Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Trafomatic Audio
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5, 6  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HIGH-END AUDIO
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
hi_musica



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 7:17
Prispevkov: 912

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 01, 2010 08:56    Naslov sporočila: Trafomatic Audio Odgovori s citatom

TRAFOMATIC AUDIO
V tej temi bom predstavil podjetje Trafomatic audio in nekatere njihove izjemne produkte. Gre za vrhunske izdelke, kar pa je najbolj zanimivo, ti ne dosegajo "vrhunskih" cen. Pravzaprav gre za cenovno dostopne reči in to je bila pravzaprav podlaga za mojo "pisarijo".


Trafomatic Audio Experience 2

V upanju, da bi našel čim primernejši lampaški ojačevalec za pogon Avantgardov, sem prerešetal dobršen del ponudbe na spletu. V pomoč so mi bile recenzije znanih spletnih revij prav tako pa tudi mnenja in izkušnje uporabnikov. Finalni izbor je zajemal ojačevalnike kot so Art Audio Diavolo, KR Audio VA 340i, Almarro A 318B SE, Jamamoto A08 ipd.


Trafomatic Audio Kaivalya

Naletel sem tudi na povsem neznano podjetje Trafomatic Audio iz Srbije s svojo zanimivo kolekcijo ojačevalnikov in predojačevalnikov. Malo bolj podrobno brskanje po spletu je prineslo pozitivne kritike sicer maloštevilčnih uporabnikov ter izjemno dobre ocene, predvsem njihovega 300b intergirca. Stik s konstruktorjem Sašem sem navezal še isti dan in takoj dobil dober občutek. Po slabem mesecu dogovarjanja sem integrirca tudi naročil. Moj E2 je prvi proizvod TA, ki je romal v Slovenijo.

Nekaj zanimivega branja za začetek:
http://www.6moons.com/audioreviews/trafomatic5/kaivalya.html

V.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
samob



Pridružen/-a: Čet Jun 2008 18:06
Prispevkov: 148
Kraj: Krško

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 01, 2010 09:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Design. Čista petica Cool . Res dobro izgledajo.

lp Samo
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
hi_musica



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 7:17
Prispevkov: 912

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 01, 2010 09:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

samob je napisal/a:
Design. Čista petica Cool . Res dobro izgledajo.

lp Samo


In dejstvo, da ojačevalniki stanejo le nekaj malega več kot njihovi kitajski čin čen čang kolegi, potem je to resnično dobitna kombinacija!

V.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mestn pu



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 22:21
Prispevkov: 2635
Kraj: domžale

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 01, 2010 09:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Čestitke za pravilno odločitev.
Reciva takole.
Slab mesec nazaj smo tule ohali in ahali novopečeni lastniki ECC99-6N6P lamp, kako ta lampa pomede v vseh ozirih z vsem kar nosi ime lampa, kar je čista resnica.
Topologija HL DACa k sreči deluje tudi na ECC99 in zvok Stylos čipa je zdaj po njihovi zaslugi na tako visokem nivoju, da že kar bolji glava..

Logična odločitev je bila, naročiti iste lampe še za ojačevalec, žal pa je pošta zasrala in so potovale z Dunaja(tam jih Robert Losonci edini uparja, o uparjanju bi se dalo marsikaj reči, ampak, ajd, škodit ne more, če so dodatno premerjene in imaš podatek o potncijalu) skoraj tri tedne in zdaj se v ampu šele ulaufavajo(kar pomeni, da bo trajalo, da se dvojnemu setu najde primerne ojačevalne in predojačevalne v domači zbirki, da se "vidi", kaj zmore ECC99 vsebujoča kombinacija DAC-Amp, s temi dokaj velikimi Frutek flaškami) in ta lampa potrebuje konkretno časa za to, kot tudi več časa, da se ogreje na delovno temperaturo, ampak potem te popelje v čista audio nebesa. Cool

Hvalabogu, da se je nekdo(končno!) pametno spomnil narediti single ended B300 na osnovi ECC99(in ni naključje, da v deželi, kjer so ruske lampe bolj poznane), saj mora to biti dobesedno"marriage made in heaven", ker boljše audio lampe za predojačanje od ECC99 zelo verjetno ni.
Ne predstavljam si, kaj vse stabilna in energična ECC99 doda občasno malce medlemu karakterju B300.
Že sama ECC99 ima kar 5W potencijala in bilo je že nekaj poskusov DIYerjev, da bi jo uporabili celo za ojačevalno in zdi se mi, da zato premore zverinski in stabilen gain z popolno kontrolo in se dejansko, ena redkih, obnaša kot tranzistor, "poje" pa kot lampa na kvadrat.
Res, čudo tehnike, v ECC88 topologiji se obnaša tako, da potrebuje čisto malo več "hrane" na potencijometru.
Na legendo ECC99 sta se z svojimi modeli že našlepala JJ in Beijing(bivši Shuguang?), ker pa so kar štiri ruske fabrike delale originalne verzije, se splača pogledat te lampe.
Žal testov različnih ECC99 še ni, ker je očitno , da udarni val ECC99 "spoznanja", enako kot pri music serverjih, šele prihaja in bo morda nekoč v prihodnosti resno pomedel z drugimi topologijami in si priboril mesto na vrhu, če ne celo kar prestol.
EL84 verzija je tudi zelo navdahnjeno koncipirana in čim bom imel malce časa, se bom malce posladkal z poglabljanjem vanjo(ne premorem sence Bojanovega znanja, tudi gledam par reči drugače kot on, znam pa že malo "brat" kaj je kaj in se pridno učim naprej).
Design -čista petica.

Grem ulaufavat moje ECC99 ljubice.. Embarassed Cool


Nazadnje urejal/a mestn pu Pet Okt 01, 2010 10:18; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mestn pu



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 22:21
Prispevkov: 2635
Kraj: domžale

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 01, 2010 10:14    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

hi_musica je napisal/a:
samob je napisal/a:
Design. Čista petica Cool . Res dobro izgledajo.

lp Samo


In dejstvo, da ojačevalniki stanejo le nekaj malega več kot njihovi kitajski čin čen čang kolegi, potem je to resnično dobitna kombinacija!

V.
WOW. In še dvakrat WOW.
Zakaj?
Prvi WOW je seveda cena-kvaliteta, plus design, plus, verjetno, uporabljene pasivne komponente, ki niso kot pri Kitajčkih in še kje, izbrane na slepo(upam).

Drugi WOW.

HL DAC in amp seveda nista delana na ECC99 topologijo.
ECC99 ima prijeten uplift v zgornjih srednjih, ki pa je v nekaterih ECC88 topologijah preizrazit, ker delovne točke in napetosti pač niso izvedene točno na potencijale ECC99.

Tretji WOW je dejstvo, da je prednica ECC99 na zahodu že davno pozabljena, zato so na tržišču kraljevale ECC83,88 in podobne, napram orjaški 6N6P, smešno majhne lampe.
Zato skoraj upravičeno domnevam, da zdaj, ko se znanje o sposobnostih ECC99 vrača, bo okoli nje še velik rompompom, čim bo še več posrečenih topologij temelječih na ECC99.

Wink
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
hi_musica



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 7:17
Prispevkov: 912

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 01, 2010 10:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Četrti WOW je specialno razviti dvojni izhodni "C core" transformator, kot ga zasledimo npr. pri Audio Note. Firma Trafomatic se v osnovi ukvarja s transformatorji. Implementacija njihovih traflcov v njihov audio je seveda ultimativna, ker točno vedo kaj delajo.

http://www.audionote.co.uk/articles/art_transformer_c-cores.shtml

V.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mestn pu



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 22:21
Prispevkov: 2635
Kraj: domžale

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 01, 2010 11:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

hi_musica je napisal/a:
Četrti WOW je specialno razviti dvojni izhodni "C core" transformator, kot ga zasledimo npr. pri Audio Note. Firma Trafomatic se v osnovi ukvarja s transformatorji. Implementacija njihovih traflcov v njihov audio je seveda ultimativna, ker točno vedo kaj delajo.

http://www.audionote.co.uk/articles/art_transformer_c-cores.shtml

V.
JP. Superca. Vemo koliko košta Audio note in kaj dobiš in srbski derivat je zagotovo vreden greha in denarja.

Pri Chinkih je ravno napajanje bolj tako tako, malo na Forrest Gumpa.
Forrest:"Cinese amp is like a box of chocolates, you never know what you get inside."
Bom malce bolj pogledal, samo trenutno imava na obisku enega frenda s karirasto kiklo tam z enega malo večjega otoka od Francije gor, s katerim smo mendrali po Španiji, plus, sesul me je nahod, tako da bolj na škrge diham in je cajta in možganov na razpolago bolj za vzorec.
Sluh imam posledično čisto skozlan.
Se pozna, ne? Embarassed Confused
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mestn pu



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 22:21
Prispevkov: 2635
Kraj: domžale

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 01, 2010 11:31    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Čisto majčkeno bom posmetil.

Nove 6N6P v ampu sem sparil z mojimi najbolj hovdrasto zvenečimi plebejkami, supermuzikaličnimi 6N1(ne patricijskeEV istega proizvajalca) za 70c komad in moja uha so f riti, ampak kaže, da je to že ena od prijetnejših kombinacij, ker so 6N6P tako prekleto analitične in muzikalične, da oba parčka data res lep rezultat.

Ne smemo pozabit, da so bile 20 let nazaj vse zahodne lampe po 70c komad, seveda tudi Telefunkence, potem pa so postale najboljša investicija vseh časov, ker so zaloge pošle.

Ruske zaloge še niso pošle in zahodne in ruske lampe imajo isto prednico-RCA lampo. Wink

Rusi so znanstvenike gojili na farmah, v zaprtih, posebej za to zgrajenih, luksuznih mestih znanstvenikov, tako da kar verjamem, da so tam ruski znanstveni pujski kakšno lampo znali naredit malce po svoje, kot se spodobi, še posebej, ker so bile vrhunske surovine na razpolago skoraj zastonj.

In kot pravi Lampizator. Več kot jih pokupimo od nažganih Ivanov, več jih bodo pobrali iz sistemov raket in vodenja atomskih glav in manj nevarnosti bo za svetovno katastrofo. Laughing

World Audiophiles united against nuclear holocaust! Cool


Nazadnje urejal/a mestn pu Pet Okt 01, 2010 11:36; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vojko



Pridružen/-a: Ned Maj 2008 16:50
Prispevkov: 940
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 01, 2010 11:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

PA ne samo to. Trafomatic v osnovi dela trafote in "C core" selekcionira, vse premerijo in v ampe gre mali procent najustreznejših. Tega ne dela niti Audio note, niti Yamamoto-vsaj v consumer clasi.
To je mala tajna Saše Cokiča in njegove kvalitete. Je pa pri teh stvareh kvaliteta trafotov 80% zvoka.

Napajanja, pasivne komponente so vse kot se šika.

Ob dveh 300b-jkah , trafotih in pasivnih komponentah sploh ne vem, kako mu za to ceno sploh kaj še ostane za žep.

Trenutno so njegovi ampi price/performance najboljši na planetu.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mestn pu



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 22:21
Prispevkov: 2635
Kraj: domžale

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 01, 2010 11:36    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

vojko je napisal/a:
PA ne samo to. Trafomatic v osnovi dela trafote in "C core" selekcionira, vse premerijo in v ampe gre mali procent najustreznejših. Tega ne dela niti Audio note, niti Yamamoto-vsaj v consumer clasi.
To je mala tajna Saše Cokiča in njegove kvalitete. Je pa pri teh stvareh kvaliteta trafotov 80% zvoka.

Napajanja, pasivne komponente so vse kot se šika.

Ob dveh 300b-jkah , trafotih in pasivnih komponentah sploh ne vem, kako mu za to ceno sploh kaj še ostane za žep.

Trenutno so njegovi ampi price/performance najboljši na planetu.
Že šparam cekine. Shocked Wink
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vojko



Pridružen/-a: Ned Maj 2008 16:50
Prispevkov: 940
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 01, 2010 12:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Samo ne mislit, da bo ta price/performance pravljica trajala 'Idea'

Cena bo hitro zrastla, ali pa bojo trafoti slabši, ali pa oboje 'Confused'
Mogoče so se pa spravil delat ampe zaradi krize, da malo pospešijo prodajo traflcev (joke).

Skratka šparanje je najslabša od možnih strategij.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 01, 2010 12:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

vojko je napisal/a:
PA ne samo to. Trafomatic v osnovi dela trafote in "C core" selekcionira, vse premerijo in v ampe gre mali procent najustreznejših. Tega ne dela niti Audio note, niti Yamamoto-vsaj v consumer clasi.
To je mala tajna Saše Cokiča in njegove kvalitete. Je pa pri teh stvareh kvaliteta trafotov 80% zvoka.

Napajanja, pasivne komponente so vse kot se šika.

Ob dveh 300b-jkah , trafotih in pasivnih komponentah sploh ne vem, kako mu za to ceno sploh kaj še ostane za žep.

Trenutno so njegovi ampi price/performance najboljši na planetu.



LP

Tako pravijo vsi, prodrejo na sceno pa "maloštevilni"
Crying or Very sad .
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
anton



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 13:09
Prispevkov: 77
Kraj: kamnik

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 01, 2010 12:56    Naslov sporočila: Re: Trafomatic Audio Odgovori s citatom

hi_musica je napisal/a:
TRAFOMATIC AUDIO
V tej temi bom predstavil podjetje Trafomatic audio in nekatere njihove izjemne produkte. Gre za vrhunske izdelke, kar pa je najbolj zanimivo, ti ne dosegajo "vrhunskih" cen. Pravzaprav gre za cenovno dostopne reči in to je bila pravzaprav podlaga za mojo "pisarijo".


Trafomatic Audio Experience 2

V upanju, da bi našel čim primernejši lampaški ojačevalec za pogon Avantgardov, sem prerešetal dobršen del ponudbe na spletu. V pomoč so mi bile recenzije znanih spletnih revij prav tako pa tudi mnenja in izkušnje uporabnikov. Finalni izbor je zajemal ojačevalnike kot so Art Audio Diavolo, KR Audio VA 340i, Almarro A 318B SE, Jamamoto A08 ipd.


Trafomatic Audio Kaivalya

Naletel sem tudi na povsem neznano podjetje Trafomatic Audio iz Srbije s svojo zanimivo kolekcijo ojačevalnikov in predojačevalnikov. Malo bolj podrobno brskanje po spletu je prineslo pozitivne kritike sicer maloštevilčnih uporabnikov ter izjemno dobre ocene, predvsem njihovega 300b intergirca. Stik s konstruktorjem Sašem sem navezal še isti dan in takoj dobil dober občutek. Po slabem mesecu dogovarjanja sem integrirca tudi naročil. Moj E2 je prvi proizvod TA, ki je romal v Slovenijo.

Nekaj zanimivega branja za začetek:
http://www.6moons.com/audioreviews/trafomatic5/kaivalya.html

V.



NIČ NISI NAPISAL KAKO ZVENI....LP ANTON
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 031-246-212
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 01, 2010 12:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

vojko je napisal/a:
Samo ne mislit, da bo ta price/performance pravljica trajala 'Idea'

Cena bo hitro zrastla, ali pa bojo trafoti slabši, ali pa oboje 'Confused'
Mogoče so se pa spravil delat ampe zaradi krize, da malo pospešijo prodajo traflcev (joke).

Skratka šparanje je najslabša od možnih strategij.



LP

Samo agresivno in še enkrat agresivno trženje je pot do uspeha ...
Tukaj zvok_kvaliteta ni v prvem planu ... Važno,da na več koncih sveta istočasno "trobijo kako je nekaj naj" in že "napol gluhi" audiofili to kupujejo in imajo za "referenco dobrega" zvoka .... Ko pa firma propade ali nima več denarja za "trženje" se zopet najde "nova vaba" in se zopet vse začne znova ... Prejšnja referenca pa "utone v pozabo" ... Tudi pri nas v SLO "je" in "je bilo" nekaj takih cvetk, ki so se "lobirale" kot nekaj "naj-naj" pa so že zdavnaj "utonile" v pozabo Wink !
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
hi_musica



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 7:17
Prispevkov: 912

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 01, 2010 13:17    Naslov sporočila: Re: Trafomatic Audio Odgovori s citatom

anton je napisal/a:
NIČ NISI NAPISAL KAKO ZVENI....LP ANTON


@Anton ... je bilo že nekaj napisanega s strani mojih gostov (v temi Revolucija?). Pripravlja se tudi nek skromnejši test, ki bo objavljen na teh straneh. Kako zveni? Z eno besedo: fantazija!

@Ajka ... gotovo je kup muh enodnevnic. Pa vseeno. Si že videl oglas za Jamamoto, Art Audio, Almarro? Nisi. Točno to. Pa vseeno se te robe proda več kakor si misliš. Ta roba ne rabi oglaševanja, kupci jo samo poiščejo. Enako velja za TA.

Pred 2 leti sem nabavljal peč na drva za centralno kurjavo. 15.000€ sem dal za komplet izvedbo. Peč se imenuje ETA. Si že slišal zanjo. Težko verjamem. Peči prodajo toliko, da jih sproti ne morejo izdelati. In reklama. Je ni. Zadovoljne stranke s priporočili same poiščejo vedno nove in nove kupce.

Jaz delam reklamo za TA, pa nimam niti centa od tega. Želim si le, da bi ljudje spoznali, da v audio svetu ni dobro samo tisto, kar je drago in kar se na veliko reklamira z bogatimi pasicami v Stereophilu ipd. Za mene je TA prijetno presenečenje, ki bi ga rad delil tudi z drugimi. Pa konstruktor je res faca (tudi iz tehničnega stališča).

V.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HIGH-END AUDIO Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5, 6  Naslednja
Stran 1 od 6

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe