Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Woofer za avto
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Avto HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
DOLAR



Pridružen/-a: Tor Jul 2009 14:03
Prispevkov: 746
Kraj: bUNGA bUNGA

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 06, 2010 09:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vidim, da ni nekih mnenj.

Sem vĆØeraj posluÅ”al dva sistema v BMW-jih in sicer
X3 navaden sistem z original vgrajenim wooferjem, ki je zaniĆØ. V bistvu je Å”lo za nedefinirano bobnenje.
Potem pa Ŕe X6 s "pro" sistemom, ki je bil pa že kar soliden tudi v hifi smislu.
Jaz bi v vsakem primeru rad sliŔal woofer vgrajen nekam, preden se mi karkoli vgrajuje, ker je vse skupaj lahko za precej denarja za zelo malo muzike Smile

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Numb



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 16:01
Prispevkov: 1127
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 06, 2010 10:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

To bo težko, dokler ni vgrajen kakor mora bit bo igral zaniĆØ.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DOLAR



Pridružen/-a: Tor Jul 2009 14:03
Prispevkov: 746
Kraj: bUNGA bUNGA

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 06, 2010 10:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kaj to pomeni? Da niti pri profesionalcih ne moreÅ” preveriti kako deluje neka stvar v praksi, ki jo ponavadi vgrajujejo oz. priporoĆØajo?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
AUDIOEXPERT



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 15:50
Prispevkov: 407
Kraj: CELJE

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 06, 2010 11:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Dolar,kateri BMW imaÅ”,ĆØe Å”e lahko enkrat napiÅ”eÅ” ?
_________________
TRGOVINA AUDIOEXPERT V CELJU !
www.audioexpert.si
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 040 557 500
berni



Pridružen/-a: Pon Jan 2010 11:49
Prispevkov: 1407
Kraj: maribor

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 06, 2010 11:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

DOLAR je napisal/a:
Kaj to pomeni? Da niti pri profesionalcih ne moreÅ” preveriti kako deluje neka stvar v praksi, ki jo ponavadi vgrajujejo oz. priporoĆØajo?

Lahko! Pod pogojem , da vidiÅ” isti setup v enakem avtu, enak izvor(beri radio) , enak ojaĆØevalec, enak sub in enako ohiÅ”je zanj..
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DOLAR



Pridružen/-a: Tor Jul 2009 14:03
Prispevkov: 746
Kraj: bUNGA bUNGA

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 06, 2010 11:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Se bom kar oglasil. Preko foruma ne bomo priÅ”li daleĆØ Laughing

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
berni



Pridružen/-a: Pon Jan 2010 11:49
Prispevkov: 1407
Kraj: maribor

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 06, 2010 12:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kateri avto sploh imaÅ”? ƈe sem prav razumel bmw? Pri meni lahko sliÅ”iÅ” mojega...(e92)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LBaudio



Pridružen/-a: Ned Jan 2010 10:25
Prispevkov: 829
Kraj: Ljubljana, SLOVENIJA

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 07, 2010 15:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

DOLAR je napisal/a:
Vidim, da ni nekih mnenj.

Sem vcĀ”eraj poslusĀ”al dva sistema v BMW-jih in sicer
X3 navaden sistem z original vgrajenim wooferjem, ki je zanicĀ”. V bistvu je sĀ”lo za nedefinirano bobnenje.
Potem pa sĀ”e X6 s "pro" sistemom, ki je bil pa zĀ”e kar soliden tudi v hifi smislu.
Jaz bi v vsakem primeru rad slisĀ”al woofer vgrajen nekam, preden se mi karkoli vgrajuje, ker je vse skupaj lahko za precej denarja za zelo malo muzike Smile

lp


V vecini primerov original sistemi ne delajo ravno najbolje in jih povozi vsak soliden aftermarket sub, seveda s tem da je vse nastavljeno kot mora biti. BMW je sicer nekoliko bolj zahteven avto za take podvige zaradi faznih problemov ki se zacnejo pojavljat, vendar ce clovek ve v cem je stos te probleme lahko zaobide
_________________
For Fast Moving Concerts

Custom Aeroports
Custom car audio installs

2 X WR setter dBDrag street B - 2005
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 041 853615
krokar



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 21:45
Prispevkov: 1454
Kraj: Å tajerska

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 07, 2010 23:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ko že omenjamo BMW-je:njihovi serijski sistemi so naravnost sramotno slabi!
V svojem imam sicer nekaj boljŔi sistem z dvema suboma in z DSP, a tudi zanj nebi rekel, da je kaj posebnega.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
berni



Pridružen/-a: Pon Jan 2010 11:49
Prispevkov: 1407
Kraj: maribor

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 08, 2010 00:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

krokar je napisal/a:
Ko že omenjamo BMW-je:njihovi serijski sistemi so naravnost sramotno slabi!
V svojem imam sicer nekaj boljŔi sistem z dvema suboma in z DSP, a tudi zanj nebi rekel, da je kaj posebnega.

In zakaj temu(sramotno slab audio,tudi problemi z lakom so zelo pogosti...) pri Bmw-ju ne posveĆØajo veĆØ pozornosti!!???
Zato, ker temu pri BMW reĆØejo:"Nicht Kunden relevant!" Po domaĆØe povedano, stranka zaradi teh pomanjkljivosti ne bo preÅ”la k drugi znamki ..ƈe gledam po sebi imajo žal prav... Rolling Eyes
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DOLAR



Pridružen/-a: Tor Jul 2009 14:03
Prispevkov: 746
Kraj: bUNGA bUNGA

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 08, 2010 19:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Eh BMW je kmetavzarski avto. Vožnja jih zanima, kaj veĆØ pa ne. MaÅ” cel kup elektronke za vožnjo, vse je namenjeno vožnji.... za prefinjene okuse pa ta avto ni Very Happy sploh pa za prefinjene audio okuse ne.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
krokar



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 21:45
Prispevkov: 1454
Kraj: Å tajerska

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 09, 2010 20:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tako poĆØez sicer nebi govoril, da je BMW zaniĆØ avto!Celo daleĆØ od tega!
Je pa oĆØitno tako, da za veĆØino njihovih kupcev kakovost serijskega audia zadostuje, le-ta pa je res izpod kritike.KasnejÅ”a nadgradnja pa žal tudi ne pride v poÅ”tev, ker bi bila daleĆØ predraga.
Tako je audio v C5 vseeno daleÅ” boljÅ”i kot v BMW-jevi petici, pa zopet daleĆØ ne dosega nivoja recimo serijskega Harman Kardon sistema v 10 let starem SAAB-u.
Je pa tako, da je za ogromno veĆØino voznikov par konjev veĆØ pomembnejÅ”ih od kakovostne audio opreme v avtu.Na njej itak veĆØinoma posluÅ”ajo le radio.Zato tudi v avto revijah med testnimi kriteriji ni ocene kakovosti ozvoĆØenja.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
PURPLE



Pridružen/-a: Ned Jan 2010 19:27
Prispevkov: 235
Kraj: Savinjska

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 12, 2012 12:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljeni, potreboval bi pomoĆØ glede wooferja. Kolega mi je podaril woofer Helix deep blue 12 v kompresijski Å”katli - domaĆØe izdelave. Na netu sem naÅ”el podatke, da more bit za ta woofer, ĆØe je v kompresiski Å”katli velikost ohiÅ”ja okoli 31 litrov in to je izpolnjeno. Ker je vsebina boxa prazna me zanima ali je pametno dati notr kakÅ”no polnilo in ĆØe, kaj je nabolj primerno?

OjaĆØevalec je Mac Z4100 - kar mislim, da bo dovolj za poganjanje wooferja.
_________________
HI FI - balzam za uŔesa...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
longplay



Pridružen/-a: Sob Sep 2011 7:53
Prispevkov: 851
Kraj: Ptuj

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 12, 2012 23:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Voziti globokotonec v prtljažniku ni pametno saj je njegov uĆØinek takÅ”en, kot ĆØe bi poĆØel tisto stvar proti vetru. Z njim samo impresioniramo okolico, vozimo dodatno težo, in Å”e na vozilu delamo Å”kodo.
Navsezadnje trpijo Å”e uÅ”esa od zvoĆØnega pritiska. Pa Å”e vozilo potem Å”kripa, kot bi se vozil z lojtrskim vozom. Laughing
Sedel pa sem v Bondovskem stroju Jaguar XF z serijsko vgrajenim sistemom B&W seveda brez kakih Ŕkatel v prtljažniku. Wink
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 13, 2012 12:18    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

PURPLE je napisal/a:
Pozdravljeni, potreboval bi pomoĆØ glede wooferja. Kolega mi je podaril woofer Helix deep blue 12 v kompresijski Å”katli - domaĆØe izdelave. Na netu sem naÅ”el podatke, da more bit za ta woofer, ĆØe je v kompresiski Å”katli velikost ohiÅ”ja okoli 31 litrov in to je izpolnjeno. Ker je vsebina boxa prazna me zanima ali je pametno dati notr kakÅ”no polnilo in ĆØe, kaj je nabolj primerno?

OjaĆØevalec je Mac Z4100 - kar mislim, da bo dovolj za poganjanje wooferja.


V principu ne rabi. Predpostavljam da bo služil kot sub. Torej ne bo Å”el viÅ”je od 150Hz. Notranje dimenzije Å”katle so krepko manjÅ”e od valovnih dolžin, torej nekega uĆØinka ni.
Obstaja samo ena zadeva, ki bi lahko vplivala - ĆØe je Å”katla zelo natlaĆØena z recimo akrilno volno (lahko tudi putzvolle itd) lahko navidezno poveĆØa volumen do 10%. PoveĆØanje volumna pa pri kompresijski Å”katli pomeni nekaj manjÅ”i Q tranzienta. Torej, ĆØe ti bo bas preveĆØ bobneĆØ/momljajoĆØ - nagaĆØi Å”katlo. Sicer je dobro brez.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Avto HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja
Stran 3 od 4

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe