Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Trafomatic Audio
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HIGH-END AUDIO
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
sasac



Pridružen/-a: Pet Okt 2010 23:44
Prispevkov: 14
Kraj: Serbia

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 11, 2010 14:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

vojko je napisal/a:
Kaivalyu sam spregledao da je EL84, pogledao-izvanredno.

Integralno sa 4 XEL84 p/p UL mode bi bila fantazija.

Eeeeee, onda čemo da čekamo. ('Razz') Sam razmišljao o Experience elegance Integrated, jer mi na zvučnike bolje svira Ul p/p.
http://www.forumcabasse.org/wiki/Colonne_116 (na engleskom nema nikdje)

Nadam se da če biti cherry ili orah, bez stakla na integrircu (opet se udvaraju gay lobiju). Inače Nikel je bombastična ideja.

Ma žuta nije na & moons, to je vrhunska svetska stvar. ('Wink'), nestala bi garant, jedino ako bi ju pakovali kao "fake" kučišče power supplya, koji kao ide uz pojačalo. A i to za neko vreme nebi prošlo......


Zaobljeni rubovi na punom lesu daju pojačalu kompaktniji osječaj (više je iz "jednog komada"), i uz nikel bila bi bombastična kombinacija. Najžlahtniji retro, al ne na silu - moderan.


To sa EL84 PP UL moze da se napravi ali samo kao custom , cena bi bila malo veca ali ne puno
_________________
Trafomatic Audio
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nomad



Pridružen/-a: Pet Maj 2009 14:01
Prispevkov: 911
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 12, 2010 18:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

sasac je napisal/a:
prosto neverovatan osecaj prostora

To je posledica spretno uglašenega power responsa tega zvočnika.
Zato ima tudi tako umetelno izdelan disperzor.
Naše dojemanje prostora bo odvisno predvsem od karakterističnega power responsa določenega zvočnika.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sasac



Pridružen/-a: Pet Okt 2010 23:44
Prispevkov: 14
Kraj: Serbia

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 17, 2010 23:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Experience Line One

_________________
Trafomatic Audio
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sasac



Pridružen/-a: Pet Okt 2010 23:44
Prispevkov: 14
Kraj: Serbia

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 04, 2010 01:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom


_________________
Trafomatic Audio
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ProJet



Pridružen/-a: Sre Feb 2009 17:54
Prispevkov: 1241
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 04, 2010 01:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Bravo, trafo rules! Laughing
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
anton



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 13:09
Prispevkov: 77
Kraj: kamnik

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 04, 2010 08:36    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

nomad je napisal/a:
sasac je napisal/a:
prosto neverovatan osecaj prostora

To je posledica spretno uglašenega power responsa tega zvočnika.
Zato ima tudi tako umetelno izdelan disperzor.
Naše dojemanje prostora bo odvisno predvsem od karakterističnega power responsa določenega zvočnika.




ZARADI LAŽJEGA RAZUMEVANJA ..BI PREDLAGAL PREVOD....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 031-246-212
hi_musica



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 7:17
Prispevkov: 912

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 04, 2010 08:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ČESTITKE SAŠO!
E2 je preprosto vrhunski.

Kar tako naprej.
Vili
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nomad



Pridružen/-a: Pet Maj 2009 14:01
Prispevkov: 911
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 04, 2010 20:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

anton je napisal/a:
nomad je napisal/a:
sasac je napisal/a:
prosto neverovatan osecaj prostora

To je posledica spretno uglašenega power responsa tega zvočnika.
Zato ima tudi tako umetelno izdelan disperzor.
Naše dojemanje prostora bo odvisno predvsem od karakterističnega power responsa določenega zvočnika.




ZARADI LAŽJEGA RAZUMEVANJA ..BI PREDLAGAL PREVOD....


Verjetno misliš razlago in ne prevoda. Za power response nimamo pravega slovenskega prevoda in nasploh je izraz zelo redko uporabljan v audio krogih in ga audiofili bolj slabo razumejo. Med profesionalci pa je malce drugače. Pri ozvočenju nas frekvenčni razpon ne zanima toliko kot power response. Frekvenčni razpon se meri v osi poslušanja, medtem ko je power response vsota celotne akustične energije oziroma moči, ki jo zvočnik oddaja v vse smeri. Skratka isto, kot frekvenčni razpon, samo da ne samo na osi, temveč v celotnem 3D polju okoli zvočnika. Frekvenčni razpon nam pove samo karakteristike direktnega zvoka, kako bo zvočnik zvenel v prostoru pa laže razberemo iz power responsa. Več se najde na internetu, če malo pobrskaš, nekaj je tudi na: http://www.linkwitzlab.com/

Disperzor ali phase plug pa vpliva na power response. Nekaj malega o tem je na strani Decware, ki tudi proizvajajo phase pluge za Lowther zvočnike:

Citiram:
On more expensive speakers that reproduce mid and high frequencies it's common to find what is typically called a "phase plug" located in place of the dust cap. The bullet shape of the plug is designed to reduce the inherent phase cancellations that occur between the dust cap and speaker cone. By reducing the phasing issues at these higher frequencies it is possible to improve and flatten frequency response. From a more subjective perspective it helps add depth and clarity to the sound stage with less beaming.


Več o njihovem phase plugu pa tule:

http://www.decware.com/paper46.htm
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
before



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 19:23
Prispevkov: 2796
Kraj: Ruše

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 05, 2010 19:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

sasac je napisal/a:
Experience Line One


Sicer bolj brezupno vprašanje, pa vendarle: ali kdo od forumašev pozna koga, ki ima ta predojačevalnik? Močno me namreč zanima, kako bi se vklopil v moj sistem.
_________________
Cenite to kar imate in stremite k boljšemu! To je moj recept za zadovoljstvo.

Audiohedonist
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
hi_musica



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 7:17
Prispevkov: 912

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 05, 2010 20:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Po moje tega nima še nihče v Sloveniji. Jaz imam prvi Sašotov izdelek, ki je iz Srbije romal v Slovenijo. Meni se niti sanjalo ni, kakšen je njegov 300b, ampak sem dobil zelo dober filing po pogovoru s konstruktorjem, zato sem brez predhodnega testiranja nabavil feršt. In kakšen feršt je to ... HUA!

V.

PS: Before, pridi enkrat pogledat.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
alenvprekršku



Pridružen/-a: Pet Nov 2008 14:09
Prispevkov: 890
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 05, 2010 21:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

hi_musica je napisal/a:
Po moje tega nima še nihče v Sloveniji. Jaz imam prvi Sašotov izdelek, ki je iz Srbije romal v Slovenijo. Meni se niti sanjalo ni, kakšen je njegov 300b, ampak sem dobil zelo dober filing po pogovoru s konstruktorjem, zato sem brez predhodnega testiranja nabavil feršt. In kakšen feršt je to ... HUA!

V.

PS: Before, pridi enkrat pogledat.


Res je! Odličen ojačevalec. Me je na obisku pri tebi prepričal.
_________________
B&O Fan in audiofil z OKM!
... it's not just about what your equipment does, it's about how it makes you feel.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
before



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 19:23
Prispevkov: 2796
Kraj: Ruše

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 05, 2010 23:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

hi_musica je napisal/a:
Po moje tega nima še nihče v Sloveniji. Jaz imam prvi Sašotov izdelek, ki je iz Srbije romal v Slovenijo. Meni se niti sanjalo ni, kakšen je njegov 300b, ampak sem dobil zelo dober filing po pogovoru s konstruktorjem, zato sem brez predhodnega testiranja nabavil feršt. In kakšen feršt je to ... HUA!

V.

PS: Before, pridi enkrat pogledat.


Hvala za povabilo. Very Happy
Veš da pridem. Upam, da si bom lahko čim prej vzel čas za to. Takrat se ti javim na ZS, da dorečeva podrobnosti.

lep pozdrav!
_________________
Cenite to kar imate in stremite k boljšemu! To je moj recept za zadovoljstvo.

Audiohedonist
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sasac



Pridružen/-a: Pet Okt 2010 23:44
Prispevkov: 14
Kraj: Serbia

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 29, 2010 01:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jos malo slika , ovaj put iz Francuske . Kombinacija Avantgarde / Experience Elegance /Experience Line One

_________________
Trafomatic Audio
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sasac



Pridružen/-a: Pet Okt 2010 23:44
Prispevkov: 14
Kraj: Serbia

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 08, 2010 12:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Experience Two Power Amplifier

_________________
Trafomatic Audio
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 09, 2011 11:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LP

Na kar nekaj HI FI-HI END showih po svetu je bila in še bo predstavljena zelo posrečena kombinacija :
TRAFOMATIC (WLM) - VOXATIV - SILENT WIRE


_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HIGH-END AUDIO Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6  Naslednja
Stran 5 od 6

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe