Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Predlogi za ureditev Audio Kontakt sobe na HI-FI Showu
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
hi_musica



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 7:17
Prispevkov: 912

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 13, 2008 10:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

JAZZZ je napisal/a:
Skupina JAZZZ je imela lani v tamali sobi ĆØisto soliden zvok, primeren tudi za primerjalne teste. Zelo veliko je odvisno od samih komponent in postavitve v sobi.


Ja res. Presenetljivo. Sonusi mi Å”e nikoli niso igrali tako dobro kot lani v mali JAZZZ sobici. Izbira komponent je bila na mestu. Å koda, ker se tako hitro naredi gužva in moraÅ” paziti da Kantetu ĆØevljev ne umažeÅ”* Very Happy. Lani na sejmu je bil prav v veĆØjih sobah zvok pod nivojem.

PS *: Svaka ĆØast, možakar ima izreden okus za ĆØevlje.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
krokar



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 21:45
Prispevkov: 1454
Kraj: Å tajerska

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 13, 2008 12:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zanima me, kako v tako majhnih sobicah sploh doživeti pravo hi-fi reprodukcijo? Shocked
Seveda verjamem, da se da dobiti lepe ĆØiste tone(zaradi velikosti in s tem vezane manjÅ”e potrebne jakosti celo relativno laže), a kako se da govoriti o globini zvokovne reprodukcije, pozicioniranju glasbenikov in dinamiki, to res ne vem!Za kaj takega se mi že zdi potrebnih tam vsaj kakih 15 kvadratov!
Ali pa se motim?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JAZZZ



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 12:32
Prispevkov: 2770
Kraj: POSAVEC

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 13, 2008 23:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

krokar je napisal/a:
Zanima me, kako v tako majhnih sobicah sploh doživeti pravo hi-fi reprodukcijo? Shocked
Seveda verjamem, da se da dobiti lepe ĆØiste tone(zaradi velikosti in s tem vezane manjÅ”e potrebne jakosti celo relativno laže), a kako se da govoriti o globini zvokovne reprodukcije, pozicioniranju glasbenikov in dinamiki, to res ne vem!Za kaj takega se mi že zdi potrebnih tam vsaj kakih 15 kvadratov!
Ali pa se motim?

Verjetno se vsi strinjamo, da so tamale sobice premajhne za pravo reprodukcijo glasbe. Tudi 15 ali veĆØ kvadratov ni nikakrÅ”na garancija za dober zvok-ob nepravem razmerju stranic, z veliko oken , netretiranim "podnom" .... je zvok lahko katastrofalen.
Vseeno pa se v malih sobicah da dobiti z ustreznimi komponentami zelo kvaliteten zvok. ƈe bi naredili statistiko, koliko avdiofilov ima "idealne" sobe, bi verjetno ugotovili, da zelo malo. Koliko si jih npr. lahko privoÅ”ĆØi, da ima zvoĆØnike vsaj meter in pol od zadnje stene?
Mene je lani Burmester +SF sistem v mali sobici zelo, zelo presenetil. Nekajkrat smo ga privili na mojo testno plato za dinamiko in zvok se ni nikoli sesul. Tako da, tudi , ĆØe imamo na sejmu majhno sobo, lahko iz nje veliko iztisnemo. Z ustreznimi komponentami!
_________________
"There are two kinds of fools. One says-this is old and therefore good. The other says-this is new and therefore better." Bob Katz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
trancedeejay
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Mar 2008 9:01
Prispevkov: 1372
Kraj: Zgornja Besnica

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 18, 2008 23:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tukaj lahko napisete kaj bi lahko kdo prispeval za v sobo AK. Torej v prvi vrsti, medica......Ima kdo slucajno kaksno barsko mizico doma, recimo tako visoko in okroglo, kjer lahko stojis in na mizico odlozis kozarcek?
MogoĆØe kaj od elektronike? Pestilence, je potem dogovorjeno, da bi lahko muska laufala preko tvojega Asusa? (samo s Squeezeboxa), imeli bomo tudi nekaj od Brystona, Onkya, Profigold, Silent Wire, Supra. Lahko prinesete svoje power kable pa da vidimo ĆØe sevajo. Glede zvoĆØnikov se moram Å”e malo dogovort....
Se kaj predlogov?
LP
Admin
_________________
MUSIC IS THE KEY
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
xray80



Pridružen/-a: Sob Maj 2008 19:01
Prispevkov: 291
Kraj: Koper

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 19, 2008 07:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz lahko prispevam 2 L medice. Bi pa bilo interesantno ĆØe bi prinesli razliĆØne komponente po možnosti z razliĆØnimi karakterji pa bi ji primerjali med sabo. PriÅ”el pa bom v soboto. Trance nekaj majc bo verjetno viÅ”ka? se zna zgoditi da bom jaz Å”e kakÅ”no vzel.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
trancedeejay
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Mar 2008 9:01
Prispevkov: 1372
Kraj: Zgornja Besnica

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 19, 2008 09:36    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

HI
Glede majic bomo uredili, super tole glede medice, v kolikor imate namen prinest kakÅ”no od svojih komponent mi napiÅ”ite ZS ali kar v forum in se bomo zmenili ni problema, Å”e zaželjeno, da nas bo ĆØimveĆØ. Boste pa imeli opcijo tudi kaj za testirat.
Have a nice Day

Matt
_________________
MUSIC IS THE KEY
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
trancedeejay
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Mar 2008 9:01
Prispevkov: 1372
Kraj: Zgornja Besnica

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 24, 2008 20:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

HI
Torej namen imamo izdelat nek okvir okoli naÅ”ih vrat za vstop v razstavni prostor. Se mi zdi da bi bilo to nekaj posebnega. Na vrhu naj bi pisalo Audio Kontakt....na desnem delu podjetja, ki z nami sodelujejo, za na levo se pa Å”e nisem spomnil. Bi pa to blo iz kartona, kaj pravite? Znotraj raĆØunam, da bomo imeli kar nekaj opreme, mora pa bit Å”e raĆØunalnik za dostopat na portal s strani uporabnikov oz. vsaj prikaz.
Aja BTW. ƈe imate sluĆØajn kej tazga, da punce, mame, oĆØetje speĆØejo, ni problema, je naÅ” del lahko malce gurmanski, malo druženja. Nekaj pa bo. PREPOVEDANO DOTIKANJE KOMPONENT! Do takrat si bom probal zrihtat Å”e kakÅ”ne bele rokavice v kolikor nam bo uspelo dobiti eno eksotiko.
OK, tolk nahitr.
Have a nice Day

Matt
_________________
MUSIC IS THE KEY
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Stran 2 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe