Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Top Audio Video Show Milano 2010
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Dogodki v svetu HI-FI-ja, sreĆØanja
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
hi_musica



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 7:17
Prispevkov: 912

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 28, 2010 15:31    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

mestn pu je napisal/a:
Bomba. Za sladkanje in telovadbo možganskih vijug.
Hvala. Lp. Very Happy

PS.
ƈe pustimo ob strani grafit, full range v Teknah zelo spominja na res odliĆØen full range driver na katerega zelo prisega UroÅ” iz Terne, troblja, domnevam, skrbi za supervisoke, postavitev obojega zagotavlja togo vpetje in zraĆØnost zvoka, ker oboje "visi v luftu", bas je trdo vpet.
Izjemno puristiĆØen in na videz simpl, seveda pa je vanj vgrajeno toliko zakaj-zatojev avtorja, da bi brez "deÅ”ifiranja" le teh, groba DIY verzija bila samo poenostavljena in brezsporoĆØilna kopija.


Ja. Zdi se mi, da hoĆØe Kiyoaki Imai (Audio Tekne) totalno poenostaviti pristop do tehniĆØne izvedbe kateregakoli izdelka, ki pride izpod njegovih rok (pred kratkim sem bil v nabavki njegovega kablovja, zato malo spremljam ĆØlanke o njem). Torej - izdelki morajo imeti ĆØim manj lastnih resonanc - reÅ”itev je GRAFIT. Izdelki morajo biti enostavni, lampaÅ”i itd. Vse ima svoj ZATO brez kakrÅ”nekoli brezvezne kolobocije. Možakar ima preprosto in efikasno logiko. In je neverjetno nadarjen, morda eden najbolj nadarjenih proizvajalcev audio komponent.

V.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
samob



Pridružen/-a: Čet Jun 2008 18:06
Prispevkov: 148
Kraj: KrŔko

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 28, 2010 16:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ajka Cool , drugo mnenje Cool Cool
OdliĆØno, sedi, pet. Tako se dela. Super reportaža.

lp Samo
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kraljmatjaz



Pridružen/-a: Čet Maj 2008 21:27
Prispevkov: 1026
Kraj: Gorica

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 29, 2010 09:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

mestn pu je napisal/a:
Bomba. Za sladkanje in telovadbo možganskih vijug.
Hvala. Lp. Very Happy

PS.
ƈe pustimo ob strani grafit, full range v Teknah zelo spominja na res odliĆØen full range driver na katerega zelo prisega UroÅ” iz Terne, troblja, domnevam, skrbi za supervisoke, postavitev obojega zagotavlja togo vpetje in zraĆØnost zvoka, ker oboje "visi v luftu", bas je trdo vpet.
Izjemno puristiĆØen in na videz simpl, seveda pa je vanj vgrajeno toliko zakaj-zatojev avtorja, da bi brez "deÅ”ifiranja" le teh, groba DIY verzija bila samo poenostavljena in brezsporoĆØilna kopija.


Na slikah AudioTehne ni nobenega full-range driverja, to je horn sistem za srednje/visoko podrocje + BR bass. Seveda je vse v grafitu izdelano.
Res pa je, da AudioTekne prodaja tudi zvocnike s fullrange driverji, uporablja en poseben Diatone-Mitsubishi zvocnik, tudi te izdelane v grafitu.
Kaj vec informacij in slik lahko dobite na strani italijanskega zastopnika:
http://www.suonarte.com/

LP
Miran
_________________
Chi suona, stona. Chi non suona, critica! (R.Muti)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 30, 2010 10:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

hi_musica je napisal/a:
Zanimivo, kaj vse naredi naustrezna posluÅ”alnica na zvoĆØnik oz. sistem. Ko sem pred ĆØasom v Milanu na privatnem domu posluÅ”al Megije sem padal dol od navduÅ”enja. Možakar mi je rekel, da to ni niĆØ v primerjavi s tem, kar lahko naredi SoundLab elektrostat. Tukaj pa vidim, da so bili SoundLabi po mnenju Ajke najveĆØje razoĆØaranje sejma.
V.



LP

Tako kot sem napisal na zaĆØetku reportaže :

" Zopet se je potrdilo, da sploÅ”no draga, na papirju vrhunska komponenta niti približno ne zagotavlja v sistemu vrhunskega zvoka. Tudi bližnjic ni. ƈe je nek sistem imel slabe kable ali izvor zvoka, ali je bil povrÅ”no postavljen v neprimerni sobi, je bilo to takoj opaziti na zvoku."

To je Ŕe posebaj veljalo za ta sistem.




Razstavljalci velikokrat razmiÅ”ljajo, da je to samo "sejemska" prireditev in da se ne velja potrudit. Ne zavedajo se, da z naÅ”o kritiko in kritike je bilo veliko tudi v drugih medijih ne bodo tako pridobili novih kupcev, ki na takih sejmih pridobivajo "prve vtise" . Vse preveĆØkrat tudi pri nas razmiÅ”ljajo razstavljalci, da na sejmu predstavijo kakÅ”ne novosti in malo "zvoka" in ,da veĆØ ni potrebno. Ja kje pa potem naj kupec sliÅ”i doloĆØeno komponento ali sistem. Po možnosti Å”e potem nima "zastopnik in njegovi trgovci" dobre posluÅ”alnice si potem tako ne morejo komponente ljudje sliÅ”at praktiĆØno nikjer ! In ĆØe pogledamo kdo pri italjanskih sosedih žanje najboljÅ”e prodajne uspehe, tisti, ki imajo po raznih sejmih, predstavitvah vedno zelo dober zvok. Ime firme je tukaj "drugotnega pomena" ...
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
audio_holic



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 13:50
Prispevkov: 323
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 30, 2010 15:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ajka super reportaža Cool


A se mi samo zdi ali letos res ni bilo Diapasona na sejmu?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 30, 2010 16:36    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

audio_holic je napisal/a:
Ajka super reportaža Cool


A se mi samo zdi ali letos res ni bilo Diapasona na sejmu?



LP

Res je, Diapasona ni bilo letos na sejmu .
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
ambro



Pridružen/-a: Pet Maj 2009 20:03
Prispevkov: 412
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 01, 2010 13:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Komaj danes sem prebral reportažo iz audio show-a v Milanu. Res lepo opisano, poslikano in ocenjeno. Dopadlo se mi je pa tudi Ā½drugo mnenjeĀ½ tvoje boljÅ”e polovice.

DuÅ”an vsaka ĆØast.
_________________
lp, Branko
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
krokar



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 21:45
Prispevkov: 1454
Kraj: Å tajerska

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 01, 2010 19:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

En link do druge reportaže s prireditve:
http://www.audiopuls.hr/clanci/showreport/milan_top_audio_show_2010/show_report.html
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Dogodki v svetu HI-FI-ja, sreĆØanja Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Stran 2 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe