Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Nu-Sub
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
horvi



Pridružen/-a: Pon Dec 2008 15:36
Prispevkov: 42
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 30, 2010 22:23    Naslov sporočila: Nu-Sub Odgovori s citatom

Pred kakÅ”nim tednom ja audiofil velikoduÅ”no podaril nekaj Nuforce ojaĆØevalnih modulov.
Sam sem bil prepozen za par, sem si pa "izboril" en modul, za kar se audiofilu Ŕe enkrat zahvaljujem.

Modul je bil kot nalaÅ”ĆØ, da sem iz naftalina potegnil 14 let star projekt aktivnega subwooferja za katerega sem se navduÅ”il iz ĆØlanka v reviji Elektor. Krivec, da zadeva ni zaigrala že pred leti, so bili problemi z ojaĆØevalecem tako je priÅ”el Nuforce modul kot naroĆØen.

ƈe koga zanima kaj veĆØ, naj vpraÅ”a.

... Ŕee slike ... niso najboljŔe saj se cela hiŔa trese Wink

lp











Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
before



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 19:23
Prispevkov: 2796
Kraj: RuŔe

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 30, 2010 22:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

To je bilo pa hitro!

Digitalni ojaĆØevalci so kot ustvarjeni za wooferje, saj jih najbolj odlikuje ravno suvereno poganjanje slednjih. ƈeprav NuForce ni klasiĆØni D-class ojaĆØevalnik, si deli to kvaliteto z njimi. Zanima me, ali nameravaÅ” vso to elektroniko vgraditi v ohiÅ”je suba, ali boÅ” pustil v loĆØenem ohiÅ”ju, ki je, kakrÅ”no je sedaj, najbrž provizoriĆØno. Ali se motim.
_________________
Cenite to kar imate in stremite k boljŔemu! To je moj recept za zadovoljstvo.

Audiohedonist
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
horvi



Pridružen/-a: Pon Dec 2008 15:36
Prispevkov: 42
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 01, 2010 09:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sub je narejen dimenzisko in z materialom, ki je bil podan v projektu v reviji Elektor iz leta 1996. Takrat sem bil Å”e ĆØisto "zelen" v elektroniki, Å”e bolj pa v audio vodah in sem se ga držal kot pijanec plota. Embarassed Je pa izdelan iz 28mm MDFja, ĆØe bi ga delal danes bi bil sigurno iz vezane ploÅ”ĆØe.

Prvotno sem ojaĆØevalec zaradi velikosti in gretja mislil vgraditi v loĆØeno ohiÅ”je, ĆØe pa bo ostalo pri Nuforce modulu, pa bom verjetno vgradil kar v sub saj je po vĆØerajÅ”njem eno urnem grmenju bilo vse skupaj samo mlaĆØno.

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
alenvprekrŔku



Pridružen/-a: Pet Nov 2008 14:09
Prispevkov: 890
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 01, 2010 10:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

"Digitalni" ojaĆØevalci niso digitalni ojaĆØevalci.
Primerni (kot ustvarjeni) so za Ŕe kaj drugega, in ne samo za poganjanje SW driverjev.

Razz
_________________
B&O Fan in audiofil z OKM!
... it's not just about what your equipment does, it's about how it makes you feel.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ProJet



Pridružen/-a: Sre Feb 2009 17:54
Prispevkov: 1241
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 01, 2010 10:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kakorkoli obrnem ga za kaj drugega kot sub ne bi imel. PosluÅ”al vse živo od stikalnih ojaĆØevalnikov in do danes me ni prepriĆØal Å”e noben. Glasba predvajana skozi stikalni ojaĆØevalnik je enostavno mrtva in te ne potegne "not", manjka ogromno lastnosti, ki jih najenostavnejÅ”i linearni ojaĆØevalniki prezentirajo z "levo roko". Sorry, bo preteklo Å”e kar nekaj ĆØasa, da bodo posluÅ”ljivi, medtem pa jih bomo veĆØkrat poizkusili, ĆØe so že "zreli" ... Laughing
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
alenvprekrŔku



Pridružen/-a: Pet Nov 2008 14:09
Prispevkov: 890
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 01, 2010 13:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pridi me obiskat. Imam Å”tiri pare stikalnih ojaĆØevalcev. Ni ga vraga, da ti vsaj eden ne bo vÅ”eĆØ. Wink
_________________
B&O Fan in audiofil z OKM!
... it's not just about what your equipment does, it's about how it makes you feel.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
berni



Pridružen/-a: Pon Jan 2010 11:49
Prispevkov: 1407
Kraj: maribor

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 01, 2010 13:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ProJet je napisal/a:
Kakorkoli obrnem ga za kaj drugega kot sub ne bi imel. PosluÅ”al vse živo od stikalnih ojaĆØevalnikov in do danes me ni prepriĆØal Å”e noben. Glasba predvajana skozi stikalni ojaĆØevalnik je enostavno mrtva in te ne potegne "not", manjka ogromno lastnosti, ki jih najenostavnejÅ”i linearni ojaĆØevalniki prezentirajo z "levo roko". Sorry, bo preteklo Å”e kar nekaj ĆØasa, da bodo posluÅ”ljivi, medtem pa jih bomo veĆØkrat poizkusili, ĆØe so že "zreli" ... Laughing

Sem bil enakega mnenja. Vse dokler nisem zamenjal A class (AVM M2) z D class Hifi Akademie.
Lastnost , ki jo opisujeÅ” kot mrtvo bi jaz opisal kot niĆØ dodano. So zelo nevtralni in neobarvani. Lahko se to obĆØuti kot neatraktivno a je po moje veliko bližje realnemu.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5406
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 01, 2010 13:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ProJet je napisal/a:
Kakorkoli obrnem ga za kaj drugega kot sub ne bi imel. PosluÅ”al vse živo od stikalnih ojaĆØevalnikov in do danes me ni prepriĆØal Å”e noben. Glasba predvajana skozi stikalni ojaĆØevalnik je enostavno mrtva in te ne potegne "not", manjka ogromno lastnosti, ki jih najenostavnejÅ”i linearni ojaĆØevalniki prezentirajo z "levo roko". Sorry, bo preteklo Å”e kar nekaj ĆØasa, da bodo posluÅ”ljivi, medtem pa jih bomo veĆØkrat poizkusili, ĆØe so že "zreli" ... Laughing


Kakor za koga. Wink

Jaz ne mislim tako. Prav tako tudi ne tvoja referenca ki je "digi dagi" posluŔala pri Alenu in pravi takole. Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
ProJet



Pridružen/-a: Sre Feb 2009 17:54
Prispevkov: 1241
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 01, 2010 14:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

audiofill je napisal/a:
Kakor za koga. Wink

Jaz ne mislim tako. Prav tako tudi ne tvoja referenca ki je "digi dagi" posluŔala pri Alenu in pravi takole. Smile

Hehe, a to je dokaz?! "Moja referenca" je napisala samo tole:

ReturnToForever je napisal/a:
Presenetila me je odprtost in posluÅ”ljivost, artikuliranost basov in solidno izrisane podobe pevcev in inÅ”trumentov. PriĆØakoval sem bolj difuzno sliko ala Bose, ICE moduli so mi vedno sprožali ledeni drget, B&O pa...


Ti raje ne povem kaj je bilo potem "off the record" ... Laughing

Pa nehajte fantje že s temi preklopnimi ojaĆØevalci, so Å”e v povojih glede zvoka in o kakrÅ”nikoli nevtralnosti tu ne more biti govora. Je samo tako kot je rekel kolega audiofil, ko je testiral naj in oh in sploh switcherja na top sistemu: "Vsega je dovolj, samo muzike ni od nikoder ..." Laughing
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ProJet



Pridružen/-a: Sre Feb 2009 17:54
Prispevkov: 1241
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 01, 2010 14:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

alenvprekrŔku je napisal/a:
Pridi me obiskat. Imam Å”tiri pare stikalnih ojaĆØevalcev. Ni ga vraga, da ti vsaj eden ne bo vÅ”eĆØ. Wink


ICE Power module je veĆØkrat prav hudo povozil že moj MonoLith. Smo jih detaljno preposluÅ”ali že premnogokrat, tudi pri Borisu ... skratka no-go. Rolling Eyes

ƈe hoĆØeÅ” sliÅ”ati res vrhunski sistem si povabljen, vendar z drobnim opozorilom, da potem ne bo veĆØ poti nazaj ... Wink
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
alenvprekrŔku



Pridružen/-a: Pet Nov 2008 14:09
Prispevkov: 890
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 01, 2010 14:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ti vseeno pridi. "Off the record", gor ali dol. Vabim te da se prepriĆØaÅ” na lastna uÅ”esa. Smile
_________________
B&O Fan in audiofil z OKM!
... it's not just about what your equipment does, it's about how it makes you feel.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
alenvprekrŔku



Pridružen/-a: Pet Nov 2008 14:09
Prispevkov: 890
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 01, 2010 14:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ProJet je napisal/a:
alenvprekrŔku je napisal/a:
Pridi me obiskat. Imam Å”tiri pare stikalnih ojaĆØevalcev. Ni ga vraga, da ti vsaj eden ne bo vÅ”eĆØ. Wink


ICE Power module je veĆØkrat prav hudo povozil že moj MonoLith. Smo jih detaljno preposluÅ”ali že premnogokrat, tudi pri Borisu ... skratka no-go. Rolling Eyes

ƈe hoĆØeÅ” sliÅ”ati res vrhunski sistem si povabljen, vendar z drobnim opozorilom, da potem ne bo veĆØ poti nazaj ... Wink

Povej kdaj. Lahko že danes.
Kar se poti nazaj tiĆØe, brez skrbi. Tudi vsaki naslednji upgrade mojega sistema bo imel gor znaĆØko iz mojega avatarja. Ni to (vse) samo audiofilija, motnja je to. Embarassed
_________________
B&O Fan in audiofil z OKM!
... it's not just about what your equipment does, it's about how it makes you feel.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Antony



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 8:37
Prispevkov: 295
Kraj: Žabnica

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 01, 2010 15:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

sam sem tudi skeptik digitalcev Embarassed, me pa zelo zanima BO v živo. Enako me zanima ProJet sistem kot tudi MonoLith-i. Prosim za povabilo, pijaĆØo prinesem s sabo. Wink
_________________
Izdelava spletnih strani www.trsplet.com - www.tonimeglic.com
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5406
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 01, 2010 15:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ProJet je napisal/a:

Ti raje ne povem kaj je bilo potem "off the record" ... Laughing


Se pravi piÅ”e eno, off the record pa kontra. ProJet, z vsem dolžnim spoÅ”tovanjem, ampak meni tole liĆØi na ĆØloveÅ”ko lastnost ki ni ravno v zgled.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
trancedeejay
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Mar 2008 9:01
Prispevkov: 1372
Kraj: Zgornja Besnica

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 01, 2010 16:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

"PreŔaltajmo" raje na tematiko Nu-Sub.
ImaÅ” samo "volume" kontrolo ali imaÅ” tudi rez in pa fazo?
Have a nice Day

Matt
_________________
MUSIC IS THE KEY
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe