Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Namenske audio sobe
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 37, 38, 39 ... 43, 44, 45  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI dodatki
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
gerchy



Pridružen/-a: Pon Sep 2008 10:43
Prispevkov: 670
Kraj: 03

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 05, 2016 08:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

O, to je pa nova informacija, nazadnje ko sem spraŔeval, jih Ŕe ni bilo. Laughing
Kje se da to videti/sliŔati in kdo je bil izvajalec?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 05, 2016 22:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

gerchy je napisal/a:
Orisal si princip, kako poĆØneÅ” ti, obenem pa trdiÅ”, da imam napaĆØne informacije, ki jih nisi pojasnil. Razen rahle zmede v poimenovanju aplikatov (PRD, QRD, membranski), ki se ob poplavi ponudbe lahko zgodi vsakemu laiku, sem prepriĆØan, da v moji agendi ni niĆØesar, kar bi lahko oznaĆØil z "napaĆØnim nasvetom".

Že dlje ĆØasa spremljam, kaj in kako poĆØnejo drugi, prebral sem nekaj literature kredibilnih avtorjev, opravil nekaj testov in predvsem sliÅ”al tudi nekaj dobrih prostorov, ki NISO bili akustiĆØno tretirani (in zveneli bolje od tretiranih). Å e veĆØ, ljudje, ki so v tretma investirali ogromno ĆØasa in denarja, ne uporabljajo reÅ”itev, ki se jih omenja tukaj. Glede na reference teh ljudi in reference izvajalcev, bi si upal trditi, da so nadpovpreĆØno zahtevni. To po moji oceni pomeni, da je pristopov do dobrega rezultata veĆØ.

Pri nas zaenkrat ni mogoĆØe zaslediti nikogar, ki bi se (ali se je) profesionalno lotil domaĆØe posluÅ”alnice, sploh ne takÅ”ne z veĆØ zvoĆØniki (9 in veĆØ), zatorej je dvom na mestu. Najbrž bi se naÅ”el kdo, ampak na koncu Å”e vedno ostaja dilema, ali bo naroĆØniku vÅ”eĆØ. Pri tem je bistvena razlika, ali je naroĆØnik na koncu nezadovoljen brez 15.000 ā‚¬ in s popolnoma predelanim prostorom ali bo paĆØ odmaknil aplikate za 500 ā‚¬. Razlika je tudi, ali bo za 500 ā‚¬ dobil 90% rezultata ali bo za 10% teoretiĆØne razlike doplaĆØal 30-krat veĆØ.

Se tudi jaz zaĆØasno umikam iz debate in poroĆØam znova, ko bo zadeva zaigrala.


LP

Oprostite, ker motim "temo" Wink .
Trditve, ki so navedene NE morejo držati !!!
Izjema so lahko prostori, ki imajo že v osnovi "akustiĆØno" naÅ”tudirano "obliko in dimenzije" s stenami, ki niso vzporedne itd.
ƈe, si kolikor toliko naÅ”tudiral "teorijo" veÅ”, da v skoraj vseh prostorih prihaja do "zvoĆØnega popaĆØenja" tudi veĆØ kot 20db in to lahko kar po celem zvoĆØnem spektru !

Ja, lahko so nekomu "zvoĆØno popaĆØenje" vÅ”eĆØ, ampak vernost to ni !
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
gerchy



Pridružen/-a: Pon Sep 2008 10:43
Prispevkov: 670
Kraj: 03

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 06, 2016 00:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ƈe je vernost to, kar ste imeli letos na sejmu "strokovnjaki za akustiko", brez pomisleka izberem popaĆØanega, a vÅ”eĆØnega. Je veĆØ užitka v popaĆØenju kot pa v "vedenju", da je nekaj "verno". Very Happy
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 06, 2016 10:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

gerchy je napisal/a:
ƈe je vernost to, kar ste imeli letos na sejmu "strokovnjaki za akustiko", brez pomisleka izberem popaĆØanega, a vÅ”eĆØnega. Je veĆØ užitka v popaĆØenju kot pa v "vedenju", da je nekaj "verno". Very Happy


LP
Ja, žal nekomu ni vÅ”eĆØ kratek, definiran, bas z resolucijo, nekateri želijo dolg, razmazan bas, ki "traja" ali pa "frfotajoĆØe" srednje-visoke ...
Mi smo to imeli v prostoru relativno dobro reÅ”eno, kljub "sejemskim pogojem" . Sejemske pogoje, kar pomeni ĆØasovna in materialna omejenost uspeÅ”no reÅ”ujemo že kar dobrih 20 let, tudi z inovativnimi prijemi, tako, da se "roganju" posameznikov lahko samo Laughing Laughing
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
gerchy



Pridružen/-a: Pon Sep 2008 10:43
Prispevkov: 670
Kraj: 03

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 06, 2016 10:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ajka je napisal/a:
Mi smo to imeli v prostoru relativno dobro reŔeno ...

Ja, seveda, vse je relativno. Very Happy
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
gerchy



Pridružen/-a: Pon Sep 2008 10:43
Prispevkov: 670
Kraj: 03

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 27, 2017 01:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Takole, rack sem skorajda zvezal, zdaj se vidi, zakaj izboklina pride prav. Na sliki Ŕe "tretma" hrbtne stene racka - ako bo prostor. Zdaj se bo dalo tudi konkretneje meriti.

NaĆØrt je Å”e vedno isti oz. malce dodelan. Urediti ĆØim veĆØ absorpcije ob praznih stenah (12 m2 povrÅ”ine in verjetno 20 cm poroznega materiala), dodati difuzijo, da se ne zaduÅ”ijo visoki, po potrebi pa Å”e dodatni moduli (volna in/ali Helmholtz) na prosta mesta (na omaro, pod sedeže, za okno za platnom). Vse to z dvema zvoĆØnikoma. Okoli njiju je Å”e odprto, ker je tam potreben prostor zaradi platna. Wooferja bom integriral kasneje. S to spremembo prejÅ”njega naĆØrta bi delno reÅ”il tudi izboĆØen rack, ĆØeprav sem zdaj Å”e bolj prepriĆØan, da ni moteĆØ.



Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
gerchy



Pridružen/-a: Pon Sep 2008 10:43
Prispevkov: 670
Kraj: 03

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 11, 2018 13:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Oni dan sem vnoviĆØ prebiral tole temo in sedaj, po slabem letu testiranja in raziskovanja, lahko reĆØem, da vsebuje nekaj koristnih napotkov, vendar so pogosto napaĆØno interpretirani, preveĆØ posploÅ”eni ali pa postavljeni v napaĆØen kontekst. Nekaj jih je seveda popolnoma zgreÅ”enih. A niĆØ zato, to je samo posledica premalo izkuÅ”enj, ker ĆØe ne poskusiÅ”, ne moreÅ” vedeti.

Neizpodbitno drži to, da se bistveno preveĆØ pozornosti namenja nepomembnim stvarem: to so kabli, napajalniki, pretvorniki, podstavki in seveda razne predrage komponente, ki so drage zaradi vsega ostalega, samo zaradi dobrega zvoka ne.

Spoznal sem tudi, zakaj sem na veĆØino ostalih (dragih) sistemov, sploh na sejmih, gledal zviÅ”ka. V prejÅ”nji sobi sem imel res velikansko sreĆØo, popolnoma brez truda na najbolj kritiĆØnem obmoĆØju (to je obmoĆØje pod 200 Hz, imenovano tudi Schroederjeva frekvenca), ni bilo posebnih težav, odstopanje je bilo majhno, nekje med 2-8 dB, kar je za majhen in popolnoma netretiran prostor brez vsakrÅ”ne fleksibilnosti pri postavitvi veĆØ kot odliĆØen rezultat.

Mi je pa zato precej vetra dala nova soba. Z veliko veĆØ truda in opreme sem dosegel Å”e manjÅ”o razliko, to je +/- 5 dB v obmoĆØju od 15 do 200 Hz (na zaĆØetku preko 30 dB), s ĆØimer pa sem tudi sam sebi potrdil, da sem tak zvok dojemal kot referenĆØnega vse od zaĆØetka moje hi-fi poti - že kot mulc v OÅ . Tudi ta rezultat je Å”e vedno zaĆØasen. Je le "vmesni ĆØas", potrditev in nova motivacija za nadaljne raziskovanje, ker sem vmes enostavno izgubil voljo do posluÅ”anja. Tako torej odpade dejstvo, da sem za referenco smatral napaĆØen/popaĆØen zvok.

Lahko trdim, da sem napredoval. Za ceno enoletnega raziskovanja s kar nekaj spodrsljaji.
Rezultat je boljÅ”i, kar je seveda logiĆØno, soba je vendarle namenska in za vsakodnevno bivanje manj primerna.

Dejstvo je, da draga oprema ni vredna prav dosti, ĆØe je postavljena/nastavljena ali nabavljena neustrezno. In velikokrat se zaradi prostorskih omejitev ne da kaj dosti pomagati.
Tale skica, ki sem jo prerisal iz enega priroĆØnika, odliĆØno ponazarja situacijo. Poleg je pisalo, da lahko povpreĆØna (ne cenena) oprema zagotovi veliko boljÅ”o "audio nirvano" kot pa prestižna, ki je napaĆØno postavljena, umeÅ”ĆØena ali nastavljena. In to drži kot pribito. ƈe (subjektivno) ocenim ĆØez palec, se lahko z omenjenimi parametri zvok izboljÅ”a za 300 %, medtem ko drugi kabli, boljÅ”a komponenta ali drug (podoben) zvoĆØnik zadevo komajda premaknejo za 10 %.



VeĆØ naslednjiĆØ. Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
NLP



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 10:01
Prispevkov: 1035
Kraj: Drugje

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 11, 2018 14:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Res je se strinjam, bova videla kaj drugi poreĆØejo...
Upam da nisi uporabljal korektivnega EQ-ja.
_________________
Nenad P.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
gerchy



Pridružen/-a: Pon Sep 2008 10:43
Prispevkov: 670
Kraj: 03

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 11, 2018 15:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Nisem, za stereo sploh ne.

Sem se pa poigraval z mislijo, da bi posamezno frekvenco, ki odstopa navzgor, poskusil utiÅ”ati na subu, seveda z visokim Q-jem. Ker potem bi morebiti že lahko dosegel +/- 3 dB, kar so že praktiĆØno pobožne želje za amaterja. Dvigovanje "dolin" se mi ne zdi preveĆØ posreĆØena reÅ”itev.

Room correction se mi pri filmih zaenkrat zdi koristen, ker je treba upoÅ”tevati, da do posluÅ”alca pride signal 13 razliĆØnih zvoĆØnikov. Kolikor je videti, so korekcije v urejenem prostoru minimalne, med 3 in 5 dB.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
lix



Pridružen/-a: Ned Jan 2016 3:17
Prispevkov: 501
Kraj: Med Koprom in Trstom

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 11, 2018 15:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ne moreÅ” pojaĆØati tistega ĆØesar ni, lahko samo zmanjÅ”aÅ” tisto, ĆØesar je preveĆØ.
Problem suba poskusi reÅ”evati s premikanjem levo desno, jaz osebno jih imam rad zgoraj. Izogibaj se centra, poskusi postavitev v proporcu zlatega reza na Å”irino sobe. ƈe ne gre, si omisli helmholz na frekvenci, ki tolĆØe ego. Aktivni EQ pa mora biti zelo zelo dober da ti prinese veĆØ kar ti sicer lahko odnese slab.
Z narisano tehtnico se zelo strinjam.

lix
_________________
"Ne moreÅ” dobiti pudinga, ĆØe ne pojeÅ” mesa."
P. Floyd
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 11, 2018 17:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

gerchy je napisal/a:
Oni dan sem vnoviĆØ prebiral tole temo in sedaj, po slabem letu testiranja in raziskovanja, lahko reĆØem, da vsebuje nekaj koristnih napotkov, vendar so pogosto napaĆØno interpretirani, preveĆØ posploÅ”eni ali pa postavljeni v napaĆØen kontekst. Nekaj jih je seveda popolnoma zgreÅ”enih. A niĆØ zato, to je samo posledica premalo izkuÅ”enj, ker ĆØe ne poskusiÅ”, ne moreÅ” vedeti.

Neizpodbitno drži to, da se bistveno preveĆØ pozornosti namenja nepomembnim stvarem: to so kabli, napajalniki, pretvorniki, podstavki in seveda razne predrage komponente, ki so drage zaradi vsega ostalega, samo zaradi dobrega zvoka ne.

Spoznal sem tudi, zakaj sem na veĆØino ostalih (dragih) sistemov, sploh na sejmih, gledal zviÅ”ka. V prejÅ”nji sobi sem imel res velikansko sreĆØo, popolnoma brez truda na najbolj kritiĆØnem obmoĆØju (to je obmoĆØje pod 200 Hz, imenovano tudi Schroederjeva frekvenca), ni bilo posebnih težav, odstopanje je bilo majhno, nekje med 2-8 dB, kar je za majhen in popolnoma netretiran prostor brez vsakrÅ”ne fleksibilnosti pri postavitvi veĆØ kot odliĆØen rezultat.

Mi je pa zato precej vetra dala nova soba. Z veliko veĆØ truda in opreme sem dosegel Å”e manjÅ”o razliko, to je +/- 5 dB v obmoĆØju od 15 do 200 Hz (na zaĆØetku preko 30 dB), s ĆØimer pa sem tudi sam sebi potrdil, da sem tak zvok dojemal kot referenĆØnega vse od zaĆØetka moje hi-fi poti - že kot mulc v OÅ . Tudi ta rezultat je Å”e vedno zaĆØasen. Je le "vmesni ĆØas", potrditev in nova motivacija za nadaljne raziskovanje, ker sem vmes enostavno izgubil voljo do posluÅ”anja. Tako torej odpade dejstvo, da sem za referenco smatral napaĆØen/popaĆØen zvok.

Lahko trdim, da sem napredoval. Za ceno enoletnega raziskovanja s kar nekaj spodrsljaji.
Rezultat je boljÅ”i, kar je seveda logiĆØno, soba je vendarle namenska in za vsakodnevno bivanje manj primerna.

Dejstvo je, da draga oprema ni vredna prav dosti, ĆØe je postavljena/nastavljena ali nabavljena neustrezno. In velikokrat se zaradi prostorskih omejitev ne da kaj dosti pomagati.
Tale skica, ki sem jo prerisal iz enega priroĆØnika, odliĆØno ponazarja situacijo. Poleg je pisalo, da lahko povpreĆØna (ne cenena) oprema zagotovi veliko boljÅ”o "audio nirvano" kot pa prestižna, ki je napaĆØno postavljena, umeÅ”ĆØena ali nastavljena. In to drži kot pribito. ƈe (subjektivno) ocenim ĆØez palec, se lahko z omenjenimi parametri zvok izboljÅ”a za 300 %, medtem ko drugi kabli, boljÅ”a komponenta ali drug (podoben) zvoĆØnik zadevo komajda premaknejo za 10 %.



VeĆØ naslednjiĆØ. Smile


LP


_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
gerchy



Pridružen/-a: Pon Sep 2008 10:43
Prispevkov: 670
Kraj: 03

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 11, 2018 19:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

lix je napisal/a:
Ne moreÅ” pojaĆØati tistega ĆØesar ni, lahko samo zmanjÅ”aÅ” tisto, ĆØesar je preveĆØ.
Problem suba poskusi reÅ”evati s premikanjem levo desno, jaz osebno jih imam rad zgoraj. Izogibaj se centra, poskusi postavitev v proporcu zlatega reza na Å”irino sobe. ƈe ne gre, si omisli helmholz na frekvenci, ki tolĆØe ego. Aktivni EQ pa mora biti zelo zelo dober da ti prinese veĆØ kar ti sicer lahko odnese slab.
Z narisano tehtnico se zelo strinjam.

OjaĆØanje je možno, le da lahko s tem povzroĆØiÅ” druge težave.
Helmholtza sem izdelal dva, 60-litrska, pa je bil bolj žalosten efekt (na sicer ustrezni frekvenci). Efektivni resonatorji bi morali biti precej veliki in ravno tu sem priÅ”el do spoznanja, da bi za dober rezultat moral porabiti zelo veliko prostora. ƈe bi delal znova, bi že ĆØasu gradnje naĆØrtoval minimalno pol metra dodatnega prostora na vsako stran.

So pa zato subi dobro opravili delo. Omenjen rezultat je dosežen s tremi in ĆØetudi ostane tako, se ne bom kaj dosti pritoževal. Prizadeval si bom Å”e izboljÅ”ati ETC, ker je Å”e nekaj manevra na stenah.

Slabost, ob katero se utegne kdo spotakniti je ta, da tak sistem terja digitalno procesiranje. 5 basovskih enot je potrebno ustrezno uskladiti glede na postavitev v prostoru. Tudi mene žalosti, da bom moral obupati nad staro dobro 2-kanalno analogno reprodukcijo, ampak sem skoraj prepriĆØan, da bi drugaĆØe težko ali celo nemogoĆØe priÅ”el do takÅ”nega rezultata. Å e vedno manjÅ”e zlo kot 20 dB razlike med posameznimi toni.

Za tiste, ki si morda ne predstavljajo, kaj pomeni 20 dB razlike: to je toliko, da pri kar solidni glasnosti enih tonov enostavno ne sliŔiŔ.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
ck



Pridružen/-a: Pon Feb 2009 19:27
Prispevkov: 1605
Kraj: kamnik

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 11, 2018 23:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

S HH resonatorji je problem, ĆØe niso postavljeni na pravem mestu, kar pravzaprav velja za vse aplikate, za HH pa Å”e mnogo bolj zato, ker imajo zelo ozek spekter delovanja.

Pred leti je PS audio izdelal sobo in njeno izdelavo v veĆØ delih dal na You tube (mislim, da je bilo 7 filmĆØkov po kakih 10 minut - se mi sedaj ne da preverjati) Naredili so 2 velika HH - tako na oko vsak po cca 1,5 m3. Pridobili pa so samo 2 db na tangirani frekvenci - soba je velika cca 30m2 in visoka cca 3m.

Hec je v tem, da mora za dober uĆØinek biti resonator (in luknja) tam, kjer se zvok s tangirano frekveco odbija proti mestu posluÅ”anja na naĆØin, da pride zvok do posluÅ”alca z zamikom 1/2 faze glede na direkten zvok ali na mestu z zamikom 3/2 faze (kar je slabÅ”e, ker je to že drugi odboj, ki ni veĆØ take jakosti), ĆØe hoĆØemo jakost tona na tej frekvenci poveĆØati (torej ĆØe imamo "nulo" in jo hoĆØemo zmanjÅ”ati).
ƈe hoĆØemo jakost znižati, moramo HH postaviti na mestu, kjer je odboj tak, da pride do posluÅ”alca zamaknjen za eno fazo (torej pride do posluÅ”alca v fazi in se zato ojaĆØuje, zaradi ĆØesar dobimo "peak").
Ostala mesta postavitve so manj uĆØinkovita ali celo neuĆØinkovita.
Preverjeno v praksi.

Problem HH je tudi v tem, da je uĆØinkovit v spektru, ki je lahko ožji od naÅ”ega problema (nula ali pa peak), zato je bolje narediti tako imenovan slot resonator ali pa HH z veĆØ manjÅ”imi luknjami. UĆØinkovitost teh resonatorjev je sicer nižja kot pri HH, je pa po spektru lahko do 2 oktavi, kar je bistveno veĆØ kot HH.
_________________
LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gerchy



Pridružen/-a: Pon Sep 2008 10:43
Prispevkov: 670
Kraj: 03

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 12, 2018 09:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja, saj o tem smo že debatirali. Å e vedno trdim, kar sem preveril v praksi in prebral v literaturi: resonatorji, membranski absorberji ipd. morajo biti v kotih, kjer je pritisk najveĆØji - ravno obratno od poroznih absorberjev. Ti morajo biti tam, kjer je najveĆØja hitrost (zato se jim tudi reĆØe velocity based absorbers). To je na 1/4 valovne dolžine. HH resonatorji, ki so izdelani za toĆØno doloĆØeno frekvenco morajo biti tam, kjer imajo te frekvence najveĆØji pritisk.

PS audio video sem videl, oĆØitno so delali nekaj narobe, ker 2-3 dB sem jaz dosegel s 120 litrskim volumnom (pa Å”e tu sem moral prilagoditi dolžino vratu in frekvenco popraviti za 9 Hz). Ampak v redu, 2 dB za 25 ā‚¬ in nekaj ur garažnega dela to sploh ni tako slab rezultat. Smile

Podprl sem tudi svojo trditev, da lahko netretiran prostor zveni bolje od tretiranega. ƈe bi v sedanjo sobo dal par aplikatov, ki jih uporablja veĆØina komercialnih ponudnikov, bi imel Å”e vedno slabÅ”i zvok kot v prejÅ”nji sobi, ki je bila nesimetriĆØna, netretirana in s steno za mestom posluÅ”anja. Predvsem ciljam na spodnji del spektra, ki je najbolj kritiĆØen.

Pa Å”e nekaj. Pred ĆØasom se je omenjalo nekaj v smislu, da z akustiko popravljaÅ” napake zvoĆØnika in da je umeÅ”ĆØenost sistema kljuĆØnega pomena. Sicer je res, da lahko postavitev naredi ogromno razliko, ampak težava je, da si veĆØina tega ne more privoÅ”ĆØiti. In tudi tisti, ki si lahko, imajo zelo malo možnosti, da bodo dosegli dober rezultat, zato se z akustiĆØnimi pripomoĆØki lahko situacijo izboljÅ”a/nadgradi, s ĆØimer se zmanjÅ”ajo razlike v glasnosti posameznih frekvenc, izboljÅ”ajo se lahko drugi parametri (difuzija, simetrija, odmevanje, ĆØvrstost, ĆØistost ...). Druga težava je, da je za drastiĆØno izboljÅ”anje potrebnega veliko prostora, kar pa je v praksi spet težko izvedljivo. Subwoofer je majhen in se na pravem mestu uspeÅ”no bori z modalnimi težavami, ampak spet, eden ni nobeden in tudi ti zahtevajo nekaj manevra pri postavitvi in kar nekaj nastavitev pri integraciji.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
ambro



Pridružen/-a: Pet Maj 2009 20:03
Prispevkov: 412
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 12, 2018 12:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@gerchy, pozdravljen. Bi lahko prilepil kako slikco, da vidimo kako izgleda sedaj prostor?
_________________
lp, Branko
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI dodatki Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 37, 38, 39 ... 43, 44, 45  Naslednja
Stran 38 od 45

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe