Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

AV Receiver z DVD playerjem z solidnim stereo zvokom

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> DomaĆØi kino
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
gash



Pridružen/-a: Sob Avg 2009 11:40
Prispevkov: 291
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 19, 2010 12:33    Naslov sporočila: AV Receiver z DVD playerjem z solidnim stereo zvokom Odgovori s citatom

IÅ”ĆØem intgrirano zadevo za domaĆØi kino, ki bi vkljuĆØevala DVD player, in reciver v eni Å”katli, hkrat pa mora imeti dovoljÅ”no zalogo moĆØi predvsem za predvajanje stereo.
Pa ne me prosim napast z idejami, da naj imam posebej stereo ojaĆØevalec, ker želim imet eno Å”katlo. Z leti ĆØlovek v dnevni sobi pristaja na kompromise in sem se pripravljen odreĆØi delu stereo užitkov za estetiko ene Å”katle, ĆØe spoh obstaja kaj, kar lahko zadovolji v stereo v tem pogledu. Jah žal. Ampak Å”ta je tu je. naj povem, da ne stremim k Hi endu in nisem zelo zahteven posluÅ”alec. Ne maram pa popaĆØenj in sikanj v zvoĆØnikih.
ZvoĆØnki so Wharfedale 10.2. IÅ”ĆØem nekaj podobnega NAD VISO FIVE DVD/CD Surround Sound Receiver, vendar se bojim, da bo pri NADu (Power output Stereo Mode 2 x 60W oziroma IHF dynamic power 8 Ω 2 x 80W) definitivno premalo za te zvoĆØnike. Morda pa se motim.
MoĆØ in pa kakovost za domaĆØi kino mi ni pomembna. Imam aktivni SW, za drge komponete domaĆØega kina pa mi ni tako pomembna moĆØ in kvaliteta zvoka. Bistven je torej zvok za stereo.Zanima me tudi kako bo DVD vplival na kvaliteto predvajanja CD. (s tem nakupom bo DVD in CD ter av reciver zamenjala ena Å”katla)
Prosim za predloge. Hvala
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gerchy



Pridružen/-a: Pon Sep 2008 10:43
Prispevkov: 670
Kraj: 03

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 19, 2010 12:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Arcam Solo Movie 5.1?



P.S.: sicer nimam izkuŔenj in niti nisem pristaŔ tovrstnih stvari, ampak tole mi je najprej padlo na pamet ...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
gash



Pridružen/-a: Sob Avg 2009 11:40
Prispevkov: 291
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 19, 2010 12:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala za to. sem na hitro poguglal. V sloveniji sploh tega ni. Je pa zanimiva zadeva. Edino cena 2000 funtov je malo navita gleda na NAD 999 eurov pri nas. Ne vidim pa nobene prednosti pred NAD-om, saj ima deklarirano enako moĆØ, ali paĆØ meniÅ”, da ima arcam pri isti statistiki boljÅ”i output. Ocenjujem da bi bilo za moje zvoĆØnike to vseeno premalo. ali se motim?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gerchy



Pridružen/-a: Pon Sep 2008 10:43
Prispevkov: 670
Kraj: 03

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 19, 2010 12:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ha, kot sem rekel, nimam niĆØ koristnih informacij, kaj Å”ele praktiĆØnih izkuÅ”enj. Bi se pa moralo dobiti v Sloveniji - oz. bi se nekako dalo urediti.
NamreĆØ, grosistu v Avstriji ravno izdelujem spletno stran in sem prepriĆØan, da bi lahko stvar dobavil k nam.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
gash



Pridružen/-a: Sob Avg 2009 11:40
Prispevkov: 291
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 19, 2010 13:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ali je kdo ta arcam paket že sprobal kako se obnese.

gerchy: hvala ti. Ali bi se dalo to kje tudi posluÅ”at (prinesem zvoĆØnike) oz Å”e boljÅ”e dobiti domov na probo. in pa seveda cena?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Å kofja Loka

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 19, 2010 13:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Glede NADa. ƈe imajo recieverji moĆØ merjeno enako kot njihovi integrirci, bi moĆØi moralo bit dovoljl. C315(2x 40W ĆØe se ne motim) je pri meni doma v primerjavi z Marantzom PM7200, Yamahinim recieverjem, Cambridge Audio 540, ter onkyjevim integrircem.. bil najmoĆØnejÅ”i.

Za arcam pa ne vem.
_________________
Music was my refuge. I could crawl into the space between the notes and curl my back to loneliness.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
trancedeejay
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Mar 2008 9:01
Prispevkov: 1372
Kraj: Zgornja Besnica

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 19, 2010 13:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Citiram:
Hvala za to. sem na hitro poguglal. V sloveniji sploh tega ni


Ne prehitro govorit. To zadevo dobiÅ” v Pear Audio.
Lep pozdrav

Admin
_________________
MUSIC IS THE KEY
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gash



Pridružen/-a: Sob Avg 2009 11:40
Prispevkov: 291
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 19, 2010 13:14    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Se strinjam da NAD to zelo konzervativno meri, ampak 60 w po kanalu je vseeno malo (moji zvoĆØniki imajo obĆØutljivost 86 db). In skeptiĆØen sem do tega ko v av reciverju govorijo o 60 w po kanalu in je po mojem to nekaj popolnoma drugega ĆØe govorimo 60 w na kanal pri stereo ojaĆØevalcu, ali pa imam samo strah pred av, ker imam z njimi slabe izkuÅ”nje (yamaha, onkyo, ker je pri njih 135 w in niĆØ od njih). mogoĆØe je res nad ali pa arcam drugaĆØen, zato pa spraÅ”ujem, ĆØe ima kdo izkuÅ”nje s tem, ali pa katerim koli drugim superintegrircem.

trancedeejay: beda interneta. ĆØe jih ne najdem z googlom, kar sklepam, da jih ni Sad . bom Å”el kaj k njim na obisk, ampak v tej trgovini sem zmeraj samo gledal. pod 2k evrov ne bo niĆØ hmmm
Ali imaŔ kakŔne izkuŔnje z arcamom superintegrircem? tx
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
before



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 19:23
Prispevkov: 2796
Kraj: RuŔe

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 19, 2010 13:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ali mora imeti ta all-in-one komponenta 5.1 kanalni ojaĆØevalnik ali je dovolj stereo? Tega iz tvojega vpraÅ”anja nisem uspel razbrati. Rolling Eyes
_________________
Cenite to kar imate in stremite k boljŔemu! To je moj recept za zadovoljstvo.

Audiohedonist
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gash



Pridružen/-a: Sob Avg 2009 11:40
Prispevkov: 291
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 19, 2010 13:36    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja seveda mora imeti 5.1., vendar mi kakovost na zadnjih zvoĆØniki in centru ni tako pomembna. PaĆØ zgolj za vzduÅ”je. Dejansko pa mi je bolj pomemben stereo zvok.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Soundfreak



Pridružen/-a: Tor Sep 2008 14:38
Prispevkov: 492
Kraj: Okolica Ribnice

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 20, 2010 08:36    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Po moje bi se dalo tudi v Digitaliji dogovorit za test prej omenjenega Nad-a. Le tako boÅ” videl, ali so tvoji "strahovi" upraviĆØeni!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> DomaĆØi kino Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe