Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Aktivni zvočniki
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
simon740



Pridružen/-a: Sob Sep 2012 15:59
Prispevkov: 975
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 12, 2019 20:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

lix je napisal/a:
Slišal ali celo poslušal ogromno tega.
Nič kar je imelo instant ojačevalnike v drobovju me nikoli ni prepričalo. Aktivna multiamplifikacija z zunanjimi ojačevalniki je druga pesem.
V Frankfurtu se mi je nekoč zgodilo, da sem slišal zvok z bližnjega štanda. Na levo krog in v smeri zvoka - tam so stali Manger studio monitorji zelo prepričljivih performans.

lix


Robert hvala Wink
_________________
Sound quality has very little to do with file size
Some people may think that loud sound is = good sound, but the fact is that it is loud and compressed and all dynamics have been sucked out.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Bwaze



Pridružen/-a: Tor Okt 2011 20:59
Prispevkov: 408
Kraj: Kamnik

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 12, 2019 20:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sam sem poslušal že kar nekaj aktivnih sistemov. Imam bolj mešane občutke.

Največ izkušenj sem imel z Devialet Phantom Classic - 2 x 1500€ (kao 1200W, 3000W peak) + Dialog Hub, 300€, dobra dva tedna sem jih imel tudi doma na posodo:



Zvok je bil presenetljivo velik za tako majčkene zvočnike, in s tem ne mislim samo basa. Zame je bila sicer stvar popolnoma neuporabna, ker nisem mogel doseči nizke latence iz kateregakoli vira - za poslušanje glasbe je sicer delovalo, za priklop TVja in računalnika pa je stvar dokaj neuporabna. Sicer baje obstaja "low latency firmware", ampak se nisem igral s tem - stvar je nepodprta.

Stvar tudi nima analognih vhodov, le digitalne - pa še to le en optični in en mrežni vhod. Če imate gramofon s katerim od teh izhodov...

Ker gre za dokaj integrirano celoto (ojačevalec, zvočnik, DAC, mrežni predvajalnik, Bluetooth, spletni viri...), je dober software in podpora proizvajalca izjemno pomembna, in tu se Devialet napravijo Francoze (kar tudi so) - stvar je bila polna nekih na pol delujočih rešitev, celi deli so bili "work in progress", določene funkcije so celo umaknili ali jih prenehali obljubljati...

Problem pri tako integriranih rešitvah je, da če ti ni všeč nek del sistema, lahko samo menjaš vse skupaj. Za to ceno je bila stvar čisto razočaranje, sploh glede na hype takrat po spletu.

Genelec aktivne zvočnike (monitorje) sem poslušal pri kolegu v home studiu (malo startejši, verjetno kak 8040), ampak ni imel ravno optimalne postavitve, zelo nearfield, in se mi sploh ni zdelo niti približno uravnoteženo po frekvenčnem spektru - res pa je, da je takrat še bolj postavljal stvar in se še ni popolnoma nič igral z Room Response filtri itd. So imeli pa nekaj kvalitet, ki jih pri navadnih zvočnikih le malokrat zaslediš - nič prizvoka "škatle", izjemno hitre zvočniške enote ti dajo skoraj občutek poslušanja slušalk...


_________________
Pezzer Ritter Wenne Knecht!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
simon740



Pridružen/-a: Sob Sep 2012 15:59
Prispevkov: 975
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 12, 2019 21:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@Bwaze hvala za te info. Zanimivo...
Mene niso prepričali niti Devialet Phantom Silver. Vsaj na sejmu ne.
No prvo minuto pogledaš Shocked koliko vsega pride ven iz teh "jajčk"...potem pa hitro ugotoviš da to ni to.

lp,
Simon
_________________
Sound quality has very little to do with file size
Some people may think that loud sound is = good sound, but the fact is that it is loud and compressed and all dynamics have been sucked out.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fjaka



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 17:04
Prispevkov: 1747
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 12, 2019 22:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

to je to....samo moraš vedeti zakaj ih uporabljaš..... Very Happy ....
_________________
šoo mazgoon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3
Stran 3 od 3

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe