Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

KLIPSCH RF82 kontrola basa
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
audiourbis



Pridružen/-a: Ned Avg 2008 20:34
Prispevkov: 122
Kraj: OBALA

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 22, 2011 21:30    Naslov sporočila: KLIPSCH RF82 kontrola basa Odgovori s citatom

imam problem.... prevec basa z temi zvocniki.... kako bi se dalo resit z posegom v skatlo ne pa ambienta ali postavitve? poganja jih PRIMALUNA PROLOGUE TWO... bas sicer tuli-doni, glede drugih karakteristik zvocnika sem prezadovoljen.... tocno ta zvok ki sem ga vedno iskal in mi ga niso nudli ne usher s520 ne b&w 685 ne monitoraudio
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
krokar



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 21:45
Prispevkov: 1454
Kraj: Štajerska

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 22, 2011 23:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Problem je seveda v tem, da imajo ti boxi bas reflex odprtino zadaj in tako zahtevajo postavitev stran od zadnje stene(po moji izkušnji zadostuje že cca 30cm).
Boxi imajo globoke, a tudi "suhe" in nepopačene base.Donenje je lahko tako le posledica neustrezne postavitve ali pa se preprosto s tvojim ojačevalnikom(ki seveda ni slab) ne ujemajo.
Nisem DIY mojster, a mislim, da lahko posegi v boxe zadeve prej poslabšajo.Morda pa se tudi motim in bo kdo od mojstrov dal uporaben nasvet.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
galop



Pridružen/-a: Sob Feb 2009 15:05
Prispevkov: 536
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 22, 2011 23:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kaj pa če bi probal s polnilom(volno)-več polnila v škatlo?
_________________
vintage , Diy
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MitjaF



Pridružen/-a: Sob Okt 2009 16:56
Prispevkov: 414
Kraj: KRANJ

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 22, 2011 23:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kot ti je rekel že krokar, boš moral zvočnike odmaknit od zadnje stene.Čeprav si napisal da tega nočeš je to edina rešitev.Pač dopovej ženi, da je greh, narobe postavit dober hifi sistem.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 000000000
before



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 19:23
Prispevkov: 2796
Kraj: Ruše

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 22, 2011 23:25    Naslov sporočila: Re: KLIPSCH RF82 kontrola basa Odgovori s citatom

audiourbis je napisal/a:
imam problem.... prevec basa z temi zvocniki.... kako bi se dalo resit z posegom v skatlo ne pa ambienta ali postavitve? poganja jih PRIMALUNA PROLOGUE TWO... bas sicer tuli-doni, glede drugih karakteristik zvocnika sem prezadovoljen.... tocno ta zvok ki sem ga vedno iskal in mi ga niso nudli ne usher s520 ne b&w 685 ne monitoraudio

Se bojim, da je edina rešitev ravno ta, ki jo izključuješ, oziroma si je ne želiš. To je, kot je rekel že krokar, z odmikom zvočnikov iz kota oziroma od zadnje stene.
_________________
Cenite to kar imate in stremite k boljšemu! To je moj recept za zadovoljstvo.

Audiohedonist
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
matjaz z



Pridružen/-a: Pon Dec 2008 13:50
Prispevkov: 236
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 22, 2011 23:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Preden posegaš kakor koli v zvočnik, poskusi s postavitvijo.
Probaj tudi kaj bolj radikalnega naprimer vsaj meter od stene in vsaj meter od stranskih sten, mogoče še dlje od sten?? Definitivno na ogromno popačenj vpliva sobna akustika in neprimerna postavitev zvočnikov. Probaj tudi postaviti zvočnike s konic na tla - vmes pa le filc ali kaj podobnega. Poseg v konstrukcijo naj bo skrajna rešitev. ko boš vse ostalo že preveril.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ProJet



Pridružen/-a: Sre Feb 2009 17:54
Prispevkov: 1241
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 23, 2011 00:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Nabaš štumfe v reflex cev. Mr. Green
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
matjaz z



Pridružen/-a: Pon Dec 2008 13:50
Prispevkov: 236
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 23, 2011 07:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

... poskusi kontaktrati člana CK,
morda ima on kako rešitev z bass trapom ali paneli,
za zvočniki. Tudi o Helmholtzovem rasonatorju je na tem forumu že bilo govora, a to je vejetno že bolj zahtevno.

... sicer pa nas je že kar nekaj, ki zaradi podobnih težav pač šofiramo zvočnike po sobi ko poslušamo. Vzame zgolj minuto.

@ projet
Sam sem probal tudi z zamašitvijo portov za bass reflex, pa ni funkcioniralo. (ne guma, niti štumfi, še manj brisača...)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Senca



Pridružen/-a: Čet Maj 2008 7:25
Prispevkov: 888
Kraj: Logatec

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 23, 2011 09:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kot je že bilo napisano imaš verjetno težave s stojnimi valovi, ki donijo oz. tulijo. Verjetno imaš kateri od zvočnikov postavljen blizu kota sobe, ki zadevo že bolj potencira.
Za prvo testiranje postavi kaj v kot sobe, da bo zadušil te stojne valove - zadeva ne bo optimalna, boš pa vsaj vedel v katero smer moraš razmišljati oz. delovati.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ck



Pridružen/-a: Pon Feb 2009 19:27
Prispevkov: 1604
Kraj: kamnik

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 23, 2011 13:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Nakaj nasvetov si že lahko prebral, v nadaljevanju pa pojdimo po vrsti.

Kako velika je soba?

Basa tako velikih zvočnikov (s takimi bas enotami) v majhni sobi nikoli ne boš mogel zadovoljivo kontrolirati, ne da bi pri tem s svojimi ukrepi naredil škodo drugje.

Koliko od stene je zvočnik?

Postaviti tak zvočnik bližje kot 0,5m lahko povzroča težave tudi v sobah nad 20m2.
Na splošno večji odmik zvočnika od stene prinese hitrejše in bolj čiste base, zato je to vedno ena od priporočjivih variant za rešitev "booomy" zvoka.

Če zvočnika ne boš odmikal od stene, potem za začetek lahko v bass refleks cev daš gobo - tisto npr. za pranje avtomobila. Seveda ne pregloboko, da jo boš še lahko potegnil ven.
To praviloma za nekaj db utiša base , ima pa tudi kakšne nezaželene stranske učinke.

Postavitev debelih absorberjev iz trde kamene volne za zvočnike in v vogale za zvočniki, je naslednja opcija, ki pa je pogojena z izgledom in prostorom. Torej kupi plošče iz tervola - TP in gas. Priporočam vsaj 5 cm debele plošče z minimalnim odmikom od stene 10 cm - v vogale pa jih postavi poševno.

Za Helmholtz resonator, pa se lahko odločiš samo na podlagi meritev, ko natančno ugotoviš katera frekvenca je problematična. Takle resonator učinkuje v zelo ozkem frekvenčnem spektru in po moje ne bo odpravil težave v celoti.

Napiši kaj več o sobi in postavitvi zvočnikov ter kaj si naredil in kakšen učinek je to imelo.
_________________
LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 23, 2011 14:01    Naslov sporočila: Re: KLIPSCH RF82 kontrola basa Odgovori s citatom

audiourbis je napisal/a:
imam problem.... prevec basa z temi zvocniki.... kako bi se dalo resit z posegom v skatlo ne pa ambienta ali postavitve? poganja jih PRIMALUNA PROLOGUE TWO... bas sicer tuli-doni, glede drugih karakteristik zvocnika sem prezadovoljen.... tocno ta zvok ki sem ga vedno iskal in mi ga niso nudli ne usher s520 ne b&w 685 ne monitoraudio


LP

Kaj je to "preveč" basa ?
Zakaj potem "tlačimo" v prostor še dodatne "sube" ?
Zakaj se pritožujemo nad "monitorji", da imajo "premalo" basa ?

Basa ni nikoli preveč, samo pravilen ni !
Nima definicije, telesa, globine, ritma in "je" tam kjer ga v resnici ni !!!

Vzroke iščemo najprej v sistemu :
- Ojačevalec, CD postavimo na čvrsto podlago s " čvrstimi" podstavki ali konicami in ne "gumice" ali kaj podobnega ...
-Ojačevalec naj ima lampe, ki so čvrste v basu . Veliko ojačevalcev na
lampe ima v basu težave ...
-Kabeli ,ki so uravnoteženi po vsem zvočnem spektru ...
-Zvočniki postavljeni na čvrsto podlago (marmor,granit,steklo) obvezno z špicami in ne samo "kovinske ploščice" direkt na tla ...
-Postavitev zvočnikov,ki se izogiba "zidov" ali "kotov" !
-Geometrija postavitve zvočnikov,kjer se "številke" ne ponavljajo ...
Torej ne istih razdalj med zidom zadaj, s strani ali razdalja zvočniki-poslušalec ...
-Problematična akustika prostora,kjer pa že moramo malo vedeti kje nam lahko bas "pohaja", da ga znamo potem krotit ...

Večina "vzrokov" je v zgornjih točkah, ki same posebaj ne pomenijo veliko v seštevku pa toliko, kot bi menjal sistem za stopnjo višje ali nižje oziroma v basu toliko, kot bi menjal monitor za samostoječi !!!
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
audiourbis



Pridružen/-a: Ned Avg 2008 20:34
Prispevkov: 122
Kraj: OBALA

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 23, 2011 17:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

kot je razvidno iz slik jih ne morem premikat na levi pec za centralno na desni pa vhod v kuhinjo, ce bi jih potegnu bolj ven mi zakrijejo pogled na pec in vhod v kuhinjo, dimenzije prostora pa so: stena kjer je tv je 470 stranske pa 570, med poslusalcem in izvorom je na podu debel tepih in za poslusalcem je 0kno oddaljeno 200 cm z tezkimi zavesami pisalno mizo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiourbis



Pridružen/-a: Ned Avg 2008 20:34
Prispevkov: 122
Kraj: OBALA

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 23, 2011 17:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

sem celo dodal slike pa mi jih ni nalozlo Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ck



Pridružen/-a: Pon Feb 2009 19:27
Prispevkov: 1604
Kraj: kamnik

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 23, 2011 18:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

V tako veliki sobi bi ob primerni postvitvi ne smel imeti večjih problemov.

Napiši še koliko od sten imaš zvočnika.

Za potrebe testiranja pa vseeno pomakni zvočnika kak meter od zadnje in stranske stene in napiši kakšne spremembe so bile v zvoku.
_________________
LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiourbis



Pridružen/-a: Ned Avg 2008 20:34
Prispevkov: 122
Kraj: OBALA

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 23, 2011 19:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

evo slike od dejanskega stanja, upam da se bo tokrat pokazala....
odmaknjeni so 20 cm



kot je razvidno iz slik jih ne morem premikat na levi pec za centralno na desni pa vhod v kuhinjo, ce bi jih potegnu bolj ven mi zakrijejo pogled na pec in vhod v kuhinjo, dimenzije prostora pa so: stena kjer je tv je 470 stranske pa 570, med poslusalcem in izvorom je na podu debel tepih in za poslusalcem je 0kno oddaljeno 200 cm z tezkimi zavesami pisalno mizo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe