Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Tidal
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> CD, Vinil, DVD, Blu-ray
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5406
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 05, 2015 12:11    Naslov sporočila: Tidal Odgovori s citatom

Na vseh živih audio forumih evforija samo pri nas še neka čudna tišina.

Že preizkušate spletni glasbeni servis Tidal, ki streama v brezizgubnem FLAC formatu? Sicer že obratuje nekaj mesecev, dočim pri nas na voljo šele od pred kratkim.

http://tidal.com/

Če še ne poznate, izkoristite 30 dnevno brezplačno testiranje. Nato, če se odločite, pride naročnina 12 eur na mesec. Za ta denar neomejen online dostop do preko 25 milijonov pesmi v FLACU in preko 75000 videov. Vsebina se sproti dopolnjuje.

Luštno:

- z eno naročnino hkrati na več napravah istočasno (laptop + telefon + tablica recimo)

- možnost downloada za kasnejše offline poslušanje ko recimo ne bo na voljo internetne povezave

- če je internetna veza počasnejša (preko telefona 3G recimo) možnost preskoka dol na 320 kbps, kar zavzema bistveno manj pretoka podatkov, je pa še zmeraj over the top resolucija za usputno poslušanje preko fončka (za na pot, športanje recimo,...)

Mal za lušte... preko fončka na slušalke v flacu odličen album in posnetek Muddy Waters - Folk singer:

... izmed kupa njegovih albumov odsrfamo na pravega



... evo ga



... seznam pesmi



... že špila



Uporabniški vmesnik preko Chrome brskalnika na računalniku tudi uporabniku prijazen:



Dobra zadeva Cool
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
JJAB



Pridružen/-a: Sob Apr 2014 0:05
Prispevkov: 197
Kraj: Moon

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 05, 2015 14:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Že poslušamo. Laughing
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5406
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 05, 2015 16:31    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Več Tidal prednastavljenih playlist, ki se sproti dopolnjujejo in jih človek izbere glede na žanr, trenutno počutje, potrebo (jazz, party, relax, love, history,...) in zadeva sama šiba muziko. Človek spozna marsikaj novega nikoli prej slišanega. Cool

Uletel na obetajočo "High Fidelity: Volume 4 Created by Tidal" playlisto:



Klikneš in se odpre opis:



Otvoritveni Marcus že seka



Navali narod na brezplačno probo. Very Happy
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
jernejx



Pridružen/-a: Ned Apr 2012 22:42
Prispevkov: 343
Kraj: Domžale

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 05, 2015 18:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Super zadeva Wink
_________________
Lp

Jernej
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
boogie



Pridružen/-a: Pon Maj 2009 9:58
Prispevkov: 36
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 06, 2015 16:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Slej ko prej bomo vsi uporabniki takih storitev. Širokopasovne povezave so brezveze, če se jih ne uporablja, kar se pa v večini vemo zakaj. Več ali manj za dolpoteg preko torrent Odjemalcev. Ko se bodo kršitve začele bolj sankcionirati, bodo internetni ponudniki primorani razširiti svojo ponudbo. Sam bi bil najraje uporabnik podobne storitve, kot je Tidal, le da bi ta nudil tako neomejeno poslušanje glasbe, kot neomejen ogled video vsebine v visoki kvaliteti. Vso domače diskovje odpade, vsa vsebina na dlani, ko želiš in kolikokrat želiš.....
_________________
Working Hard, Or Hardly Working?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5406
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 06, 2015 21:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Današnje odkritje na Tidalu...kalifornijski duo The Milk Carton Kids... lušten Simon & Garfunkel stil:



Za pokušino en njun komad na youtube... The Milk Carton Kids - "Monterey"

Cool
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Škofja Loka

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 07, 2015 10:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tudi jaz sem se lotil preizkusa tidala.

Mnogo zanimivih stvari, ampak nekaj albumov pa mi manjka : /
_________________
Music was my refuge. I could crawl into the space between the notes and curl my back to loneliness.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
blazheny



Pridružen/-a: Pon Mar 2011 0:50
Prispevkov: 212
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 07, 2015 11:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fajna reč tole, všeč. Bom verjetno kar pljunil, ampak za standardno varianto za 6 eur - lossless mi na trenutnih aparatih nič ne pomeni.

Zgleda, da so se povezali med sabo kar resni plejerji:
https://tidalsupport.zendesk.com/hc/en-us/articles/201724751-Which-Home-Audio-Players-Partner-Companies-will-TIDAL-be-available-on-

Malo za protiutež Devialetu? Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5406
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 07, 2015 11:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja veliko albumov še manjka, prav vseh itak ne bo nikoli, se pa vsebina vseskozi dopolnjuje.

Mene bolj kot da me moti manjko, razveseljuje obilica preostalega še meni nepoznanega. V par urah s pomočjo Tidal predlogov, tako njihovih playlist kot playlist drugih uporabnikov servisa, biografij,... spoznam toliko novih izvajalcev in glasbe kot nisem prej v kaj jaz vem enem tednu. S slušalkami raziskujem neskončna prostranstva 25+ milijonov pesmi v brezizgubnem formatu in uživam ko malo dete z liziko. Zanimiva odkritja sproti šibam med favorites, da se ne pozabijo, kjer so mi venomer dostopna ter se jim globje posvetim kasneje, ko mine raziskovalna žilica.

In tako recimo med drugim odkril zanimive lanskoletne posnetke, narejene z vintage analogno snemalno opremo, ekskluzivno na Tidalu:







V zvezi Devialeta... če stvar zalaufa bodo v naslednjih letih pristopili itak vsi proizvajalci hifija, tako ziher tudi Devialet. Pri slednjem me čudi, da ni že med prvimi zraven, glede na to, da izdelujejo v prihodnost orientiran hi-tech. Kakšen njihov novi revolucionarni Phantom ko pride ven, kombiniran s Tidalom, zna biti zmaga. Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
blazheny



Pridružen/-a: Pon Mar 2011 0:50
Prispevkov: 212
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 07, 2015 11:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

A nima Devialet lastnega servisa za lossless streaming na svoje aparatke? V tem smislu sem mislil, da mu je tole protiutež.

Srebrnega fantomčka gledam in se slinim že en čas. Saj ne verjamem da funkcionira... ne more no... fizika pa to, a ne? Mogoče pa? Smile Čakam na en resen revju, dosedaj so bili vse samo prvi vtisi (vau!). Razen enega modela, o katerem sem bral na forumu, da jih je slišal v Harrodsu in brez nadaljnega na licu mesta vadil kreditno za stereo par + stojala, in jih pod pazduho nesel domov. Stojala mu baje dobavijo konec poletja.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Škofja Loka

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 07, 2015 11:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Meni je tovrstni servis všeč ker imaš pač garantirano tako in tako kvaliteto posnetka. Ko sem primerjal tidal (320 aac), z mojo zbirko tidal ponekod zveni enako, ponekod pa konkretno bolje (tako, na hitro). Se pač vidi da mam ripe in vseh različnih vetrov in niso vsi enako posrečeni.

Mam občutek da bo res počasi treba na dac+stream.
_________________
Music was my refuge. I could crawl into the space between the notes and curl my back to loneliness.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gwb



Pridružen/-a: Sob Mar 2009 9:15
Prispevkov: 506
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 07, 2015 11:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz sem tudi že razmišljal, da bi za na vikend sestavil en preprost sistemčič -> Squeezebox+ v navezavi s Tidal (kolikor sem na hitro poguglal tudi laufa Tidal; je kdo že sprobal?) + kakšne relativno poceni aktivne zvočnike.

Glede na to, da SB+ že imam in ga trenutno ne uporabljam, bi takorekoč za ceno aktivcev znal dobiti ubijalski sistemčič, ki bi znal dobesedno pomesti z dosti dražjim klasičnim sistemom...

Kako je z naročnino sicer? Se da z eno naročnino storitev uporabljati na večih mestih ali na kaj je vezano?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Škofja Loka

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 07, 2015 12:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz sem imel par aktivnih monitorjev (studio), pa vidim problem le v nastavitvi glasnosti. Ponavadi je zadaj, daljinca pa v večini primerov ni.

Jaz trenutno poizkušam z netbookom->creative USB kartica->sistem, pa se OK obnese.
_________________
Music was my refuge. I could crawl into the space between the notes and curl my back to loneliness.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
blazheny



Pridružen/-a: Pon Mar 2011 0:50
Prispevkov: 212
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 07, 2015 12:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

gwb je napisal/a:
Jaz sem tudi že razmišljal, da bi za na vikend sestavil en preprost sistemčič -> Squeezebox+ v navezavi s Tidal (kolikor sem na hitro poguglal tudi laufa Tidal; je kdo že sprobal?) + kakšne relativno poceni aktivne zvočnike.

Glede na to, da SB+ že imam in ga trenutno ne uporabljam, bi takorekoč za ceno aktivcev znal dobiti ubijalski sistemčič, ki bi znal dobesedno pomesti z dosti dražjim klasičnim sistemom...

Kako je z naročnino sicer? Se da z eno naročnino storitev uporabljati na večih mestih ali na kaj je vezano?


Tole:
https://emotiva.com/products/powered-monitors/airmotiv-4s

Stereophile je orgazmiral Smile
Na Emotivi pravijo, da z njihovo špedicijo, ki uredi uvoz pride dostavljeno na dom k nam 350eur. Bi-amp.

Če je preveč, tole:
http://cr.mackie.com/#sthash.kYxvmQpy.dpbs

Mislim, da sem jih pri nas v enem webšopu zasledil za cirka 150eur. Grejo samo do 75Hz, ampak v revjuju sem zasledil, da pa do 75Hz odšpilajo zelo korektno. Ni bi-amp.

Naročnina na Tidalu je vezana na uporabniški račun, število aparatkov ni omejeno. Včeraj sem doma poslušal na chrome + DAC + AKG, danes na šihtu nažigam iz ifončka (in se mi zato ne ljubi delat) Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JJAB



Pridružen/-a: Sob Apr 2014 0:05
Prispevkov: 197
Kraj: Moon

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 07, 2015 12:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hehe, jaz tudi poslušam v službi. Res pa da na ene čipšit Logiteche.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> CD, Vinil, DVD, Blu-ray Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Naslednja
Stran 1 od 9

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe