Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Druženje in povabila na posluŔanje
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4 ... 23, 24, 25  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Dogodki v svetu HI-FI-ja, sreĆØanja
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
alenvprekrŔku



Pridružen/-a: Pet Nov 2008 14:09
Prispevkov: 890
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 01, 2010 06:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zanimivi so sicer tudi drugi detajli, na primer Ā»bogkov kotekĀ« je bil
ravno na mestu, kjer naj bi po feng shui pravilih stal hiŔni oltar.

Ja, vsi trije smo bili obrnjeni proti "podobi" in oltarju. Oltarju u pravem smislu besede.


_________________
B&O Fan in audiofil z OKM!
... it's not just about what your equipment does, it's about how it makes you feel.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
alenvprekrŔku



Pridružen/-a: Pet Nov 2008 14:09
Prispevkov: 890
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 01, 2010 07:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

SpoŔtovani,

po "malo za hec in malo za res" uvodu, nadaljujemo z druženjem in povabili. V svoj lep in topel dom, je naju z Zoranom, povabil Vili.
To priložnost bi izkoristil da se zahvalim njegovi soprogi, v Zoranovem in svojem imenu.
DoĆØakali so naju Å”e topli buhteljni (izjemni in bogato nadevani z mareliĆØno marmelado, mljask, mljask) in prazna hiÅ”a. Vse v cilju audiofilskega hedonizma in neomejenega SPL-ja.
Od nekod se je zasvetila Ŕe steklenica whiskeya.
Ijao! Zoran ima maĆØka že od prej.

Lahko smo zaĆØeli.

Spoznavanje s konfiguracijo in principi delovanja.



Na programu smo imeli razliĆØne zvrsti glasbe.
Ti zvoĆØniki ne igrajo na kitaro. Tukaj kitarist sedi v sobi in igra na svoj instrument.
Za klavir toĆØno veste, kje in kako je bil postavljen mikrofon.
Bijelo dugme - "Sve ĆØe to o mila moja prekriti ružmarin, snjegovi i Å”aÅ”",
mi Ŕe sedaj izvablja nasmeh. Spomini huh.
Nirvana, album "Nevermind" me je vrnil v "Bunker" na GerbiĆØevi.

Izjemno! Bravo maestro! Globoki naklon fantom iz Lautertal-a.
_________________
B&O Fan in audiofil z OKM!
... it's not just about what your equipment does, it's about how it makes you feel.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
hi_musica



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 7:17
Prispevkov: 912

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 01, 2010 07:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fanta sta bila vĆØeraj prava popestritev. SPL pa za uÅ”esa trgat. Moja žena bi rekla, da smo vsi že pomalem gluhi Smile.

Zoran je že takoj naredil nekaj posegov glede postavitve zvoĆØnikov. Horne je praktiĆØno uporabil za sluÅ”alke Smile. "VeĆØerna molitev" pred "Bohkovim kotom" pa pomeni krasen test položaja sweet spota. ZaĆØneÅ” bližje zvoĆØnikom in se poĆØasi premikaÅ” nazaj, dokler se na odru stvari ne postavijo na svoje mesto. Proti priĆØakovanjem se to zgodi že precej kmalu, ĆØeprav Avantgardom moĆØno oĆØitajo integracijo driverjev pri posluÅ”anju "od blizu".

Mimogrede "Bohkov kot" je umetniÅ”ka stvaritev, Feng Å uj pa je oĆØitno sugeriral moji ženi, ki je na vpraÅ”anje, kam postaviti sliko, pokazala s prstom na izbrano mesto, jaz pa sem v istem momentu že "zabijal žebelj" v nemoĆØno belo steno. In tako naj bo.

Alen, danes zjutraj sem preveril gladino preostalega viskija, mislim da ni bilo pretiravanja. Da si ne bodo ĆØlani foruma kaj narobe predstavljali. Bistvo nam je bila muzika, posluÅ”ali smo pa vse od A do Ž. Celo DugmiĆØe in Nirvano, khm khm!

V.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
alenvprekrŔku



Pridružen/-a: Pet Nov 2008 14:09
Prispevkov: 890
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 01, 2010 07:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zvok je božanski. Emocije so tukaj zagotovljene. Dvig kocin, enako!
Å e eden zvoĆØnik, katerega bi rad imel.

Å e malo o sistemu:

Generator, brez kW in MW, poganja zvoĆØnika z lahkoto in se igra z ĆØustvi.
Ni kar tako najpogostejŔi na policah lastnikov Avantgardov.



Moram tudi omeniti zavidanja vredno fonoteko. Vsi žanri in za vse okuse.

Urice so minile hitro, prehitro. Za konec smo si privoÅ”ĆØili:
"Also sprach Zarathustra" (Richard Strauss)
Gate trga. Grandiozno. Koncertna dvorana doma.

Pred odhodom smo si Å”e privoÅ”ĆØili "fini tuning sistema".



To moramo ponoviti ĆØim prej...

Lepa hvala Viliju Ŕe enkrat. Nepozabno doživetje za vse.

Alen
_________________
B&O Fan in audiofil z OKM!
... it's not just about what your equipment does, it's about how it makes you feel.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
before



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 19:23
Prispevkov: 2796
Kraj: RuŔe

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 01, 2010 08:31    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

hi_musica je napisal/a:

Alen, danes zjutraj sem preveril gladino preostalega viskija, mislim da ni bilo pretiravanja. Da si ne bodo ĆØlani foruma kaj narobe predstavljali.
V.


Pa si prepriĆØan - da ni morda Å”lo za (že) drugo steklenico viskija !!!
Po fotografiji z "nudlvalerjem" sodeĆØ... Laughing
_________________
Cenite to kar imate in stremite k boljŔemu! To je moj recept za zadovoljstvo.

Audiohedonist
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
hi_musica



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 7:17
Prispevkov: 912

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 01, 2010 08:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

before je napisal/a:
hi_musica je napisal/a:

Alen, danes zjutraj sem preveril gladino preostalega viskija, mislim da ni bilo pretiravanja. Da si ne bodo ĆØlani foruma kaj narobe predstavljali.
V.


Pa si prepriĆØan - da ni morda Å”lo za (že) drugo steklenico viskija !!!
Po fotografiji z "nudlvalerjem" sodeĆØ... Laughing


PoĆØakaj, da Alen objavi tiste fotografije s Å”temarco Smile.
V.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Antony



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 8:37
Prispevkov: 295
Kraj: Žabnica

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 01, 2010 09:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

: dobra fotka!

hi_musica, maŔ ZenAcoustic kable? Po spominu se takole svetijo pri fleŔu? MaŔ Satorije ali Absolute?
_________________
Izdelava spletnih strani www.trsplet.com - www.tonimeglic.com
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
hi_musica



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 7:17
Prispevkov: 912

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 01, 2010 09:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mam Satorije, ampak iÅ”ĆØem nekaj primernejÅ”ega, enostavnejÅ”ega. Niso slabi kabli, ampak na SS igrajo bolje kot na lampaÅ”ih. Ni pa nobene krize, Å”e vedno jih sistem zelo lepo sprejme.
V.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5406
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 01, 2010 09:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Oj družba!

Spremljam temo že vse od njenega zaĆØetka in je odliĆØna. Cool

Pri meni so ljubitelji glasbe in dobrega zvoka vedno dobrodoÅ”li, kar sem povedal že veĆØkrat. V ĆØasu obstoja foruma sem spoznal ogromno novih prijateljev ki mi pomenijo veliko.

Sprostitveni ĆØvek, izmenjava mnenj, izkuÅ”enj, pogledov, vizij, razÅ”irjanje obzorja nikoli ne Å”kodi. ƈe pa pri tem na licu mesta uleti tudi kakÅ”na konstruktivna kritika sistema, ki ĆØloveku zna olajÅ”ati nadaljnje odloĆØitve oziroma nakazati pot naprej, pa Å”e toliko bolje.

S svojim povabilom in odzivanjem na vaŔa povabila se vam pridružim takoj po koncu ljubljanskega hifi showa.

Lepo se imejte in see ya! Razz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
hi_musica



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 7:17
Prispevkov: 912

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 01, 2010 09:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Dejansko je tako kot pravi AljoÅ”a. Konstruktivne kritike so pomembne, ni reĆØeno da jih moramo upoÅ”tevati, ampak zunanji opazovalec, ki gleda iz drugaĆØnega staliÅ”ĆØa, lahko marsikdaj pripomore k reÅ”itvam ugank.

Po drugi sterani je potrebna kalibracija uÅ”es. Na nek naĆØin jo v veĆØini primerov dobimo pri posluÅ”anju živega koncerta. Eden od "pomožnih" naĆØinov pa je seveda obisk kolega in posluÅ”anje njegovega sistema.

SliÅ”al sem že veliko sistemov, dragih in malo manj dragih. Se pa Å”e ni zgodilo, da ne bi pri katerem izmed njih naÅ”el kako svetlo toĆØko, ki bi jo z veseljem implementiral v svoj sistem, pa ĆØetudi je zgolj detajl. Tudi pri poceni sistemih.

V.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Zoran



Pridružen/-a: Čet Jul 2009 15:12
Prispevkov: 138
Kraj: Prevoje

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 01, 2010 13:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ko se evforija (ni je manjkalo) poleže, pride ĆØas za konstruktiven razmislek.

Sem zelo tehniĆØno naravnana oseba in pri vseh mojih subjektivno doživetih vtisih vedno iÅ”ĆØem neko razlago, skuÅ”am razumeti. O sistemu, ki smo ga doživljali vĆØeraj, pa ne vem ĆØisto niĆØ. Zato sem samo "srkal" (kot sem to v enem od prejÅ”njih postov poimenoval) in zato bom iznesel samo nekaj prvih vtisov, ki jih je premalo za poÅ”teno oceno.

Sistem je vsekakor impresiven in se ti takoj priljubi, Å”e zlasti ĆØe ti gostitelj postreže z primerno izbrano glasbo. Posnetek nekega ameriÅ”kega kitarista (takoj pozabim imena, ĆØe me glasba prevzame) je kljub relativno nizki jakosti zvenel mogoĆØno. Visoke strune ĆØisto in jasno, nizke strune z obĆØutno energijo. Takoj zaĆØutiÅ”, da bi se ta obĆØutek vlekel tudi v sfere precej viÅ”je glasnosti. Tudi glasba s klavirsko podlago potrdi prejÅ”nje vtise.

ƈe je dobro posneto, petje zveni zelo naravno. Ko sem si poiskal optimalno pozicijo posluÅ”anja, sem pevko dobesedno "videl" pred seboj. ƈe pa posluÅ”ani material ne doživljaÅ” ĆØustveno (Alen in Bjelo dugme) in je le-ta slabÅ”e posnet, potem pa to izstopi izrazito. Bebekov glas je zvenel na momete trobentarsko agresivno.

Å ibkejÅ”i ĆØlen sistema je vsekako basovski del. Å ibkejÅ”i ne pomeni slab!!! Na momente sem dobil obĆØutek, da se ne more enakovredno vklopiti v preostali del sistema. Bas je mogoĆØen, ĆØutiÅ” ga v prsih. Demo Å”tiklc z bobni je deloval navduÅ”ujoĆØe. A ĆØe si malo bolj pozoren, ugotoviÅ” da je tudi malo bolj okrogel in recima rahlo zapotegnjen. Temu vsekakor prispeva tudi neoptimalen prostor in postavitev zvoĆØnikov. Podobne obĆØutke sem dobil pri "trÅ”ih" komadih (Nirvana), ĆØeprav v takih primerih to niti ni toliko moteĆØe. Apokaliptika, Å”tiklc od Metalike, slabo in meni moteĆØe.

Po drugi strani je klasiĆØni komad z zajetno godalno vsebino v spodnjem spektru zvenel realistiĆØno, globoko in polno. Super. In tudi na sploÅ”no, pri klasiki (zvoĆØni spekter vira Å”irok in uravnoveÅ”en) je zvoĆØna slika ĆØista, mogoĆØna in dinamiĆØna, ter neglede na prejÅ”nje ugotovitve, spodnji spekter popolnoma skladen s preostalim delom. Enako je pri "akustiĆØnih" vzorcih.

Zanimivo je s kakÅ”no lahkoto je "ojaĆØevalĆØek" poganjal velikane. Niti za moment mu ni zmanjkalo sape. Akustika prostora je omagala veliko prej.

Da si lahko objektiven, moraÅ” sistem dobro poznati. Ker je to moje prvo sreĆØanje z njim, bi rad poudaril, da je to samo moj prvi vtis in iz tega izhajajoĆØe subjektivno mnenje. In ĆØe ponovim Å”e enkrat, vsekakor impresiven sistem, ki igra na ta naĆØin pri nizkih, ali pa visokih nivojih glasnosti.

Vili, Å”e v mojem imenu veliko hvala. Zdaj si ti na vrsti! In takrat ti bom, kot sem obljubil, povedal Å”e kaj veĆØ.

@hi_musica, ...molitev...
Pozabil si omeniti, da so pri molitvi oĆØi zaprte in jih odpreÅ” Å”ele ko najdeÅ” optimalno pozicijo. Na ta naĆØin se izogneÅ” vizualni sugestiji.

@audiofill, soglaŔam steboj, to je bistvo teme. Sicer pa midva to tako ali tako že veva.

Zoran
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 040 477 898
alenvprekrŔku



Pridružen/-a: Pet Nov 2008 14:09
Prispevkov: 890
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 01, 2010 13:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

audiofill je napisal/a:
Oj družba!

Spremljam temo že vse od njenega zaĆØetka in je odliĆØna. Cool

Pri meni so ljubitelji glasbe in dobrega zvoka vedno dobrodoÅ”li, kar sem povedal že veĆØkrat. V ĆØasu obstoja foruma sem spoznal ogromno novih prijateljev ki mi pomenijo veliko.

Sprostitveni ĆØvek, izmenjava mnenj, izkuÅ”enj, pogledov, vizij, razÅ”irjanje obzorja nikoli ne Å”kodi. ƈe pa pri tem na licu mesta uleti tudi kakÅ”na konstruktivna kritika sistema, ki ĆØloveku zna olajÅ”ati nadaljnje odloĆØitve oziroma nakazati pot naprej, pa Å”e toliko bolje.

S svojim povabilom in odzivanjem na vaŔa povabila se vam pridružim takoj po koncu ljubljanskega hifi showa.

Lepo se imejte in see ya! Razz


Vljudno vabljen na posluÅ”anje. ZadnjiĆØ ko sva se menila, in si imel kolo na servisu, te ni bilo. Sedaj upam da bo veĆØ sreĆØe. DobrodoÅ”el vedno!
Se zmeniva na/po showu.

Lp.A.
_________________
B&O Fan in audiofil z OKM!
... it's not just about what your equipment does, it's about how it makes you feel.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gorko1



Pridružen/-a: Pet Maj 2008 21:44
Prispevkov: 656
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 02, 2010 09:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Eno vpraÅ”anje za Vilija. Ko sem gledal prejÅ”nje tvoje slike je bil tvoj hifi postavljen v drugem (veĆØjem?) prostoru? Tam, ko je tisti opeĆØni omet... Lahko, da je optiĆØna prevara, vendar se mi zdi tisti prostor bolj primeren za Duote.

LP,
Goran
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
hi_musica



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 7:17
Prispevkov: 912

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 03, 2010 13:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tisti prostor je bil skoraj 3x manjÅ”i od sedanjega. OptiĆØna prevara Smile . Ta prostor sedaj ima cca. 40m2, zvoĆØniki pa so postavljeni v enega od kotov. VeĆØjih težav s tem nimam, soba potrebuje le Å”e malo angažmaja na podroĆØju akustike. Pa že sedaj je srce parajoĆØe ...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
alenvprekrŔku



Pridružen/-a: Pet Nov 2008 14:09
Prispevkov: 890
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 14, 2010 21:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Danes sem imel na obisku naÅ”ega ĆØlana @merhy-ja. Za spremembo je tokrat tekel JƤgermeister. PosluÅ”ali smo elektroniko, rock in pop. Kjer je merhy znan tudi kot filmofil (sosednji AV forum), sva si dala duÅ”ka Å”e s filmi.
Transformers, Top Gun, Avatar in Matrica 3 so bobneli.

@merhy, pridi drugiĆØ Å”e bolj zgodaj. Wink

Ajd pol, a se kaj družite ali samo "prepucavate"? Laughing Razz Wink
_________________
B&O Fan in audiofil z OKM!
... it's not just about what your equipment does, it's about how it makes you feel.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Dogodki v svetu HI-FI-ja, sreĆØanja Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4 ... 23, 24, 25  Naslednja
Stran 3 od 25

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe