jih frekvencah, vse se razjasni, postane naravno mehko. No, v igri so stare SME, Micro, ipd. Je ni menjave kabla, ki bi se primerjala s to izboljÅ”avo. KAr je tudi logiĆØno, ĆØe problem nastane v shell-u, ga ne moreÅ” s kablom odpraviti.

Morala: dokler je vse po veĆØ ali manj istem kopitu, je tudi rezultat tak. Dokler ne dregneÅ” v pravo smer ali bistvo. Potem pa ni samo en aspekt izboljÅ”an, na celi ĆØrti se množijo pozitivni uĆØinki.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
GoldProf



Pridružen/-a: Pet Nov 2008 15:15
Prispevkov: 527

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 08, 2020 14:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tale shell tudi mene bega, cenovno mi se zdi nekoliko pretiran, a je tako, dokler se ne pojavi kaj novega, edini problem imam, da mi ta izvedba ne paÅ”e na nobeno roĆØko.
Pred desetimi leti sem pisal nekemu podjetniku v Zagorje ob Savi za izdelavo keramiĆØnega ležaja in Å”e par stvari, kot je ohiÅ”je za odjemno dozo in shell. VeÅ” kaj mi jeodgovoril: da se stakimi bedarijami ne ukvarja. Tudi zobnega protetika sem prosil za izdelavo iz keramike body odjemne doze, njegova cena je presegala vse razumne meje. Najbolj me razkuri odgovor koliko 1000 kosov.
Jaz imam shell na vseh roĆØkah iz 3mm carbona in je OK.
V naĆØrtu imam Å”e dve roĆØki; pivot z magnetnim uravnavanjem antiskatinga in nihanja ter eno linearko.
Upam, da covid zgine.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 08, 2020 19:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

GoldProf je napisal/a:
Tale shell tudi mene bega, cenovno mi se zdi nekoliko pretiran, a je tako, dokler se ne pojavi kaj novega, edini problem imam, da mi ta izvedba ne paÅ”e na nobeno roĆØko.
Pred desetimi leti sem pisal nekemu podjetniku v Zagorje ob Savi za izdelavo keramiĆØnega ležaja in Å”e par stvari, kot je ohiÅ”je za odjemno dozo in shell. VeÅ” kaj mi jeodgovoril: da se stakimi bedarijami ne ukvarja. Tudi zobnega protetika sem prosil za izdelavo iz keramike body odjemne doze, njegova cena je presegala vse razumne meje. Najbolj me razkuri odgovor koliko 1000 kosov.
Jaz imam shell na vseh roĆØkah iz 3mm carbona in je OK.
V naĆØrtu imam Å”e dve roĆØki; pivot z magnetnim uravnavanjem antiskatinga in nihanja ter eno linearko.
Upam, da covid zgine.

Bolj kot kovid izginotje si želim, da bi kot družba zaĆØeli investirati v zdravje --- in ne v zdravljenje. Na antiĆØnem dvoru kitajskih cesarjev so odpustili zdravnika, ĆØe je cesar zbolel. Ker on je bil tam zato, da ceasr ne zboli, ne da ga zdravi potem ko je prepozno.
-------------------------------------------------------------------------------------------------
Bo potrebno povpraÅ”ti zobarje na hrvaÅ”kem, so pol cenejÅ”i od naÅ”ih. Morda je zdaj primeren ĆØas, ko imajo zobarji prepoved dela s pacienti.
ƈe ne, pa bolgare, italijani derejo tja na 'celoviti zobni' turizem. Na hrvaÅ”ko pa samo za nujne manjÅ”e posege.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
classicaudio



Pridružen/-a: Tor Feb 2009 16:00
Prispevkov: 71
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 08, 2020 22:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ali mogoĆØe kdo prepozna glavo na sliki?
Kateri proizvajalec?
Ali je vredno iskati novo iglo?



Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lix



Pridružen/-a: Ned Jan 2016 3:17
Prispevkov: 501
Kraj: Med Koprom in Trstom

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 08, 2020 23:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

STANTON D5100e oziroma D500e
https://mrstylus.com/en/product/stanton-d-5100-e_black-diamond/
_________________
"Ne moreÅ” dobiti pudinga, ĆØe ne pojeÅ” mesa."
P. Floyd
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
classicaudio



Pridružen/-a: Tor Feb 2009 16:00
Prispevkov: 71
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 09, 2020 08:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

lix je napisal/a:
STANTON D5100e oziroma D500e
https://mrstylus.com/en/product/stanton-d-5100-e_black-diamond/


Super, hvala.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomaz466



Pridružen/-a: Pon Apr 2021 8:20
Prispevkov: 3
Kraj: ajdovÅ”ĆØina

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 19, 2021 08:26    Naslov sporočila: nasvet za odjemno dozo Odgovori s citatom

jaz imam kuzma stabi lesen gramofon z roĆØico kuzma stogi zanima me katero odjemno dozo mi priporoĆØate do cca400e. poslusam veĆØinoma rock glasbo.
ojaĆØevalec musical fidelity a1x zvoĆØniki b&w cm9
hvala
_________________
tomaz466
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
GoldProf



Pridružen/-a: Pet Nov 2008 15:15
Prispevkov: 527

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 19, 2021 08:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Najbolj primeren odgovor boÅ” dobil od Franceka. Z veseljem ti bo odgovoril.
Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomaz466



Pridružen/-a: Pon Apr 2021 8:20
Prispevkov: 3
Kraj: ajdovÅ”ĆØina

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 19, 2021 12:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

za to roĆØico rabim glavo
_________________
tomaz466
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
GoldProf



Pridružen/-a: Pet Nov 2008 15:15
Prispevkov: 527

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 19, 2021 15:14    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ƈe je Kuzmin gramofon in roĆØka, seveda ti bo Kuzma povedal katera odjemna doza najbolj odgovarja, zato sem ti tudi napisal, da vpraÅ”aÅ” njega(Franceka).

Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 19, 2021 19:39    Naslov sporočila: Re: nasvet za odjemno dozo Odgovori s citatom

tomaz466 je napisal/a:
jaz imam kuzma stabi lesen gramofon z roĆØico kuzma stogi zanima me katero odjemno dozo mi priporoĆØate do cca400e. poslusam veĆØinoma rock glasbo.
ojaĆØevalec musical fidelity a1x zvoĆØniki b&w cm9
hvala

NabaviÅ” lahko AudioTechnico serije AT95VM-SH za cca 200ā‚¬
https://www.audio-technica.com/en-gb/cartridges/line-series/at-vm95-series/at-vm95sh

AudioTechnica je Å”la v serijo 95 tako, da je body stalno enak, menjavajo pa se igle. Na vrhu so MicroLine in Shibata bruÅ”enje diamanta. Osebno za MM ne bi potroÅ”il veĆØ.
Opcija so tudi 2M Ortofon naprimer.
---------------------------------------------------------------------------------------
Obrazložitev:
Na prvih izdelkih od Kuzme Stabi/Stogi so moji kolegi (trije so ga imeli kar dolgo ĆØasa) preskusili marsikaj in s ĆØasom se je izkazalo, da ni bilo nobene preferenĆØne odjemne doze. MC glavice niso niĆØ kaj bolje igrale od mm, kar pripisujem karakteristiki pogona gramofona.

Raje kot da troÅ”iÅ” na dragih odjemnih dozicah si nabavi Kuzma motorsko kontrolo, je napredek veliko veĆØji. Tudi to je sprobano veĆØkrat.
Naslednja cokla ti je phono vhod ojaĆØevalca, na katerega nima smisla prikljuĆØiti predrage glavice, ni haska.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 20, 2021 09:05    Naslov sporočila: Re: nasvet za odjemno dozo Odgovori s citatom

tomaz466 je napisal/a:
jaz imam kuzma stabi lesen gramofon z roĆØico kuzma stogi zanima me katero odjemno dozo mi priporoĆØate do cca400e. poslusam veĆØinoma rock glasbo.
ojaĆØevalec musical fidelity a1x zvoĆØniki b&w cm9
hvala


LP

Predlagane Ortofon in AT niso najbolj "rokerske" ...
Cenovno ugodne so GRADO serija "prestige" silver ali gold, zvoĆØno "polnega okusa" z telesnim basom in lih prav nežnimi visokimi Wink


_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 20, 2021 09:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Katere odjemne doze so se in se Ŕe uporabljajo v diskotekah?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
trancedeejay
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Mar 2008 9:01
Prispevkov: 1372
Kraj: Zgornja Besnica

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 20, 2021 09:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ortofon Concorde
_________________
MUSIC IS THE KEY
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lix



Pridružen/-a: Ned Jan 2016 3:17
Prispevkov: 501
Kraj: Med Koprom in Trstom

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 20, 2021 12:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Shure sc35c
_________________
"Ne moreÅ” dobiti pudinga, ĆØe ne pojeÅ” mesa."
P. Floyd
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HIGH-END AUDIO Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 88, 89, 90, 91, 92  Naslednja
Stran 89 od 92

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe