Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Vpliv HI-FI miz, stojal in ostalih podlag na zvok sistema
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI dodatki
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
mestn pu



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 22:21
Prispevkov: 2635
Kraj: domžale

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 14, 2010 12:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

vojcb je napisal/a:
KRELL,,,, a to sploh igra???

enkrat sem ga imel...1 mesec...hvala lepa

LP
Vsaka komponenta sistema je samo "periferija" drugih komponent in obratno in ĆØe niso kolikor toliko usklajene, tudi glede kablov, ki so vmes, je Å”tala.
Spomnim se Krella, ki je na nek Electrocompaniet pre lepo igral preko Nordostov srednjega ranga, ampak floori, ki so bili lastniku zelo vÅ”eĆØ, so bobneli kot brzovlak in s tem stiÅ”ali srednje in visoke tone do te mere, da so bili lepi, ker so kiÅ”te preprosto preglasile Å”tevilne napake v zgornjem delu.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
krokar



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 21:45
Prispevkov: 1454
Kraj: Å tajerska

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 14, 2010 12:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

miŔolin je napisal/a:
MogoĆØe pa imamo ves ĆØas samo prisluhe in vsi sedimo pred zvoĆØniki, ki sploh ne oddajajo zvoka? Ker nekaj zgleda kot zvoĆØnik, smo nauĆØeni da bi naj od njega priÅ”el zvok, ĆØe prej zavrtimo par gumbov na neki napravi, za katero so nam rekli, da poÅ”ilja signal do zvoĆØnikov. Pa baje da je zvok napisan na kosu vrteĆØe se plastike, ki ga potem laser ali pa diamantna igla prebere in potem spremeni v koncert v sobi? Kaj v to oĆØitno traparijo ni Å”e nihĆØe podvomil? Laughing

Imam rad diskusije v katerih tudi ni nujno, da se nekdo z mano strinja.
Nimam pa rad, ĆØe se stvari skuÅ”ajo takole zbanalizirat!To pomeni, da nekdo stvari sploh ni razumel ali noĆØe(podvrženost placebu?) razumeti! Evil or Very Mad
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mitko



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 23:20
Prispevkov: 344

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 14, 2010 14:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

krokar je napisal/a:
miŔolin je napisal/a:
MogoĆØe pa imamo ves ĆØas samo prisluhe in vsi sedimo pred zvoĆØniki, ki sploh ne oddajajo zvoka? Ker nekaj zgleda kot zvoĆØnik, smo nauĆØeni da bi naj od njega priÅ”el zvok, ĆØe prej zavrtimo par gumbov na neki napravi, za katero so nam rekli, da poÅ”ilja signal do zvoĆØnikov. Pa baje da je zvok napisan na kosu vrteĆØe se plastike, ki ga potem laser ali pa diamantna igla prebere in potem spremeni v koncert v sobi? Kaj v to oĆØitno traparijo ni Å”e nihĆØe podvomil? Laughing

Imam rad diskusije v katerih tudi ni nujno, da se nekdo z mano strinja.
Nimam pa rad, ĆØe se stvari skuÅ”ajo takole zbanalizirat!To pomeni, da nekdo stvari sploh ni razumel ali noĆØe(podvrženost placebu?) razumeti! Evil or Very Mad


What the bleep do we know...right MiŔolin Laughing

On topic:

ĆØe stranice oddajajo kakÅ”en prizvok, se to lahko preveri zelo enostavno. Naglas zavrtiÅ” kakÅ”no klasiko in prisloniÅ” uho na stranico v viÅ”ini srednjetonca (v slabih konstrukcijah se tu sliÅ”i marsikaj).
Potem se vsedeÅ” na svoj priljubljen prostor za posluÅ”anje in ĆØe Å”e vedno sliÅ”iÅ” ta znaĆØilen prizvok je potrebno nekaj storiti na temo dampiranja stranice.
Ako sliŔiŔ samo z uŔesom na stranici v sweet spotu pa ne....consider yourself blessed Laughing

Podlage za zvoĆØnike:

postavi zvoĆØnik na Å”picah na ploÅ”ĆØice in nažgi base. Potem Å”e na laminat isto. ƈe ne sliÅ”iÅ” razlike se z vmesnimi variantami ne rabiÅ” ukvarjati.

Amen.

p.s.: ste prepriĆØani, da vam visokotonec ne popaĆØuje? Odklopite ostale driverje in glasno posluÅ”ajte samo visokotonec. Ko boste enkrat sliÅ”ali ta popaĆØenja, jih boste tudi pri tihem posluÅ”anju in ob vklopljenih vseh driverjih. Poti nazaj ni...you have been warned Laughing
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miŔolin



Pridružen/-a: Sob Dec 2008 19:04
Prispevkov: 441
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 14, 2010 19:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

What the bleep. Very Happy

ToĆØno to. Meni je Å”e vedno misterij, da je sploh možno to, kar te skrivnostne Å”katlice in žiĆØke ter ostala periferija poĆØnejo. Že to, da lahko ena membrana hkrati oddaja zvoĆØne valove za cel orkester, daleĆØ presega moje razumevanje. In da ena mala boga mikrofonska kapsula par mm velika pobere dejansko veĆØ informacij, kot jih sam recimo zaznam na koncertu. Dokaz za to je, da na posnetku lahko sliÅ”iÅ” stvari, ki so ti uÅ”le, ko je bil dogodek v živo. ResniĆØno wow.

ad Mestn pu) Kar si napisal o prilaganju na konstante dražljaje in 'odpuÅ”ĆØanju napak' je naĆØeloma povsem res (vsak kognitivec ali nevroznanstvenik se bo strinjal), je pa hecno, da ravno pri audiu pogosto pademo v vzorce obnaÅ”anja, ki so temu nasprotni. Neka mala stvar, ki ji sprva nismo posveĆØali pozornosti, lahko sĆØasom postane ornk moteĆØa. Poglej recimo svoje neskonĆØno tvikanje. Po vsaki fazi si prezadovoljen z uspehom. Ampak, nekaj malega pa te vedno gloda, da nadaljujeÅ”. Mar ne?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jernejc



Pridružen/-a: Ned Avg 2008 9:24
Prispevkov: 1044
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 14, 2010 20:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

miŔolin je napisal/a:
MogoĆØe pa imamo ves ĆØas samo prisluhe in vsi sedimo pred zvoĆØniki, ki sploh ne oddajajo zvoka? Ker nekaj zgleda kot zvoĆØnik, smo nauĆØeni da bi naj od njega priÅ”el zvok, ĆØe prej zavrtimo par gumbov na neki napravi, za katero so nam rekli, da poÅ”ilja signal do zvoĆØnikov. Pa baje da je zvok napisan na kosu vrteĆØe se plastike, ki ga potem laser ali pa diamantna igla prebere in potem spremeni v koncert v sobi? Kaj v to oĆØitno traparijo ni Å”e nihĆØe podvomil? Laughing


Ha ha ha Laughing oĆØitno traparijo Idea
MiÅ”olin, a ti bi kar sonce ugasnil in nam vsem soforumaÅ”em zapel tisto: "The sun ainĀ“t gonna shine anymore." Question
Tole si napisal kot, da ne priznavaÅ” ĆØloveÅ”ke evolucije. Pa dobro ajd, si me malo nasmejal. Tudi to paÅ”e na ta forum.

LP Jernej
_________________
Ohm sweet ohm.

Just saw a gold plated optical fibre. Apparently the gold made it sound marvelous according to the salesman.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miŔolin



Pridružen/-a: Sob Dec 2008 19:04
Prispevkov: 441
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 14, 2010 21:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

jernejc, toĆØno to je bil namen.

Da se nasmejete malo. Very Happy Me veseli, da ni Å”el ĆØisto mimo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mestn pu



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 22:21
Prispevkov: 2635
Kraj: domžale

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 14, 2010 23:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

miŔolin je napisal/a:
What the bleep. Very Happy

ToĆØno to. Meni je Å”e vedno misterij, da je sploh možno to, kar te skrivnostne Å”katlice in žiĆØke ter ostala periferija poĆØnejo. Že to, da lahko ena membrana hkrati oddaja zvoĆØne valove za cel orkester, daleĆØ presega moje razumevanje. In da ena mala boga mikrofonska kapsula par mm velika pobere dejansko veĆØ informacij, kot jih sam recimo zaznam na koncertu. Dokaz za to je, da na posnetku lahko sliÅ”iÅ” stvari, ki so ti uÅ”le, ko je bil dogodek v živo. ResniĆØno wow.

ad Mestn pu) Kar si napisal o prilaganju na konstante dražljaje in 'odpuÅ”ĆØanju napak' je naĆØeloma povsem res (vsak kognitivec ali nevroznanstvenik se bo strinjal), je pa hecno, da ravno pri audiu pogosto pademo v vzorce obnaÅ”anja, ki so temu nasprotni. Neka mala stvar, ki ji sprva nismo posveĆØali pozornosti, lahko sĆØasom postane ornk moteĆØa. Poglej recimo svoje neskonĆØno tvikanje. Po vsaki fazi si prezadovoljen z uspehom. Ampak, nekaj malega pa te vedno gloda, da nadaljujeÅ”. Mar ne?
Mene pri audiu nikoli niĆØ ne moti, zato imam na jobu star radio, v avtu original ozvoĆØenje, ĆØeprav imam materijal in možnosti, da bi onoje preflintal, pa imam raje tranzistor zvok..
Pri sistemu gre za ĆØisti firbec.
Sistem hitreje spoznavam, kot pa ga lahko tvikam, sploh pa so bili to že drugi zvoĆØniki v dobrem letu. ki so po tretjem poskusu smiselno stvikani in ker sem vmes firbec nesel Å”e v dipolne, magnetostatske vode, sem si Å”e tu dal duÅ”ka. Laughing
OB+BR parjenje Ŕparam za veliki finale.
Tvikam, ne ker ne bi bil zadovoljen z sistemom, ampak ker je v sistemu toliko možnosti in rezerv.
Danes sem se konĆØno zastrmel(spet) v lampaÅ”a in ker imam dva odliĆØna-razliĆØna potija in ker je Jernejc zadnjiĆØ na obisku ugotovil, da fabrÅ”ki poti, ki je srednja žalost, malce jemlje hudiĆØ, bo lampaÅ” dobil dober potenciometer, direktno vezavo na izhod mimo selektorja za vir(vir je tako in tako pri meni samo en), kasneje Å”e Eichmann Phonopode, po Stromsonicevem receptu bojo ven leteli Nichicon elektroliti in namesto njih pridejo Panasonic FCji, not grejo Å”e žiĆØke, ki jih je Storm preskrbel za par firbĆØnežev, potem bo prbl. tako kot mora bit. Pa Å”e se bo naÅ”lo Å”e par mojih specijalitet hiÅ”e in par tvikov z neta zanj.
Å pila res odliĆØno, po zaslugi redko posreĆØene nove kombinacije lamp, s katero sem naÅ”el optimum, za sedaj, ampak, ker sem tudi že tube DAC dodelal na isti Å”imel, bo potem to igralo Å”e zelo malce bolje..
Firbec must go on. Wink

Ekrat vmes si moram narest Ŕe hifi mizo.. Embarassed
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mestn pu



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 22:21
Prispevkov: 2635
Kraj: domžale

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 14, 2010 23:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

mitko je napisal/a:
krokar je napisal/a:
miŔolin je napisal/a:
MogoĆØe pa imamo ves ĆØas samo prisluhe in vsi sedimo pred zvoĆØniki, ki sploh ne oddajajo zvoka? Ker nekaj zgleda kot zvoĆØnik, smo nauĆØeni da bi naj od njega priÅ”el zvok, ĆØe prej zavrtimo par gumbov na neki napravi, za katero so nam rekli, da poÅ”ilja signal do zvoĆØnikov. Pa baje da je zvok napisan na kosu vrteĆØe se plastike, ki ga potem laser ali pa diamantna igla prebere in potem spremeni v koncert v sobi? Kaj v to oĆØitno traparijo ni Å”e nihĆØe podvomil? Laughing

Imam rad diskusije v katerih tudi ni nujno, da se nekdo z mano strinja.
Nimam pa rad, ĆØe se stvari skuÅ”ajo takole zbanalizirat!To pomeni, da nekdo stvari sploh ni razumel ali noĆØe(podvrženost placebu?) razumeti! Evil or Very Mad


What the bleep do we know...right MiŔolin Laughing

On topic:

ĆØe stranice oddajajo kakÅ”en prizvok, se to lahko preveri zelo enostavno. Naglas zavrtiÅ” kakÅ”no klasiko in prisloniÅ” uho na stranico v viÅ”ini srednjetonca (v slabih konstrukcijah se tu sliÅ”i marsikaj).
Potem se vsedeÅ” na svoj priljubljen prostor za posluÅ”anje in ĆØe Å”e vedno sliÅ”iÅ” ta znaĆØilen prizvok je potrebno nekaj storiti na temo dampiranja stranice.
Ako sliŔiŔ samo z uŔesom na stranici v sweet spotu pa ne....consider yourself blessed Laughing

Podlage za zvoĆØnike:

postavi zvoĆØnik na Å”picah na ploÅ”ĆØice in nažgi base. Potem Å”e na laminat isto. ƈe ne sliÅ”iÅ” razlike se z vmesnimi variantami ne rabiÅ” ukvarjati.

Amen.

p.s.: ste prepriĆØani, da vam visokotonec ne popaĆØuje? Odklopite ostale driverje in glasno posluÅ”ajte samo visokotonec. Ko boste enkrat sliÅ”ali ta popaĆØenja, jih boste tudi pri tihem posluÅ”anju in ob vklopljenih vseh driverjih. Poti nazaj ni...you have been warned Laughing
Ko si enkrat not, si not.. Laughing Laughing
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Vinylfan



Pridružen/-a: Sob Mar 2009 23:52
Prispevkov: 891
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 15, 2010 22:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

mestn pu je napisal/a:
Ko si enkrat not, si not.. Laughing Laughing


Zate bi bolj veljalo: Ko si enkrat nor, si nor.. Laughing Laughing Laughing

P.S. Seveda to mislim v pozitivnem smislu!!!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
trancedeejay
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Mar 2008 9:01
Prispevkov: 1372
Kraj: Zgornja Besnica

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 28, 2011 19:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Je v tem ĆØasu kdo posodobil svoj sistem s kakÅ”nim novim HI-FI rackom, nogicami ali ĆØim podobnim in ali ste kaj ugotovili ?
_________________
MUSIC IS THE KEY
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Å pilferderber



Pridružen/-a: Čet Dec 2009 1:24
Prispevkov: 775

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 28, 2011 19:18    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

bemtiŔ, moja audio omarica Ŕe kr ni finiŔirana.. Confused
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pasuljaris



Pridružen/-a: Pet Apr 2009 22:13
Prispevkov: 1526
Kraj: maribor

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 28, 2011 19:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tvegam, da me bo kdo od soforumaŔev razglasil za umobolnega, a bom vseeno obelodanil svojo izkuŔnjo.

Int. ojaĆØevalec (Sony 707 ES) imam postavljen na masivno granitno ploÅ”ĆØo, ta je na tleh.
Pod ploÅ”ĆØo sem postavil zraĆØnico od bicikla, ki ni vidna. Zvok se je izboljÅ”al. Ugotovil sem Å”e, da je bolje, ĆØe ni trdo napumpana.

Že vidim, kako nekatere srijo prsti, da bi mi postavili diagnozo. Wink
_________________
Usoda se igra s ĆØlovekom, ĆØlovek pa igra na trobento.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
NjegoÅ”



Pridružen/-a: Pet Feb 2010 16:31
Prispevkov: 331
Kraj: LUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 28, 2011 19:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

OdliĆØna ideja plavajoĆØe platforme. Idea


Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
luka79



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 15:36
Prispevkov: 1005
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 28, 2011 19:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Predvidevam, da nimaÅ” doma kakÅ”nega mladega maĆØka Laughing
. .sicer pa fajn ideja ja.
_________________
My leader told me to jump in the river. .The river was deep and the weather was winter. .After a sailer very kindly saved me, my leader told me, you'd better take it easy. .I took it so easy my leader called me lazy!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pasuljaris



Pridružen/-a: Pet Apr 2009 22:13
Prispevkov: 1526
Kraj: maribor

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 28, 2011 19:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

luka79 je napisal/a:
Predvidevam, da nimaÅ” doma kakÅ”nega mladega maĆØka Laughing
. .sicer pa fajn ideja ja.


Imam dva psa, ampak ni panike.

Kot sem napisal - zraĆØnica je napumpana samo toliko, da je ploÅ”ĆØa dvignjena od tal kakÅ”na 2 cm.
_________________
Usoda se igra s ĆØlovekom, ĆØlovek pa igra na trobento.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI dodatki Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja
Stran 3 od 4

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe