Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Druženje in povabila na poslušanje
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... , 23, 24, 25  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Dogodki v svetu HI-FI-ja, srečanja
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
sakala1



Pridružen/-a: Sob Nov 2010 17:04
Prispevkov: 96
Kraj: CELJE

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 24, 2012 12:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala tebi za obisk in da sva lahko izmenjala par izkušenj.
Se pa sigurno oglasim k tebi longplay na poslšanje tvojega sistema.
lp.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 041614173
jernejc



Pridružen/-a: Ned Avg 2008 9:24
Prispevkov: 1044
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 18, 2012 22:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Včeraj popoldan smo nekaj telefonarili na relaciji Kozina - Ljubljana - Novo mesto in sledilo je večerno srečanje v Ljubljani.
Castor in jaz sva se oglasila pri @vojkotu in s seboj pritrogala kablovje in dve phono stopnji. Pravzaprav smo se za srečanje menili že kar lep čas, a vsakdanje obveznosti ...
Bilo je veliko muzike, zlasti na vinilu, piva, nekaj debate okoli pojmov in definicij v tem našem skupnem hobiju in čas nam je kar pobegnil. Very Happy
kar se tehnikalij tiče, sem si posebej ogledal cabasseje, pa gramofon z hadcock ročko...in ni vrag, malo prej sem eno ujel na ebayu.
Eden izmed razlogov za srečanje je bil tudi moj interes slišat mojo phono stopnjo še v kakem drugem sistemu. S slišanim sem več kot zadovoljen.
Torej, družimo se, spoznavamo glasbene okuse soforumašev, izmenjujemo si izkušnje, si posojamo opremo...uživamo v hobiju.
Hvala gostitelju za povabilo in obema skupaj za lep večer.
Še moja žena je opazila, da je bilo včerajšnje srečanje zelo zanimivo in živahno...očitno se mi že od daleč vidi današnje navdušenje.
LP Jernej
_________________
Ohm sweet ohm.

Just saw a gold plated optical fibre. Apparently the gold made it sound marvelous according to the salesman.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5406
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 17, 2013 00:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Preživel zelo lepo popoldne pri majstru CK-ju.

Druženje je bilo enkratno. V njegovi veliki luštni poslušalnici se je poslušalo dva različna tipa samostoječih zvočnikov, ki sta vsled dobrega akustičnega tretmana sobe in sistema lahko pokazala kaj dejansko zmoreta in verjemite, bilo je kaj za slišat. Fajn to dela. Cool

Absorbirano mi samo potrjuje tisto, kar ugotavljam zadnje čase, da sta akustika sobe in umestitev zvočnikov vanjo zelo pomembna. Džabe hi-end če ni nič narejeno na akustiki, ma ne bo ni bleda senca tistega kar dejansko zmore. Pred tem ubadati se s kablovjem pa še toliko manj.

Majstore iz srca hvala za vse nasvete, ideje, predloge, s tvojo pomočjo bom doma naredil lep korak naprej. Razz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5406
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 03, 2013 18:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Danes me na moje veliko veselje počastila z obiskom soforumaša Zuluf in Gorazd. Preživeli lepih nekaj uric ob špilčkanju z Elkoss dacom in aktivnimi ATC-ji. Par utrinkov:













Na prvo žogo tale naše gore list dac sploh ni švoh, daleč od tega. Sabre D/A čipovje je drugače znano po muhavosti in je treba dosti znanja ter izkušenj, da se njegova silna resolucija kultivira na način, da se še zmeraj sliši vse obenem pa ni sitna agresivna živčna klinika. In ta dac je eden boljših primerkov Sabreta s katerimi sem prišel v stik. Pohvala avtorju ki je to spravil skupaj! Cool

Ful luštno druženje, užival dvesto na uro. Zuluf in Gorazd hvala vama in upam, da čimprej ponovimo. Razz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Zuluf



Pridružen/-a: Pet Nov 2012 16:46
Prispevkov: 677
Kraj: bunga bunga

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 03, 2013 18:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala za povabilo in pogostitev. Super družba, kosilce, res je bilo fino.
Sistem v Aljoševi novi poslušalnici igra še bolje kot prej. Room treatment je naredil opazno razliko, prav tako pa sistem deluje bolj uravnoteženo z omniji na minimumu. Brenkala se mi zdi, da še posebej briljirajo na M&D-jih. Se mi zdi, da je poleg poslušalnice še precej drugih novosti od takrat kot sem bil zadnjič pri tebi. Tudi podrobnosti ala štrom kabli, zvočniški kabli, podstavki.... vse je doživelo upgrade. Čestitke. Sistem res lepo igra.
Še enkrat sem se lahko tudi zavedel kako slabo posneto glasbo pretežno poslušam. Prav tako se je ponovno potrdilo koliko truda je potrebnega, da spdif povezava dela tako kot je treba. To je verjetno Stormy porihtal. Pri meni sva imela podoben test z navadnimi spdif priključki na touchu in zadeva je ubila zvok. Sploh pa da ne govorim o razliki, med hires posnetkom in 16 bitno različico. Kaj je bilo že tisto na čemer si pokazal razliko? Sej za mene, glede na glasbo ki jo poslušam, niti ne vem koliko je ponudbe v 24 bitih. Za enega, z drugačnim repertoarjem, je pa to res no brainer, sploh če je odkartal za nek pošten sistem in poslušalnico.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5406
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 03, 2013 23:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zuluf je napisal/a:
Hvala za povabilo in pogostitev. Super družba, kosilce, res je bilo fino.
Sistem v Aljoševi novi poslušalnici igra še bolje kot prej. Room treatment je naredil opazno razliko, prav tako pa sistem deluje bolj uravnoteženo z omniji na minimumu. Brenkala se mi zdi, da še posebej briljirajo na M&D-jih. Se mi zdi, da je poleg poslušalnice še precej drugih novosti od takrat kot sem bil zadnjič pri tebi. Tudi podrobnosti ala štrom kabli, zvočniški kabli, podstavki.... vse je doživelo upgrade. Čestitke. Sistem res lepo igra.
Še enkrat sem se lahko tudi zavedel kako slabo posneto glasbo pretežno poslušam. Prav tako se je ponovno potrdilo koliko truda je potrebnega, da spdif povezava dela tako kot je treba. To je verjetno Stormy porihtal. Pri meni sva imela podoben test z navadnimi spdif priključki na touchu in zadeva je ubila zvok. Sploh pa da ne govorim o razliki, med hires posnetkom in 16 bitno različico. Kaj je bilo že tisto na čemer si pokazal razliko? Sej za mene, glede na glasbo ki jo poslušam, niti ne vem koliko je ponudbe v 24 bitih. Za enega, z drugačnim repertoarjem, je pa to res no brainer, sploh če je odkartal za nek pošten sistem in poslušalnico.


Me veseli, da ti je bilo všeč. Takšno postavitev/nastavitev zvočnikov sta z Gorazdom slišala prva, še teden nazaj je bilo drugače. Optimizacija spdifa je delo dr. Storma. Od štroma zdaj ena faza izključno za hifi. Dovod iz glavne elektro omare preko svoje varovalke direktno v stenske vtičnice za hifi brez štukanja kabla z dozami vmes. Največ pa prinese akustični tretma. Tu mi je z nasveti, predlogi, meritvami, bas trapi,... ogromno pomagal majstore CK, ki sem mu neizmerno hvaležen za vso nesebično pomoč, brez njega ne bi bilo to to, majstore še enkrat hvala.

Tisti hi-res ki je na grozovit način posilil cd verzijo pa je tole:

http://www.naimaudio.com/news/article/meet-me-london-rebon-hi-res

Kako je zadevšna nastajala tule video:

http://www.youtube.com/watch?v=3lXnAGIwicE

No tu ne gre za fer primerjavo 24 bit vs. 16 bit, saj gre za nov remaster, tako da tu ne gre za prikaz razlike med formatoma ampak prikaz kaj zmore dobra studijska mašinerija s tapravim stručkom zadaj, ki 14 let po izdaji cd plate dobi v roke master trak in se loti stvari kot se zagre. In razlika je adijo pamet.

Fajn je bilo ja. Razz

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
stormsonic



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 2:00
Prispevkov: 764
Kraj: MB

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 04, 2013 00:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Aljoša, lepo si uredil sobo, mi je zelo všeč Razz
Ampak za tega Toucha se ne spomnim, da sem imel prste vmes?
_________________
My DMM will go only to 10, maybe your DMM can go to 11?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5406
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 04, 2013 00:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

stormsonic je napisal/a:
Aljoša, lepo si uredil sobo, mi je zelo všeč Razz
Ampak za tega Toucha se ne spomnim, da sem imel prste vmes?


Nisi ne.

Z Zulufom sva poslušala digi out mojega skviza ki si ga spedenal kot se zagre in njegovega originalnega.

Majstore prileti kaj okoli ko boš pri času, da kako rečemo, kaj spijemo, mal preposlušamo in eto prijetnih par uric. Razz

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Zuluf



Pridružen/-a: Pet Nov 2012 16:46
Prispevkov: 677
Kraj: bunga bunga

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 04, 2013 10:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

stormsonic je napisal/a:
Aljoša, lepo si uredil sobo, mi je zelo všeč Razz
Ampak za tega Toucha se ne spomnim, da sem imel prste vmes?


Zdravo,

A si že kakšnega toucha pedenal? Je že kdo kaj lotal po njegovi plati?

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
stormsonic



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 2:00
Prispevkov: 764
Kraj: MB

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 04, 2013 15:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Squeezebox tema, stran 92.
Priporočam mikroskop in mirno roko, noter so 0402 SMD elementi, to je velikost 1 x 0.5 mm.
_________________
My DMM will go only to 10, maybe your DMM can go to 11?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
canyonn



Pridružen/-a: Pon Apr 2009 15:53
Prispevkov: 640
Kraj: kanal

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 15, 2014 22:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ko se je Tomaž dogovarjal za srečanje z mojstri konstrukcije in izdelave svojih projektov sem slutil da bo srečanje popolno doživetje .To je tisti izjemen občutek da smo u živo z projekti ki nastajajo, u bistvu novitete u materiji stvari ki nas zanimajo.Iz dosedanjih debat u forumu najprej ,presenečenje je bilo toliko večje u živo.Bo Tomaž dodal reportažo.
U glavnem ,Matjaž me fascinira s kompletnim sistemom domače izdelave razen digitalnega vira ki je macmini.Timbralno izredno bogat sistem,ki je vlekel v jedro glasbe.Tu sem spoznal zame popolnoma nov pristop v kreiranju zvoka,to je zame eden največjih napredkov prilagajanja zvočnikov v domačem audio to je digitalna 3 stezna kretnica za HFrame zočnike.U bistvu jo lahko uporabimo za katerekoli zvočnike.In seveda tri amping v A klasi.Sam dizaj naprav čist ,lep,usklajen in kvalitetno narejen.
Medtem ko prihajamo do Mareta damo blizu Jožetov vintage zvočniški setup iz 80 tih ki ima še vedno božansko srednjetonsko in višje območje.Ojačevalnik pa je Jožetov projekt,ki preseneti z izjemno brzino.
Dan hiti naprej,smo pri Maretu.Spet smo na tri amping sistemu a szi fiksno elektronsko kretnico.Bas 18 col.U igri so Jožetovi in Maretovi moduli ,ki so me že predhodno impresionirali z brzino in kontrolo.Zvok me je močno spomnil na izkušnjo s Accuphase A200 pred kratkim.So pa zvočniki še relativno neuigrani cca 50h,tako da še nismo slišali usega.Vseeno je resolucija in kontrola basa ena najboljših,zvočniški sistem je OB.
Tako, Matjažev kot Maretov in Jožetov, sistemi so v evoluciji,baza sistemov je močna ,so na pravi poti u audio reprodukciji,če sam pri sebi primerjam zvok u živo in pri njih na playback!
U resnici sem tukaj bil prisoten večjim novostim kot na specjaliziranih audio sejmih.
Več kot vse to je ,da imamo srečo in možnost spoznati se in družiti z izjemnimi gospodi.


Nazadnje urejal/a canyonn Ned Mar 16, 2014 00:26; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 041775119
Gorevžan



Pridružen/-a: Čet Okt 2012 21:02
Prispevkov: 28
Kraj: Gorenja vas

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 15, 2014 23:44    Naslov sporočila: 3 sistemski OB Odgovori s citatom

Pozdravljeni.
Včeraj sva z prijateljem Simonom ali canyonnom bila na obisku pri treh Diyerjih.

Prvega sva obiskala po predhodni najavi g.Matjaža ali submat50 na forumu.
Po pozdravu nama najprej pokaže Quade 57!!!
Potem gremo na vrt,kjer ima Diy bazen z teraco..
Nazadnje se ustalimo v dnevni-poslušalnici,kjer ima veliko odprtino-Diy v zidu,ki se nadaljuje v zastekljeno dnevno.Tu pa se zgodba začne.


Vidi se,da ima Matjaž veliko znanja na software področju,ker uporablja digitalne medije za predvajanje,shranjevanje in ostalo.Vse pa krmili z ipodom.To je začetek verige.Signal gre potem v digitalno kretnico-vidi čudo-
kjer lako nastavlja vse parametre za rezanje,ekvalizacijo ipd.Tu je možnosti ogromno.tudi za samograditelje.Nič menjavanja špul in kondijev...Vse se nastavi z parimi kliki...

Od tu gredo potem trije signali na zopet tri Pass 5 ojačevalce Diy seveda.
In na koncu smo poslušali H frame z Alpho 15 na basih,Seas na srednjih in visokih.Tudi to je Diy.

Izbor glasbe sva prepustila kar Matjažu,ker jo ima ogromno in to vrhunske.Vse komandira z tablico-zelo prikladno.Ob glasbi pijači in prigrizkih čas kar leti.
Po urci poslušanja in debate okrog gradnje sistema se odločimo malo spremeniti nastavitve na digi.kretnici.Zgornji rez basa spusti z 150 na 100Hz.In zvok se spremeni na bolje.Tudi tu je še veliko možnosti izboljšati zvok,ki je sicer zelo zelo dober.
Bravo Matjaž.Odličen sistem,ki dopušča veliko možnosti eksperimentiranja z digitalizacijo.Zvok pa je vrhunski.Za malo dnarja...
Po par nastavitvah hitro slišimo razlike v sistemu,ki igra tako dobro,da smo kar poslušali in poslušali.
Štiri urce so minile prehitro.
Še enkrat hvala Matjažu za odličen dan.
P.S. Glede na to,da je Matjaž cel sistem naredil skoraj sam: KAPO DOL.
Tudi zaradi tega,ker deliš znanje z nami.
LP Tomaž
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Gorevžan



Pridružen/-a: Čet Okt 2012 21:02
Prispevkov: 28
Kraj: Gorenja vas

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 16, 2014 01:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdrav.
Na obisk sva se najavila tudi k soforumašu joztom-u g.Jožetu.
Najprej nama pokaže njegov Diy sistem star 30 let.Zadeva igra zelo zelo dobro.

To so sateliti z baje Kef enotami in Transm.line za base.Izdelek UAAAu izpred 30 let,ki pa še zmeraj igra odlično.Glede na to,da sem tak sistem slišal prvič so basi neverjetno čisti,hitri in odlično kontrolirani verjetno tudi zaradi Jožetovega novega Diy ojačevalca,ki ga je sam skonstruiral!!!

Potem ga vzame s sabo na tretjo lokacijo za poslušanje OB ja.
Odpelje nas k g.Maretu kjer prvo priklopita ta ojačevalec na JBL za test.


Po par komadih se preselimo v sosednjo sobo,kjer imata postavljen njun sistem:
Poslušali smo DVD player Denon entry level od tam imata speljan signal na elektronsko kretnico,ki pa je fiksno zacinjena z rezi na 100 in 1500Hz.
Potem gredo trije signali na tri domače ojačevalce,ki so peta verzija oz. skoraj tipitopi.Zanimivo,da za napajanje zadnje verzije ojačevalca upotabljata switche in ne toroida,greatza in kondijev.Zelo zanimive rešitve.Pustimo ob strani v kakšna ohišja so vgrajeni ojačevalci,s kakšnimi droti so povezani in kakšna je razdelilna letev....

Edino škoda,ker nista imela priključenega gramofona.

Iz treh parov ojačevalcev gre potem signal na OB desko,kjer so od spodaj 18col low cost basi

6,5 inčni Audax

in pa malenkost popravljeni Dynaudio

Zvok pa neverjeten.To je moj tretji OB sistem,ki sem ga poslušal.
Jože in Mare sta izbrala poceni driverje,jih upasala na desko,pognala z lastnimi ojačevalci in rezultat je odličen.Koliko ur pa sta porabila za to,da smo mi lahko poslušali odličen sistem,vesta onadva.Imata kilometrino.
Zadovoljni.

Potem se nam je pridružil še en radovednež.

Glede na videno in slišano je zame to eden najboljših sistemov,ki sem jih slišal.Zvok je veliko bolj odprt kot pri škatlah.Stage,globina sta izredna.Da ne omenjam basa,ker takšnega še nisem slišal oz. čutil.Dobesedno strese.Je pa res,da je ogromno odvisno od ojačevalca....
Bravo Jože in Mare.
Tudi Alchemy iz leta 1983 je zvenel odlično..

Open Bafle je zelo zanimiv koncept zvoka,če je pravilno nastavljen.Bom še malo raziskoval v tej smeri...
Še enkrat hvala za čudovito druženje.
Četudi sam nimam doma sistema na takšnem nivoju ste vsekakor ob morebitni poti na primorsko vabljeni k meni.Se dobi zmeraj kaj...
Hvala in LP
Tomaž
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 16, 2014 12:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vsem zahvala za prijeten obisk, druženje in izmenjavo vseh vrst koristnih informacij. Hvala tudi za prizanesljivost pri oceni, se pa trudiva zadevo izpiliti. Nadaljnje korake sva predstavila, predvsem pa morava popraviti prvi SACD Yamaha DVD S1200, keteremu je opešala glava, menjava pa ravno pri tem modelu najbolj zapletena. Predvsem nama je šlo za prikaz, da se da z nekaj teorije in skromnimi sredstvi segati dokaj visoko. Še ena resnica, nikdar sam, brez auditorija in kritike, ne dosežeš sredine in nevtralnosti, zato so obiski zlata vredni. Nadaljnje sodelovanje bomo še razširili.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
submat50



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 18:05
Prispevkov: 613
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 17, 2014 10:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala za prijeten obisk. Jaz sem sem dolgo casa delal cisto sam, potem sta se jpridruzila se Jernej in Joze v diskusiji o hifi . Ta obisk pa mi je potrdil, da sem na pravi poti. Sistem je modularno razvit zato omogoca veliko ekspementiranja, tako da mi moznosti ne bo zmanjkalo. Upam, da ne tudi idej. Se enkrat hvala za prijetno druzenje.

Lp matjaz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Dogodki v svetu HI-FI-ja, srečanja Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... , 23, 24, 25  Naslednja
Stran 24 od 25

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe