Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Kako presneti PAL v NTSC ?

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Video oprema
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
mpm



Pridružen/-a: Čet Mar 2010 20:47
Prispevkov: 43
Kraj: lJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 08, 2010 20:23    Naslov sporočila: Kako presneti PAL v NTSC ? Odgovori s citatom

Zanima me, ĆØe kdo ve ali je možno na DVD-R napravo, ki podpira oba sistema (PAL / NTSC) prikljuĆØiti PAL Videokamero in posneti z nje DVD v NTSC sistemu, ali pa je prek nje možno le gledati NTSC na PAL TV.

Ali ima kdo idejo, kako s ĆØim manj izgube in ĆØim bolj enostavno presneti PAL DVD ali DV v NTSC DVD.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
roCkY



Pridružen/-a: Tor Dec 2008 23:43
Prispevkov: 29
Kraj: LJ kotel

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 08, 2010 23:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ni mi jasen smisel tega poĆØatja? Zakaj bi iz vira 25 Hz delal 30Hz? Iskal meglo!

Zaradi boljÅ”e slike imam osveževanje na PC nastavljeno na 50 Hz. IzkljuĆØno zaradi (Siol) IPTV. Slika je veliko boljÅ”a kot, ĆØe forsiram na 60 Hz neglede na to kako nastavim dekoder. (25-30-50-60 fps). Uporabljam 25 fps. ƈe dam 50 je Å”e veĆØ artifektov. Res pa VLC dekodirji niso nek biser. Prikazovalnik pa je TV, ki seveda podpira tudi 60 Hz 1080p input.

Zadevo se da prek PC skonvertirat. Za direkt pa pojma nimam, ker teh samostojeĆØih Å”katlc ne poznam kaj dost.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
before



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 19:23
Prispevkov: 2796
Kraj: RuŔe

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 09, 2010 06:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Never
The
Same
Colour

Wink
_________________
Cenite to kar imate in stremite k boljŔemu! To je moj recept za zadovoljstvo.

Audiohedonist
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
galop



Pridružen/-a: Sob Feb 2009 15:05
Prispevkov: 536
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 09, 2010 11:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

uporabi adobe in v project properties nastavi projekt kot ntsc in zapeĆØi dvd,to je to,ĆØeprav v ameriki delujejo tudi pal dvd ji brez problemov,zato nevem zakaj bi sploh kompliciral.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mpm



Pridružen/-a: Čet Mar 2010 20:47
Prispevkov: 43
Kraj: lJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 09, 2010 12:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Galop: uporabi adobe in v project properties nastavi projekt kot ntsc in zapeĆØi dvd...

To sem napravil, pa sem dobil s konvertiranjem v NTSC iz posnetkov narejenih z eno boljŔih profesionalnih kamer IMX precej revno sliko - na meji gledljivosti. Sad

Gledati v Ameriki PAL ni ravno brez problemov, saj je težko dobiti naprave, ki to podpirajo. Toda med tem mi je ravno to uspelo. DVD ali BluRay znamke OPPO bereta in predvajata oba sistema in konvertirata enega v drugega.
Hvala za trud. Nisem vedel, da obstajajo tudi take naprave in ker sem sliÅ”al in tudi bral na internetu precej pohvalnih besed o predvajalnikih OPPO sem pomislil, da ĆØe bo kateri to zmogel bo prav ta in sem se prepriĆØal. Za doloĆØene modele izrecno piÅ”e v navodilih, da to zmorejo. Å koda, da se jih pri nas ne dobi, oziroma ĆØe se jih, so vsaj 3x dražji kot v Ameriki.
VpraŔanje sem postavil za kolega, ki bi želel posnetke, ki jih je napravil tu z PAL kamero, gledati tudi v Ameriki, kamor se bo preselil.
Najbolje bo, da si tam kupi tak predvajalnik. Cool
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
galop



Pridružen/-a: Sob Feb 2009 15:05
Prispevkov: 536
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 09, 2010 12:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Meni so dosedaj delali vsi PAL dvd ploÅ”ĆØki v ntsc državah(južna ,srednja amerika),ki jih je bilo kar nekaj,drugaĆØe pa cannopusov konverter,hardvare ali software,lahko pa da imaÅ” problem s kodekom.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Video oprema Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe