Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Kateri receiver in primerno ozvoĆØenje
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> DomaĆØi kino
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
hi_musica



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 7:17
Prispevkov: 912

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 06, 2008 14:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pestilence. je napisal/a:
Ker.. JBL-i niso ravno mehki, ameriĆØani paĆØ... veliko basa, majhen SoundStage, moĆØan zvok.. nasprotje od angležev.


Nevem kako je z novimi JBL-i, vpraÅ”anje koliko je Å”e ameriÅ”kega. Svoje ĆØase sem imel zvoĆØnike z JBL midbasom (mislim, da so bili letnik 1978). Bas je bil ĆØudovit. Mehak, poln in naraven. Verjamem pa, da je globalizacija naredila svoje. Nižje serije JBL se delajo na Kitajskem in se bistveno ne razlikujejo od ostalih zvoĆØnikov v tem segmentu.


JBL DD66000 Everest

MogoĆØe bi bilo vredno prežati na kak starejÅ”i parĆØek, ki se vsake toliko ĆØasa najde na eBayu.

V.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Å kofja Loka

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 06, 2008 18:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Na novejŔe sem ciljal, da.
Je pa moja želja dobit JBL Ti serijo, enkrat... bodo ti zvoĆØniki moji, mm...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
djpiky



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 20:55
Prispevkov: 59
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 06, 2008 21:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Lp vsem skupaj! Sem nov in mislim da je to odliĆØen forum.

Sedaj pa me zanima par stvari. Sam imam namen sestaviti hiÅ”ni kino se pravi projektor+ zvoĆØniki.
Pri projektorijh so mi Å”e malo bolj domaĆØe vse Å”tevile pri zvoĆØnikih pa pogrnem na ĆØisto. Rad bi dokaj dober zvok ker se z glasbo ukvarjam tudi kot hobi. Sedaj sam sem gledal navezo onkyo+ jamo tudi po prejÅ”njih komentarjih sodeĆØ je kr vredu. Zanima me pri ĆØem naj bom najbol previden
in kakÅ”nih modelov se naj pazim oz firm. Lepo bi bilo ĆØe bi kdo dal kak konkrekten predlog oz link. Glede cene je pa tak. Sam trenutno Å”e ne vem kako daleĆØ bi se spustil kajti v tem fahu je potrebno imeti kr velike denarce. Pa recimo da naj bo komplet ozvoĆØenje okoli 1500ā‚¬. Najraje bi videl da bi mi lahko kdo to u živo mal demonstriral in povedal kako pa kaj. Vsi predlogi dobrodoÅ”li!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
hi_musica



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 7:17
Prispevkov: 912

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 07, 2008 08:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Na forumu je bilo že nekaj govora o komponentah in o zvoĆØnikih za hiÅ”ni kino. Entry level sistemov hiÅ”nih kin, ki že spadajo med kvalitenejÅ”a, je na pretek. Tudi pravih kombinacij je precej. V segmentu do 1500ā‚¬ po mojem prepriĆØanju ne bo bistvenih odstopanj v kvaliteti med proizvajalci.

Za DTS 6.1/7.1 receiver in CD/DVD player boÅ” odÅ”tel 500ā‚¬. Nadaljnih 700ā‚¬ za zvoĆØnike in 300ā‚¬ za subwoofer.

Verjetno bo receiver in DVD player iste znamke. Na forumu imaÅ” nekaj priporoĆØil: Yamaha, Marantz, Onkyo, Harman Kardon itd. Roko na srce, ko sem lansko leto primerjal (in posluÅ”al) razliĆØne sisteme v tem cenovnem razredu, zvokovno nisem opazil bistvene razlike. Na prvi pogled izgleda, kot da imajo drobovje enako in je bistven le make up. Na koncu je bil zmagovalec Marantz, ker je imel edini bullet-proof ALU ohiÅ”je.

Pri zvoĆØnikih so veĆØje razlike, vendar spet ne tako drastiĆØne. Vzemi si ĆØas in se dogovori s trgovci za demo. Pazi Å”e pri subwoofru, ni vse kar se sveti zlato, predvsem pa mora ustrezati prostoru.

V mojih napotkih niĆØ konkretnega, kar je tudi prav. Å e enkrat: vzemi si ĆØas in veliko preposluÅ”aj. Brez tega ne bo Å”lo. Konec koncev ima tudi to svoj ĆØar.

Op.: Pred 3 leti sem za dnevno sobo nabavil sistem, ki je vseboval Yamaha receiver in DVD, Tannoy Fusion 3 samostojeĆØe zvoĆØnike spredaj, manjÅ”e satelite Fusion 1 zadaj in center Fusion C ter Yamaha subwoofer. Sistem ni nudil kakih audiofilskih užitkov, bil pa je soliden hiÅ”ni kino. Budget je bil 350 tisoĆØ bivÅ”ih tolarjev.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
hi_musica



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 7:17
Prispevkov: 912

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 07, 2008 11:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pestilence. je napisal/a:
Na novejŔe sem ciljal, da.
Je pa moja želja dobit JBL Ti serijo, enkrat... bodo ti zvoĆØniki moji, mm...


Mislim, da je NEL Audio lansko leto ugodno prodajal JBL L220. 50 kilogramske mrcine ti zlahka postavijo kocine pokonci in zatresejo hlaĆØnice. Idealen zvoĆØnik za muziko tipa Pink Floyd, Dire Straits, Lynyrd Skynyrd ...


JBL L-220

V.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
djpiky



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 20:55
Prispevkov: 59
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 07, 2008 13:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ubistvo dvd playerja ne bom potreboval ker bom vse filme gledal preko HTPC (raĆØunalnik) ki ga že imam. Vrjetno pa bo treba kupiti neko vsaj solidno zvoĆØno kartico.

Ustavim pa se že kr takoj pri ojaĆØevalcu. Prostor je velik približno 6,5x4,5m. Sedaj nekot sem prebiral malo mnenja in bojda je onkyo glede na kvalitto in ceno kr dobra izbira. Vsekakor me zanima koliko moĆØi bi potreboval po kanalu za ene solidne zvoĆØnike za tak prostor?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
hi_musica



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 7:17
Prispevkov: 912

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 07, 2008 14:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Onkyo je uredu izbira. Ne se preveĆØ ukvarjat z moĆØmi zvoĆØnikov, glej predvsem obĆØutljivost. Poskusi najti nekaj nad 93dB ali pa vsaj nad 90dB (v hiendu je to bistven podatek).

Primer za predstavo: moji zvoĆØniki imajo obĆØutljivost 85dB in jih poganjam z 2x640W. V prejÅ”njem sistemu je bilo za poganjanje 93dB obĆØutljivih zvoĆØnikov dovolj 2x60W. Razmerje je bilo približno enako.

Pa Å”e to. Veliko premalo poudarka navadno damo tudi na center zvoĆØnik, ki lahko prevzame bistveni del zvoĆØne slike pri hiÅ”nih kinih.

V.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
djpiky



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 20:55
Prispevkov: 59
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 07, 2008 16:36    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ok bom poskuÅ”al upoÅ”tevat to. DrugaĆØe me pa Å”e nekaj zanima. Ali se splaĆØa iti v avstrijo po zvoĆØnike, kajti ni se problem zapeljati zanima me zgolj ĆØe so cene dovolj nizke da greÅ” na riziko komplikacij zaradi garancije.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
hi_musica



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 7:17
Prispevkov: 912

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 08, 2008 07:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pred letom 1990 smo na veliko "Å”vercali" iz Avstrije, tam je bila tovrstna roba v primerjavi z bivÅ”o jugo res poceni, pa Å”e izbira je bila precej bolj bogata. Tudi v zadnjem ĆØasu sliÅ”im komentarje, da je avstrija za doloĆØene stvari cenejÅ”a, ni pa veĆØ tako velike razlike. Velja torej vsaj pregledati ponudbo. Morda se ti splaĆØa najti kako varianto preko spletnih prodajaln znotraj EU.

Garancija
Kar se tiĆØe zvoĆØnikov imam slabe izkuÅ”nje v SLO. Lahko namreĆØ precej traja, da ti stvari uredijo oz. zamenjajo. Se lahko zgodi, da boÅ” v primeru uveljavljanja garancije ĆØakal na robo tudi do enega meseca, ĆØe boÅ” naroĆØil npr. "pokvarjen" driver po internetu, ga boÅ” dobil za nekaj evrov v enem tednu, zmontiral pa v nekaj minutah. To seveda ne velja za ekskluzivo, torej robo, ki stane veĆØ 1000ā‚¬.
Kar pa se tiĆØe ostalih komponent (ojaĆØevalnikov/DVD/CDP itd.), pa bolje da nabaviÅ” nekje, ker ti bo blizu. ƈe te stvari crknejo, znajo dobro crkniti in jih je težko popravit, navadno je potrebna poseĆØi v logiko ĆØipovja. Trgovcem je ceneje zamenjati komponento, kot popravljati staro.

Malo za Å”alo. Lahko pa nabaviÅ” second hand in upaÅ”, da bo stvar delovala, sicer neseÅ” na odpad in kupiÅ” novo. Lansko leto sem na odpad prinesel nekaj starih audio komponent, pa je do mene pristopil meter in pol velik starejÅ”i ciganĆØek in me vpraÅ”al: Pa gospod, tole pa zgleda ko novo?! Isto sekundo je zavihtel macolo nad "audiofilsko" opremo, jo z enim udarcem raztreÅ”ĆØil in tiste pol kilograma pleha iz ohiÅ”ja skrbno pobral in nesel v svoj kamijon. Letos se mi je zgodilo enako s kopalniÅ”ko opremo.
Epilog. Cigani vedo kaj je dobro. Si predstavljaÅ”, da bi prinesel kako novejÅ”o komponento s plastiĆØnim ohiÅ”jem. Kako bi bil možakar razoĆØaran.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
trancedeejay
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Mar 2008 9:01
Prispevkov: 1372
Kraj: Zgornja Besnica

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 12, 2008 09:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kar se zvoĆØnikov tiĆØe ni problema za kupit rabljeno, ker to ni ravno pokvarljiva roba, elektronika pa......
Moram potrkat, da pri meni (razen ene CD enote) in enega testnega integrirca, drugo deluje brezhibno.
Pri domaĆØem kinu je pomembno, da so zvoĆØniki kolikor toliko na nivoju, to pomeni, da ne smemo zanemarjati centra, ki je eden kljuĆØnih, pa tudi surroundov ne, ker s slabimi rear zvoĆØniki ni prave atmosfere pri filmu. Seveda brez aktivnega suba ne gre, pa tudi ta mora biti pravilno nastavljen - glasnost frekvenca,faza(brez suba je tako tako), prav tako pravilno postavljeni zvoĆØniki - recimo to pomeni, da rear zvoĆØniki ne smejo biti preblizu uÅ”es, ker zvok iz obeh enot potrebuje doloĆØeno razdaljo da se interpretira kot eno, potem sprednja zvoĆØnika morata biti manj nasiroko razmaknjena kot rear, center pa pravilno usmerjen, seveda veliko je odvisno od prostora, pa tudi marsikateri receiver ima možnost nastavljanja oddaljenosti posameznih zvoĆØnikov, rezne frekvence za sub.....

Ponavadi je tako, da se kaksnih poceni all in one kompletkov izogibamo (posebej tistih, ki vsebujejo majhne satelitke), ker pri tistem, clovek nima niti malo obcutka surrounda, ampak je bolj kot bi nekdo okoli nas cips jedel. Predvsem pri slabsih sistemih je velika jakost zvoka potrebna, da clovek vsaj malo obcuti film (eksplozije in podobno).
Have a nice Day

Matt
_________________
MUSIC IS THE KEY
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
djpiky



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 20:55
Prispevkov: 59
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 12, 2008 14:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ta slika ravno prikazuje kaj imam namen narediti. Problem sedaj je da mi je malo Å”koda denarja in na veliko zapravljanja, ampak mora pa biti relativno dobro da ne bom že drug let kupoval novega. Trenutna izbira je onkyo sr505, zvoĆØniki pa bodo najvrjetneje Jamo. Pravijo da se ti dve firmi kar dobro ujameta. Govorimo o sobi približno 5x6m zato me zanima po katerih modelih Jamo bi mogu pogledat pa da bi ĆØim bolje izkoristili reciver. Morda je tudi reciever preÅ”ohn, zatorej mojstri podajte svoje mnenje. ƈe pa najde kdo boljÅ”o kombinacijo pa naj pove.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
trancedeejay
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Mar 2008 9:01
Prispevkov: 1372
Kraj: Zgornja Besnica

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 13, 2008 22:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

HI
Doma imamo dva surround sistema, en je kombinacija Onkyo - Jamo, drugi pa NAD - System Audio. Seveda sta to sistema razlicnega zvokovnega in cenovnega ranga - slednji je seveda boljÅ”i. Konkretna priporoĆØila je tezko dajat, ker recimo kaksna kombinacija se bolje zveni a jo sam ne poznas, pa raje nic ne priporocis, kot nekaj samo solidnega. Nekaj smo že priporoĆØili (poglej prvo stran te teme) je to soliden sistem, verjamem pa da obstajajo za ta denar tudi kaksni boljsi zvocniki. Recimo lahko bi pogledal tudi Audio Pro, Monitor Audio, Chario.....
Itak ti pa ni treba takoj vse naenkrat kupit. Sam imam dva subwooferja - Audiovector in Mirage. Mirage je boljŔi za eksplozije, Audiovector pa za musko. Vsako stvar moras nekaj casa probavat, sicer pa imas opcijo da zalozis denar, sprobas, in ce ni ok, v osmih dneh vrnes.

Have a nice Day

Matt
_________________
MUSIC IS THE KEY
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DaniOcean



Pridružen/-a: Pet Maj 2008 11:56
Prispevkov: 45
Kraj: Destrnik

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 19, 2008 00:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Imam Ŕe eno vpraŔanje.
Lahko dobim dali concepte po ugodni ceni (so Ŕe v garanciji par let)
prklopo bi jih na onkya 605 ali pa 606, profigold kabli bi bli verjetno OK
samo me zanima, ĆØe receiver omenjen zgoraj dovolj moĆØan za omenjene zvoĆØnike?
LP
_________________
All around me are familiar faces Worn out places, worn out faces
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frodo



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 0:29
Prispevkov: 206
Kraj: Miklavž na dr. polju

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 19, 2008 00:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Concepti so skrajno nezahtevni. Dobro delajo že z poceni receiverji, kaj Ŕele z onkyo-m 605.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
krneki



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 18:51
Prispevkov: 25
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 17, 2008 00:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Katere zvoĆØnike bi vzeli, ĆØe bi imeli na voljo
System Fidelity SF-3305
in
Infinity BETA HCS?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> DomaĆØi kino Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja
Stran 2 od 3

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe