Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Tannoy Mercury- Tweak v osemsistemski zvočnik

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
mestn pu



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 22:21
Prispevkov: 2635
Kraj: domžale

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 20, 2010 14:36    Naslov sporočila: Tannoy Mercury- Tweak v osemsistemski zvočnik Odgovori s citatom

Že kar nekaj let si lastim Tannoy Mercury M1 minije in Tannoy Mercury M4 floorstanderje.

Leta nazaj sem slučajno M1 za zafrkancijo naložil na M4 in se poigral z razdaljo med M1 in M4 in presenečen opazil, da sta zvočnika tako lepo pravilno v fazi, da igrata kot en sam.
Žal je bil tedaj omejitev ojačevalec in M4 so romali v garažo, M1 pa sem tvikal in tvikal, poleg vsega ostalega v sistemu in zraven užival.

M4 je kompleksnejši in recimo, bolj neusmiljen za tvikanje. Vseeno pa se je moje znanje o tvikanju sčasoma razširilo in prišel je čas, da se počasi lotim tvikanja M4.

In nastal je osemsistemski tower zvočnik z zelo prijetnim, Tannoy zvokom, obogaten z dvema zelo različnima ribbon driverjema, ki skrbita za mikrodetajle in odličnim potencijalom za uživanje v novih tvikih na M4(kompleten rebuilt kretnice, ožičenja in notranjosti in zadnje strani kabinetov, kot sem to naredil na M1).

Zakaj tower?
Ker tower igra pravilno veliko telo koncertnega klavirja. Laughing



Nekaj delov, potrebnih za dokončanje towerja.

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mestn pu



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 22:21
Prispevkov: 2635
Kraj: domžale

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 20, 2010 14:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tole pa je ohišje DIY napajalnika za Squeezzebox.

Ko so ga naredili pred več kot pol, če ne celo tričetrt stoletja, je bil v njem ohmmeter. Laughing

Kar nekaj švicanja je bilo potrebno, da je uspelo, ampak splačalo se je.

Audio masivna antika s pokrovom, ki se zapira kot škatla za šah, ima tudi originalen jermen za nošenje naokoli(jermen je kot nov!), teža-konkretna, bolje, da ne pade na nogo.

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe