Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Klasična glasba
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> CD, Vinil, DVD, Blu-ray
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
mišolin



Pridružen/-a: Sob Dec 2008 19:04
Prispevkov: 441
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 27, 2010 19:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jap, to vse drži, ampak kolikor razumem, so pri Pinnockovi verziji uporabljali izvirna pihala in trobila. Če citiram tole mnenje:

For the novice making a Bach purchase, you've come to the place. The Brandenbergs are Bach's most famous and readily enjoyable orchestral works. The main concern of purchasing this productions is if you actually WANT an authentic recording. The strings are Baroque instruments, not modern ones. They sound "thin" compared to modern instruments(preferable, in my opinion). The horns, especially noticeable in the #1 and #2, are Baroque horns without modern valves; the accuracy of the notes is not quite Pinnock quality (i.e.: Perfect). On the other hand, this recording is the authentic standard; I actually prefer the instruments to the modern ones.

Na prvo uho se mi je zdel posnetek bolj "suh", zato sem šel malo pogledat, v čem je stvar. Seveda pa je čisto realno, da sem popolnoma sfalil, ker sem poslušal le preview sample in še to preko laptopa.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fjaka



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 17:04
Prispevkov: 1747
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 28, 2010 11:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

jaz sem še vedno na igli ,tako da ti lahko posnamem samo kasetu...ker pa dvomim da imaš kasetar, valjda se bo najdel kakšen dobrotnik da ti zapeče CD...in se sam odločiš kakšen sound parira tvojim ušesom...lahko omenim da sem za Pinnock The four season "factory seald" imel ponudbo 200 evrov ...LP...ampak to je že druga štorija
_________________
šoo mazgoon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mišolin



Pridružen/-a: Sob Dec 2008 19:04
Prispevkov: 441
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 28, 2010 12:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja, saj ni problema, da ne bi mogel stvari kako sprobat, to se bom že znašel.
Kasetofon sicer imam, ampak ne bi ravno rekel, da je najbolj referenčna komponenta. Smile

Hvala vsem za predloge, zdaj ostane samo še sladka muka, katerega izmed odličnih izbrati.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
hi_musica



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 7:17
Prispevkov: 912

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 28, 2010 16:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Slovenski skladatelj in prešernov nagrajenec je bil pri meni navdušen nad tole izvedbo Brandenburških koncertov:



Gre za svežo izvedbo virtuozov Musica Amphion. Vse je odigrano na originalne instrumente.

Sonično je posnetek 10/10. Dvojni CD je bil na švicarskem Grooves-INC okrog 10€, mislim pa, da se ga tam trenutno ne da dobiti.

Vili
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fjaka



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 17:04
Prispevkov: 1747
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 28, 2010 18:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

http://cgi.ebay.de/VARIOUS-BACH-BRANDENBURG-CONCERTOS-NEU-/310245583594?pt=B%C3%BCcher_Unterhaltung_Music_CDs&hash=item483c13eaea
_________________
šoo mazgoon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Stefi



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 17:58
Prispevkov: 116
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 28, 2010 21:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Stefi je napisal/a:
hi_musica je napisal/a:
audiofill je napisal/a:
Za vse ki zgornje Mercury living presence verzije še ne poznajo (morate imeti, ne veste kaj zamujate)... zraven je posnet tudi komentar ki govori kakšni topovi in zvonovi so bili uporabljeni, s kakšnimi problemi so se ubadali tekom snemanja in podobno.


Super. Pravkar "obkljukano" in pride iz Švice z naslednjo pošiljko. Cena diska je 8€.
Vili


Če ni skrivnost, naročeno kje?

hi-musica, če me že ignoriraš, to vsaj napiši, da vem pri če sem Rolling Eyes

_________________
Lp, Stefi
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mišolin



Pridružen/-a: Sob Dec 2008 19:04
Prispevkov: 441
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 28, 2010 22:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

hi_musica je napisal/a:
Slovenski skladatelj in prešernov nagrajenec je bil pri meni navdušen nad tole izvedbo Brandenburških koncertov:

Gre za svežo izvedbo virtuozov Musica Amphion. Vse je odigrano na originalne instrumente.

Sonično je posnetek 10/10. Dvojni CD je bil na švicarskem Grooves-INC okrog 10€, mislim pa, da se ga tam trenutno ne da dobiti.

Vili


Okej, dovoooooolj!!!!! Laughing Prekletstvo sodobnega potrošništva - preveč izbire. Wink Res lepa hvala vsem.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 29, 2010 00:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LP

Ima kdo kakšne dobre posnetke LP ali CD " Beethovnovih godalnih kvartetov" ?!
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
DOLAR



Pridružen/-a: Tor Jul 2009 14:03
Prispevkov: 746
Kraj: bUNGA bUNGA

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 29, 2010 10:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

hi_musica je napisal/a:
Pred časom je bila debata o Dvoržakovi 9 simfoniji. Eden novejših posnetkov je Naxosov, pod žensko taktirko. Za vse skeptike naj samo povem, da plošček doživlja super kritike. Osebna ocena: najboljši Dvoržak v moji zbirki.


Dvorak, Iz novega sveta, Baltimore SO, Marin Alsop, NAXOS

Vili



Vili tole je super tema.
A pozna mogoče še kdo kakšen dober posnetek Smetane, če se že govori o čehih?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fjaka



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 17:04
Prispevkov: 1747
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 29, 2010 16:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

zanimivo vprašanje...dobri posnetki ?!?...imam Toscanini edition simphonies...posnetki so za k....ampak zvenijo fantastično...drugače,kvarteti...samo dva...Verdi in Strauss...CD...
_________________
šoo mazgoon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ck



Pridružen/-a: Pon Feb 2009 19:27
Prispevkov: 1604
Kraj: kamnik

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 29, 2010 19:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tale izvedba me trenutno najbolj navdušuje.



Tole je od Supraphona. Prva stran izgleda grozno, ampak izvedba je pa 5+.
_________________
LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 29, 2010 22:18    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LP

Kako ste kaj "založeni" s Carmino Burano ... Jaz jih imam vsaj tri če ne več, a žal nobena ni "bogve kaj" ... Tega je na trgu na tone !!!
Ima kdo "ta pravo" !!!

Vsem znani so tudi Vivaldijevi štiri letni časi ima kdo take ,ki igrajo na "originalne instrumente" iz tistega časa ?
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
Njegoš



Pridružen/-a: Pet Feb 2010 16:31
Prispevkov: 331
Kraj: LUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 29, 2010 22:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

http://www.discogs.com/label/Deutsche+Grammophon?page=3
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Njegoš



Pridružen/-a: Pet Feb 2010 16:31
Prispevkov: 331
Kraj: LUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 29, 2010 22:36    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

http://sa-cd.net/showtitle/315
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Njegoš



Pridružen/-a: Pet Feb 2010 16:31
Prispevkov: 331
Kraj: LUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 29, 2010 22:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

http://www.fone.it/rassegna_stampa/vivaldi_sacdnet.pdf

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> CD, Vinil, DVD, Blu-ray Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  Naslednja
Stran 3 od 11

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe