Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

ZvoĆØniki za rock.
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 05, 2010 20:18    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

jernejc je napisal/a:
vojko je napisal/a:

AR-LST so izjemni zvoĆØniki. Edino to bi Å”e kupil, ĆØe že kaj.
Enega žicam že par let, da mi jih proda. Te zvoĆØniki dajo izjemen vpogled v glasbo. So izjemno precizen "inÅ”trument".



Vojko, a jih morda poznaÅ” tudi po zgradbi in Å”e kakih tehniĆØnih lastnostih? Morda kdo drug od soforumaÅ”ev?

Zakaj spraÅ”ujem?....Že pred leti sem bral o teh/takih/podobnih (se veĆØ ne spomnim) zvoĆØnikih in kar me je pritegnilo in ostalo v spominu je dejstvo, da je notranji par srednjetoncev igral nekaj dB glasneje kot zunanji par in zato ju je bilo treba postavit pravilno...levi in desni. To naj bi pripomoglo k lažjemu umeÅ”ĆØanju zvoĆØnikov v prostor in boljÅ”i/pravilnejÅ”i stereo sliki.
Je kaj na tem?

LP Jernej


LP

Pred leti sem imel v rokah "komplet naĆØrt" tako za servis kot za "samogradnjo" mislim, da v njihovi "zadnji verziji" LST MkII , ĆØe se ne motim ... ƈe nekoga "res" zanima mislim, da bi se Å”e dalo "literaturo" dobit v CTK v Ljubljani ...
Kot zanimivost povem, da se je dalo v CTK dobit vse naĆØrte za Klipsch, Tannoy in Å”e marsikaj Exclamation Exclamation
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
vojko



Pridružen/-a: Ned Maj 2008 16:50
Prispevkov: 940
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 05, 2010 21:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@jernejc

za LST ne vem kaj veliko, imajo pa iste driverje kot AR3a, v drugi konfiguraciji jasno.

Tukaj je najboljŔi "guide" za restavracijo AR3a, z njim sem si pomagal ko sem rihtal moje AR6.
http://www.classicspeakerpages.net/_Media/restoring-the-ar-3a-2.pdf

KAkor se glede na leta smeÅ”no sliÅ”i, so izjemno precizni in veristiĆØni glede na mix. Pa "dead silent" glede ozadje in interference frekvenc Izjemno pravilni , ĆØisti in tonalno pravilni znotraj frekvenĆØnega odziva-pri vseh glasnostih enako.

ObiĆØajno pri zvoĆØnikih navajajo response glede na nominalno obĆØutljivost, kar pa ne pove veliko. Bistven je " power bandwidh respons" - energetski odziv (sevanje) zvoĆØnika preko spektra. Tedva sta lahko drastiĆØno razliĆØna. Povsod pod ali nad nominalno obĆØutljivostjo zvoĆØnika se lahko zvoĆØnik priĆØne (predvsem dinamika) obnaÅ”ati povsem drugaĆØe in povsem menja obnaÅ”anje(povsem razliĆØno pri razliĆØnih moĆØeh)
Ta pa nima problemov s tem, in z veristiĆØnim podajanjem prave dimnamike in razmerji med koncertom, ko ga snemaÅ” v živo.

Zna biti, da je notranji glasnejŔi-zaradi reliefa in globine slike, takrat so se igrali in na koncu naredili glede na uho in prakso pri snemanju (imajo izjemen relief).

Lahko vpraÅ”am, ima jih en tonsko "starosta" na Tv, ki je med drugim snemal tudi vse RonĆØele. VsakiĆØ je master nesu domov, da je doma sĆØekiral ĆØe je ok. postavil razmerja. Pravi da se na Genelecih ĆØisto niĆØ ne sliÅ”i, nima nobene kontrole in si z njimi ne more ĆØisto niĆØ pomagat.

In drži! Delal je že na vsemu, pa pravi da je to daleĆØ najboljÅ”e.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mestn pu



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 22:21
Prispevkov: 2635
Kraj: domžale

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 06, 2010 10:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ajka je napisal/a:
jernejc je napisal/a:
vojko je napisal/a:

AR-LST so izjemni zvoĆØniki. Edino to bi Å”e kupil, ĆØe že kaj.
Enega žicam že par let, da mi jih proda. Te zvoĆØniki dajo izjemen vpogled v glasbo. So izjemno precizen "inÅ”trument".



Vojko, a jih morda poznaÅ” tudi po zgradbi in Å”e kakih tehniĆØnih lastnostih? Morda kdo drug od soforumaÅ”ev?

Zakaj spraÅ”ujem?....Že pred leti sem bral o teh/takih/podobnih (se veĆØ ne spomnim) zvoĆØnikih in kar me je pritegnilo in ostalo v spominu je dejstvo, da je notranji par srednjetoncev igral nekaj dB glasneje kot zunanji par in zato ju je bilo treba postavit pravilno...levi in desni. To naj bi pripomoglo k lažjemu umeÅ”ĆØanju zvoĆØnikov v prostor in boljÅ”i/pravilnejÅ”i stereo sliki.
Je kaj na tem?

LP Jernej


LP

Pred leti sem imel v rokah "komplet naĆØrt" tako za servis kot za "samogradnjo" mislim, da v njihovi "zadnji verziji" LST MkII , ĆØe se ne motim ... ƈe nekoga "res" zanima mislim, da bi se Å”e dalo "literaturo" dobit v CTK v Ljubljani ...
Kot zanimivost povem, da se je dalo v CTK dobit vse naĆØrte za Klipsch, Tannoy in Å”e marsikaj Exclamation Exclamation
Vem. Sem kot mulo kar lep ĆØas delal tam in dobi se tudi zeloooo stare audio revije. Laughing
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jernejc



Pridružen/-a: Ned Avg 2008 9:24
Prispevkov: 1044
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 06, 2010 21:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@Ajka in Vojko: hvala za koristne informacije. Si bom vzel ĆØas in Å”e v CTK pobrskal.

LP Jernej
_________________
Ohm sweet ohm.

Just saw a gold plated optical fibre. Apparently the gold made it sound marvelous according to the salesman.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MitjaF



Pridružen/-a: Sob Okt 2009 16:56
Prispevkov: 414
Kraj: KRANJ

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 07, 2010 02:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

trancedeejay je napisal/a:
Evo zvoĆØnike za test sem dobil danes:


No in kako so ti vÅ”eĆØ tile Klipsch-i?Ker sam moram priznat da mi niso bli vÅ”eĆØ ,ko sem jih poslusal v Technomarket-u.Zelo tanki visoki, srednjih skoraj ni...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 000000000
krokar



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 21:45
Prispevkov: 1454
Kraj: Å tajerska

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 07, 2010 09:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Prav niĆØ noĆØem branit Klipschov(tehle malih sploh ne poznam) in bi isto rekel za vsake:ne si ustvarjat vtisa na osnovi posluÅ”anja v okolju supermarketa!Prostor je neprimeren, vpraÅ”ljiva je komponenta, na katero so priklopljeni, vpliv tonskih kontrol in glasnostiitd.Dovolj je, da so le na enem zvoĆØniku poli kabla narobe obrnjeni, pa stvar že ne pije vodo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiomaniac



Pridružen/-a: Čet Nov 2008 11:40
Prispevkov: 987
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 07, 2010 09:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

krokar je napisal/a:
Prav niĆØ noĆØem branit Klipschov(tehle malih sploh ne poznam) in bi isto rekel za vsake:ne si ustvarjat vtisa na osnovi posluÅ”anja v okolju supermarketa!Prostor je neprimeren, vpraÅ”ljiva je komponenta, na katero so priklopljeni, vpliv tonskih kontrol in glasnostiitd.Dovolj je, da so le na enem zvoĆØniku poli kabla narobe obrnjeni, pa stvar že ne pije vodo.


Tu se pa 100% strinjam ! Wink
_________________
I may not always be right but, I'm never wrong !
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
before



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 19:23
Prispevkov: 2796
Kraj: RuŔe

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 07, 2010 09:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@MitjaF
Zvok kakrÅ”nega opisujeÅ” je verjetno res posledica tega, kot domneva tudi krokar, da je en zvoĆØnik priklopljen napaĆØno. To je res neposluÅ”liv zvok, ob katerem te v trenutku priĆØne boleti glava. In take napake se lahko v velikih nakupovalnih srediÅ”ĆØih zlahka pripetijo, ĆØeprav sam Å”e nimam takÅ”ne izkuÅ”nje.
_________________
Cenite to kar imate in stremite k boljŔemu! To je moj recept za zadovoljstvo.

Audiohedonist
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pasuljaris



Pridružen/-a: Pet Apr 2009 22:13
Prispevkov: 1526
Kraj: maribor

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 07, 2010 11:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

before je napisal/a:
@MitjaF
Zvok kakrÅ”nega opisujeÅ” je verjetno res posledica tega, kot domneva tudi krokar, da je en zvoĆØnik priklopljen napaĆØno. To je res neposluÅ”liv zvok, ob katerem te v trenutku priĆØne boleti glava. In take napake se lahko v velikih nakupovalnih srediÅ”ĆØih zlahka pripetijo, ĆØeprav sam Å”e nimam takÅ”ne izkuÅ”nje.


Poleg vsega naÅ”tetega so zvoĆØniki verjetno tudi neuigrani.
_________________
Usoda se igra s ĆØlovekom, ĆØlovek pa igra na trobento.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
krokar



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 21:45
Prispevkov: 1454
Kraj: Å tajerska

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 11, 2010 18:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Evo, toĆØno 1 teden je mimo kar priĆØakujemo od naÅ”ega administratorja rezultate njegovih testov na Klipschih RF-52, ki naj bi dali konĆØni odgovor na to, ali je to znamka, ki sploh (Å”e) zna delati uporabne zvoĆØnike (za rock...) ali pa ne(kot menijo nekateri) in je torej bolje, da brskamo za 30 ali 40-letnimi boxi.
Sedaj so ga nekoliko prehiteli pri nemÅ”ki reviji AUDIO, ki je v novi Å”tevilki objavila primerjalni test RF-52.Konkurenti so bili trije nemÅ”ki boxi in to od proizvajalcev Elac, Heco in Quadral.Dodeljena jim je bila ocena za razmerje kakovost:cena "izvrstno" in tudi sicer je bila ocena zelo ugodna.Pri tem je seveda zanimivo, da so raĆØunali za ceno za par 800ā‚¬, pri nas pa za ta denar dobiÅ” že RF-82 in Å”e ostane denar za en BR DVD player!
Seveda je treba to oceno vzeti z velikanskimi rezervami,saj so nekateri tule vmes že odkrili, da so možakarji pri AUDIU (oz. sesterskem Stereoplayu) tudi po 30 letih izdajanja Ŕe vedno nepopravljivi brezvezniki, ki sedijo na uŔesih! Twisted Evil
http://www.audio.de/testbericht/klipsch-rf-52-329150.html
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiomaniac



Pridružen/-a: Čet Nov 2008 11:40
Prispevkov: 987
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 11, 2010 18:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tale admin pa res meĆØka ! Very Happy

Ne spomnim se sicer, da je kdo ''strokovnjake'' pri Audiu imenoval brezveznike itd. kot praviÅ” ti (se mi pa tudi ne da brskati za nazaj) a tudi oni so, konec koncev, samo ljudje, ki so za to kar delajo plaĆØani (in to verjetno ne slabo) tako, da je potrebno vsake take ocene vzeti z rezervo! Wink

''Only trust your ears!''

Ker pa si ti, oĆØitno, zvesti bralec revije predlagam, da namesto, da se greÅ” ''Klipsch odvetnika'', raje navedi nekaj zvoĆØnikov, ki so jih v Audiu, v zadnjih 30 letih ''raztrgali'' ali vsaj dali negativno oceno in zakaj !? Tako, da bi se ljudje vsaj znali varovati pred ''slabo robo'' ! Twisted Evil
_________________
I may not always be right but, I'm never wrong !
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 11, 2010 20:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LP

Testiranja v revijah se bere med vrsticami ...
Veliko pomeni dober opis, toĆØke za oporo in potem cena ...
DrugaĆØe pa je revijo treba spremljat veĆØ ĆØasa, da jih spoznaÅ”, da jim odkrijeÅ” "okus" ,kje "kuhajo" in "kakÅ”en pribor" uporabljajo ... Njihov okus in rezultate primerjaÅ” z svojim in tako potem toĆØno veÅ” katera komponenta kam sodi in ali ti bo vÅ”eĆØ ali ne, oziroma kaj "toĆØke" pomenijo v "praksi" ...
Tako kot "mi" so nekateri bolj "povrŔni" nekateri bolj "zavzeti" pa naj si bodo to revije ali posamezniki ...
Vedeti je treba, da je pravo testiranje drago, zato cenejÅ”a komponeta ne more biti deležna velike pozornosti, ker testiranje lahko preseže veĆØkratno vrednost same komponente ... ƈe je komponenta namenjena masovni prodaji se to splaĆØa, drugaĆØe pa ne !!!
Tiste bolj zavzete revije, ki imajo renome ali si ga skuÅ”ajo pridobiti, v zadnjem ĆØasu so to v velikem Å”tevilu revije iz vzhoda in dalnjega vzhoda se testiranj lotijo v vseh pogledih kompletno ... Nekateri ,ki živijo od stare slave pa velikokrat prepiÅ”ejo kar od soseda ... Posebno poglavje pa so manjÅ”e "publikacije" vkljuĆØno z naÅ”imi preteklimi in bojim se tudi sedanjimi, da potekajo testiranja veĆØini v popolnoma neustreznih prostorih velikokrat povrÅ”no in s premalo "Å”irokimi izkuÅ”njami" in tako skuÅ”ajo "spraviti skupaj nekaj" ?!

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

@ audiomaniac

Tale admin pa res meĆØka !


Testiranja se ne dela od danes na jutri !!! Wink
Si je pa admin "naprtil" veliko odgovornost Exclamation
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
janzi



Pridružen/-a: Čet Maj 2008 8:45
Prispevkov: 1021
Kraj: GROSUPLJE / LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 11, 2010 20:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@ ajka

Glede 'admina' je bilo, vsaj po moje, miŔljeno bolj Ŕaljivo, kot odgovor na krokarjevo pripombo, da je ''že'' en teden minil !!! Wink

Glede tastiranja imaÅ” seveda prav, da se ga je treba lotiti celovito ! Exclamation
Admin je pa res korajžen fant ! Wink
_________________
''You can hear a lot by listening !!''
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiomaniac



Pridružen/-a: Čet Nov 2008 11:40
Prispevkov: 987
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 11, 2010 20:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Seveda je bilo miŔljeno Ŕaljivo ! Very Happy

Me pa že prav 'matrajo' rezultati adminovega testa ! Shocked
_________________
I may not always be right but, I'm never wrong !
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
krokar



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 21:45
Prispevkov: 1454
Kraj: Å tajerska

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 11, 2010 21:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

NiĆØ si ne grem odvetnika za Klipsche, to sem že veĆØkrat zapisal.Vedno stvari gledam v relaciji s ceno, sicer jih Å”e v lastni bajti postavljam za muziko Å”ele na 3.mesto(ne bom ponavljal, katere postavljam izpred, da to zopet ne bo kak povod za oĆØitke kot je že bilo).Pa za HT na prvo, posebej v setu(govorim o RF-82)!
NiĆØ drugega ni kot da mi je stvar padla v glavo, ko sem danes zagledal test in se spomnil, da ga tudi tule ĆØakamo!
Upam le, da admin ne bo uporabil kakega levega napajalnega kabla, da že zaradi njega ves zvok nebi Ŕel k vragu! Rolling Eyes
V vsaki Ŕtevilki AUDIA in Stereoplaya pa je sicer objavljena lestvica komponent, od najboljŔih in najdražjih navzdol.Koga res zanima, lahko riskira tistih nekaj EUR in si revijo kupi recimo enkrat na leto.
Pa vseeno:slabÅ”e od stare serije RF-52 so od poznanih boxov uvrÅ”ĆØeni recimo Focal Chorus 714V, Tannoy Mercury F4, JBL Northbridge E 100/80/60, heco Victa 700, Dali Concept 8, Cabasse Tobago, Monitor Audio Bronze B4 itd.
Å e 10000-krat!Za 800ā‚¬ RF-52 nikoli nebi kupil, za manj kot 400ā‚¬, kolikor stane pri nas, pa bi presneto razmislil!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13  Naslednja
Stran 11 od 13

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe