Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Razdelilna letev za 8 vtičnic
Pojdi na stran 1, 2, 3 ... 14, 15, 16  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI dodatki
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
gash



Pridružen/-a: Sob Avg 2009 11:40
Prispevkov: 291
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 20, 2010 14:31    Naslov sporočila: Razdelilna letev za 8 vtičnic Odgovori s citatom

Dosti je napisanega o kablih. Mene pa zanima pripročilo za razdelilno letev do 100 eur. Kaj se splača in kaj ne in na kaj je treba biti pozoren. Posebej pa opozoril kaj vse je dobro da poleg osnovne razdelitve vključuje (zaščita...=

Pa ne me prosimusmerit na to, da so že druge teme, ker sem 1 teden brskal po forumu in je toliko smetenja, da se človek ne more znajt.
hvala vsem za konkretne odgovore in prosim brez prepiranja o tem, kako je 100 eur premalo in da je to brezveze in tistih, ki pravijo, da jo je najboljše naredit sam. Sam ne znam, tako kot mnogo drugih ne, več kot 100 eur pa ne dam niti slučajno, ker moja ušesa tega ne slišijo.

Hvala vsem za kratko in jedernato širše uporabno temo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
hi_musica



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 7:17
Prispevkov: 912

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 20, 2010 14:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kvalitetna ALU letev za 20€ (Conrad spletna trgovina):


Kabel nadomestiš z Lapp Oelflex 5€ (Terna):

Dodaš kvalitetno šuko vtičnico Oyaide P046 65€ (Canyon audio):


+ malo DIY žilice

Vili
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
HIFRIK



Pridružen/-a: Tor Feb 2009 20:40
Prispevkov: 418
Kraj: M.Sobota

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 20, 2010 15:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Evo, sem pri istem projektu. Zaenkrat sem zamenjal hišno instalacijo od omarice do poslušalnice s kablom LAPP Oleflex 110cy, sedaj pa ...

prva verzija je kvalitetna stenska vtičnica + naprej razdelilna letev z vtičnicami, pa napajalni kabli komponent ...

druga verzija kabel vezati direkt na razdelilno letev - izogneš se najmanj
enega spoja - ter seveda napajalni kabli komponent...

tretja verzija kvalitetna stenska vtičnica - razdelilni križ brez vtičnic, torej kable zvezdno vežeš v neki nadometni dozi, še boljše v kakšnem lepem ohišju iz katerega spelješ kable direktno na IEC vtičnice in ola...

Kakšno strokovno mnenje, dopolnilo...

Osebno se mi zdi tretja verzija najbolj logična - čim manj spojev - in cenovno najugodnejša. Če pa že rabiš kakšno vtičnico jo pa lahko vgradiš v taisto ohišje.

Lp

p.s.
V Merkurju prodajajo tudi en zanimiv alu steber po polovični ceni! Samo zamenjaš cenene vtičnice s kakšnimi boljšimi in gremo...
_________________
Greetings from The Humungus! The Lord Humungus! The Warrior of the Wasteland! The Ayatollah of Rock and Rolla!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
jernejc



Pridružen/-a: Ned Avg 2008 9:24
Prispevkov: 1044
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 20, 2010 15:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

saso68 je napisal/a:

druga verzija kabel vezati direkt na razdelilno letev - izogneš se najmanj
enega spoja - ter seveda napajalni kabli komponent...




Nekaj takega imam jaz v planu (če se ne motim, je eden od forumašev že naredil in poslikal nekaj podobnega)
in sicer: razdelilna letev - zidne vtičnice.
V mojem primeru bo treba upoštevat in ustrezno premaknit mesto vgradnje, da ni potrebnih nekih dolgih power cordov. Standardna dolžina 1,5 - 1,8 m bi morala bit vredu v večini primerov.

LP Jernej
_________________
Ohm sweet ohm.

Just saw a gold plated optical fibre. Apparently the gold made it sound marvelous according to the salesman.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mestn pu



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 22:21
Prispevkov: 2635
Kraj: domžale

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 20, 2010 17:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

I ja bi, tata.

Kje bi se dalo dobit kake šuko doze, ki vsebujejo čim več bakra in zaradi njih ne bankrotiraš? Laughing
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
AUDIOEXPERT



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 15:50
Prispevkov: 407
Kraj: CELJE

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 20, 2010 17:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mogoče pri ciganih,mislim na baker ! Laughing
_________________
TRGOVINA AUDIOEXPERT V CELJU !
www.audioexpert.si
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 040 557 500
ck



Pridružen/-a: Pon Feb 2009 19:27
Prispevkov: 1604
Kraj: kamnik

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 20, 2010 17:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Če že razdelilna letev, potem obvezno taka, ki ima prenapetostno zaščito in to kar najboljšo kar dobiš.

V Big Bengu (pa tudi kje drugje) se dobi Belkinova ali pa Philipsova. Belkinova najboljša stane nekih 60 EUR in ima 67 db dušenja na frekvencah od 150 kHz - 100MHz - torej ti zmanjšuje tako imenovane RF motnje, za kar nekateri uporabljajo 5 in več krat dražje napajalne kable, ki imajo manjši učinek. Tako letev uporabljam jaz.

Imam tudi Philipsovo - za TV in DVD rekorder, ki stane polovico te cene, dušenje 57 db in prenapetostno zaščito tudi za antenski kabel.

Obstajajo tudi druge letve, ki jih dobiš v trgovinah z audio roba, ampak presegajo tvoj znesek. Če pa so boljše je pa veliko vprašanje.
_________________
LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 20, 2010 18:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LP

Minimalistično a maximalno kvalitetno ,brez nobene "šuko" vtičnice :

1.)Direkt kabel iz zida v "razdelilno omarico"(cca 1,2-2,0m)... Tukaj dela domišlija svoje ...Pomembno pa je dobra ozemljitev(večja težja pozlačena ali srebrna ploščica),vezava v "zvezdo"... In morda še kakšna "posebnost" ,ki pa so že skrivnost "mojstra kuhinje" ...
2.)Direkt poljubno število kablov enake dolžine ...
3.)Na te kable "kvalitetna "IEC" vtičnica,ki dobro drži ...

Če se lotite projekta samo ne tratite časa z Lapp kablom...To je navaden kabel z "zelo redkim" oklopom ...
Ne boste "obubožali", če si privoščite kabel za cca 10-30€/m ,že tako tukaj prišparaš na "šuko vtikačih" ... ...


Če je možno kabel v zidu samo za audio in dobra varovalka v omarici,ki jo po potrebi (nevihta) izklopiš ...
Ceneni filtri in razne zaščite zelo brenzajo "muziko" ... ...
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
Wolumen



Pridružen/-a: Ned Jun 2009 11:46
Prispevkov: 345
Kraj: Škofija loka

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 20, 2010 18:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz tudi priporočam prenapetostno zaščito.V naši vasi je lansko leto strela udarila iz jasnega in to samo enkrat.Ponekot je utičnice kar stopilo.
Nese zanašati da boste prej ven potegnili kable.Lahko rečem da me je Belkin lansko leto rešil. Wink
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DOLAR



Pridružen/-a: Tor Jul 2009 14:03
Prispevkov: 746
Kraj: bUNGA bUNGA

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 20, 2010 20:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz imam razdelilec s prenapetostno zaščito-obični Very Happy , cena je bila verjetno okoli 20 EUR.
lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
knap



Pridružen/-a: Čet Sep 2008 7:49
Prispevkov: 1264
Kraj: MIKLAVŽ

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 20, 2010 20:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

tukaj sem jaz nabavil:

http://www.audio-direkt.de/Webshop/shop/index.php?cPath=72_76&SESS=5b3eac4de4be7bcb3e1b1f002998eef9

prodajajo pa tudi preko ebay.de

imaš pa na voljo različne kombinacije kablov, konektorjev, vtičnic...

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gash



Pridružen/-a: Sob Avg 2009 11:40
Prispevkov: 291
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 20, 2010 20:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala za pomoč. Še vedno pa ne vem filter da ali ne in zakaj ne? hvala
lapp je brez vsega (brez filtra in brez prenapetostne zaščite
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mestn pu



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 22:21
Prispevkov: 2635
Kraj: domžale

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 20, 2010 20:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ajka je napisal/a:
LP

Minimalistično a maximalno kvalitetno ,brez nobene "šuko" vtičnice :

1.)Direkt kabel iz zida v "razdelilno omarico"(cca 1,2-2,0m)... Tukaj dela domišlija svoje ...Pomembno pa je dobra ozemljitev(večja težja pozlačena ali srebrna ploščica),vezava v "zvezdo"... In morda še kakšna "posebnost" ,ki pa so že skrivnost "mojstra kuhinje" ...
2.)Direkt poljubno število kablov enake dolžine ...
3.)Na te kable "kvalitetna "IEC" vtičnica,ki dobro drži ...

Če se lotite projekta samo ne tratite časa z Lapp kablom...To je navaden kabel z "zelo redkim" oklopom ...
Ne boste "obubožali", če si privoščite kabel za cca 10-30€/m ,že tako tukaj prišparaš na "šuko vtikačih" ... ...


Če je možno kabel v zidu samo za audio in dobra varovalka v omarici,ki jo po potrebi (nevihta) izklopiš ...
Ceneni filtri in razne zaščite zelo brenzajo "muziko" ... ...
Tole je po mojem okusu.
Lapp je napram TE DIY napajalnemu zame zelo zasilna rešitev.
Je pa TE DIY na zunaj zelo podoben nekemu modelu Beldna, ki ga dobiš samo pri audio retailerjih in ne pri Farnellu in je celo malenkost dražji kot pri Tempo Electric.

Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ProJet



Pridružen/-a: Sre Feb 2009 17:54
Prispevkov: 1241
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 20, 2010 23:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

jernejc je napisal/a:
Nekaj takega imam jaz v planu (če se ne motim, je eden od forumašev že naredil in poslikal nekaj podobnega) in sicer: razdelilna letev - zidne vtičnice.


Wink
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
HIFRIK



Pridružen/-a: Tor Feb 2009 20:40
Prispevkov: 418
Kraj: M.Sobota

PrispevekObjavljeno: Sob Avg 21, 2010 08:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ajka je napisal/a:
LP

Minimalistično a maximalno kvalitetno ,brez nobene "šuko" vtičnice :

1.)Direkt kabel iz zida v "razdelilno omarico"(cca 1,2-2,0m)... Tukaj dela domišlija svoje ...Pomembno pa je dobra ozemljitev(večja težja pozlačena ali srebrna ploščica),vezava v "zvezdo"... In morda še kakšna "posebnost" ,ki pa so že skrivnost "mojstra kuhinje" ...
2.)Direkt poljubno število kablov enake dolžine ...
3.)Na te kable "kvalitetna "IEC" vtičnica,ki dobro drži ...

Če se lotite projekta samo ne tratite časa z Lapp kablom...To je navaden kabel z "zelo redkim" oklopom ...
Ne boste "obubožali", če si privoščite kabel za cca 10-30€/m ,že tako tukaj prišparaš na "šuko vtikačih" ... ...

Če je možno kabel v zidu samo za audio in dobra varovalka v omarici,ki jo po potrebi (nevihta) izklopiš ...
Ceneni filtri in razne zaščite zelo brenzajo "muziko" ... ...


Evo, točno takole, minimalistično, brez nekih filtrov ipd...
Ker pa preveč ne zaupam samo izklopljeni varovalki, je še boljše da fizično izklopiš naprave tako, da enostavno izvlečeš IEC vtičnico iz naprave.

knap je napisal/a:
tukaj sem jaz nabavil:

http://www.audio-direkt.de/Webshop/shop/index.php?cPath=72_76&SESS=5b3eac4de4be7bcb3e1b1f002998eef9

prodajajo pa tudi preko ebay.de

imaš pa na voljo različne kombinacije kablov, konektorjev, vtičnic...



Kakšna pa je kvaliteta kontaktov, vtičnice so verjetno povezane z letvami... ? Nekak mi ne dišijo tile poceni razdelilci, saj vizuelno so OK, but...

Kot pravim, bom zadevo naredil po Ajkinem nasvetu, samo neko fino ohišje moram najt. A jih ima Terna? Kdo drug?
_________________
Greetings from The Humungus! The Lord Humungus! The Warrior of the Wasteland! The Ayatollah of Rock and Rolla!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI dodatki Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3 ... 14, 15, 16  Naslednja
Stran 1 od 16

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe