Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

wharfedale za kino?

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> DomaĆØi kino
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
kgorazd



Pridružen/-a: Čet Maj 2008 15:32
Prispevkov: 17
Kraj: Logatec

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 07, 2008 22:26    Naslov sporočila: wharfedale za kino? Odgovori s citatom

živjo,


premiÅ”ljujem o izbiri 5.1 sistema, ki bi ga rad uporabljal za kino in posluÅ”anje muzike. Ravnokar sem kupil komponenti Marantz AV/MM 9000 (rabljene), ki sta po testih sodeĆØ precej kvalitetni:

http://www.marantz.com/p_product.cfm?id=399&cont=u&line=amp&cat=hf

http://www.marantz.com/p_product.cfm?id=324&continent=AM&single=1


Nagibam se k wharfedale sistemu :

prednja zvoĆØnika diamond 9.3,
zadnja zvoĆØnika diamond 9.1
center diamond 9 cm
in sub sw 150.

KakÅ”no je vaÅ”e mnenje in alternative za tak denar. Se mi splaĆØa kupiti tu zraven DVD/SACD Marantz DV 7001 ali ob tej kvaliteti zvoĆØnikov zvok ne pride do izraza?

plp, gorazd
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mare1411



Pridružen/-a: Sre Jun 2008 7:56
Prispevkov: 12
Kraj: Vodice

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 08, 2008 07:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

jaz imam doma marantz sr1020 in av1040, ki poganjata Wharfedale zvoĆØnike. Sprednji so Modus 3 in cm, zadaj 9sr (na žalost so vsi nekaj cincali ko sem hotel kupit dsf). sem bol ljubitelj hi-fi ja, kot kak strokovnjak. v stereo naĆØinu mi igra odliĆØno, v surround pa sem malo razoĆØaran - verjetno so posledica tudi starejÅ”e komponente. Opazil sem da basov kar precej manjka v surround naĆØinu. Meni moj sistem igra zadovoljivo (zadovoljivo zato, da imam izgovor da kupim nov ojaĆØevalec Twisted Evil )
Glede na tvoje komponente bi se mogoĆØe odloĆØil najprej za kake hudo dobre prednje zvoĆØnike, nato pa Å”e ostalo. No, ampak jaz sem laik glede tega, tako da ti drugi lahko bolj svetujejo.

lpm
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
trancedeejay
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Mar 2008 9:01
Prispevkov: 1372
Kraj: Zgornja Besnica

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 08, 2008 07:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Lahko ti le povem da je tale model bolj za en k zvoĆØnik:
http://www.wharfedale.co.uk/range.php?range_id=2
Poslusal sem doma Evo 10, nikakav zvok, kot bi nekako ĆØutil da je votel, izdelava je na nivoju. Zakaj ne uporabis raje svoje novejse System Audio za sprednje, z Rotlom spilajo fajn, z NAD pa samo solidno. Tastari modeli System Audio spilajo fajn z NAD elektroniko.
Have a nice Day

Matt
_________________
MUSIC IS THE KEY


Nazadnje urejal/a trancedeejay Pet Avg 08, 2008 09:59; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marantz



Pridružen/-a: Ned Maj 2008 22:18
Prispevkov: 122
Kraj: ILIRSKA BISTRICA

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 08, 2008 08:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

mare1411 je napisal/a:

Glede na tvoje komponente bi se mogoĆØe odloĆØil najprej za kake hudo dobre prednje zvoĆØnike, nato pa Å”e ostalo.

Se popolnoma strinjam.
Izbira zvoĆØnikov je dokaj velika. Moderatorji ti bodo gotovo znali priporoĆØiti kam se obrni za testiranja raznih modelov.
Naj te cena, ki si jo plaĆØal za komponenti ne zavede - predvidevam, da je precej precej nižja kot v ĆØasu proizvodnje. Cena surround modelov z uvajanjem (in preraĆØunljivim doziranjem) novih tehnololoÅ”kih izboljÅ”av dokaj hitro pada. VpraÅ”anje pa je koliko so te novitete za veĆØino uporabnikov sploh uporabne oziroma pomembne.
Nabavil si v ĆØasu njihove proizvodnje enega top modelov tega prizvajalca, ki si "zasluži" dobre zvoĆØnike, da bodo njegove kvalitete priÅ”le do izraza.

ƈe se kdaj odloĆØiÅ” za prodajo tega sistema, pa mi javi na ZS.

lpt
_________________
lp
Tomislav
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kgorazd



Pridružen/-a: Čet Maj 2008 15:32
Prispevkov: 17
Kraj: Logatec

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 08, 2008 11:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

zivjo,

SA so bili del kupĆØije za AV/MM 9000. Imajo ĆØisto fin zvok, samo vĆØasih sem se spraÅ”eval kje so basi (bass fan)! Sedaj imam za stereo sistem bolj retro varianto (orehehove omarice, seksi stojalca, 9 zvoĆØnikov na kos...bose 901/IV) in...to je to. Sem preposluÅ”al v zadnjih nekaj mesecih precej zvoĆØnikov (tudi 4x dražjih) ampak jih moje starine posekajo. Tako polnih basov in soundstagea nisem sliÅ”al.
Kino pa bo ĆØisto exstra v drugem prostoru. Zato se vraĆØam k zvoĆØnikom za kino. Kaj pa Q Acoustics 1010i 5.1?

http://www.qacoustics.co.uk/surround_package/

Zlo dobre kritike in mal denarja (500 funtov GB, moram praŔat in posluŔat v Vklopu). Jih kdo ima?
Se mal bojim kupovat in kombinirat razliĆØne proizvajalce. Ne vem kako se bodo ujeli...
Potem je tule npr. Å”e B&W 685 theatre 5.1 za skoraj 1.9k euro, ampak se mi zdi ĆØist preveĆØ denarja za to. Ne vem, ĆØe toliko dajo.

Tko da možnosti je denarja pa malo manj...

plp, gorazd
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
trancedeejay
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Mar 2008 9:01
Prispevkov: 1372
Kraj: Zgornja Besnica

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 08, 2008 12:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

HI
Glede na to da delas kino sistem, bo v njem tudi aktivni sub, zato ne vem kaj te skrbi bas. Probaj zvoĆØnike z Rotlovim receiverjem priklopi SA s primernimi kabli in pa kvaliteten sub a la Audiovector in podobno, ki se zlije in ne ves od kje bas. potem pa se namontiras zadnje in center in to je to. Vceraj smo imel tastare SA priklopljene na Yamaho, NAD, CA in samo na NAD s primernimi kabli so spilali kot se zagre (ostalo blo kr nekej). V tvojem primeru to ne velja, ker imas nov model SA, zato priporocam Rotel. Bowersi so manj problematicni za postavt kot SA, model 685 ima vec basa, ampak kar se vokala tiĆØe , da je naraven in ne sika, v tem so tastari SA posekali Bowerse. Oglasi se v Canyon Audio in dobil boÅ” zadeve na probo.
Have a nice Day

Matt
_________________
MUSIC IS THE KEY
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> DomaĆØi kino Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe