Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Nakup novega lcd
Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Video oprema
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
oberskitona



Pridružen/-a: Sre Jul 2008 21:19
Prispevkov: 9
Kraj: ptujska gora

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 14, 2008 20:56    Naslov sporočila: Nakup novega lcd Odgovori s citatom

Na netu sem opazil nekaj novega za nerazumljivo ceno ali mi lahko kdo pove zakaj je cena tega lcd-ja tako nizka ali je kaki zastareli model ali ma kako napako ali pa je preprosto slab nakup

http://www.ceneje.si/lg-lcd-tv-42lc42


kaj pa tale samsung

http://www.ceneje.si/samsung-lcd-tv-le-37r82-b


lp oberski
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Å kofja Loka

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 14, 2008 21:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Saj cena ni tako nizka. Cene paĆØ padajo Smile

Pojdi pogledat, pa ĆØe ti je vÅ”eĆØ je to potem dober nakup Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LonelyGuy



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 14:14
Prispevkov: 36
Kraj: My litle world

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 14, 2008 23:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Na forumu sm že omenil, da se osebno bolj nagibam k LCD .
StarÅ”a sta si zaželela novega tv sprejemnika (plasma 42" do 1000ā‚¬) in tako smo kupili PANASONIC plazma TV 42" TH-42PX80 slika je res super zato speminjam mnenje Smile z njo se gleda predvsem SD signal ter po veĆØ kot 30 minutah gledanja enega programa res ne pozna znaka tv postaje (slo2 ki je oranžn)(burn in). so dobr uÅ”timal
ƈe imaÅ” namen kupiti LCD predvsem zaradi (konzole, raĆØunalnika,..), ker naj bi bil lcd za to bolj primern zaradi strahu pred burnam.
Vendar kot pravim pri naÅ”i nism opaziÅ” Å”e niĆØ pa sm že probaval tako, da osebno bi se raje sedaj odloĆØil za plasmo ter najmanj prvih 200 ur bil pozorn, da ni statiĆØne slike skupaj 30 min (naÅ”timaÅ” za par minut navadn program pa pol spet naprej), ĆØeprav pravijo da traja Å”e dalj da se kaj pokaže.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Å kofja Loka

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 14, 2008 23:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tudi jaz sem za plazmo. Kot raĆØunalniÅ”ki ekran ni ravno primerna, pri DVD-jih ali TV programih pa je plazma superiorna LCD-ju.

Pri nas imamo tudi Panasonic 42."
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
statusquo



Pridružen/-a: Čet Jul 2008 18:42
Prispevkov: 20
Kraj: Galicija

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 15, 2008 00:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

To je vse odvisno od potreb, sam imam Sonyx3000 pa sem super zadovoljen. Za blu-ray ter Ps3 je super. Digitalna sat je pa tudi ok!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 040/821-525
LonelyGuy



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 14:14
Prispevkov: 36
Kraj: My litle world

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 15, 2008 00:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ne vem, ĆØe je lcd boljÅ”i v sd signalu oz. analognem glede na to, da je pa oberskitona navedel 2 lcdja nižjega razreda predvsem se razlikujeta v ceni od takega ki ga imaÅ” statusquo kot tudi v kvaliteti slike, digitalna setalitska more pa za tako ceno biti super ĆØene bi vrnil tv Smile.
Preden sm se odloĆØil za plasmo sem v BB-ju pregledal kvaliteto slik od LG ki so zaradi cene res privlaĆØni a se zaradi svojih presvetlih in umetnih barvah skrijejo pred panasonici, ki imajo za nizko ceno res kvalitetno sliko, sony kateremu po mojem mnenju tudi plaĆØaÅ” ime.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Senca



Pridružen/-a: Čet Maj 2008 7:25
Prispevkov: 888
Kraj: Logatec

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 15, 2008 07:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ko sem se sprehajal po trgovini in gledal, kateri LCD televizor je dober (gledal sem samo na kvaliteto slike, ne na znamko ali kaj podobnega), sem se naenkrat ustavil pred enim televizorjem in si rekel - ta pa ima res edini dosedaj dobro sliko. Pa ni bil LCD ampak plazma. Tako se je tudi nadaljevalo.

Glede samega LCD-ja pa je moje osnovno mnenje, kolikor vložiÅ”, toliko dobiÅ”. Sam sem pred pol leta imel na testiranju Samsungov LCD 19" za raĆØunalnik. Pred tem pa sem imel najboljÅ”i model HP 17" LCD. Ko sem priklopil Samsunga, nisem mogel verjeti, da je takÅ”na razlika v kvaliteti slike. Brez razmiÅ”ljanja je Å”el HP od hiÅ”e, Samsung pa Å”e danes kraljuje na svojem mestu.
Aja, pa cena Samsunga je bila takrat 400.- eurov, medtem ko se je dalo dobiti osnovne modele 19" LCD-jev že pod 200.- eurov.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Seth



Pridružen/-a: Sob Jun 2008 15:18
Prispevkov: 30
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 15, 2008 10:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kar se tiĆØe LCD-jev se strinjam s tem, da veĆØ kot plaĆØaÅ” veĆØ dobiÅ”. Sam sem si zadnje dni ogledal par modelov in ĆØe bi se odloĆØal za nakup, bi to bil Samsungov model serija 6, cena 1900 eur. Od Sony-ja me je prepriĆØala samo serija X, ki ima tudi ceno okrog 2000 eur.
Za manj denarja se da dobit solidne zadeve od Phillipsa in LG-ja.
Za ostale modele pod 1000 eur, pa se jaz ne bi odloĆØal. Kvaliteta slike je bila pri nekaterih modelih res obupna.
Je pa tako, da ĆØe pri zvoku velja, da zaupaj svojim uÅ”esom; pri videu zaupaj oĆØem. Pa poskusi si ĆØim veĆØ modelov ogledat. Možnost ogleda LCD-jev imaÅ” na voljo povsod.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 031 780 378
oberskitona



Pridružen/-a: Sre Jul 2008 21:19
Prispevkov: 9
Kraj: ptujska gora

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 17, 2008 19:28    Naslov sporočila: vpraÅ”anje Odgovori s citatom

Kaj pa mislite na lg37lc45 ki je v merkuru znižan na 600 evrov

link kakŔen je http://www.ceneje.si/lg-lcd-tv-37lc45
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frodo



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 0:29
Prispevkov: 206
Kraj: Miklavž na dr. polju

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 18, 2008 00:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ƈe imate kabelsko in v kabelskem omrežju tudi digitalno kabelsko, potem odliĆØno delajo Sony LCD-ji, ki imajo vgrajen DVB-C, tj. digitalni kabelski sprejemnik. Slika je precej ostrejÅ”a kot na plazmah, edino z nastavitvami za sliko se je prej potrebno malo poigrati. Videl sem že serije W, X, D in povem vam da je slika ostrejÅ”a in ĆØistejÅ”a kot na katerem koli LCD-ju ali plazmi drugih proizvajalcev. Govorim seveda o digitalnem kabelskem sprejemu, na analognem ni Sony niĆØ boljÅ”i kot ostali proizvajalci.
Sam bom v jeseni verjetno nabavil KDL40W4000, ki dela res izjemno, skoraj tako dobro kot X3000, ampak za precej manj denarja, pa Å”e DVB-C HD sprejemnik ima že vgrajen (ko bo kabelska zaĆØela z oddajanjem HD vsebin...). Ima tudi DVB-T, DVB-T MPEG4 in DVB-T HD sprejemnik za vse ki imate zemeljske antene. V What Hi-Fi-ju je bil celo zmagovalec super testa, popapcal je vse Panasonice, Toshibe in ostale velikane v LCD svetu.

ƈe torej gledaÅ” Sony-a v trgovini, kjer imajo prikljuĆØenih 100 TV-jev na eno anteno, te verjetno ne bo impresioniral. Probaj ga ocenit v trgovini, kjer imajo možnost digitalne kabelske in nažicaj prodajalca, da ti pokaže kako dela z digitalnim kanalnikom( Mislim, da imajo to možnost v novem Big Bangu Celje in Big Bangu MB na TržaÅ”ki in v Merkurju v MB)

@ oberskitona: Ti poceni akcijski LG-jevi LCD-ji pa so porazni. Sicer imajo kar v redu barve, vendar nimajo nobene ostrine. Od LG-ja so solidne edino plazme in Scarlet serija. Za podoben denar dobiŔ Philipsa 37PFL3312, ki je v ostrini slike krepko boljŔi.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mare1411



Pridružen/-a: Sre Jun 2008 7:56
Prispevkov: 12
Kraj: Vodice

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 18, 2008 07:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

frodo par vpraŔanj.
nisem ravno expert, dvb-c je kabelski prenos. Ali Lastovka TV (brezžiĆØna kabelska) spada pod isto kategorijo? Ali to pomeni ĆØe kipim LCD ki ma dvb-c vgrajen, lahko odstranim Reciver ki sem ga dobil zraven? Ker ravno nekaj takega iÅ”ĆØem.
hvala

lpm
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frodo



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 0:29
Prispevkov: 206
Kraj: Miklavž na dr. polju

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 18, 2008 11:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hmmm, ne vem. Te Lastovke ne poznam dobro. Vendar kolikor vem, pri njih dobiÅ” enak Kaon sprejemnik kot v MB. To je DVB-C sprejemnik z Conax kodiranjem, tako, da bi teoretiĆØno moralo delovati na Sonyu.
ImaŔ vtaknjeno kakŔno kartico spredaj v sprejemniku??

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mare1411



Pridružen/-a: Sre Jun 2008 7:56
Prispevkov: 12
Kraj: Vodice

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 18, 2008 13:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ja imam.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frodo



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 0:29
Prispevkov: 206
Kraj: Miklavž na dr. polju

PrispevekObjavljeno: Sob Jul 19, 2008 00:14    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Torej imaÅ” tudi HBO in Å”e nekaj dodatno plaĆØljivih kanalov??
Na televizor z vgrajenim DVB-C, lahko zaenkrat gledaÅ” samo brezplaĆØne kanale, saj kartice ne moreÅ” vstaviti v sprejemnik. Torej bolj ali manj vse kanale, razen HBO in erotiĆØnih. Za vse dodatne plaĆØniÅ”ke kanale pa moraÅ” vklopiti sprejemnik in jih gledati preko njega.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mare1411



Pridružen/-a: Sre Jun 2008 7:56
Prispevkov: 12
Kraj: Vodice

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 21, 2008 07:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

mislim da je sistem lastovke malo drugaĆØen. da so že v osnovi zaklenjeni pop, a kanal..... in jih potem s t kartico ki jo imam odklenem. hmm. tako da sem žal na istem.
hvala
vseeno

lpm
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Video oprema Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
Stran 1 od 3

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe