Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Generalna prenova trisistemcev
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
berni



Pridružen/-a: Pon Jan 2010 11:49
Prispevkov: 1407
Kraj: maribor

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 27, 2010 15:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Izredno lepo! Very Happy
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Senca



Pridružen/-a: Čet Maj 2008 7:25
Prispevkov: 888
Kraj: Logatec

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 27, 2010 15:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

To pa je razlika, kapo dol!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Zoran



Pridružen/-a: Čet Jul 2009 15:12
Prispevkov: 138
Kraj: Prevoje

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 27, 2010 15:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

V neki temi si napisal:
Citiram:
... a prej moram sam priti do nivoja, da lahko kaj ponudim za zamenjavo. Ko bom tako daleĆØ, ...


Zdaj se boŔ pa težko izgovarjal. Saj veŔ kaj mislim. Izredna stilska prenova, bravo.

Zoran

PS: Å e malo graje, ko slikaÅ” temen objekt in imaÅ” belo (svetlo) podlago, izklopi avtomatiko in nastavi parametre roĆØno.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 040 477 898
ma_coule



Pridružen/-a: Tor Apr 2010 23:27
Prispevkov: 370
Kraj: south of the border

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 27, 2010 16:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

merhy je napisal/a:
Thumbs up!!!! Cool Very Happy

Hvala, merhy!
BTW: si me spomnil na ono, ki gre nekako takole "What goes up, must come down..." Upam, da si ne boÅ” premislil. Laughing

Za zdravje & for fun!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ma_coule



Pridružen/-a: Tor Apr 2010 23:27
Prispevkov: 370
Kraj: south of the border

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 27, 2010 16:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

berni je napisal/a:
Izredno lepo! Very Happy

Hvala berni,
saj vendar veÅ”, kdo je bil moj "svetal vzgled"... Laughing
(za tiste, ki tega ne vedo: "en tip z Mangerji") Wink

Za zdravje & for fun!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ma_coule



Pridružen/-a: Tor Apr 2010 23:27
Prispevkov: 370
Kraj: south of the border

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 27, 2010 16:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zoran je napisal/a:
V neki temi si napisal:
Citiram:
... a prej moram sam priti do nivoja, da lahko kaj ponudim za zamenjavo. Ko bom tako daleĆØ, ...

Zdaj se boŔ pa težko izgovarjal. Saj veŔ kaj mislim. Izredna stilska prenova, bravo.
Zoran

ƈe se ne motim, raĆØunalniĆØarji pravijo nekaterim pojavom WYSIWYG (What you see is what you get).
Pri mojem projektu pa to nikakor ni nujno, saj je tisto, kar vidiÅ”, pravzaprav postranska stvar... Wink
Povsem resno pa tole:
Kot sem že zapisal v enem od odgovorov, imam vse skupaj sicer v delovanju, vendar pa "Ŕkriplje" na vseh koncih.
ZvoĆØniki so sicer dokonĆØani in Å”pilajo, a zvokovno Å”e niso tisto, kar bi morali biti. Visokotonci so nekoliko preostri, srednjetonci pa nekoliko votli. Basi so OK (za marsikoga najbrž nekoliko premehki), sub pa potrebuje toĆØkovni filter zoper stojeĆØi val.
Predvsem pa mi manjkata pogona za srednje- in visoko-tonca. V izdelavi imam sicer ojaĆØevalnike F3, F5 in Ucd700 (za sub) ter predojaĆØevalnik Aikido. ZakljuĆØujem pa prenovo ojaĆØevalnika P101 (ESP - Rod Elliott).
Aktivna kretnica je na kruÅ”ni ploÅ”ĆØi in funkcionira, a povzroĆØa manjÅ”i brum (na 50 Hz - oĆØitno gre za loop). Najbrž ne bo pretežko odpraviti. Morda bo pomagala že vgradnja v ohiÅ”je.

Torej...
Ne, ne izgovarjam se. To, kar lahko trenutno kakovostnega ponudim, je sub z Daytonom, solidni predojaĆØevalnik P88 (ESP - Rod Elliott), ojaĆØevalnika Ucd400 in DOZ ter player Oppo DV-980H (DVD Audio, SACD), vse ostalo pa je (Å”e) tako-tako.
Za povrh moja "posluÅ”alnica" omogoĆØa le "nearfield listening" in, tudi sicer, dokaj ozek sweet spot (aktivni sistem).

Sicer pa mi Ŕe tudi ti dolgujeŔ podatke o popotnici! Laughing

Zoran je napisal/a:

PS: Å e malo graje, ko slikaÅ” temen objekt in imaÅ” belo (svetlo) podlago, izklopi avtomatiko in nastavi parametre roĆØno.

Tvoja kritika je povsem utemeljena, ampak "Nobody is perfect!" Laughing

Za zdravje & for fun!


Nazadnje urejal/a ma_coule Sob Nov 27, 2010 17:04; skupaj popravljeno 2 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ma_coule



Pridružen/-a: Tor Apr 2010 23:27
Prispevkov: 370
Kraj: south of the border

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 27, 2010 16:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Senca je napisal/a:
To pa je razlika, kapo dol!

Hvala, Senca!
Nisem vedel, da ti rože tako malo pomenijo! Laughing

Za zdravje & for fun!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Zoran



Pridružen/-a: Čet Jul 2009 15:12
Prispevkov: 138
Kraj: Prevoje

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 27, 2010 17:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ma_coule je napisal/a:
Tvoja kritika je povsem utemeljena, ampak "Nobody is perfect!"

To je zato, ker "my name is Nobody".

Ni vedno poanta v tem, da ponudiÅ” vrhunsko predstavo. Skupna analiza velikokrat pomaga odpraviti doloĆØene probleme.

Kar se popotnice tiĆØe sem ti že povedal, ti se odloĆØi kdaj imaÅ” ĆØas in se lahko oglasiÅ”. Potem me pokliĆØi, ali poÅ”lji e-mail, pa se bova takoj zmenila. Kontaktni podatki so na dnu prispevka ali v mojem profilu. Brez zadržkov.

Zoran
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 040 477 898
berni



Pridružen/-a: Pon Jan 2010 11:49
Prispevkov: 1407
Kraj: maribor

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 27, 2010 17:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zoran je napisal/a:
ma_coule je napisal/a:
Tvoja kritika je povsem utemeljena, ampak "Nobody is perfect!"

To je zato, ker "my name is Nobody".

Ni vedno poanta v tem, da ponudiÅ” vrhunsko predstavo. Skupna analiza velikokrat pomaga odpraviti doloĆØene probleme.

Kar se popotnice tiĆØe sem ti že povedal, ti se odloĆØi kdaj imaÅ” ĆØas in se lahko oglasiÅ”. Potem me pokliĆØi, ali poÅ”lji e-mail, pa se bova takoj zmenila. Kontaktni podatki so na dnu prispevka ali v mojem profilu. Brez zadržkov.

Zoran

Kar sprejmi ponudbo, ne bo ti žal! Zoran je res pravi forumaÅ” in izredno rad priskoĆØi na pomoĆØ.
Lp
Bernard

ps:imam pa Ŕe dva vrhunska AVM M2 monobloka, s katerima bi lahko zadevo pognal.Sta mi ostala viŔka, ko sem preŔel na 4 kanalni amp in aktivo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ma_coule



Pridružen/-a: Tor Apr 2010 23:27
Prispevkov: 370
Kraj: south of the border

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 27, 2010 18:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zoran je napisal/a:
ma_coule je napisal/a:
Tvoja kritika je povsem utemeljena, ampak "Nobody is perfect!"

To je zato, ker "my name is Nobody".

Ha, ha, ha, ha! ƈe bi bilo drugaĆØe, te ne bi sam Mr. Siegfried Linkwitz promoviral na svoji spletni strani! Cool

Zoran je napisal/a:

Ni vedno poanta v tem, da ponudiÅ” vrhunsko predstavo. Skupna analiza velikokrat pomaga odpraviti doloĆØene probleme.

Tu pa si zadel kot Rajmond Debevec v svojih najboljÅ”ih ĆØasih! Za tem vogalom sem te namreĆØ ĆØakal, priĆØakoval in tudi z veseljem doĆØakal. Wink
Me zelo veseli dosežena stopnja tega "resonanĆØnega pojava", saj gre za enega od najbolj bistvenih "pointov" tega foruma (glasba, tehnika, druženje).
Vsekakor se bom zelo potrudil, bojim pa se, da pri meni pred koncem januarja vseeno ne bo Ŕlo.

Ponovno najlepŔa hvala za vabilo, se sliŔiva!
Kar pa se popotnice tiĆØe, pa si tvoj odgovor razlagam takole "Kdor molĆØi, stotim odgovori!" Laughing

Za zdravje & for fun!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ma_coule



Pridružen/-a: Tor Apr 2010 23:27
Prispevkov: 370
Kraj: south of the border

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 27, 2010 18:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

berni je napisal/a:

Kar sprejmi ponudbo, ne bo ti žal! Zoran je res pravi forumaÅ” in izredno rad priskoĆØi na pomoĆØ.
Lp
Bernard.

Se bova z Zoranom zmenila, ni panike! Nerazsodno ravanje bi bilo, ĆØe se ne bi odzval na tako prijazno in obetavno (Orioni, L-R aktivna kretnica, ...) vabilo... Wink

berni je napisal/a:

ps:imam pa Ŕe dva vrhunska AVM M2 monobloka, s katerima bi lahko zadevo pognal.Sta mi ostala viŔka, ko sem preŔel na 4 kanalni amp in aktivo.

Berni, kaže da nama zvezde nekako niso naklonjene - vsaj kar se sklepanja poslov tiĆØe, ne... Prav to, kar pokrivata tvoja mono bloka, imam (edino!) že dokonĆØno pokrito in to celo dvojno (Hypex Ucd400, ESP P101).
Po drugi strani pa zate Ŕe zmeraj "Ŕparam" povsem novega Daytona za sub, ki je moj viŔek. Wink

Za zdravje & for fun!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
berni



Pridružen/-a: Pon Jan 2010 11:49
Prispevkov: 1407
Kraj: maribor

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 27, 2010 18:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mislim, da sub sploh ne bo potreben. Ko sem ugotovil, kaj je bilo narobe v DSP nastavitvah(manjkala nastavitev za invertiran priklop enega driverja). Zdaj smo v fazi popravljanja drugih problemov.
lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JanezBlond



Pridružen/-a: Sre Okt 2009 9:50
Prispevkov: 181
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 28, 2010 10:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ma_coule je napisal/a:
ZakljuĆØek prenove SBI-1...



Kaj je bilo na zaĆØetku in kaj je prinesla prenova?
Morate priznati, da je razlika med zvoĆØnikoma veĆØ kot oĆØitna!
Da ni?!
Lepo vas prosim, na desnem vendar ni veĆØ teglca z rožami! Wink

(OK, sorazmerno nižji je tudi WAF...) Laughing




Wink [/b]



ƈestitam, zelo lepo narejeno!
Heh, imam obĆØutek, da si pri iskanju novega designa zvoĆØnikov imel v mislih obliko, na katero ne bo mogoĆØe "postaviti" tegelca z rožo Wink
Vidim, da si zamenjal srednjetonec, za katero enoto gre?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ma_coule



Pridružen/-a: Tor Apr 2010 23:27
Prispevkov: 370
Kraj: south of the border

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 28, 2010 15:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

JanezBlond je napisal/a:

ƈestitam, zelo lepo narejeno!?

Hvala, JanezB!
Pohvala s strani "brothers in arms" mi veliko pomeni! Wink

JanezBlond je napisal/a:

Heh, imam obĆØutek, da si pri iskanju novega designa zvoĆØnikov imel v mislih obliko, na katero ne bo mogoĆØe "postaviti" tegelca z rožo Wink

Ja, skesano priznam da imaÅ” prav... Embarassed

JanezBlond je napisal/a:

Vidim, da si zamenjal srednjetonec, za katero enoto gre?

Srce mi je krvavelo, ko sem se odloĆØal za zamenjavo Dynaudio D-54 s Peerless HDS 180/830883 Wink
Sedaj mi je Å”e težje, ker Peerless zaenkrat ne daje priĆØakovanih rezultatov. Res pa je, da Å”e nisem naredil nobenega tuninga, pa tudi ojaĆØevalnik ni pravi. Najmanj do takrat pa ostaja D-54 pri hiÅ”i, trenutno Å”pila v sekundarnem sistemu - in to Å”e zmeraj zelo dobro!

Kaj pa ti, te že kaj srbijo prsti? Lahko bi te, saj, ĆØe te prav razumem, "Å”talco, kravco in teliĆØke" že imaÅ”... Laughing Laughing Laughing

Za zdravje & for fun!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ma_coule



Pridružen/-a: Tor Apr 2010 23:27
Prispevkov: 370
Kraj: south of the border

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 28, 2010 16:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

JanezB,
naj te Ŕe malo podražim glede D-54:
http://cgi.ebay.de/Spheric-Wave-Horn-cf250Hz-2-0-Dynaudio-D-54-AF-/200445909859?pt=Lautsprecher_Selbstbau&hash=item2eab81db63[url]

Za zdravje & for fun!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6  Naslednja
Stran 5 od 6

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe