Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Postavitev bookshelf zvočnikov

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI dodatki
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
freserovski



Pridružen/-a: Tor Okt 2010 13:19
Prispevkov: 8
Kraj: Slovenska Bistrica

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 11, 2010 14:20    Naslov sporočila: Postavitev bookshelf zvočnikov Odgovori s citatom

Pozdrav,

Zanima me nekaj stvari predno se spravim vrtat, kupovat zvočnike, nosilce itd...

Bookshelf zvočnike z BR odprtino spredaj bi postavil na steno, malenkost pod strop (zgleda bo to edina estetska rešitev).

Zanima me, če je kdo že imel podobne izkušnje in kakšno "popačenje" zvoka lahko pričakujem? Če bi zvočnike nagnil pod kotom proti poslušalcu bi lahko dosegel podoben efekt kot, da bi bili zvočniki v višini ušes?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Slinch



Pridružen/-a: Ned Jul 2009 16:17
Prispevkov: 467
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 11, 2010 15:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Osebno mi je v eni manjši sobi bila to najbolj optimalna postavitev.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
DOLAR



Pridružen/-a: Tor Jul 2009 14:03
Prispevkov: 746
Kraj: bUNGA bUNGA

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 11, 2010 16:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

http://www.nordost.com/downloads/Speaker%20Placement.pdf

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mestn pu



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 22:21
Prispevkov: 2635
Kraj: domžale

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 11, 2010 16:42    Naslov sporočila: Re: Postavitev bookshelf zvočnikov Odgovori s citatom

freserovski je napisal/a:
Pozdrav,

Zanima me nekaj stvari predno se spravim vrtat, kupovat zvočnike, nosilce itd...

Bookshelf zvočnike z BR odprtino spredaj bi postavil na steno, malenkost pod strop (zgleda bo to edina estetska rešitev).

Zanima me, če je kdo že imel podobne izkušnje in kakšno "popačenje" zvoka lahko pričakujem? Če bi zvočnike nagnil pod kotom proti poslušalcu bi lahko dosegel podoben efekt kot, da bi bili zvočniki v višini ušes?

Postavitev pod strop je drugačna, zanimiva, že zato, ker je strop edina površina na kateri ni ovir in je filing odra bolj neoviran..
Filing zvoka, ki se neovirano širi od zgoraj, je čisto drugi, do te mere, da se, ko se navadiš, zdi to zelo prijetna postavitev, čeprav boš prekršil s tem kup "audio postulatov", boš pa pridobil smiselno centrirane zvočnike in manj.
Vnaprej ne moreš vedet koliko gre za bookshelf, ki mu bližina zidu paše.
Moji Tannoy miniji ljubijo masivna Audiomasa stojala in vsaj meter in pol od stene, podobno velja za moje Mirage Omnije, ki začuda, najbolje igrajo-na tleh(!), kar ne gre, ker bi se spotikal obnje, imam še Yamaha ploske br minije, ploski Mission br center, oboje narejeni za točno tako, "obzidno" postavitev in s tem nimajo problemov.
Zna bit, da boš ob steni "pridelal" malce boomy basa in boš to potem moral smiselno dodemfat v boxu ali za njim.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 11, 2010 16:55    Naslov sporočila: Re: Postavitev bookshelf zvočnikov Odgovori s citatom

freserovski je napisal/a:
Pozdrav,

Zanima me nekaj stvari predno se spravim vrtat, kupovat zvočnike, nosilce itd...

Bookshelf zvočnike z BR odprtino spredaj bi postavil na steno, malenkost pod strop (zgleda bo to edina estetska rešitev).

Zanima me, če je kdo že imel podobne izkušnje in kakšno "popačenje" zvoka lahko pričakujem? Če bi zvočnike nagnil pod kotom proti poslušalcu bi lahko dosegel podoben efekt kot, da bi bili zvočniki v višini ušes?



LP

Po "estetskih načelih" se postavi umetniško sliko na zid .
Zvočnik pa mora biti na " pravem mestu " ...
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
freserovski



Pridružen/-a: Tor Okt 2010 13:19
Prispevkov: 8
Kraj: Slovenska Bistrica

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 11, 2010 17:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hja, trditve mestn pu-ja so me nekak prepričale, sicer bom res moral poskusit vse varjante, pa bomo videli kako in kaj Smile

Bi jih dal na pravo mesto, na stojala in v ospredje, ampak ker je to ravno v liniji vrata - vrata bi bili pogosti karamboli Very Happy

Bi pa verjetno vsekakor morali bit nagnjeni navzdol (da si že vnaprej pripravim določene pozicije in ne rabim sprobat n^n kombinacij Smile )?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5406
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 11, 2010 18:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

freserovski je napisal/a:

Bi pa verjetno vsekakor morali bit nagnjeni navzdol (da si že vnaprej pripravim določene pozicije in ne rabim sprobat n^n kombinacij Smile )?


Če boš hotel iz zvočnikov izvleči maksimum se kar pripravi, da boš moral sprobati n^n kombinacij. Brez tega ne gre. Wink

Sam sem v svoji mali sobi par let premetaval zvočnike sem ter tja. Ko sem že mislil da sem dosegel optimum, je prišel prijatelj, jih postavil čisto po svoje in sem samo zazijal kakšen zvočni napredek je to bil. Mi je bilo kar nerodno ko je človek v pol ure poslušanja našel boljšo pozicijo kot sem jo bil sposoben spraviti skupaj sam v parih letih. Danes je pozicija spet drugačna. Ne bom rekel dokončna ker se bom sigurno zarekel. Laughing

Poleg naštetih variant v prejšnjih postih bi bilo vredno probati tudi zvočnike postavit bližje k tlom (na manjša stojala od običajnih) in jih nagniti nazaj. Potem namesto običajne postavitve diagonalna postavitev v sobo. To slednjo sem tudi že probal in je pri meni dala super rezultate. O njej je pred leti pisal priznani audiofil Steve Deckert (decware forum). Sem iskal članek pa ga nažalost kot izgleda nima več gor. Vglavnem napisal je, da je diagonalna postavitev v njegovi mali in popolnoma nič akustično tretirani sobi dala boljši rezultat kot običajna pozicija v njegovi drugi večji in akustično dodelani sobi.

Torej če imaš možnost (da se vrata izzidejo ravno tako imaš še vedno prehod skozi sobo) probaj tudi diagonalo:



lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
DOLAR



Pridružen/-a: Tor Jul 2009 14:03
Prispevkov: 746
Kraj: bUNGA bUNGA

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 11, 2010 20:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zvočnik moraš "pravilno" postaviti na "pravo" mesto. Šele takrat bo vse "kako valja i trebuje". Če se boš tega držal ne moreš falit. Laughing

No dovolj zajebancije. Postavitev zvočnikov je vsaj kar se mene tiče daleč najpomembnejša stvar o kateri se piše v kategoriji dodatkov. V bistvu te dodatki - razne špičke in ne vem še kaj vse... prav ovirajo pri odkrivanju dobre pozicije za zvočnik. Dokler ne najdeš dobre pozicije je prav fino, če imaš pod zvočniki ali pod stojali naliman filc ali kaj podobnega. Čudovita zadeva. Če sodiš po postu od audiofila je mogoče filc kar dolgoročna rešitev, no vsaj za tiste s parketom.

Grüß Gott
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JanezBlond



Pridružen/-a: Sre Okt 2009 9:50
Prispevkov: 179
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 11, 2010 21:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz jih imam kar na koleščkih Very Happy(ja vem špice so boljše). Ko poslušam muziko jih zapeljem na "delovni" položaj, ko končam, pa jih "parkiram" Arrow nazaj ob steno. Tako je volk sit in koza cela. Profitiramo na prostoru in žena ne godrnja ali moramo imeti res tako velike škatle....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
freserovski



Pridružen/-a: Tor Okt 2010 13:19
Prispevkov: 8
Kraj: Slovenska Bistrica

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 14, 2010 20:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

No, hvala za predloge, trenutno vse skupaj najboljše igra na tleh Laughing , bo že moral bit prostor tam Smile, mogoče se pa v prihodnosti najde kako drugo mesto, ob pomoči kakšnega suba
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI dodatki Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe