Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

USB Zvočna kartica
Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
TRIROG



Pridružen/-a: Tor Jul 2008 17:09
Prispevkov: 60
Kraj: Križ

PrispevekObjavljeno: Sob Jul 26, 2008 08:57    Naslov sporočila: USB Zvočna kartica Odgovori s citatom

Ker stereo izhod iz računalnika ni ravno ne vem kaj... sem se odločil za nakup zvočne kartice ns USBju.

Kaj svetujete za nek, normalen denar?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
alphasonik



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 22:58
Prispevkov: 9
Kraj: Mozirje

PrispevekObjavljeno: Sob Jul 26, 2008 09:58    Naslov sporočila: zvočna Odgovori s citatom

js sem imel Audigy 2 NX,ima digitalni izhod,optični itd,dobra kartica za tak denar.

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
TRIROG



Pridružen/-a: Tor Jul 2008 17:09
Prispevkov: 60
Kraj: Križ

PrispevekObjavljeno: Ned Jul 27, 2008 00:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kaj imas pa sedaj namesto NX-a?

Kaj pa kaki Terratec DMX 6Fire USB ?

audigya se v tem trenutku tezko dobi? ...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
alphasonik



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 22:58
Prispevkov: 9
Kraj: Mozirje

PrispevekObjavljeno: Ned Jul 27, 2008 10:24    Naslov sporočila: kartica Odgovori s citatom

[quote="TRIROG"]Kaj imas pa sedaj namesto NX-a?

Trenutno nimam nobene zvočne kartice.ker sem kupil dvd predvajalnik in gledam filme prek njega,za zvok pa imam iz osnovne plošče na računalniku vezano prek digitalnega izhoda na receiver.koker js poslušam glasbo prek racunalnika je čist uredu.meu pa sem prej audigy 2 nx ker sem filme gledu prek računalnika.

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
TRIROG



Pridružen/-a: Tor Jul 2008 17:09
Prispevkov: 60
Kraj: Križ

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 30, 2008 13:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ima kdo kakšen predlog?

nujno rabim eno konkretno zvočno s SPDIF izhodom ...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
TRIROG



Pridružen/-a: Tor Jul 2008 17:09
Prispevkov: 60
Kraj: Križ

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 30, 2008 15:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kdorkoli?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Saxofon



Pridružen/-a: Čet Maj 2008 14:29
Prispevkov: 87
Kraj: Koper

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 30, 2008 16:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Karkoli ki ima spdif izhod bo vredu. Pobrskaj po bolhi za kak audigy1,2. Ne kupuj zvočne ki gre preko usb-ja ker ti zna latenca usb vodila najedat. Jaz bi se čemu takemu ognil kot huduč križa. Če že mora bit eksterna naj bo firewire ampak to bo drago...

http://www.mimovrste.com/artikel/2880015630/zvocna-kartica-club-3d-theatron-dd-71#pictures

http://www.mimovrste.com/artikel/1140443724/zvocna-kartica-creative-audigy-se-71-oem

V vsakem primeru boš sicer nabaljal še eksta kabel stereo jack to RCA.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miran



Pridružen/-a: Pet Maj 2008 14:57
Prispevkov: 31
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 30, 2008 23:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

TRIROG je napisal/a:
Ima kdo kakšen predlog?

nujno rabim eno konkretno zvočno s SPDIF izhodom ...


Evo..., moj predlog bi bil, da vzameš kaj iz programa M-AUDIO.

Pri nas jih dobiš recimo tukaj:

http://www.basetrgovina.si/si/studijska-oprema/usb-audio-midi-vmesniki-g208.shtml

http://www.audiopro.si/default.aspx?m1=7&m2=60&m3=352

Vsekakor se strinjam s Saxofonom, da če že mora biti eksterna, naj bo firewire ! Recimo jaz imam v delavnici M-Audio Solo in deluje vrhunsko; ima seveda tudi spdif in/out - koaksialni seveda Smile
_________________
LP, Miran
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
TRIROG



Pridružen/-a: Tor Jul 2008 17:09
Prispevkov: 60
Kraj: Križ

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 31, 2008 09:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

jah tale z firewire vmesnikom bo problematična ... ker mašina nima firewire vmesnika ... niti prostora za PCI kartice ... gre za SFF Della

trenutno me najbolj matra kaki audigy nx2? oz M-Audiov TRANSIT
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Škofja Loka

PrispevekObjavljeno: Ned Avg 03, 2008 00:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz sem imel USB zvočno kartico, pa ni bilo niti sledu o latencah. Še snemanje mislim da je imelo malo več kot 0ms zaostanka.

Priporočam EMU 0404 USB. 190.- €
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
krokar



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 21:45
Prispevkov: 1454
Kraj: Štajerska

PrispevekObjavljeno: Ned Avg 03, 2008 11:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sploh pa:a si siguren, da imaš tudi zvočnike dovolj dobre, da ti je res vgrajena zvočna omejujoč faktor pri kakovosti zvoka?
Sicer pa dobiš tudi kakovostne Logitechove zvočnike, ki se ti priklopijo direktno na USB.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Škofja Loka

PrispevekObjavljeno: Ned Avg 03, 2008 13:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zaupaj nam katere zvočnike imaš, ter koliko bi rad zapravil, pa ti bomo lažje pomagali.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
hi_musica



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 7:17
Prispevkov: 912

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 06, 2008 09:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

miran je napisal/a:
TRIROG je napisal/a:
Ima kdo kakšen predlog?

nujno rabim eno konkretno zvočno s SPDIF izhodom ...


Evo..., moj predlog bi bil, da vzameš kaj iz programa M-AUDIO.

Pri nas jih dobiš recimo tukaj:

http://www.basetrgovina.si/si/studijska-oprema/usb-audio-midi-vmesniki-g208.shtml

http://www.audiopro.si/default.aspx?m1=7&m2=60&m3=352

Vsekakor se strinjam s Saxofonom, da če že mora biti eksterna, naj bo firewire ! Recimo jaz imam v delavnici M-Audio Solo in deluje vrhunsko; ima seveda tudi spdif in/out - koaksialni seveda Smile



Odločam se za nabavo zunanje FireWire kartice predvsem za potrebe snemanja demo posnetkov za manjšo akustično zasedbo (ambient jazz).

Snemal bi:
a/ preko mešalke: vsak instrument bo povezan na mešalno mizo, linija out pa na zvočno kartico. Snemanje preko ustreznega softverja direktno na disk.
b/ dva mikrofona, ki posnameta stereo "dogajanje" direktno preko zvočne kartice na trdi disk prenosnika.

Ne potrebujem profesionalne kartice, razmišljam pa o M-AUDIO FIREWIRE AUDIOPHILE, katere cena se giblje okoli 200€.

Bo to dovolj za moje potrebe?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
matejS



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 13:07
Prispevkov: 115
Kraj: Tabor

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 06, 2008 09:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ali kdo pozne externo zvocno kartico, ki podpira 192kHz SPDIF out (pazi, veliko je zvocnih, ki imaja audio out 192kHz, digitalni out pa samo na 96kHz). Ali pa kaksno resitev, da bi dobil digital out iz rac pri 192kHz? (V skrajnem primeru se bom mogel lotiti FPGAja :S)

LP,
Matej
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JAZZZ



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 12:32
Prispevkov: 2770
Kraj: POSAVEC

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 06, 2008 14:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

matejS je napisal/a:
Ali kdo pozne externo zvocno kartico, ki podpira 192kHz SPDIF out (pazi, veliko je zvocnih, ki imaja audio out 192kHz, digitalni out pa samo na 96kHz). Ali pa kaksno resitev, da bi dobil digital out iz rac pri 192kHz? (V skrajnem primeru se bom mogel lotiti FPGAja :S)

LP,
Matej

192KHz ? Ali res to potrebuješ?
Sam imam Terratec Phase FW24x, ki ima 24/96 SPDIF out. Uporabljam jo za link med PCjem in Stylos HAD konverterjem. Na MACu imam Spdif izhod in te kartice ne potrebujem. Signal gre direktno na Stylosa. Omejitev na mojem MacBookProju je samo kartica, ki omogoča 96Khz.
_________________
"There are two kinds of fools. One says-this is old and therefore good. The other says-this is new and therefore better." Bob Katz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
Stran 1 od 3

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe