Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Integrirani ojačevalec - kaj kupiti
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4 ... 41, 42, 43  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
drago67



Pridružen/-a: Čet Okt 2008 19:24
Prispevkov: 1088
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 02, 2010 21:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

trancedeejay je napisal/a:
Citiram:
za tega je trenci enkrat rekel ,da vsakič ko ga je priklopil je molil ,da ne bo spet crknu.zadeva je preveč navita.......še par let ne zdržijo,kaj šele 20....
trensi bo že vedu,ker ga je imel in popravljal tud.


No, tukaj je malo dezinformacij. Meni moj S300 nikoli ni crknil, tako da ga nikoli nisem imel na servisu. Je šel pa kolegu dvakrat "po gobe" in še dva poznam ,ki sta ga imela na servisu, tako da sem svojega prodal.

Have a nice Day

Matt


no moja napaka.se opravičujem.(emšo...)samo če me spomin ne vara je bilo govora,da sta znotraj skoraj identična.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MAre007



Pridružen/-a: Čet Dec 2010 10:23
Prispevkov: 605
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 02, 2010 21:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

vojko je napisal/a:
Pomoje ti bo. 'Sad' Novega ki bi ti ga nadomestil za 1000€ ne vidim na horizontu.

Kaki Rotli iz 80-90 tih so šli lepo zraven. RB 980 končna pa kak pre, recimo.


Je pač tako, da se še tako dobre škatle enkrat naveličaš. To sem komaj prodal za 500 €.

Ampak, a ni elektronika v zadnjih 20-30-ih letih močno napredovala, el. komponente pa so vedno bolj dovršene, zanesljive in tudi poceni....

Če je proizvodna cena npr. dobro tono težkega R. Cliota kakšnih 5.000 €, kako lahko en ojačevalec teže 10 kg stane 2.000 € ali več?
Ali pa npr. prenosniki, mobiteli ... špica tehnologije se dobijo od nekaj 100 € naprej ... Občutek imam, da gre tukaj za dosti nategovanja v smislu Cesarjevega novega oblačila.

A ni bistvo dobrega ojačevalca teoretično ta, da linearno ojača vhodni napetostni signal pri spremenljivi impedanci bremena (ker gre za dušilke kretnic in zvočnikov, kondenzatorje ... se impedanca zvočnika spreminja s frekvenco signala) v izhodni tokovni signal.

A je to danes tak problem in zakaj toliko stane ?

Kako so lahko glavni načrtovalci dragih skoraj unikatnih ojačevalcev oblikovalci, ki o elektroniki skoraj nimajo pojma ? Ojačevalce delajo s poskušanjem in izumljajo nekaj, kar se da izračunati ? Ali ni bolj zaupati velikim družbam iz tehnološko visoko razvitih okolij (npr. Japonske) kjer za razvoj že z več desetletno tradicijo skrbijo vrhunski strokovnjaki elektronike ? Kdo koga tukaj farba ? Zakaj so najboljši stari ojačevalci japonske izdelave (Marantz, Luxman, Pioneer,....) ?
_________________
MAre
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ProJet



Pridružen/-a: Sre Feb 2009 17:54
Prispevkov: 1241
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 02, 2010 22:18    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

MAre007, Clio je produkt visoko bla bla ... in v primerjavi z ročno izdelanim RR Phantom je jajec. Mr. Green

MAre007, Yamaha A-S2000 je produkt visoko bla bla ... in v primerjavi z ročno izdelanim Kronzila SXI je jajec. Mr. Green

Glede na to, da premoreš kanček logičnega razmišljanja ti bo kaj hitro jasno ... Twisted Evil
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ProJet



Pridružen/-a: Sre Feb 2009 17:54
Prispevkov: 1241
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 02, 2010 22:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

MAre007 je napisal/a:
Zakaj so najboljši stari ojačevalci japonske izdelave (Marantz, Luxman, Pioneer,....) ?


Says who? Rolling Eyes
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
krokar



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 21:45
Prispevkov: 1454
Kraj: Štajerska

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 02, 2010 22:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mislim, da s tem svojim postom tule ne boš ravno naletel na veliko simpatizerjev(lahko pa v določenih okvirih računaš na mene! Cool )!
Seveda velike firme vleče navzdol dejstvo, da s svojo ponudbo pokrivajo tudi nižje range ponudbe, tako po ceni kot (včasih tudi) kakovosti."Zaresni" audiofili smatrajo recimo kot smrtni greh slučaje, ko se nekatere high-end firme podajo tudi v množične segmente ponudbe in so jo pripravljeni posledično totalno popljuvat in ji za večne čase odvzeti možnosti konkurirati v visokem razredu.
Po drugi strani pa se zdi, da kar zlahka uspevajo "garažni"(ne mislim zaničevalno!) ponudniki nekih "purističnih" izdelkov, ki so dizajnersko domišljeni in so dovolj dragi, da se jih prime aura ekskluzivnosti.
Ampak tako pač je in to ne pomeni, da je vse vedno ravno objektivno! Confused
Sicer si pa prvo reakcijo že fasal! Very Happy
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ProJet



Pridružen/-a: Sre Feb 2009 17:54
Prispevkov: 1241
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 02, 2010 22:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

krokar je napisal/a:
Sicer si pa prvo reakcijo že fasal! Very Happy

Brez skrbi, naj se fant in njemu podobni navadi, da ne obstaja samo svet, kot jim ga vcepljajo povprečneži, a ne krokar, pač pa da obstaja nekaj tudi onkraj njihovih meja razmišljanja. Vsekakor neobičajna izkušnja za nekega samoomejevalnega osebka, ki jih kar mrgoli v naši bližnji okolici. Mr. Green
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
galop



Pridružen/-a: Sob Feb 2009 15:05
Prispevkov: 536
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 02, 2010 22:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Stare stvari so bile dejansko in so boljše,če samo odpreš in pogledaš v drobovje kakšne stare luxman ali podobne končne stopnje ti hitro postane jasno.Včasih znamke niso varčevale na materialu , znanju in denarju, dandanes imajo inženirji pogoj za koliko denarja lahko naredijo zvočnik ali komponento,skratka čim ceneje in lepše,šele potem pride na vrsto notranjost...Kako bo pa igrala je pa loterija.Napredek el komponent od 80 ih pa dosedaj ni bil nevem kakšen,razen mogoče mosfetov ali pa integriranih vezij oz čipov,vse ostalo je več ali manj isto,ni nujno da bo novejši upor ali pa hitrejši tranzistor igral bolje...
_________________
vintage , Diy
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ProJet



Pridružen/-a: Sre Feb 2009 17:54
Prispevkov: 1241
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 02, 2010 22:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

MAre007 je napisal/a:
A je to danes tak problem in zakaj toliko stane ?

Ko se neka japonska visoko tehnološka oh in sploh firma spravi narediti vrhunsko kvaliteten npr. ojačevalec, potem je pa cena še mnogo višja od specializiranih manufakturnih delavnic. Mhmmm ... le zakaj, le zakaj? Rolling Eyes
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
trancedeejay
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Mar 2008 9:01
Prispevkov: 1372
Kraj: Zgornja Besnica

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 02, 2010 22:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Citiram:
Če je proizvodna cena npr. dobro tono težkega R. Cliota kakšnih 5.000 €, kako lahko en ojačevalec teže 10 kg stane 2.000 € ali več?


Verjetno je potem programska oprema za vas zastonj.

Kar pa se tiče ojačevalnikov ste prejeli že kar nekaj predlogov. Na enega izmed linkov ste podali Onkyo receiver, hkrati pa pisali o robustnosti.
NAD-ov integrirec je vsekakor bolj robusten v tem pogledu.

NAD-ov smo nekateri posedovali veliko, pa tudi testirali smo jih. Od vseh integrircev, končnih stopenj in predojačevalcev mi je crknil samo en integrirec, pa še to cca. 2 uri po tem, ko sem ga prinesel novega na test. (defekt kondenzatorja).

Drugo je, kar se tiče CD/DVD predvajalnikov in pa starejših tipov receiverjev.

Včasih so tudi NAD enote imele kovinsko prednjo ploščo, ki jo je sedaj zamenjala trda plastika a glede na dizajn sploh ni kaj za očitati.

Tu je potem še marsikaj od Rotla.

Sam bi vam za ta budget priporočal NAD C355BEE ali NAD C375BEE. Potem lahko odstranite bridge in kasneje priklopite kakšen boljši predojačevalnik - ogromna razlika.
Sicer zakaj bi sploh govorili. S seboj vzemite zvočnike in jih priklopite v trgovini. Tam boste tudi na mestu ugotovili ali vam vidna izdelava komponente odgovarja, pa še malo boste "potežkali".
Have anice Day

Matt
_________________
MUSIC IS THE KEY
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ProJet



Pridružen/-a: Sre Feb 2009 17:54
Prispevkov: 1241
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 02, 2010 22:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ProJet je napisal/a:
MAre007 je napisal/a:
Zakaj so najboljši stari ojačevalci japonske izdelave (Marantz, Luxman, Pioneer,....) ?


Says who? Rolling Eyes


galop je napisal/a:
Stare stvari so bile dejansko in so boljše, če samo ...


Aha galop pravi tako. Dezinformacija!

V enakem cenovno segmentnem razredu (paralela s preteklostjo enostavno ugotovljiva, npr. po ajki) je dandanašnja roba svetlobna leta pred vintage komponentami. Ne samo, da obstaja boljša tehnologija, sestavni deli, ... znanje o sami "materiji" je tisto, ki je neprimerno bolj poglobljeno in prav nič ne kaže, da bi že konvergiralo k neki limiti. Laughing
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Antun



Pridružen/-a: Tor Sep 2010 8:52
Prispevkov: 192
Kraj: Kamnik

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 02, 2010 22:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kaj pa MF A300
_________________
Audiatur et altera pars!
De gustibus non est dispuntandum.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MAre007



Pridružen/-a: Čet Dec 2010 10:23
Prispevkov: 605
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 02, 2010 23:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ProJet je napisal/a:
krokar je napisal/a:
Sicer si pa prvo reakcijo že fasal! Very Happy

Brez skrbi, naj se fant in njemu podobni navadi, da ne obstaja samo svet, kot jim ga vcepljajo povprečneži, a ne krokar, pač pa da obstaja nekaj tudi onkraj njihovih meja razmišljanja. Vsekakor neobičajna izkušnja za nekega samoomejevalnega osebka, ki jih kar mrgoli v naši bližnji okolici. Mr. Green


Blagor tistim, ki služijo na vaš račun ... a dajo vam vedeti, da ste carji in vi ste srečni.

Seveda ne trdim, da so drage komponente zanič in poceni japonske dobre, vendar menim, da so nekje realne meje. Sploh pri reprodukciji zvoka, kjer je veriga zaporednih členov, polno težav povezanih z nelienearnostjo in kjer gre vedno, tudi pri zelo dragih komponentah, za kompromise ..


Bil sem pri enem takem modelu, ki prodaja tudi napajalne kable za HI-FI in se jih všteka v navadno 230 V vtičnico .... za nekaj 1000 €. 2 m dolg kabel prereza recimo 30 mm.

Ljudje božji oz. posebneži, ki štrlite iz povprečja, kar smilite se mi, kako vas nategujejo. Tip - prodajalec oz. znano slovensko ime iz HI-END sveta ima srednjo šolo neke družboslovne smeri in mi je solil pamet, kako je napetost boljša ... potem, ko pa sem mu direkt povedal, da nima pojma ... pa je še kar naprej lapal in mi prodajal meglo... no utihnil je, ko sem povedal da imam podiplomsko izobrazbo iz elektrotehnike in mu razložil, kje se moti ... Tako je to. Ovce pa zlahka nategne in oni celo verjamejo, da so zmagali. Gre dejansko za neko vrsto vere ...

Pred dobrimi 15-imi leti sem bil v garažni prodajalni na Vrhovcih. S seboj sem prinesel Pioneer SX 757 receiver in so se mi smejali. Potem smo zadevo priklopili na moje KEFe in jo primerjali z njihovim 50 x dražjim ojačevalcem. Prodajalca sta postali tiho, kajti razlika v zvoku med enim in drugim je bila tako majhna ... razlika v ceni pa 50 x.
_________________
MAre


Nazadnje urejal/a MAre007 Čet Dec 02, 2010 23:14; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ProJet



Pridružen/-a: Sre Feb 2009 17:54
Prispevkov: 1241
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 02, 2010 23:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

MAre007, očitno se družiš z napačnimi osebki. Laughing

Lahko mi verjameš, da me je zelo težko nategniti in mi prodati mačka v žaklju. Raje se vprašaj o dometu tvojih sposobnosti na audio področju ali drugače povedano blagor ti, da si zadovoljen in zadovoljén s slišanim na povprečnih komponentah in da malo više več ne opaziš razlike. Vedi pa, da jo nekateri z lahkoto. Wink
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pasuljaris



Pridružen/-a: Pet Apr 2009 22:13
Prispevkov: 1526
Kraj: maribor

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 02, 2010 23:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Prosil si za nasvet.

Karkoli ti je kdo svetoval, si zavrgel (praviloma brez argumentov).

Sedaj postajaš žaljiv do tistih, ki na stvari gledajo drugače kot ti.

Kaj pravzaprav želiš?
_________________
Usoda se igra s človekom, človek pa igra na trobento.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MAre007



Pridružen/-a: Čet Dec 2010 10:23
Prispevkov: 605
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 02, 2010 23:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ProJet je napisal/a:
MAre007, očitno se družiš z napačnimi osebki. Laughing

Lahko mi verjameš, da me je zelo težko nategniti in mi prodati mačka v žaklju. Raje se vprašaj o dometu tvojih sposobnosti na audio področju ali drugače povedano blagor ti, da si zadovoljen in zadovoljén s slišanim na povprečnih komponentah in da malo više več ne opaziš razlike. Vedi pa, da jo nekateri z lahkoto. Wink


Če hočeš poslušati res kakovostno glasbo, hodi na koncerte. Vse hišne reprodukcije so daleč od žive izvedbe in zato menim, da je prekomerno trošenje, npr. preko 5.000 € za hišni sistem, metanje denarja stran, razen, če ga imaš veliko in ti nekaj 10.000 € ne predstavlja bistvenega finančnega bremena. A veste, kakšne so provizije pri teh HI-end zadevah. Bolje da ne.
_________________
MAre
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4 ... 41, 42, 43  Naslednja
Stran 3 od 43

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe