Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Namenske audio sobe
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 36, 37, 38 ... 43, 44, 45  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI dodatki
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
gerchy



Pridružen/-a: Pon Sep 2008 10:43
Prispevkov: 670
Kraj: 03

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 30, 2016 22:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja, načrt je zaenkrat "tretirati" nekje 50% sten. Površin je sicer okrog 100 m2 (od tega je 50m2 sten z okni) , ampak je že brez tretmaja ogromno difuzije zaradi opreme, pohištva in ostalih razgibanih površin. Soba zdaj ne deluje mrtva, moteči so le odmevi.

Se pa mnenja in izkušnje razlikujejo. Nekateri zagovarjajo tretiranje vseh površin, drugi ugodno razmerje med tretiranimi in netretiranimi.

Več pa po testu, že itak se preveč ukvarjam s teorijo. Smile



Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
jernejx



Pridružen/-a: Ned Apr 2012 22:42
Prispevkov: 343
Kraj: Domžale

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 01, 2016 11:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Wau, obvladaš ti tole s programom Cool

Sigurno je bolje, če so vse površine tretirane, to pomeni, da se celotna soba obda z absorbcijskim materialom in potem na ta absorbcijski material dodajo difuzivne aplikate. Problem so lahko tukaj finančna sredstva, ki jih imamo na razpolago in seveda pravilnost izvedbe. Noben na želi vložiti 10.000eur v tretma poslušalnice in na koncu doživeti hladen tuš. Zato je bolje, če imamo toliko sredstev, da si najamemo izkušenega strokovnjaka kot je npr. soforumaš NLP.

Če pa so finančna sredstva omejena pa se sigurno da z lastno glavo ob pomoči strokovnih gradiv doseči kar spodoben rezultat. Sigurno je ena izmed stroškovno efektivnih metod to, da dodajamo aplikate na površine, bodisi absorberje ali difuzorje in na koncu pridemo do nekega rezultata. Seveda pa je fino, da dodajamo prave aplikate na prava mesta Wink

Mislim, da si si dobro zastavil, potrebno bo še nekaj sprememb, predvsem na področju absorbcije in kombinacije absorbcije in dofuzije. Pogrešam kakšen velik bass absorber po kotih in kot sem že napisal kombinacijo absorbcije in difuzije.

Lp

Jernej
_________________
Lp

Jernej
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
NLP



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 10:01
Prispevkov: 1035
Kraj: Drugje

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 01, 2016 11:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Res je, kot sem napisal kombinacija širokopasovne absorpcije (od koder zvočniki igrajo) in zdrave refleksije bodisi scattering ali "prava" difuzija.

V sorodni temi sem že napisal post:
http://www.audio-kontakt.com/forum/viewtopic.php?p=109184#109184

(noče mi slikic pripenjat, mi lahko svetujete?)
_________________
Nenad P.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
gerchy



Pridružen/-a: Pon Sep 2008 10:43
Prispevkov: 670
Kraj: 03

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 01, 2016 12:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Bass trapi bodo v drugi fazi, če bodo potrebni. Moja dognanja velevajo, da ne doprinesejo bistvene razlike. Jih bom pa preizkusil, seveda, dobim jih v kratkem. Če bo efekt, so mi že od nekdaj všeč trikotni. Takisto nista ključnega pomena simetrija in 100-odstotna pokritost. Mišljeno seveda za domače sobe, ne studie.

@jernejx, če si mislil, da bi dal volno za leseni difuzor, to po mojem mnenju ne služi ničemur, saj zvok težje pride skozi les. Sicer je kar nekaj površin absorpcijskih: 25m2 Tapison po tleh + 30 m2 zaves, stropni absorberji.

@NLP, tisti grafi, če si mislil pripeti to, niso v slikovnem formatu (JPG ali PNG), zato se jih ne da pripeti. Zgoraj desno, poleg ikone tiskalnika, je navzdol obrnjena puščica, s katero preneseš JPG na disk. Tistega potem lahko pripneš tukaj.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
NLP



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 10:01
Prispevkov: 1035
Kraj: Drugje

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 01, 2016 12:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Dobro, ko boš naredil meritve boš videl kakšen je waterfall graf.
Niso samo v kotih nizke... saj veš tisti grafični kalkulator hunecke lepo pokaže kje so področja visokega SPL-a in mesta za pressure absorberje.

Simetrija spredaj je pomembna, drugače bo frekvenčni odziv levega in desnega kanala drugačen, zdaj če je manjša asimetrija seveda ni "ključnega" pomena.

Seveda je dobro če je "100%" pokritost a ni nujno, da se dobijo dobri rezultati z manj, ampak potem je potrebno tretirati po prioritetah in pomembnih površinah.

Izza refleksivne, difuzijske... površine porozna + membranski kot sem pisal, lahko je samo porozna ampak bo hudičevo debela obloga Smile da bo efektivna v nizkih.

Ne me narobe razumet, samo dobronamerno pišem kako se dela.
Ko se dela zares, vseeno ali je studio ali je resen domači kino ali dobra poslušalnica ali koncertna dvorana.
Zanima me kdo ti daje nasvete, ime in priimek.

Tisti dve slikici sta jpg.
Ne vidim ikone tiskalnika, vidim samo Fotografija: Prebrskaj ... in gumb naloži.
_________________
Nenad P.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
gerchy



Pridružen/-a: Pon Sep 2008 10:43
Prispevkov: 670
Kraj: 03

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 01, 2016 12:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Haha, nimam osebnega svetovalca, si me pa nasmejal. Smile
Prebral sem knjigo, ki sem jo omenjal (Sound Reproduction). Z leti sem si arhiviral zanimive sobe entuziastov in prebiral njihove izkušnje, mnenja ... Kredibilnim sem postavljal različna vprašanja. Projekt jemljem kot hobi, si pa vseeno obetam dober rezultat oziroma bom, če drugače ne, vztrajal s trial&error metodo. Aplikati (na test jih dobim od dveh forumašev, oba v tej temi) bodo snemljivi, ker če bo treba, lahko sobo v pol ure pretvorim v klasičen prostor ali jo kasneje predelam v čisti namenski prostor.

Desno zgoraj jaz vidim tole, s čimer sem lahko JPG shranil na disk.

Mogoče si ti prijavljen, pa je postopek za shranjevanje drugačen. Poskusi se odjaviti.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
NLP



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 10:01
Prispevkov: 1035
Kraj: Drugje

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 02, 2016 00:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

OK, če sem te nasmejal je mislim da dobro Smile

Ta knjiga je bolj "oris" in ne gre globoko v resno temo ureditve akustiko prostorov ... nekoliko resnejše knjige glede tega so od Philip Newell-a.
Seveda pa nobena knjiga ne da resnih "receptov" kako zares saj zadržijo to zase in pa tudi copy/ paste ni rešitev.

Iz hobija se človek veliko nauči a to tudi ni poceni, ko se povleče suma sumarum. Tudi sam sem podobno začel.

Hvala bom probal in poročam.
_________________
Nenad P.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
NLP



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 10:01
Prispevkov: 1035
Kraj: Drugje

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 02, 2016 00:25    Naslov sporočila: Primer Odgovori s citatom

...
_________________
Nenad P.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
NLP



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 10:01
Prispevkov: 1035
Kraj: Drugje

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 02, 2016 00:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ne deluje Sad
_________________
Nenad P.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
gerchy



Pridružen/-a: Pon Sep 2008 10:43
Prispevkov: 670
Kraj: 03

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 02, 2016 10:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Glede na to, da te je zanimala oseba, moram biti kar dober, haha. Very Happy

Nalaganje slike:
1. spodaj lociraš datoteko "Choose File".
2. klikneš gumb "Naloži"
3. pojavi se lokacija slike na strežniku s parametrom [url]
4. to vrstico skopiraš med tekst
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
NLP



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 10:01
Prispevkov: 1035
Kraj: Drugje

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 04, 2016 11:31    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sem stestiral, deluje, hvala.

Zanimalo me je kdo ti narobe svetuje.
_________________
Nenad P.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
gerchy



Pridružen/-a: Pon Sep 2008 10:43
Prispevkov: 670
Kraj: 03

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 04, 2016 11:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja? Mogoče kakšna kredibilna razlaga, kaj konkretno od napisanega je napačnega ali je pač "narobe", ker ni tako kot bi storil ti? Very Happy
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
NLP



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 10:01
Prispevkov: 1035
Kraj: Drugje

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 04, 2016 14:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Večkrat sem ti že "orisal" princip.
Ne delam samo jaz tako.
Resne namenske poslušalnice imajo tudi po pol metra na vsaki površini debele akustične "obloge".
Spet odvisno kakšen si želiš rezultat, koliko si zahteven.
Kot sem napisal, boš videl, ko boš končal in naredil prve meritve, če ti ne bodo že ušesa "povedala svoje".
Naknadno popravljanje kot sem že napisal zna biti oteženo, vložen materijal lahko da bo slabo uporaben ipd.
Tudi če je vse modularno, pomeni vračanje modulov in menjavo.
Nočem več soliti pameti, upam da boš zadovoljen.
_________________
Nenad P.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
gerchy



Pridružen/-a: Pon Sep 2008 10:43
Prispevkov: 670
Kraj: 03

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 04, 2016 18:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Orisal si princip, kako počneš ti, obenem pa trdiš, da imam napačne informacije, ki jih nisi pojasnil. Razen rahle zmede v poimenovanju aplikatov (PRD, QRD, membranski), ki se ob poplavi ponudbe lahko zgodi vsakemu laiku, sem prepričan, da v moji agendi ni ničesar, kar bi lahko označil z "napačnim nasvetom".

Že dlje časa spremljam, kaj in kako počnejo drugi, prebral sem nekaj literature kredibilnih avtorjev, opravil nekaj testov in predvsem slišal tudi nekaj dobrih prostorov, ki NISO bili akustično tretirani (in zveneli bolje od tretiranih). Še več, ljudje, ki so v tretma investirali ogromno časa in denarja, ne uporabljajo rešitev, ki se jih omenja tukaj. Glede na reference teh ljudi in reference izvajalcev, bi si upal trditi, da so nadpovprečno zahtevni. To po moji oceni pomeni, da je pristopov do dobrega rezultata več.

Pri nas zaenkrat ni mogoče zaslediti nikogar, ki bi se (ali se je) profesionalno lotil domače poslušalnice, sploh ne takšne z več zvočniki (9 in več), zatorej je dvom na mestu. Najbrž bi se našel kdo, ampak na koncu še vedno ostaja dilema, ali bo naročniku všeč. Pri tem je bistvena razlika, ali je naročnik na koncu nezadovoljen brez 15.000 € in s popolnoma predelanim prostorom ali bo pač odmaknil aplikate za 500 €. Razlika je tudi, ali bo za 500 € dobil 90% rezultata ali bo za 10% teoretične razlike doplačal 30-krat več.

Se tudi jaz začasno umikam iz debate in poročam znova, ko bo zadeva zaigrala.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
NLP



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 10:01
Prispevkov: 1035
Kraj: Drugje

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 05, 2016 07:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vrtiš se v začaranem krogu.
Preberi še kaj več.
Poslušalnica klasičen surround, atmos... in na resnem nivoju, jih je kar nekaj in jim je všeč.
Se strinjam, uredi lepo.
Držim pesti.
_________________
Nenad P.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI dodatki Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 36, 37, 38 ... 43, 44, 45  Naslednja
Stran 37 od 45

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe