Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Klasična glasba
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> CD, Vinil, DVD, Blu-ray
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
fjaka



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 17:04
Prispevkov: 1747
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 11, 2013 23:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ck je napisal/a:
Še ena novost v moji zbirki.




dolgo si rabil... Laughing
_________________
šoo mazgoon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ck



Pridružen/-a: Pon Feb 2009 19:27
Prispevkov: 1604
Kraj: kamnik

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 12, 2013 01:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fjaka

Res je Embarassed

Trenutno sem s časom bolj na tesno, tako da imam še 6 novih CDjev, ki jih še nisem poslušal Evil or Very Mad
_________________
LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ck



Pridružen/-a: Pon Feb 2009 19:27
Prispevkov: 1604
Kraj: kamnik

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 13, 2013 22:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom



Še ena nova. Odličen violinist igra 2. Bruchov violinski koncert in Škotsko fantazijo.

Za tiste, ki Brucha ne poznajo pa vsekakor velja, da morajo obvezno slišati njegov bolj znani 1. violinski koncert.
_________________
LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ducar



Pridružen/-a: Sob Apr 2012 13:13
Prispevkov: 611
Kraj: Ardro

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 09, 2013 17:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Danes dobil Mercury Living Presence The collector s edition 2. Malo bolj eksotičen kot prvi, a vseeno zanimiv. Škoda ker je dan tako dolg in večer tako pozen.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ducar



Pridružen/-a: Sob Apr 2012 13:13
Prispevkov: 611
Kraj: Ardro

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 19, 2013 19:31    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Bil v BB-ju. Pobral še Living Presence 2 - LP-je. Če kdo namerava kupiti CD ali LP Collectors edition 2, naj obišče BB. Za klasičarje verjetno zanimivo.
Mrzlično iščem CD ali LP album Paganiniana-The Genoans Legacy ( Ricci, Smith ), založba WLA-CS-06. Kdo proda?
Water Lilly tiska vse hašišarje, tega, ki je res neverjeten posnetek in izvedba pa ne. Ma nimajo za B od burek.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ducar



Pridružen/-a: Sob Apr 2012 13:13
Prispevkov: 611
Kraj: Ardro

PrispevekObjavljeno: Sob Jun 08, 2013 13:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Včeraj sem dal skozi kompletnega Bouleza. Ko sem se vračal iz službe, me je doletela rahla toča. Pa sem po taktih brundal nek matematični algoritem. Nakar se pri rdeči spomnim, da je Boulez po izobrazbi matematik. Evo, sklenem, da bom preposlušal Bouleza. In sem ga.
Danes pa brundam, predem, čivkam, skačem ob Messiaenu. Bo spet komplet, po vrsti, kot je maher zlagal iz leta v leto.
Ne vem kako je z vami, ampak meni se med vožnjo v Alfulji vse pogosto zgodi klasika. Posebej če je nekaj melanholije v luftu. V AR-jki največkrat kaj težkega, v sedlu L-twina pa kak Figaro sem, Figaro tja, kot je logika zavojev. Če se pelje za mano v osedlanem bavarcu uslužbenec pri zmedenem Virantu, pa razmišljam, kaj si on žvižga. Kakšen marš, si mislim in si zabrundam Schubertov Marches militaires. V izvedbi S. Richterja, seveda. Veste, da je Richter na pogrebu Hruščeva to špilal? Mater jih je hebal v zdrav mozag.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ck



Pridružen/-a: Pon Feb 2009 19:27
Prispevkov: 1604
Kraj: kamnik

PrispevekObjavljeno: Sob Jun 08, 2013 17:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Včeraj sem v Hartmanu - Lj, nabavil plošček, na katerem je posnetek, ki sem ga kar nekaj časa iskal.



Slika je od Phillipsove izdaje ploščka, kupljen pa je dvojni plošček izdan sedaj pod okriljem firme DECCA, v popolnoma enakem izgledu in vsebini.

Plošček sem kupil zaradi odlične izvedbe Saint-Saensovega 2. klavirskega koncerta s solistko Bello Davidovich, čeprav so tudi ostale skladbe odlično izvedene in posnete.

Posedujem že posnetek vseh petih klavirskih koncertov s solistom Stephenm Houghom, ki ga je izdala založba Hyperion, ki je odličen tako po izvedbeni strani kot po kvaliteti posnetka, ki je boljša od gornjega, je pa Bella dodala malce več "romantike" in lahkotnosti pri svoji izvedbi. Igra bolj spontano in zanesenjaško v primerjavi s Houghom.

Priporočam.
PS: cena dvojnega ploščka je samo 18,60 €.
_________________
LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
matej



Pridružen/-a: Čet Jun 2008 18:07
Prispevkov: 573
Kraj: laško

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 30, 2013 21:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Béla Bartók - 44 Duos


Astrée Auvidis E 7720

Naštelajte visokotonce! Very Happy
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Vinylfreak86



Pridružen/-a: Pon Okt 2013 21:57
Prispevkov: 298
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 28, 2013 22:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zame osebno se klasična glasba najbolje sliši na vinilkah. Sam sem za male denarje nakupil nekaj vinilk sovjetske založbe Melodija in zvok je neverjeten.
Glede na cirilične napise in omembo sovjetskega ministrstva za kulturo, ki je bilo takrat tudi lastnik Melodije, gre za izdaje za sovjetski trg, ki so bile verjetno tam tudi narejene. Imam tudi nekaj Cdjev založbe Deutsche grammophon, vendar navkljub kvalitetnemu zvoku ne dosežejo vinilke.
_________________
Vinyl forever!!!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 31, 2013 11:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pretekli vikend je na bolšjem sejmu ponovno prodajala ženica iz Trsta.
50€ za 35 long plejk še zavitih v celofan, nikoli predvajanih. Klasika DG in Philips - nič šuma, pokanja.. sam užitek.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 31, 2013 11:18    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Bog pomagaj, kje je že čas, ko sem hodil v pasažo nasproti Coina na Corso Italia po vinilke. Takrat so uvažali še originalne ameriške. Torej DECCA in EMC imata sterilen, neprebavljiv zvok. Zanimivo, da tudi FLAC, nabavljen te dni od Decce pod oznako LINN select, ni vreden kaj dosti. Vinil je izziv, se pa ne more kosati s kakšnim SACD ali DVD-A, to bo treba počasi priznati.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 31, 2013 14:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vinilke imam izključno za uživanje v glasbi in jih ne uporabljam za 'kosanje' drugih formatov. Tudi se nočem ukvarjati z vprašanjem kaj je najboljše na svetu, to prepuščam drugim.
Ker pa se rad smejem, lahko nadaljujem : izjavim, da boljši DAC igra bolje od slabšega. Kar pomeni da obstajajo tudi slabi DAC-i. Če bi prerastel otročarije v stilu najboljših na svetu, bi se vprašal: koliko slab DAC je še vedno boljši od analogije in predvsem, katere analogije. Tudi tu obstajajo tisti ki so slabši od boljših.

Kakorkoli, poslušam povečini simfonične orkestre pa tudi manjše formacije. Od avtorjev prevladujejo rusi in njihovi sodobniki iz preteklega stoletja. Če ti hifi dobro deluje, lahko tudi uživaš v Schonbergovih delih nasploh, Weinbergerjevih Metamorfozah, Betovnovem kvartetu 131 in podobnih delih. Ker te reči poslušam že več kot 40 let, tudi vem kakšno mučenje (kot nasprotje topljenju v užitku) je lahko poslušanje takih del na stvareh ki ne delujejo prav. Kaj početi z rečmi, ki mi ne morejo pričarati atmosfere, razpoloženja in drugih emocij ki jih taka klasika nudi? Razni melodični Čajkovskiji, Chopeni, plešoči Straussi (pustimo Riharda, ki je nekaj desetega) gredo skozi, so poslušljivi, tudi na prenosnem radiu ali tv. Kadar pa skladatelj uporablja kaj atonalnega pa nenavadne tonske lestvice ali se igra z barvami - pride grozno do izraza pravilna hifi reprodukcija. V nasprotnem je totalno neposlušljivo, čeprav se easy-going Diana Krall všečno sliši na isti mašini. Ti pride za zbežat, ali kot je enkrat ena štajerka kričala: ..ka 'te nori, ugasnite to, ko' bi mi zobe vrtal..!
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 31, 2013 14:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja, vinil spada k mojstrom, kot si ti, Ambasador, ne pa k vsakomur, ki ima en pok plat. To je izključno ljubiteljska, nišna zadeva, katero je treba leta proučevati in razumeti. Kar vsakemu voslu pa tudi ne bo igralo, pa ne glede na vložen denar, zadeva je živa in dan ni dnevu podoben, to menda veš, vlaga, temperatura itd, premočno vplivajo na to doživetje, da bi lahko še kdaj postal splošni medij. Zastrupljenost in bebavi strošek nabave ne pomaga, tukaj je nekdaj bilo potrebno nešteto znanja in fint, da si osupnil pri predvajanju. Sem slišal najboljše od najboljših, pa tudi kakšen dan nisem bil ravno zadovoljen. V tem je digitalija nekaj boljša, daleč pa od resnice, odra, koncerta. Tukaj naprej je prostor za prepir, ampak bodite fair.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Vinylfreak86



Pridružen/-a: Pon Okt 2013 21:57
Prispevkov: 298
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 31, 2013 17:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vinil spada predvsem k ljudem, ki cenijo glasbo in ki imajo občutek za zvok. Tukaj jaz ne bi govoril o "oslih", saj so največji "osli" tisti, ki nasedajo novim tehnologijam, ki so dosti dražje in krajšega življenjskega roka kot pa stare preverjene stvari.
_________________
Vinyl forever!!!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bogomir 4051



Pridružen/-a: Tor Dec 2008 19:42
Prispevkov: 1440
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 31, 2013 17:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

To je tako, kot takrat, ko dva osvajata svoji ženski. Eden črno, drugi blond. Oba z istim namenom, se ve ! Sedaj bo pa eden drugemu govoril, " ti si vosu , sam blondinke so ta prave ".

LpM.
_________________
miro
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 031361550
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> CD, Vinil, DVD, Blu-ray Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Naslednja
Stran 9 od 11

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe