Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Program za iskanje glasbenih nosilcev in izvajalcev

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> CD, Vinil, DVD, Blu-ray
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
vintagesonic



Pridružen/-a: Sre Mar 2010 17:24
Prispevkov: 1426
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 17, 2015 12:38    Naslov sporočila: Program za iskanje glasbenih nosilcev in izvajalcev Odgovori s citatom

Pozdrav

Glede na količino glasbenih nosilcev, ki so se mi nabrali tekom let, sem se končno odločil, da vso kolekcijo počasi popišem in uredim v primernem programu za iskanje posameznih posnetkov, z določenimi ključi iskanja ( izvajalec, naslov, datum , tip nosilca, itd ....)

Verjamem da se taka baza podatkov lahko naredi v okolju paketa "OFFICE", vendar bi mi izdelava "scripta" vzela preveč časa. Že samo kreiranje baze podatkov bo časovno mukotrpno, vendar pravzaprav nisem v neki časovni stiski. Celotno bazo bom urejal počasi - " step by step", ko bo čas na razpolago.

Skoraj prepričan sem da nekateri od vas že s pridom uporabljate take programske pakete, vendar bi želel koristne informacije, ki se nanašajo na preverjene in delujoče pakete. Na internetu je veliko oglaševanja raznoraznih programskih rešitev s 1000 in eno možnostjo, toda jaz iščem

1./ hiter
2./ preprost
3./ podatkovno prenosljiv

sistem baze podatkov, ki se ga lahko čez čas "portira" tudi v drugačno okolje.

Oziroma povedano drugače, nočem nekega zaprtega sistema, ki deluje samo v določenem programu ampak nekaj takega, kjer se baza podatkov lahko tudi izvozi v drugo standardno okolje podatkovnih baz, če je potreba za tovrstno zahtevo.

Ker se mi enostavno ne ljubi testirati 100+1 testnih programov, bi mi izkušnje iz vašega testnega okolja prišle zelo prav. Ni potrebno da je program 100% free. Bolj pomembno je, da program deluje, da je stabilen in da je uporabniku prijazen.

Če bi imel program tudi avtomatske linke na internetne strani založb posameznih CD-jev ali LP-jev še toliko bolje. Recimo osnovne podatke kot je spisek skladb, leto nastanka, izvajalci itd.

Hvala za sugestije

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
uroš



Pridružen/-a: Sre Dec 2013 18:30
Prispevkov: 295
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 17, 2015 13:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

brez veze

Nazadnje urejal/a uroš Ned Okt 25, 2015 00:04; skupaj popravljeno 3 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nek_do



Pridružen/-a: Čet Okt 2009 21:22
Prispevkov: 2276
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 17, 2015 13:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja to je res dobra varianta in v glavnem imajo "vsi ta glavni" kolekcionarji odprt račun in vpisano kolekcijo na Discogsu. Pa še v vsakem trenutku veš "kje se vrti" vrednost tvoje kolekcije.




_________________
Lep je dan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vintagesonic



Pridružen/-a: Sre Mar 2010 17:24
Prispevkov: 1426
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 17, 2015 17:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

nek_do je napisal/a:
Ja to je res dobra varianta in v glavnem imajo "vsi ta glavni" kolekcionarji odprt račun in vpisano kolekcijo na Discogsu.
Pa še v vsakem trenutku veš "kje se vrti" vrednost tvoje kolekcije.


Osnovni motiv za "paniko" je pravzaprav pošiljka ( če bo vse po sreči ), ki prihaja na "obisk" koncem meseca. Mislim, da po tem dejanju ne bo pretirane potrebe ali navdušenja po razširitvi obstoječe kolekcije.

Iz več razlogov, tudi finančnih Wink

http://postimg.org/gallery/tzqz7rnk/1bd723d3/

Vrednost kolekcije na Discogsu bo po vsej verjetnosti bolj zanimala moje zanamce, oziroma potomce. Osebno si z njo ne bom mogel kaj dosti pomagati Laughing

Najbrž bo prva naslednje poteza urošev predlog hitrega iskalnika v obliki "sofisticiranega"

http://www.ikea.com/it/it/catalog/categories/series/27534/

ali kaj podobnega.

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nek_do



Pridružen/-a: Čet Okt 2009 21:22
Prispevkov: 2276
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 17, 2015 19:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tole je pa res sehr schöne Sammlung. Čestitam in sem ti čisto malo fovš, če ne drugega po "službeni Slovenski dolžnosti". Pa tudi glede na to, da ne vem ravno kako toplo bi bil sprejet tak obisk pri nas s strani žene še prav posebno, ker imam po novem dimenzijsko omejitev za nosilce zvoka v velikosti 12x9x1,5cm (2T HD).

Sem pa imel ravno pripravljen tale vintage predlog urejanja arhiva pa vidim, da najbrž ne bi bil ravno akceptabel. No morebiti bi ti bil pa še celo všeč, ker mislim, da so imeli tam na Cankarjevi v Ameriškem informacijskem centru takole shranjen arhiv LP plošč. Takšni original Rolodexi so bili takrat poleg marsičesa drugega tudi naše "mokre sanje". Je pa tak sistem za razliko od tvojih želja:

1./ izredno zamuden
2./ zakompliciran
3./ sicer prenosljiv samo ne podatkovno
4./ima pa dobro stran, da je hekersko neobvladljiv ter ga imaš lahko stalno pod ključem


_________________
Lep je dan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Les Rockets



Pridružen/-a: Tor Nov 2012 14:21
Prispevkov: 36
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 23, 2015 16:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zdravo,

za moje potrebe popolnoma zadoščajo:
- DIY predalniki podobni tistim iz Ikea-e
- razpredelnica v Microsoft Excellu
- vnos zbirke v Discogsu.

Opomba: čemu Excel preglednica, če Discogs omogoča CSV izvoz in znova uvoz v Excel? Iz preprostega razloga, ker Discogs "drugače" sortira naprimer izvajalce, kot jih imam jaz "zložene" v regalih. Primer: The Beatles bi v mojem regalu tičali pod črko "T", po Discogsovo pa pod "B", kar je seveda bolj pravilno, saj je "THE" le določni člen angleške slovnice, ampak je kar je ... ne bom šel znova vsega "prekladati" ... ker tudi kasneje ne najdem več. Enkrat sem že kopal po vinilkah en teden, pa ne našel ... ampak prej ali slej vsako "naplavi" ...

Predvsem "kljukanje" svojih izvodov na Discogsu je kar hitro, še posebej če vnašaš kar kataloške številke plošč (vnos EAN kod - če jih artikel sploh ima, zaradi starosti - ne obrodi prav vedno sadov, čeprav bi ravno ta moral delovati najbolje).
Pa še eno prednost ima Discogs: ko čepiš naprimer na svoji zbirki, vpišeš ime nekega osebka in glej ga šmenta nenadoma ugotoviš, da se ta človeček pojavlja na 100 in enem nosilcu ... no ja, vsaj za žanre, ki jih zbiram jaz, je tako ...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> CD, Vinil, DVD, Blu-ray Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe